Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 07 Maj 2018 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Zakladam temat poswiecony Fiji Airways, bo lecialem z nimi niedawno i chcialbym wystawic mala laurke.

Lot FJ910 SYD-NAN Airbus 330-200 13.00-18.50

Uwagi:

-bilety w C kupione 6 tygodni przed terminem jako code share QF391 na stronie Qantas za 45% mniej niz na stronie FJ, zal bylo nie wziac :D (Google Flights nie pokazywal tych nizszych cen, warto sprawdzac bezposrednio)

-kabina jest jasna i przestronna, fotele angle lie-flat sa bardzo wygodne, z funkcja masazu, duza liczba schowkow i wystarczajaca przestrzenia na nogi (do B777 QR oczywiscie daleko)

-dobry system rozrywki pokladowej i w miare ok sluchawki, obraz HD

-bardzo mila i nienarzucajaca sie obsluga (z check-in wlacznie)

-nie fantastyczne, ale smaczne jedzenie z elementami kuchni lokalnej; napoje (w tym szampan) oferowane przez cala podroz od momentu wejscia na poklad (menu oraz zdjecia zamieszcze w odpowiednim watku)

-zbyt cieplo w kabinie (24-25 stopni)

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: [FJ] Fiji Airways
#2 PostWysłany: 07 Maj 2018 16:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
To był lot w obie strony, czy tylko w jedną? Mógłbyś podać cenę lotu?
A na marginesie, ciekawe, gdzie się zatrzymałeś - gdzieś na głównej wyspie, czy na Yasawach?

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Maj 2018 18:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
@tropikey,

Nie ma co owijac w bawelne - loty Australia-Fiji sa drogie albo bardzo drogie, takze w eco. Tam Cebu ani Wizz nie lataja.

Monitorowalem FJ910 SYD-NAN (lecielismy ow, bo pozniej NAN-AKL w Air NZ) przez dlugi czas. Na nasz termin ceny oscylowaly wokol AUD 350-500/os. w Y i AUD 1100-1800/os. w C (przy czym lot prawdziwa klasa C w 'grubasie' jest tylko jeden - wlasnie ten powyzej; VA lata na B737 ze stopem w MEL lub BNE, a NZ z dluga przesiadka z AKL - jesli calosc ma byc szerokim kadlubem).
Ceny na ów lot staly w miejscu lub wrecz rosly, ale wreszcie w pewna sobote rano kilka tygodni przed wyjazdem na stronie Qantasa pojawily sie 2 bilety biznes saver po AUD 680, ktore to bilety od razu padly moim lupem. Eco kosztowala wtedy AUD 515, wiec roznica nie taka wielka.
Co jednak nie zmienia faktu, ze tanio nie jest.

Jest sposob. Mozna loty FJ bukowac za mile QF, ktore niestety troche ciezko zdobyc.

A zatrzymalismy sie na glownej wyspie w Hiltonie. Yasawa byly w planie, ale ostatecznie mielismy na Fiji tylko 5 pelnych dni, a to byloby troche za krotko.
Nastepną razą - jak sprzedam kolejna nerke ;)
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 07 Maj 2018 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7366
HON fly4free
Czyli moje ok. 1900 PLN (na dziś coś ok. 700 AUD) w obie strony, mimo że tylko w Y, było w sumie całkiem ok :D
Na którąś z wysp Yasawa musicie koniecznie wrócić. Różnica w stosunku do wyspy głównej mniej więcej taka, jak między żarciem w C i Y :D
Im dalej, tym piękniej.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 12 Lis 2018 10:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Moje wrazenia z ekonomicznej:

APW (Samoa) - NAN (Fiji) - FJ254, lot kupiony 15 dni przed wylotem. Cena WST 549.00 (803zl). Wczesniej byly nizsze ceny, ale ja zwlekalam z zakupem. Pamietam, ze jak kupowalam, to niektore dni pokazywaly sie jako sold out i musialam zmienic troche plany. Potem okazalo sie, ze te loty byly wczesniej sprzedawane, a potem anulowane. Spotkalam Niemcow, ktorych poprzerzucano na inne dni, takze polecam sprawdzac Flight Radar lub wlasne rezerwacje, zeby nie okazalo sie, ze nasze loty poszly w kosmos. Lot na B737, punktualny, boarding od tylu. Za darmo napoje i muffin + jablko rozdawane w torebce.

