Forum strony Fly4free.pl
https://www.fly4free.pl/forum/

Fatima
fatima,1239,116667
Strona 1 z 1

Autor:  paisas [ 31 Sie 2017 12:30 ]
Temat postu:  Fatima

Planując wyprawę do Lizbony, chciałbym poświęcić jeden (max 2) dnia na Fatimę.

Pytania mam dwa. W jaki dzień tygodnia poleciacie odwiedzić to miejsce ? Czy jadąc z Lizbony, doradzacie wypożyczenia auta, czy da się dośc swobodnie poruszać po okolicznych miejscach wartych uwagi komunikacją ?

Będę wdzięczny za porady.

Autor:  OradeaOrbea [ 31 Sie 2017 13:44 ]
Temat postu:  Re: Fatima

Klasycznie: unikaj weekendów i świąt kościelnych. W tygodniu jest naprawdę spokojnie. Jeden dzień na Fatimę W ZUPEŁNOŚCI wystarczy. Doradzałbym wypożyczenie samochodu w Lizbonie, dzięki temu będziesz mógł bezproblemowo odwiedzić takie miejsca – położone względnie niedaleko Fatimy – jak Tomar (Klasztor Zakonu Chrystusa, lista UNESCO), Batalha (Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, lista UNESCO) czy Nazare (genialna plaża). Po sezonie ceny wynajmu są znośne.

Autor:  erion [ 20 Wrz 2018 21:27 ]
Temat postu:  Re: Fatima

Fatima jest z oczywistych względów godna polecenia katolikom, ewentualnie jeśli ktoś interesuje się religią z socjologicznego punktu widzenia, natomiast obiektywnie patrząc ciężko doszukiwać się tam specjalnego uroku - wielkie, betonowe place i gmachy projektowane tak, aby móc pomieścić jak najwięcej pielgrzymów. Pod względem wartości turystycznej samej w sobie nie umywa się chociażby do Lourdes. Sam nie żałuję swojej wizyty, ale trzeba mieć po prostu odpowiednie oczekiwania.
Jeśli ktoś chciałby mieć Fatimę po prostu odhaczoną, większość autokarów z Lizbony na północ się tam zatrzymuje, więc zawsze można przy okazji pobieżnie rzucić okiem ;)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/