Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lut 2013 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Finowie zakończyli ubiegły rok z dość sporym zyskiem,a jeszcze w 2011 roku mieli ponad 90 mln straty,ale Finnair ma strategię rozwoju,której niestety naszemu narodowemu przewoźnikowi brakuje,konsekwentnie otwierając nowe połączenia do Azji przez swój węzeł w Helsinkach (ostatnio chińskie Xian i Hanoi):
Ten tekst ma pokazać,że nawet tak mała linia europejska potrafiła sobie znaleźć specjalizację,niszę na bardzo wymagającym rynku lotniczym,bo miała pomysł i żelazną konsekwencję we wprowadzaniu jej w czyn.
A niestety nasz narodowy przewoźnik kierowany przez ludzi nie mających o rynku lotniczym bladego pojęcia generował i nadal generuje tylko straty...
Wstyd,że takim interesem kierowali ludzie z partyjnego klucza,a działania - wybór kierunków,umowa paliwowa i wyprzedaż majątku firmy doprowadziły linię na skraj upadku i gdyby nie kolejna transza pomocy rządowej,firma upadłaby już dawno.
Dla decydentów ws.LOT casus Finnair powinien być przykładem jak można w dzisiejszych,trudnych czasach zarabiać na lataniu,nie będąc gigantem europejskiego czy światowego lotnictwa!!
http://manager.money.pl/news/artykul/fi ... air;z;zy...
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image


Ostatnio edytowany przez Zeus 29 Mar 2018 09:57, edytowano w sumie 2 razy
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 10 Lut 2013 12:35 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Kilka razy finnairem (i jego lowcostem FlyB) mialem okazje podrozowac. Dla tych z gdanska, to realna alternatywa dla Lufy, czy SAS-a. Fajne jest u nich to, ze ceny czesto krotko przed odlotem sa znosne, ale nigdy super promocji tez nie ma.
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Lut 2013 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Wiem,że super promocji to oni nie mają,ale mają WIZJĘ,czyli to,czego brakuje Panom sterującym LOT...
Choć niedawno była oferta lotów na trasie Wilno-Helsinki-Jekaterynburg za 792 PLN RT(np.w lipcu,skyscanner.pl-tripsta.pl,ciągle aktualna).
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Lut 2013 13:39 

Rejestracja: 23 Sie 2011
Posty: 353
niebieski
Tylko, ze spora czesc rynku Finnaira to loty krajowe, gdzie nie maja konkurencji lotniczej ani alternatywy w postaci koleji. A do tego Fini chetniej skorzystaja z uslug narodowego przewoznika, a ja np. LOT-u unikam jak ognia (co oczywiscie ma swoje uzasadnienie juz dwoma sporami w ULC).
_________________
Swiat konczy sie tam, gdzie nie dociera Ryanair
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: [AY] Finnair - newsy
#5 PostWysłany: 10 Mar 2015 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
od 11 maja Finnair będzie latał raz dziennie między Gdańskiem a Helsinkami.
najtańsze połączenie RT, jakie znalazłem to jednak ponad 600 zł ;)

Załącznik:
hel.jpg
hel.jpg [ 106.53 KiB | Obejrzany 16602 razy ]
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 22 Sie 2016 17:45, edytowano w sumie 1 raz
Temat uogólniam
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 11 Mar 2015 00:24 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 2351
Loty: 239
Kilometry: 330 534
złoty
Ciekawostka: Gdańsk niedługo obrodzi w rejsy wykonywane ATR-ami 72. Najpierw CSA zapowiedziało obsługę tymi maszynami nowego połączenia do Pragi przez Poznań, a teraz jeszcze do Helsinek poleci Flybe dla Finnaira.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 11 Mar 2015 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
trafiło na główną ;)
http://www.fly4free.pl/finnair-nowa-tra ... tid=122339
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Chyba o tym nikt nie wspominał, ale od połowy sierpnia na stołecznym lotnisku pojawia się Suchoj Superjet 100 irlandzkiej linii CityJet, który wykonuje rejs AY741/AY742 z/do Helsinek w formule ACMI dla Nordic Regional Airlines - spółki córki Finnair.
https://www.flightradar24.com/data/flights/ay741
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
monroe lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 22 Sie 2016 22:54 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
A w Krakowie DC3 AY ;D

https://www.facebook.com/KrakowAirport/ ... 9166579470
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Sie 2016 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
@krasnal
Wow! Ostatnio Superjeta 100 można było zobaczyć w WAW także w barwach Aeroflotu i z tego co widziałem w rozkładzie zimowym również ma się pojawiać w naszym kraju :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Sie 2016 23:13 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Wygláda dosyc zabawkowo ten SSJ, balbym sie tak samo jak boję sie Dashy
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Sie 2016 23:53 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
O co chodzi z tym DC-3 bo nie udało mi się wygooglać. Takim się przelecieć to byłby fun.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 23 Lut 2018 23:26 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Jestem świeżo po lotach w ramach promocji Finnaira do Azji.

Loty Helsinki- Bangkok i powrotny Tokio- Helsinki


Niby bogate europejskie państwo a linie......hmmmmmm... powiedzmy , że średnio poprawne. Nic szczególnego

CC niby w porządku , ale jakieś takie mało ruchliwe, uśmiechnięte i pomocne. Może to zimni Finowie? Jedzenie do BKK to porażka- będzie foto i opis w odpowiednim temacie. Na plus zdecydowanie w tym locie- samolot- a350- najnowsza rejestracja- OH-LWL- dostarczony pod koniec września 17!!! taką nową sztuką jeszcze nie leciałem. Fajnym bajerem są te kamerki na stateczniku pionowym i na dole.

