Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#61 PostWysłany: 03 Lip 2013 11:09 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Pytanie z innej beczki. Znacie/kojarzycie jakieś markety w obrębie Faro działające w nocy? Lądujemy o 23.05 i raczej słabą opcją byłoby zaliczenie pierwszej nocki bez jedzenia i picia w wynajętym domu (dom na takim odludziu że nie ma opcji jedzenie i picie "na mieście").
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#62 PostWysłany: 03 Lip 2013 19:48 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Nie znalazłem w Faro supermarketu działąjącego w nocy, więc to co zastaniecie na lotnisku może być ostatnią szansą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#63 PostWysłany: 04 Lip 2013 09:48 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Póki co ustaliłem (może komuś się przyda), że Jumbo w centrum otwarte jest do 22 a na obwodnicy do 23.

A jacyś tam ciapaci sklepy prowadzą? U nich zwykle jest do rana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#64 PostWysłany: 14 Sie 2013 20:28 

Rejestracja: 03 Mar 2010
Posty: 34
Loty: 76
Kilometry: 87 275
Mam pytanko, pod koniec października wybieramy się do Porto. W grę wchodzi również Faro (tu z pomocą przychodzi nam - wygląda na to że najtańszy na tej trasie - Ryanair) na którego okolicznych plażach mielibyśmy się raczyć słodkim lenistwem. I tutaj pojawia się pytanie, gdzie w okolicach tego miasta są warte uwagi plaże i jak się do nich dostać? I czy mimo słonecznej (przynajmniej wg prognoz) pogody w tym czasie woda jest wystarczająco ciepła do kąpieli i tzw. plażowania?
_________________
Car that runs on water, on water man!!!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#65 PostWysłany: 14 Sie 2013 21:11 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
witam, było już o tym na forum, od siebie dodam a byłem na koniec maja na Algavre (Faro na zachód), zwykłe plaże czyli piach i za nimi beton(asfalt) to mała atrakcja, jeśli chcecie zobaczyć coś extra, to niestety dalej trzeba ruszyć, ja z żoną zszedłem wybrzeżem od Quarteiry aż do Albufeiry (a konkretnie do jej przedmieść Balaia), widoki zaczynają się jakiś 1-2 km za przystanią Vilamoura (Quarteira), odcinek między Balaia i Albufeira nie jest cały do przejścia morzem, sama Albufeira też OK, ale wisienka to Lagos, i tam wg mnie trzeba się udać, co do temp. wody nie odpowiem ja się kąpałem na przełomie maj/czerwiec, żona jak nie trudno się domyślić nie, jak dojechać, Evabus, bez problemu siatka połączeń super, mam nadzieję, że pomogłem, pzdr
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#66 PostWysłany: 16 Sie 2013 19:08 

Rejestracja: 03 Mar 2010
Posty: 34
Loty: 76
Kilometry: 87 275
Dzięki santech za informacje. Jeśli tylko jeszcze jest w stanie mi powiedzieć czy jest szansa na kąpiel o tej porze roku to byłoby super, to w dużej mierze warunkuje wyjazd - nieco kosztowny w te tereny ;)
_________________
Car that runs on water, on water man!!!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#67 PostWysłany: 19 Sie 2013 11:36 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Szansa jest, chociaz woda w Atlantyku bedzie o tej porze roku cholernie zimna (nie zeby na codzien byla bardzo ciepla;) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#68 PostWysłany: 19 Sie 2013 12:46 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
Bez przesady - kąpałem się na Praia da Falesia (a więc nawet nie była to jakaś zatoczka, tylko otwarty ocean) pod koniec lutego i woda na mój gust miała ok. 18°C. I nie byłem sam, kilka osób również pływało.

W październiku powinna być na pewno cieplejsza i ponad 20°C powinna mieć, zwłaszcza w zatoczkach (np. Praia da Carvoeiro).

Zresztą kluczowa nie jest tutaj temperatura wody, a różnica pomiędzy temp. wody i powietrza, jeśli będziecie mieli ponad 30°C to nawet woda o temp. 23-24°C będzie się wydawać zimna. Ale nie sądzę, żeby pod koniec października były jeszcze w Algarve takie upały.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#69 PostWysłany: 20 Sie 2013 13:18 

Rejestracja: 03 Mar 2010
Posty: 34
Loty: 76
Kilometry: 87 275
OK, dzięki wielkie. Jak jest szansa to już coś ;)
_________________
Car that runs on water, on water man!!!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#70 PostWysłany: 21 Sie 2013 09:45 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Twierdze Silves i Aljezur warto?