NAN (Fiji) - AKL (Auckland, NZ) - kupiony 3 tygodnie przed wylotem, cena FJD 640 (1150zl). Taka sama cena byla na stronie Qantas jako code share, wiec kupilam przez nich, zeby zaliczyc jakies szczatkowe mile i punkty TP do programu BA. Dostalam w sumie 5TP i 335 avios. O dziwo Qantas oferuje 30kg bagazu rejestrowanego, w porownaniu do 23kg na bilecie FJ. Oczywiscie wczesniej bilety byly tansze, ale jak wyzej, czekalam troche do ostatniej chwili. W tym przypadku lot na A330. Jak sprawdzilam numer ogona, to okazalo sie, ze jest to byly samolot Air Seychelles, ktorym lecialam na trasie CDG-SEZ-CDG dwa lata temu. W srodku nic nie zmienilone (sprawdzilam swoja relacje na forum: seszele-na-weekend-3-dni-na-mahe,213,93468), granatowe fotele, tylko dolozone logo Fiji i oczywiscie samolot przemalowany. Fiji Airways ma dwa A330 po A.Seychelles. Nie wiem jak czesto zdarza sie, zeby leciec ta sama maszyna pod inna flaga i w innej czesci swiata. Ja uznalam to za niezly zbieg okolicznosci (bede dalej kupowac bilety na loterie). Tym razem w ofercie bylo sniadanie, standardowe to pseudo English Breakfast, wegetarianskie to ryz. Wegetarianskie wygladalo znacznie lepiej. Do tego darmowe napoje niealkoholowe. Wylot i przylot na czas.

Brak mozliwosci odprawy online na oba loty, ale moglam wybrac miejsca za darmo po rezerwacji. Jest tez aplikacja na telefony Fiji Airways. Dostalam tez kilka emaili od FJ w sprawie mozliwosci upgrade'u na trasie APW-NAN, ale przy 2h locie i B737 nie bylo to oplacalne. Rozwazylabym taka opcje na A330, ale w tym przypadku nie dostalam takiej oferty, zapewne dlatego, ze bilet kupiony na numerze QF.

Podsumowujac: na pewnych trasach jest maly wybor, Fiji albo Qantas/Air New Zealand. Miedzy Samoa, a Fiji lata tylko Fiji Airways. Bilety polecam kupowac wczesniej niz pozniej.

Zapomnialam napisac o lotnisku w Nadi. Odnowione, klimatyzowane budynki. W przylotach i odlotach mozna cos zjesc, sa sklepy obu operatorow sieci komorkowej, wypozyczalni samochodow, itp. Przy przylotach jest duzy parking, z ktorego odjezdzaja busy do okolicznych hoteli jak rowniez inne zamowione wczesniej prywatne transfery. Taksowki maja postoj z boku. Z tego co widzialam, to w 2018r lotnisko dostalo nagrode w kategorii: World's Most Improved Airports.

A330 DQ-FJO
Image

Image
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Sty 2020 13:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 400
niebieski
Czy cena za taką kombinację jest ok, czy czekać jeszcze? Do ilu może spaść?
Czy jest coś bardziej dogodnego do sprawdzania kalendarza cen Fiji niż Google Flights (dużo klikania tu jeśli jest multi)?

Załączniki:
fiji.PNG
fiji.PNG [ 62.04 KiB | Obejrzany 5499 razy ]
_________________
Pozdrawiam!
DOOKOLAKULI
facebook.com/dookolakuli/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 19 Sty 2020 17:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
W lutym 2019 lecialem SIN-NAN-LAX i za bilety placilem 490€ Pax, bilety kupowalem w czerwcu 2018. Tutaj nie ma reguly ale raczej ceny sie trzymaja +/- 10%
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
grzegorz84 lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 12 Lis 2021 05:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Fiji Airways wlasnie zdetonowalo moja rezerwacje na grudzien.
Tak pozmieniali loty, ze nie ma teraz sensu leciec na Fiji na raptem 4 dni na miejscu.
Odmawiaja zwrotu kasy, mowiac, ze to byla taryfa non-refundable. Oferuja tylko voucher.
Nawet nie zgadzaja sie na przebukowanie na loty na przyszly rok.

Czyli robili po prostu chamska zagrywke, zeby zgarnac jak najwiecej kasy, ktora teraz chca jak najdluzej trzymac.
Z tego co widze w internetach, to nie ja jedna tak skonczylam.

