Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2016 13:53 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 7
WItam,

Po długotrwałym szukaniu biletów zarezerwowałam bilety na 2 tygodnie na Florydzie, pod koniec sierpnia. Przylot i wylot z MIA.
Z opisów na tym forum i w innych przewodnikach wyczytałam, że najlepiej odwiedzić :

-Miami
-Key West
-Fort Lauderdale
-Everglades
-Orlando
-Cape Canaveral
-Naples
-For Meyers
-Tampa

Planujemy wynająć auto na te 2 tygodnie chyba, chyba że opcją jest wypłynięcie na 2-3 dni na bahamy, co dość mocno rozważamy. Wtedy auto oddalibyśmy troszkę wcześniej. Ale nie do końca wiemy "za co to wymienić" :)

Czy ktoś z doświadczenia wie, jak najlepiej ugryźć tę wyprawę od strony logistycznej? Ile dni gdzie + co po kolei autem by nie krążyć?
Nie jesteśmy mega fanami parków rozrywki, na pewno lepiej wolimy ten czas poswiecic na kawce w centrum miasta i pożyć życiem miasta.

Przeczytałam wszystkie tematy związane z Florydą na tym forum, myśle że miejsca które wybrałam są najciekawsze, chyba ze ktos z was poleca jakies inne miasto jeszcze do odwiedzenia?

Może ktoś z was niedawno wrócił z Florydy?
Z góry dzięki !!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 23 Cze 2016 14:11 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Ja bym na Waszym miejscu zrobił objazdówkę - zaczynając od Miami na Key West (4h jazdy, po drodze można kupe fajnych rzczy zobaczyc), potem powrót do Miami, przy okazji Everglades. Pozniej na polnoc, do Cape Canaveral i powrót na południe od strony Zatoki Meksykanskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 24 Cze 2016 10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2011
Posty: 591
Loty: 80
Kilometry: 171 925
niebieski
Dorzuciłbym do tego jeszcze idąc od dołu na zachodzie : Sanibel, Siesta Key, Clearwater (+ wyprawa do Caladesi Island State Park) oraz po drugiej stronie Daytona Beach, Palm Beach, ale to wszystko przy założeniu, że będziecie odpoczywać, a nie zwiedzać.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 26 Cze 2016 18:43 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Lece rowniez na Floryde i to juz drugi raz. Pierwszy raz zrobilem objazdowke Tampa przez Key West, Orlando z powrotem do Tampy. Mniej wiecej wiem jak to wyglada, ale chcialbym sie spytac osob, ktore tez byly na Florydzie o jedno dwa miejsca, ktore zrobily na nich wrazenie, a ktore nie jest jakos mega popularne. Ostatnio mialem problem, zeby w miastach znalezc to cos. Co polecacie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Cze 2016 19:28 

Rejestracja: 30 Maj 2016
Posty: 31
Rejs z Miami na wyspy - a które, to już zależy ile masz czasu. Jak widziałeś popularne atrakcje, to chyba nie ma sensu wracać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 26 Cze 2016 23:54 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 7
@ansbach1, jaką trasę robiłeś dokładnie jeśli można wiedzieć?

@norman7, polecasz konkretne wycieczki?

Staram się okiełznać dzień po dniu by móc rezerwować hotele, więc każde info potrzebne.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 27 Cze 2016 19:54 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2332
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Teraz ma byc chiil, a nie jazda jazda ;)

Zaczalem w Tamie na poludnie do Naples, Miami pozniej do Key West i powrot do Orlando i Tampy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 12 Lip 2016 21:10 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Jakieś dwa lata temu ogarnąłem FL w ten sposób:

Miami - Key West - Naples - Fort Meyers (Cape Coral) - Tampa - Orlando - rejs na Bahamy - Daytona (NASCAR) - St Augustine - Miami