W sumie wiadomo, że zawsze warto ale pytam bo trzeba trochę od wybrzeża odjechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#71 PostWysłany: 21 Sie 2013 10:59 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 804
niebieski
W Aljezur nie byłem, w Silves tak.
Moim zdaniem warto, już nawet samo miasteczko Silves jest bardzo urokliwe i warte zobaczenia.
A zamek również robi wrażenie, zwłaszcza z punktu widokowego na głównej drodze.
Po wdrapaniu się na górę można przejść się po murach zamku podziwiając ładne widoki na okolicę, w środku jest też muzeum.
_________________
<<< Porady farmaceutki >>>
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#72 PostWysłany: 20 Wrz 2013 08:35 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
W skrócie podsumuję, jeśli ktoś chciałby wiedzieć więcej to zapraszam na PM.

Mieszkaliśmy w pięknej willi na odludziu w okolicach Moncarapacho - sama wiocha fajna, akurat na pojedyncze wyjście na kolację.
Tavira - klimatyczne, stare, wąskie uliczki, zamek - warto zdecydowanie
Santa Luzia - na skraju wsi rybackie domki, można pooglądać rybaków w pracy - warto
Playa Barril - niby plaża jak plaża ale dojeżdża się nietypowo, bo kolejką. Dodatkowo trafiliśmy akurat na megafale
Fuseta - w mieście nie byliśmy, na plażę płynie się z 10 min - spoko miejsce, po jednej stronie Atlantyk po drugiej Famosa, dużo muszelek i pyszne kanapki w barach :)
Olhao - nasza baza zakupowa, olbrzymi targ owoców morza przy porcie, poza tym Inter Marche, Lidl, Jumbo ale samo miasto nie warto
Faro - nie zdążyliśmy zwiedzić nic poza katedrą, cały ostatni dzień zajęła...
...wyspa Farol - 45min stateczkiem z Faro, bardzo klimatyczne miejsce, zdecydowanie warto
Loule - bardzo klimatyczne miasteczko w głębi lądu, warto się wybrać szczególnie w sobotę
Albufeira - mocno turystyczne ale nie moloch, bardzo ciekawie usytuowana wielka plaża - myślę że warto.
Praia da Marinha - plaża z serii "must see", koniecznie
Carvoeiro - nieco zapomniane przez przewodniki a kto wie czy nie najciekawiej położone miasteczko z cudowną trójkątną plażą wbijającą się w ląd - warto rzucić okiem z góry
Portimao - turystyczny moloch ze słyną Praia da Rocha - jak dla mnie bez ducha, bez klimatu - nie warto
Lagos - miasto klimatyczne, w centrum fajna tania knajpa z miejscowym jedzeniem, warto połazić
Ponta da Piedade - łódeczki, "must see"
Silves - miasto z twierdzą ;). Warto
Sagres i Przylądek św. Wincentego - co bym nie napisał to i tak każdy pojedzie ;). Ale nie będzie żałował na pewno.
Carrapateira - warto zobaczyć plażę, mekka surferów i wieje jak skurczysyn
powrót z Carrapateiry przez góry - a że do tych najwyższych nie dojechaliśmy (okolice Monchique) to się nie wypowiadam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#73 PostWysłany: 20 Wrz 2013 10:59 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Rozumiem, że to wszystko wypożyczonym samochodem? :)
Góra
 Profil Relacje PM off
peter7712 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#74 PostWysłany: 20 Wrz 2013 11:05 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Tak.
O wypożyczalni pisałem w temacie o wypożyczalniach :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#75 PostWysłany: 20 Wrz 2013 11:15 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Tak, właśnie przeczytałem. Ogólnie bardzo fajna wycieczka i zobaczyliście chyba prawie wszystko co się dało na wybrzeżu? Ile dni spędziliście i jakie wyszły orientacyjne koszty na osobę (bez dolotów)? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#76 PostWysłany: 20 Wrz 2013 11:28 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Nie, no parę rzeczy bym jeszcze dorzucił jakby było więcej czasu. Aljezur, Monchique, Estoi, lepiej Faro i jeszcze jakieś wysepki w Natural Parku, cały wschód od Taviry, Praia Alvor, Ferreguado, restaurację Vela 2 - królową Tripadvisora ;). Spokojnie mogę tam lecieć drugi raz.

