Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 23 Wrz 2013 10:29 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Bartq napisał(a):
My z dziewczyną będziemy na Filipinach od 4-19.11. Wymyśliliśmy coś takiego 8 dni Palawan(El Nido) i 6 dni na Boracay. Co myślicie o takim planie. Jakie ciekawe rzeczy zobaczyć?


Moim zdaniem 8 dni na Palawanie to trochę długaśno. Chyba że chcecie tam również trochę poplażować. Na intensywne zwiedzanie powinno wystarczyć 3-4 dni. Poza podziemną rzeką i El Nido pozostałe atrakcje są mniej ciekawe. Na Boracay 6 dni to też sporo. Gdybyście skrócili ilość dni na w/w wyspach to moglibyście jeszcze zahaczyć o jakąś inną, loty na Filipinach są w cenie taksówki w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 16 Paź 2013 11:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Mateusz napisał(a):
Jaka jest dobra cena za wycieczkę do podziemnej rzeki?
Mój host proponuje 1500 php.


To standardowa cena. Można ją zbić do 1300 a nawet 1200 pesos o ile wyjazd na jutro a im brakuje kompletu do busa.
Host dzwoni do travel agency, oddaje Ci słuchawkę i negocjujesz. Możesz się też sam przejść do nich, urzędują w kilku miejscach przy głównej ulicy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Paź 2013 02:34 

Rejestracja: 14 Kwi 2013
Posty: 55
Zbanowany
Czekoladowe Wzgorza na Bohol sa niestety podniszczone trzesieniem ziemi. Wstrzasy wtorne dopadly mnie w hotelu przy kolacji. Byly strasznie szybkie i ze strachu wybieglem z hotelu w Cebu a noc spedzilem po drugiej stronie ulicy. Zawalil sie jeden z dwu glownych mostow laczacych lotnisko z Cebu city, dwa najstarsze na Filipinach koscioly zalozone jeszcze przez Hiszpanow a krzyz Magellana jest juz niedostepny dla turystow. 23 ofiary smiertelne. Dlatego ja powznowieniu promow udalem sie na wyspe Panglao i wykupilem snorkling po wyspach za 900pesos. Po dwu deszczowych dniach mamy slonce.

Dla osob z Manili sa wycieczki na wulkan Tal za 1500pesos z przewodnikiem ale trzeba jeszcze poswiecic dwie godzin na dojazd autobusem i jeepem. Cena rzedu 250 pesos dodatkowo.

W niedziele zobacze jeszcze Boracay. Zaleta Filipin jest tania zywnosc i np. filipinski energy drink Cobra kosztuje 1,5pln za 350ml podobnie Pepsi. W Manili uwazajcie na kieszonkowcow ale z reguly 80% Filipinczykow to mili ludzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Paź 2013 09:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Mateusz napisał(a):
Właśnie ten problem, że przyjadę tam wieczorem (późno) a rano chcemy wycieczkę :) Czy jest sens negocjacji teraz, online, 3 tyg przed wyprawą? Do tego chcą oni depozyt...


Pytanie, czy akurat nie traficie na pełne busy (wszyscy tam starają się napędzić klientów, by te busy zapełnić).
Prawie na pewno wszystko załatwicie z kierowcą tricycle, wszystko jedno którym - opadną Was na lotnisku, będą chcieli przewieźć za 50 pesos do hotelu i... koniecznie "załatwić" Wam wycieczkę do podziemnej rzeki, bo mają za to prowizję. Podwiozą do biura, dopilnują, żebyś kupił i odbiorą swoją dolę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Paź 2013 18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 18 Paź 2013 23:02 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 56
Witajcie!
Planujemy w marcu wyskoczyć z Hong Kongu na około 6-7 dni na Filipiny. Czy lepiej zainstalowac sie na ten czas na jednej z wysp i poczuć klimat czy też jednak spróbowac obskoczyć może w tym czasie 2-3 wyspy. Jesli tak to które żeby też nie starcić zbyt dużo na wewnetrzne przeloty czy też promy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Paź 2013 23:46 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Nico_world napisał(a):
O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.


