Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 20 Lis 2021 00:46 

Rejestracja: 08 Lip 2012
Posty: 29
Hej.
Mam pytanie odnośnie zakupu biletów w Finnair, być może jest banalne ale nigdy nie leciałem w dalszą podróż "na własną rękę" ...
moje doświadczenie ogranicza się do wizzair, ryanair.

Chciałem kupić bilety z W-wy do Bangkok na luty ... na stronie napisali; CHRONIĄ CIĘ NASZE ELASTYCZNE ZASADY REZERWACJI
Daty podróży możesz zmienić bezpłatnie tyle razy, ile chcesz, pod warunkiem że wciąż obowiązywać będą zasady „Rezerwuj bez obaw” (obowiązują do 31 grudnia 2021 roku), a także jeszcze jeden raz po tym czasie, czyli po 31 grudnia 2021 roku.
Jeśli chcesz anulować rezerwację, zwrócimy Ci środki zgodnie z zasadami oryginalnego biletu.


Nie wiem czy dobrze rozumiem , rezerwację mogę zmienić bezpłatnie pod warunkiem że nowy lot bedzię w tej samej cenie, bądź różnice będę musiał dopłacić.
A jeśli bym chciał anulować rezerwację ?? To zwrócą mi całą kwotę za bilet? Czy trzeba jakąś opłatę dodatkową uiścić za anulowanie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 04 Maj 2022 08:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Nie wiem, czy gdzieś już nie było, bądź jeśli to powinno być w dziale covidowym, ale podrzucam dla informacji.

Maseczki w Finnair opcjonalne, chyba że kraj przylotu ma inne restrykcje. Poniżej link

https://www.finnair.com/en/flight-infor ... ts-2364588
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
oskiboski uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 26 Cze 2022 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2342
platynowy
Za LL: Status match dla członków Eurobonus, Flying Blue i Miles&More do 7 lipca.
Wymagany lot między Sztokholmem a Nowym Jorkiem lub Los Angeles do 31 października 2022 r.

Szczegóły: https://www.finnair.com/se-en/direct-fl ... -stockholm
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 11 Wrz 2022 19:58 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Nowa strategia Finnair: Mniej samolotów i tras.

https://www.rynek-lotniczy.pl/wiadomosc ... 15442.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 15 Sty 2023 00:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Serwis na long haul dalej bieda tak jak pisaliście wcześniej? Obiad z ikea + piwo, a potem darmowa woda/sok i własne kabanosy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 15 Sty 2023 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Kwi 2016
Posty: 75
Loty: 75
Kilometry: 136 902
niebieski
@grondo, Tak, przynajmniej tak to wyglądało maj, czerwiec 2022.
Załącznik:
A4242615-788B-499B-A4FC-FA3545990DBC.jpeg
A4242615-788B-499B-A4FC-FA3545990DBC.jpeg [ 492.77 KiB | Obejrzany 2403 razy ]
_________________
Więcej zdjęć i relacji - Instagram —> https://www.instagram.com/way.weare/
Relacja z Maroko —> https://www.fly4free.pl/forum/maroko-przywitanie-z-afryka,213,169406

4 kontynenty, 31 krajów.
W planach: Peru, Gorce, Hiszpania
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 22 Sty 2023 20:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Zmienili mi godziny i daty lotów, mieliśmy wylatywać z Berlina koło południa 12 maja wylatujemy o 8:50, powrót miał być 5 czerwca o 17 a będzie 6 o 19, czy w związku z tym, jest sens prosić o zmianę lotów na Kraków lub Warszawę zamiast Berlina i o odpuszczenie odcinków do Las Vegas?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:07 

Rejestracja: 23 Sie 2022
Posty: 246
Loty: 105
Kilometry: 231 322
niebieski
Myślę że warto spróbować i zobaczyć, dużo zależy na kogo też trafisz, zmiany są spore, jeszcze możesz wczytać się w regulamin, bądź po prostu dzwonić i liczyć że się uda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Sty 2023 16:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Mar 2016
Posty: 402
srebrny
W zeszłym roku miałem zmianę rozkładową. W grę wchodziła zmiana daty +/- 2 dni od oryginalnej. Nie było szans na zmianę miast. Kontakt przez chat.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 24 Sty 2023 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 538
Loty: 57
Kilometry: 114 059
niebieski
Próbowałem chyba 8 czy 9 agentów, nie chcieli zmienić ani miasta wylotu, ani nawet operatora na British, chociaż oferują te loty na swojej stronie. Udało się zmienić na 2 dni później, ta sama trasa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 16 Maj 2023 15:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2691
HON fly4free
Zmiany w typie biletów, bagaży i benefitach Finnair Bonus - m.in: nowa taryfa z małym bagażem (znanym i nielubianym z tanich linii):

My name is Ole Orvér, and I am Finnair’s Chief Commercial Officer. I’m writing to tell you about changes we are making to our ticket types, baggage allowances, and some Finnair Plus benefits as of 1 June 2023. 

We are pleased that travel has steadily picked up after the pandemic, and we are expecting a busy summer season ahead. I hope you find our summer offering – some 90 destinations – attractive.  

At the same time, we are experiencing the familiar issues of excess baggage onboard our flights, impacting punctuality and travel comfort, and we are getting regular feedback on this from our customers and personnel. Therefore, we are making changes to our ticket types and baggage allowances and will also enhance the monitoring of carry-on baggage at airports. The target is smoother boardings, on-time departures, and travel comfort onboard our flights for everyone now that the peak summer season is about to start.  