Key West - mozna smialo nawet dwa dni. Problem z tanimi noclegami - cos taniej z wyprzedzeniem znajdziesz najblizej w Marathon, ale zeby wrocic tam na nocleg tez trzeba kawalek przejechac no i ciezko znalezc pozniej trzezwego kierowce :D
Mozna sprobowac spac w aucie ale jest to nielegalne - mandat + w zaleznosci od humoru policjanta - nawet areszt. No i zostaje jeszcze Airbnb i jeden hostel (noclegi chyba kolo 50$ od osoby o ile pamietam dobrze)

Naples, Fort Meyers, Cape Coral - całe wybrzeze z fajnymi plazami, warto sobie 3-4 dni poswiecic na relax + najlepsze ceny na FL w outletach i markowych sklepach - bardzo duzy wybor ciuchow i butow (np w Converse itp). Co do zakupow odziezy i obuwia to czesto zdarzalo sie ze sklepy na zachodzie FL mialy calkowicie inny asortyment (i przewaznie lepszy) niz wschod.

Tampa - niezapomniane Ybor City wieczorami :D fajny klimat, polecam. Nocleg - jezeli taniej to tylko Airbnb - duzo studentow wynajmuje pokoje, mozna sie przespac w fajnych warunkach za 30$

Orlando - nie bylem w Universal, nie bylem w Disneyland. Miasto mnie nie urzeklo, ale moze dlatego ze za bardzo nie eksplorowalem

Rejs - genialna sprawa, zdecydowanie polecam. Jezeli zastanawiasz sie nad Bahamami (z Carnivala) to lepiej wybrac 3-dniowa. 4-dniowa zahacza o Freeport ktory jest raczej nieciekawy i spedza sie tam tylko kilka godzin. Ogromne znaczenie ma statek ktory wybierzesz. Najtansze rejsy (te za 120$) sa na wysluzonych statkach ale nie oznacza to, ze bedzie slabo :) Wciaz jest to niezapomniane przezycie. Tip - alkoholu na poklad wnosic nie mozna. Na pokladzie jest baardzo drogi. Kontrola jest taka sobie wiec sprytni pasazerowie potrafia wniesc pewne ilosci. Buteleczki 50ml przechodzily kontrole bo pozniej nad basenem bylo widac mase ludzi popijajacych ukradkiem.

Daytona - tez genialne, nawet jak nie jestes fanem motoryzacji. Mozliwosc zejscia do parku serwisowego, zobaczenia z bliska samochodow czy tez rozmowy z kierowcami daja niesamowite wrazenie. A na koniec wyscig, niby wszyscy jada w kolka ale dzwiek silnikow + zapach paliwa + duzo kraks w odleglosci 30 metrow od ciebie przy predkosci pojazdow w okolicach 300km/h pozostawia usmiech na twarzy na baaardzo dlugo.

St. Augustin - fajne klimatyczne plaze w okolicy. Samo miasto wieczorem tez super. Poczytaj historie tego miasta :) Spooky place.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lip 2016 21:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Disneyland jest duży i fajny, jeśli się lubi takie klimaty, stanowczo na cały dzień. W wakacje może być tłoczno...
Na liście nie widzę żeby ktoś wymienił Kennedy Space Center. Jeśli tylko ktoś się interesuje tematyką to stanowczo warto (minimum pól dnia, ale można i cały).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 15 Lip 2016 14:10 

Rejestracja: 02 Kwi 2016
Posty: 7
Dzięki @Jerru i @BrunoJ! Mam kilka pytań:)
1. A samo Miami? Na ile dni warto?

2. Everglades też warto dodać?


3. Co do rejsu. Myślisz @Jerru, że będąc na florydzie na 14 dni jest sens 3 dni poświęcić na rejs? Kojarzysz może skąd rezerwowałeś rejsy? Gdzieś mi się obiło o uszy o ferry Balearia Caribbean. Ale jest to po prostu sam transport.

Właśnie jestem w trakcie planowania trasy i muszę to jakoś rozegrać dniami, by rezerwować hotele/motele. Prawdopodobnie zrobimy taką trasę jak Ty + Everglades i Space Center.
Myślicie że warto wcześniej rezerować hotele? Czy lepiej na miejscu?