I tak to skonczyly sie moje fidzijskie wakacje zanim nawet sie zaczely.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lis 2021 07:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Chargeback :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lis 2021 16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
oskiboski napisał(a):
Chargeback :)


Niestety moj japonski bank zadecydowal na "nie", bo linia oferuje voucher i moja taryfa byla non-refundable. Wiec sama sobie jestem winna.

PS> Zrobienie chargebacku w Japonii jest niemal niemozliwe, tak generalnie mowiac.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 20 Lis 2021 22:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@2catstrooper możesz bardziej szczegółowo opisać co się stało , bo będę kupować bilety z HKG -NAN ,RT na dosyć odległy termin październik 2022 i nie chcę żeby mój bardzo długi trip legł w gruzach . Jak i z jakiego powodu Fiji pozamieniały loty ? Nie mają w regulaminie że jak zmieniają lot to przysługuję zwrot kasy ? czy wszystko zależy od taryfy ? nie dało się wziąć voucher coś ewentualnie dopłacić i lecieć ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 21 Lis 2021 01:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
2catstrooper napisał(a):
Fiji Airways wlasnie zdetonowalo moja rezerwacje na grudzien.
Tak pozmieniali loty, ze nie ma teraz sensu leciec na Fiji na raptem 4 dni na miejscu.
Odmawiaja zwrotu kasy, mowiac, ze to byla taryfa non-refundable. Oferuja tylko voucher.
Nawet nie zgadzaja sie na przebukowanie na loty na przyszly rok.

Czyli robili po prostu chamska zagrywke, zeby zgarnac jak najwiecej kasy, ktora teraz chca jak najdluzej trzymac.
Z tego co widze w internetach, to nie ja jedna tak skonczylam.

I tak to skonczyly sie moje fidzijskie wakacje zanim nawet sie zaczely.


Co odnosnie zapisow umieszczonych na ich stronie?

https://www.fijiairways.com/en-us/fligh ... red-travel

My flight was cancelled - am I entitled to a refund?

If you purchased a ticket on a Fiji Airways flight which was scheduled to depart on or after 19 March 2020 and your flight was cancelled by Fiji Airways, the value of your ticket will automatically be placed into flight credit. If you do not wish to redeem your flight credit for travel on a future date, then we will provide a full refund of the price you paid for your ticket(s). Please fill out this form with all the relevant details. Please note that whilst our team are working around the clock to assist customers as efficiently as possible, refund processing may be delayed due to the current volume of requests and limited staffing due to local movement restrictions in Fiji (lockdown or enforced quarantine) which affect our staff.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 21 Lis 2021 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@Flyguy

Ale widzisz, moj lot nie jest odwolany. Zostal przeniesiony na trzy dni wczesniej. Wiec Fiji Airways twierdzi, ze skoro lot nie zostal odwolany to nie przysluguje mi zwrot pieniedzy. Wg nich:
"If you purchased a refundable ticket, you may seek a refund in accordance with the fare rules. If the ticket purchased is non-refundable, the ticket remains non-refundable unless local legislation requires a refund to be provided."

Moj bilet jest w Bula Special categorii. Proponuja mi zebym doplacila do Normalnej Bula, ktora jest w 100% refundable. Mowia, ze jak doplace, to wtedy moge wnioskowac o zwrot calej kwoty. Innego wyjscia nie widze. Innej opcji mi nie daja. Wiec chyba tak zrobie.
Z przeniesieniem lotu na przyszly rok tez nie jest latwo, bo nagle okazuje sie, ze Bula Special nie jest dostepne i moze wcale nie bedzie dostepne na moje wybrane daty, wiec i tak bede musiala doplacic jesli chce leciec w przyszlym roku.

Choc nadal negocjujemy. Powiedzialam im, ze jak dadza mi upgrade do biznes, to wtedy polece w grudniu na te 4 dni na Fiji i tyle. Czekam na odpowiedz.

@BP2??
Kupilam bilet na grudzien, daty i godziny byly swietne, cena tez. 7 dni na miejscu, w tym swieta Bozego Narodzenia.
Pierwsza zmiana ktora przyszla to zmiana godziny lotu powrotnego. Tragedii nie bylo, wiec zaakceptowalam.
Tydzien pozniej przyszla zmiana dnia wylotu. Z 7 dni zrobily sie tak w zasadzie 4, bo pierwszy dzien to taka przymusowa kwarantanna hotelowa.
A 2 ostatnie dni musialabym spedzic na gonieniu od testu PCR do lekarza zeby podpisal papier, ktory jest wymagany dla mnie na powrot do Japonii.