We will introduce these changes on 1 June: 

The Superlight ticket replaces Economy Light on journeys within Europe. This applies to new tickets purchased as of 1 June. The Superlight ticket includes one small bag (40x30x15cm) that is placed under the seat, but nothing extra. Any purchases made at the airport are counted in the allowance, so they must also fit into the small bag. You can purchase a bigger carry-on bag (55x40x23cm) as a travel extra. Finnair Plus Silver, Gold, Platinum, and Platinum Lumo members have this bigger carry-on bag as a tier benefit when travelling with the Superlight ticket. The Light ticket – with a small bag and a carry-on bag included – continues to be available for long-haul journeys as well as for Business Class on European flights. Our Classic ticket type is the right choice for you when you travel with both checked and carry-on baggage. 

The baggage allowance for Business Class travellers for both European and long-haul flights will decrease. The Business Light ticket includes one small bag (40x30x15cm) and one carry-on bag (55x40x23cm), while Business Classic and Flex tickets include one checked bag in addition to the carry-on allowance. 

All special baggage, such as golf bags, skis, or heavy bags, are to be purchased as travel extras. This means that you can have only standard-size and -weight bags as part of your baggage allowance.  

In connection with the overall baggage allowance changes, there will be some adjustments to the baggage-related Finnair Plus tier benefits. Sports equipment is no longer available as a tier benefit for Finnair Plus Gold members, and heavy and oversized bags are not included in Platinum and Platinum Lumo members’ tier benefits. Finnair Plus Silver members no longer have an extra checked bag as a tier benefit, but it will be available for purchase with a 50% discount.  

If you bought your ticket by 31 May 2023, you will travel with your original ticket type and the services included in it. 

At the same time with the baggage-related changes, we are making some changes to the seat selection practices and point prices of award flights and upgrades. More information about the changed ticket types is available in our BlueWings online magazine, and details of all the changes in Finnair Plus benefits are available here.  

Our aim is to ensure you have a smooth and pleasant travel experience during the upcoming summer season, and we look forward to welcoming you on board.  
Góra
 Profil Relacje PM off
Enzym lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 16 Maj 2023 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Nawet w Biz mały podręczny. Matko ;)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 26 Maj 2023 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 858
niebieski
Dzisiejsze loty KEF-HEL-KRK. Bardzo, bardzo słabo. Współczuję ludziom którzy zapłacili za bilety w normalnej cenie, bo mój sby za 450 złociszy wydaje mi się przepłacony jak na lekko sztuczny sok jagodowy. KEF-HEL mimo, że były odchylane fotele to miejsca na nogi niewiele więcej niż w Wizz. A spało się nawet gorzej. Do tego miękkie wykończenie, które jest ultra trudne do utrzymania w czystości. Oprócz tego (tak, czepiam się) to nudne, szare i smutne wykończenie kabiny- nie nastraja optymistycznie. Za to na locie HEL-KRK wylosowałem ostatni rząd i za każdym razem, gdy ktoś korzystał z toalety to śmierdziało przez dobrą minutę. Nic dziwnego, że stewka uciekła do koleżanki na przód. Oprócz lufy to najgorsza linia jaką leciałem.

Ps. Jak dodamy do tego te nadchodzące zmiany w podręcznym to jest tylko jedno pytanie- what’s the point?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 16 Cze 2023 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Elastyczni są mało.
Anulowali mi lot, od razu wrzucili inni, i teraz albo zmiana terminu +/- 14 dni albo refund.
I to nawet w klasie biznes.
Nie podoba mi sie to. ta mała elastyczność.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 16 Cze 2023 12:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Elastyczność standardowa raczej. Czego byś więcej chciał ? Zaoferowali zmianę , jak nie pasuje możesz zmienić po swojemu termin na podobny , możesz oddać tez bilet z refundem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 16 Cze 2023 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2012
Posty: 1839
Loty: 266
Kilometry: 487 169
niebieski
Nie wiem czy 14 dni to taki standrad, chyba lot jak i lufa są bardziej elastyczni, zwłaszcza przy wysokiej klasie rezerwacyjnej.
Z tego co czytam powyzej inni też "narzekają" (@solek @timu) na mała elastyczność. ALe ty uwazasz ze standradowa.
No to nie przekonales mnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 16 Cze 2023 12:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
LH czy inny T to akurat mają ponadprzeciętną elastyczność więc to nie jest dobre porównanie. Ja wiem że wszyscy się przyzwyczaili w trakcie pandemii do cudów, ale czas wrócić na ziemię. 14 dni to absolutny standard, a nawet dość szczodry, bo są linie, które pozwalają zmieniać plus minus kilka dni tylko w razie zmian w rozkładzie dokonanych z wyprzedzeniem. Zawsze alternatywą przecież jest zwrot biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#78 PostWysłany: 04 Lip 2023 16:35 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Dostałem info o zmianach.
Wykasolwali rotację Helsinki-Seattle
Mam teraz lot z -2h na przesiadkę.
Po telefonie nie da się nic zmienić bo nie mogą bookować lotów u partnera AA

Mogę albo czekać az coś się zmieni albo anulować. Ktoś coś słyszał? AA wypada z sojuszu?

Wyslane z telefonu przez Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 04 Lip 2023 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1564
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Jestem w podobnej sytuacji i po rozmowie na czacie zaoferowali loty BA, ale AA też się pojawiały w opcjach. SEA wycieli z rozkładu miesiąc wcześniej niż planowali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 04 Lip 2023 16:49 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Cos ci fajnego zaproponowali?
Ja mam C bud-sfo

Wyslane z telefonu przez Tapatalka


Ostatnio edytowany przez brzemia, 04 Lip 2023 17:31, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group