Pierwszy dzień Tavira, S.Luzia, Barril, Olhao
Drugi, Albufeira, p. de Marinha
Trzeci, siesta w Fusecie
Czwarty, Silves, Sagres, Przylądek i Carrapateira
Piąty, Lagos, Portimao, Carvoeiro, Loule
Szósty, Faro i Farol

3 auta mieliśmy na 11 osób (więc da się taniej) wyszły gdzieś po 300zł na tydzień na łba z paliwem. W restauracji na dużym obiedzie byliśmy raz, reszta ucztowania w willi - głównie owoce morza z grilla a w miastach tylko przekąski, więc powiedzmy gdzies z 25 euro dziennie na jedzenie i dużo alkoholu. Souvenirów nie kupuję, wstęp tylko Silves i Sagres gdzies po 3 euro i łódki koło Lagos 12,50 oraz dopłynięcia na plaże od 1,50 do 5 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#77 PostWysłany: 13 Paź 2013 14:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 176
Loty: 79
Kilometry: 145 385
Witam!
Pod koniec października planuję eurotripa i jednym z państw, które odwiedzam, jest Portugalia i jej słynne Algarve.
Podsumowując wszystko o czym dyskutowaliście, mógłby ktoś wybrać takich 5 najlepszych miejsc na moje 5 dni, zakładając, że codziennie będę się przemieszczać? Transport komunikacją miejską lub stopem, bo dystanse niewielkie.

Aktualnie plan jest taki:
30.10 przylot o 13, więc miasteczko Faro + nocleg
31.10 plaża Vilamoura/Albufeira + nocleg
01.11 plaża Armacao/Alvor + nocleg.
02.11 plaża Lagos + nocleg
03.11 wycieczka do Sagres rano, powrót wieczorem do Lagos + nocleg
04.11 bus o 10:30 lub 12:35 z powrotem na lotnisko autobusem 100 km, ale lot dopiero o 20.

Oczywiście najważniejszym punktem jest Lagos i ciągle myślę o przylądku św. Wincentego, ale nie wiem czy jest sens pocinać tam autobusem/na stopa...
No i pozycje z ukośnikiem... które najlepsze? Czy może zrezygnować z ostatniej lokalizacji na rzecz właśnie pośredniej?
Nie zależy mi na ogromnych długich zwykłych plażach, tylko na jakiejś fajnej rzeźbie, typu Lagos właśnie.

Będę wdzięczna za jakiekolwiek wskazówki. :)
_________________
https://www.travellerspoint.com/map/#/user/731283
http://flightdiary.net/Czerwona

6 months hitch-hiking through India-Nepal & Southeast Asia
2 months volunteering on paradise island in Cambodia
6 months hitch-hiking through South America
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#78 PostWysłany: 13 Paź 2013 21:08 

Rejestracja: 13 Cze 2012
Posty: 120
Czerwona, nie za dużo tych plaż przy założeniu, że wcale nie musi być idealnie pogodowo?
Dla mnie z pozycji "must see" niepotrzebnie pominęłaś plażę Marinha - to bym dał zamiast Vilamoury (w parze z Albufeirą).
Wywaliłbym też Święto Zmarłych na Armacao/Alvor kosztem Silves.
Sagres + Przylądek (jak da radę czasowo) nie odpuszczałbym za nic.
Rozważ, czy w pierwszy dzień zamiast Faro nie przejechać się np. do Taviry - w końcu czas na Faro i tak będziesz miała czas ostatniego dnia.

PS. w przypadku Lagos "plaże z rzeźbą" zaczynają się od Ponta da Piedade i dalej - jest to kawałek za Lagos, pieszo możesz nie ogarnąć.

Przy okazji - skąd lecisz i za ile?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#79 PostWysłany: 13 Paź 2013 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 187
Loty: 122
Kilometry: 238 451
Lecąc od Faro polecam następujące plaże:

1. Praia da Falesia - między miejscowościami Olhos de Agua a Quarteira (poczujesz się jak w Colorado)
2. Praia da Marinha - osobiście uważam ją za najlepszą plażę Algarve (oddalona od Armacao kilka km w kierunku Portimao)
3. Praia da Rocha i Praia da Vau[tu większy nacisk] w miejscowości Portimao (tunelem w skale można przechodzić między tymi plażami)
4. Plaże Lagos (Ana, Camillo, Ponta de Piedade).
5. Praia de Luz.
_________________
www.latambolubie.blogspot.com

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Faro/Portugalia
#80 PostWysłany: 13 Paź 2013 23:39 

Rejestracja: 06 Paź 2012
Posty: 375
Polecam Alvor z portem rybackim i fantastycznymi plażami z niezwykłymi formacjami skalnymi. Do tego rezerwat przyrody u ujścia rzeki Alvor, wydmy i kilometry pomostów dla turystów.
_________________
http://banner.flightdiary.net/szczepan
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 134 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group