Na Palau czy Palawan?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 19 Paź 2013 04:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 74
DMW napisał(a):
Nico_world napisał(a):
O widzę, że sporo osób będzie na Filipinach.
Ja wybieram się na parę dni na Palau i potem od 14 listopada tydzień czasu spędzę w Puerto Princesa.


Na Palau czy Palawan?



No ja właśnie na chwilę lecę na Palau - Z manili są dość tanie loty, a zawsze chciałem odwiedzić tą wysepkę.
_________________
Nawet najdalsza podróż, zaczyna się od najmniejszego kroku.....

http://www.globtr.blogspot.com


Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 23 Paź 2013 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2010
Posty: 136
będe na wyspie Bohol od 22 do 25 listopada, wybiera się ktos tam w tym czasie??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 23 Paź 2013 18:06 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Takie pytania proszę kierować do odpowiedniego działu.. viewforum.php?f=34
dalsze będą kasowane
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 23 Gru 2013 14:37 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
my będziemy 12.01 - 4.02. Manila 2 dni, potem Bohol. Tam kilka dni i dalej Siguijor lub Bantayan. Powrót do Cebu i na Palawan. Tam zaś kilka dni i powrót do Manili. Gdyby ktos był w rejonie chętnie mozemy się spotkać. Trasa budżetowa, fotograficzna.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 23 Gru 2013 14:50 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
stock napisał(a):
my będziemy 12.01 - 4.02. Manila 2 dni, potem Bohol. Tam kilka dni i dalej Siguijor lub Bantayan. Powrót do Cebu i na Palawan. Tam zaś kilka dni i powrót do Manili. Gdyby ktos był w rejonie chętnie mozemy się spotkać. Trasa budżetowa, fotograficzna.

Dajcie znać po powrocie jak teraz po trzęsieniu ziemi wyglądają Czekoladowe Wzgórza. Zdjęcia mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 24 Lis 2014 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 88
czesc,

i jakie wrazenia tych, ktorzy byli?

co warto zobaczyc, a czego nie?

ktos sie zakochal w jakims miejscu?

czy jakies atrakcje/rafy zostaly mocno zniszczone?

pozdrawiam
_________________
http://www.the-Ollie.com
http://www.facebook.com/the.ollie.blog

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 01 Gru 2014 16:16 

Rejestracja: 09 Kwi 2013
Posty: 45
Mnie czekoladowe wzgórza zawiodły. Nie wiem czy to kwestia trzęsienia ziemi, bo nie mam porównania jak było przed. A może to kwestia pory roku - w listopadzie były zielone nie czekoladowe :)
Cieszę się że byłam i widziałam, ale dla mnie na pewno nie był to zapierający dech w piersiach widok.
_________________
INDONEZJA: http://www.youtube.com/watch?v=Fb_3NVSmG1A
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 04 Gru 2014 02:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sie 2013
Posty: 88
dzieki :)

wiecej nikt? nic? :(
_________________
http://www.the-Ollie.com
http://www.facebook.com/the.ollie.blog