Z doświadczenia polecasz jakiś przewodnik?

Dzięki!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Lip 2016 18:12 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Miami - zależy od Ciebie ile chcesz poplazowac. Poza relaxem nad wodą to nigdy nie planowałam tam nic więcej. Jeżeli miałbym jechać w tym okresie co Ty to zostałbym dwa dni. Ach, sprawdz w sumie jeszcze kiedy odbywa się festiwal kubański na Cale Ocho. Chyba interesującą rzecz. No i jeszcze pozostają mecze futbolu amerykańskiego (lepsze uniwersyteckie niz nfl - ciekawsza atmosfera :), chociaż gdyby udało Ci sie załapać na tanie bilety Buccaners albo Dolphins to też polecam). Nba chyba jeszcze nie ma, Nascar też startuje później. Zobacz Daytona International Speedway na eventy. Może coś jest ciekawego. Wyścigi na 1/4 mili mogą być interesujące. Bilety w okolicach 10$. Tak jak pisałem wyżej, nawet jak nie interesuje Cię motoryzacja to takie rzeczy są bardzo ciekawe i zostają w pamięci na długo.

Everglades - zrobisz po drodze na Key West. Tutaj masz różne opcje. Od prostych 20-30 min wycieczek air boatami po dłuższe kilki godzinne a nawet prywatne wycieczki. Mi starczyła krótka wycieczka. Aligatory będziesz też widział na drogach publicznych (Tamiami Trail) i w Kennedy SC. Są ich tysiace, wyleguja się w rowach.

Kennedy Space Centre- najgorsze wydane 40$ dla mnie. Bylem w okresie kiedy nie można było wejść do hangaru startowego. Więc został tylko prom kosmiczny w muzeum. Większość atrakcji traciła latami 80-tymi - np wyświetlane jakieś filmy o NASA na starych kineskopowych monitorach lub jakiś robót skonstruowany 30 lat temu i opowiadający o lądowaniu na księżycu. Najlepiej chyba wypadło że wszystkiego urządzenie w którym można było poczuć przeciążenie podobne do tego przy starcie rakiety. Gdybym miał wydać te pieniądze raz jeszcze to zdecydowanie Universal. Może już to przebudowano, zobacz na ich stronie. Wiadomo że najlepiej wbić tam na jakiś start rakiety np z satelita ale chyba wszystko jest rezerwowane wcześniej. Oczywiście do samego Space Centre- można podjechać, zobaczycie hangar i krokodyle. Zawsze jakaś atrakcją.

Rejs - śmiem twierdzić że to będzie najlepszy punkt wycieczki. Drugie będzie Key West. Na rejsie masz darmowe jedzenie. Dodaj dwa noclegi za które musiałbyś zapłacić normalnie i wychodzi Ci to prawie za darmo przy cenie 130$ pax. Zwiedzisz też np Bahamy które dają jakis obraz wysp karaibskich. Polecam sałatkez Concha albo pieczona wersje. Mniam :) Rejsy najtaniej wyjdą Carnivalem z Orlando albo Miami

O przewodnikach nic nie wiem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 15 Lut 2018 21:23 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 26
Podbijam :)
Jak się wyjazd udał? Jakaś aktualizacja wątku na dłuższą majówkę 2018? :)

Czy wynajem auta na lotnisku i zwrot na lotnisku na cały pobyt - 10 dni jest dobry pomysłem? Co jeśli znajdę super oferte rejsu na 3 dni? Wynajem auta kasa to jedno ale zostawić auto na 3 dni bez "opieki"? Jak w ogóle z parkingami?

Którą miejscowość najpierw na airbnb ?

I czy można prosić link do rejsów z Miami?:)

Dzięki za super wątek!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Cze 2018 16:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 354
niebieski
https://www.carnival.com/cruise-to/bahamas-cruises.aspx
_________________
Image
http://www.facebook.com/lifetripblog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group