Wiec zadzwonilam do FA i mowie, ze chce odwolac rezerwacje i chce zwrot kasy. A oni mi na to, ze przykro nam, ale taryfa jest non-refundable. Ja mowie, ale przeciez to wy zmieniliscie dzien wylotu. A oni, przykro nam, lot nie jest odwolany, tylko zmieniony, taryfa jest non-refundable, wiec tylko flight credit mi przysluguje.

I tak zesmy sie przepychali. Chcialam zrobic chargeback, ale zostal odrzucony, bo wg FA, lot nie jest odwolany, tylko zmieniony, a bilet non-refundable, wiec wg nich tylko przysluguje mi credit. I bank niestety stanal po ich stronie.

Troche szumu narobilam, bo tak chucznie oglaszali otwarcie kraju dla turystow, a tu takie problemy juz na samym poczatku. A oni na to, ze Japonia ma limity ile ludzi wpuszcza do kraju dziennie, wiec oni po prostu zmieniaja dni tak jak im strona japonska nakazuje.

Ja dluzej niz tydzien na Fidzi zostac nie moge, bo po powrocie czeka mnie 14 dni kwarantanny, a ja mam tylko 3 i pol tygodnia wolnego. A maja tylko jeden bezposredni lot tygodniowo.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Lis 2021 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@2catstrooper ta przymusowa kwarantanna jest związana z tym że lot jest z Japonii ? Rozumiem że całe zamieszanie związane z tym że lot z Japonii i z powrotem jest tylko raz na tydzień . Mam nadzieje że na "regularnych" codziennych trasach nie będzie takich zmian . Miłego odpoczynku i daj znać jak sie to skończyło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Lis 2021 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@BP2??
Chodzi o to ze po przylocie na Fiji trzeba od razu miec transport do hotelu (z gory oplacony) i w hotelu zrobia test antygenowy. Po tescie mozna poruszac sie po najblizszej okolicy, brac udzial w wycieczkach prowadzonych przez odpowiednio upowaznione firmy, itp itd. A po trzech dniach mozna ruszac na cale Fiji.

Sek w tym, ze jak hotel sam nie moze zrobic testu antygenowego, to wezma probke i zawioza do punktu w miescie / wiosce, itp. A jak mi hotel powiedzial, to troche potrwa, zeby dostac wynik. Mowili mi, ze pomiedzy 24 a 48 godzinami.

Te przepisy obowiazuja wszystkich przylatujacych na Fidzi. Z tego co widze, to wiekszosc przylatujacych bedzie jako wczasy zorganizowane, wiec ich resorty wszystkim sie zajma.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 21 Lis 2021 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
czy jest różnica jesteś zaszczepiony czy nie ? mam nadzieje że w przyszłym roku tę restrykcje zniosą, no a jak nie, to trudno zrobimy test
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 21 Lis 2021 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Fiji otwiera sie tylko i wylacznie dla zaszczepionych turystow.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 21 Lis 2021 14:15 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6251
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
A czy zmieniły Ci sie numery lotów ?
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 21 Lis 2021 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
@oskiboski
Numer lotu jest ten sam.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 26 Lis 2021 06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 509
złoty
Wiec doplacilam do pelnej Bula i zlozylam o zwrot pieniedzy za caly bilet.
Zwrot przyszedl ekspresowo, tyle ze tylko i wylacznie ta suma, ktora doplacilam do pelnej Bula.
Jak zadzwonilam zapytac sie dlaczego, to mi odpowiedziano, ze "bilet, ktory byl poczatkowo zakupiony jest w taryfie bezzwrotnej, i w takiej to taryfie pozostaje."
Odpowiedzialam, ze to zupelnie co innego niz mi poczatkowo powiedzieli. Oni na to, ze im przykro, ze mnie agent wprowadzil w blad. I ze dziekuja za zwrocenie na to ich uwagi, i ze doszkola swoich agentow.

Czyli linia ta zrobi doslownie wszystko, co tylko mozliwe, zeby nie stracic kasy.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
BP2?? uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 22 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group