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 07 Gru 2014 16:25 

Rejestracja: 09 Lut 2014
Posty: 42
Ja zakochałem się w island hopping na Palawanie! Na Filipiny mieliśmy tylko 9 dni ale plany ambitne zwiedzenia jak najwięcej, co się później okazało błędem :roll: Na Filipinach odwiedziliśmy:
- tarasy ryżowe w Batad, robi wrażenie! widok warty 10h męczarni w podróży "autokarem" i 1,5h wspinaczki do wioski. Niesamowity widok, zwłaszcza przy dobrej pogodzie, byłem pod wrażeniem precyzji wykonania tarasów. Do tego obowiązkowo należy się udać (dodatkowe 45 min) pod wodospad Tappiya, woda bardzo orzeźwiająca :D
- Malapascua Island, wybraliśmy tą wyspę ze względu na dobre warunki do snoorkowania, których niestety jakoś szczególnie nie zauważyliśmy. Można tam nurkować z thresher shark ale nie było nas na to stać. Do tego plaże brudne, są lepsze miejsca..
- Manila...mieliśmy parę godzin to wybraliśmy się do największego Mallu na Filipinach, mają rozmach...! kupiliśmy parę pamiątek, polecam korale, mama i babcia były zadowolone ;)
- No i Palawan! podziemnej rzeki nie zwiedzaliśmy, czytaliśmy że nie robi aż takiego łał a mieliśmy tylko 3 dni, dlatego wybraliśmy się od razu do El Nido. Przy pierwszym wejściu na plaże szczęka opadła, myślałem że zdjęcia przekłamują rzeczywistość ale nie, na prawdę jest tam rajsko! Oczywiście Island hopping, było nas 6 cioro także mieliśmy swoją łódkę. Następnego dnia kajaki i rejs na najbliższą wyspę, o dziwo mieliśmy całą plaże dla siebie, niesamowite! Znajoma polecała nam Sibaltan (1,5h jeepneyem z El Nido), gdzie nie dotarła cywilizacja i wszystko wygląda jeszcze lepiej (dla zainteresowanych podam namiary). W Puerto Princessa jeszcze hoppingowaliśmy, też pięknie, ale po El Nido to już nie to samo :)
W razie pytań pisać, chętnie podziele się informacjami :)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
Koala22 uważa post za pomocny.
 
      
#37 PostWysłany: 02 Sty 2015 01:59 

Rejestracja: 30 Gru 2014
Posty: 1
Loty: 1
Kilometry: 8 086
DMW napisał(a):
Mateusz napisał(a):
Czy można wycieczkę kupić w El Nido? Do której godziny trwa taka wycieczka i jak dojechać z jaskini na lotnisko w Puerto Princesa?


Jak dojechać, myślę że są jakieś połączenia busikami, które kosztują grosze. Możesz też wziąć tricykla, - tanio, jednak na dłuższej trasie męczące. Mnie woził autem właściciel pensjonatu w którym mieszkałem, sporo drożej niż inne sposoby transportu ale za to wszystko miałem optymalnie zorganizowane i nie traciłem czasu.


Wykupione wycieczka obejmuje transfer z i do Puerto Princesa. My wyjechaliśmy z Puerto ok 7.30 Ok godziny 13tej byliśmy już po obiedzie gotowi do odjazdu do Puerto Price. Nie wiem czy z el Nido są organizowane wycieczki, a podróż z El Nido do Puerto Princesa to ok 6 godzin. Autobusy, busy (ok 600 peso)mogą was odebrać z z hotelu (Island front), ale nie zawiozą na lotnisko. Trzeba złapać tricykla ( nie bierze pierwszego po przyjeździe ) trzeci, który do was podejdzie będzie miał rozsądną cenę. W razie pytań służę pomoca. Nasza trasa to Manią, Puerto Princesa, mała wyspa bez nazwy, El Nido, Puerto, Bohol, panglao (alona) Mania. Pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off
KrystianZ lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 18 Mar 2015 12:36 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 58
Mozna wiecej informacji nt Island Hoping na Palawanie?
_________________
40!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 18 Mar 2015 17:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sty 2015
Posty: 50
Tao , jedyne w swoim rodzaju. Kilkudniowa wyprawa z El Nido do Coron i odwrotnie , z noclegami na wysepkach , w bambusowych domkach. Szczerze zachęcam http://www.taophilippines.com/
pozdr
bm
_________________
https://bigmarkk.wordpress.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 04 Kwi 2015 15:29 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 6
Loty: 112
Kilometry: 281 068
KrystianZ napisał(a):
Mozna wiecej informacji nt Island Hoping na Palawanie?

Byliśmy na tour A i C z biura naprzeciwko "Overcomer Lodge" w Coron-Coron polecam private boat więcej info tu
island-hopping-snorkeling-itp-czy-wszedzie-tak-samo,969,62164&start=20
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 266 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group