Aha- tutaj testowane było Wifi- i radykalnie odradzam jeśli ktoś chce robić coś więcej niż przeglądanie stron- z ciekawości próbowałem wrzucić jedno foto na fejsa i nie przeszło mimo wielokrotnych prób- nie sądzę, że było to spowodowane ilością korzystających bo było to raptem 23 osoby- a może to dużo?


Na powrocie z Tokio praktycznie to samo, ale lepsze jedzenie i trochę starsza rejestracja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 24 Mar 2018 10:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Finnair to najgorsza linia długodystansowa jaką leciałem.
WAW-HEL dostalismy slota z warunkow pogodowych w HEL ( to nie wina linii) i stalismy godzine na plycie w WAW. W trakcie rejsu niektorym juz mowili, ze nie zdaza sie przesiasc. Leciałem na wakacje do BKK więc w sumie z chęcia bym się spóźnił. Po wylądowaniu i dojechaniu busem do terminalu informacja o final call w moim gate, tablice wskazują czas dojścia 15 min. No biec na złamanie karku nie miałem zamiaru. Ruszyłem jednak szybko w kierunku gate, paszporty w HEL zajmuja sekunde jak karta miejska do metra w Warszawie. Wchodze do gate i szybko zajmuje swoje niewygodne miejsce przy oknie w A350. I myslalem, ze bylem jednym z ostatnich pax ( sprawdzilem potem w systemie juz byla przygotowania propozycja via SIN jakbym nie zdazyl do gate) bo ani za mna ani przed nikt nie wchodzil do samolotu. Siedzac w swoim niewygodnym fotelu ogloszenie, czekamy na opoznionych pasazerow z Niemiec 20 osob. No świetnie nawet nie zdązyłem zapalić. Wystartowaliśmy z 80 minutowym opóźnieniem ktore prawie nadrobilismy ( zepsuł sie rekaw pod ktory mielismy podjechac).
Ale do rzeczy, fotel jest bardzo niewygodny, porownujac do Dreamlinera LOTu,Aeromexico czy Airbusa A330 AirAsia. Rozrywka pokładowa świetna, kobita obok mnie mowila ze jest bardzo zadowolona z wifi. Napoje rozdali bardzo szybko po starcie, chyba z racji opoznienia, w magazynie pokladowym informacja, ze alkohol serwuja tylko do pierwszego posilku potem 5€ puszka piwa/3€ batonik zero snacksow poza woda/sokiem pomaranczowym i pomidorowym. Posilek moge nazwac smutnym wspomnieniem z IKEI. Lyzka ziemniaczanego puree, jedna mini marchewka i trzy klopsiki, do picia poprosiłem dwa piwa( cebula ale bez problemu) do tego miska bialej kapusty z odrobina oleju, jak 15 lat temu gratis do pizzy w podlych pizzeriach. Na szczescie bylem przygotowany kanapka z jajkiem i kielbasa :D Bardzo brakuje osobistego nawiewu, szczególnie gdy załoga myśli, ze sauna finska to super sprawa na pokladzie samolotu z 300 pasazerami. Ja to czesto czuje sie jak pasazer drugiej kategorii z racji ceny biletu, ale wspolczuje tym ktorzy byli ze mna na pokladzie i wydali 2000-3000 zł. Nie wiem ile musialby kosztowac kolejny deal bym sie zdecydował z nimi leciec ponownnie
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski 24 Mar 2018 13:34, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 24 Mar 2018 10:30 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Czyli nie jestem odosobniony w opinii.
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 24 Mar 2018 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2509
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
U mnie na locie HEL-HKG dawali browary za free jak się poszło na koniec bez problemu :mrgreen:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 24 Mar 2018 12:08 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Nawet jak się zadzwoniło, to też podawali. Natomiast wszystkie próby zagadania, zatrzymania przechodzących stewardes skazane były na porażkę. Udawały niewidzące i nieslyszące, więc musiały się podwójnie nachodzić :mrgreen:
Lot na miejscu premium spoko, ale zwykle zniechęcały do podrozy, zwłaszcza że było pełne obłożenie miejsc.
Ja dostałem premium przy stanowisku odpraw, gdy poprosiłem o dobre miejsce.
Niestety nie mogłem online, bo system miał cały czas w pamięci miejsca, ktore wybrałem za pierwszym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 24 Mar 2018 12:16 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 220
niebieski
Faktycznie, Finnair coś lubi robić saunę w samolotach. Ostatnio na locie HEL-ORD mieliśmy nieprzyjemność lotu z nimi w podobnych warunkach i było to bardzo, bardzo kiepskie. Już kij z opóźnieniem, ale sensowna temperatura podczas lotu to jednak podstawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 24 Mar 2018 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 207
Kilometry: 387 563
niebieski
Lot WAW-BKK , alkohol tylko do posiłku, żarcie poniżej krytyki, obsługa nie miła, zapowiedziano do wyboru ryba lub mięso, zamawiam rybę otrzymuje odpowiedz że ryby nie ma, na pytanie jak nie ma jak przed chwilą była informacja że jest, dostaję odpowiedz w formie ma pan wybór jeść albo nie jeść.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 24 Mar 2018 13:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Jednym słowem, za bilety trochę przepłaciliśmy i przestroga na przyszłość, by zachować większą czujność podczas zakupow :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 97 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AgaGy oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group