Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Przekroczenie pobytu
#1 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:33 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 4
Mam pytanie. Dwa lata temu byłem w Pekinie. Przez pomyłkę miałem samolot dzień później niż kończyła się wiza. Teraz planuję ponowny wyjazd do Pekinu. Pośrednik stwierdził, że muszę sam udać się do konsulatu, bo przekroczyłem termin pobytu. Co mogę zrobić, źeby dostać wizę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
#2 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:37 

Udać się do konsulatu.
Góra
 PM off
5 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:45 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 4
Czy miał ktoś podobną sytuację, czy faktycznie mogą mi nie wydać wizy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:47 

Oczywiście, że możesz nie dostać wizy. Ja nie przekroczyłem dozwolonego pobytu w Chinach, a też mogę nie dostać.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 01 Lut 2018 23:56 

Niteczka napisał(a):
Czy miał ktoś podobną sytuację,
czy faktycznie mogą mi nie wydać wizy?


Mogą Ci nie dać, ale tutaj nikt tego nie wywróży.
Każdy przypadek może być rozpatrzony inaczej.
Góra
 PM off  
      
#6 PostWysłany: 02 Lut 2018 01:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Niteczka napisał(a):
Dwa lata temu byłem w Pekinie. Przez pomyłkę miałem samolot dzień później niż kończyła się wiza.

Powtarzam termin waznosci wizy mozna przekroczyc jesli wyjazd nie przekraczal 30 dni!
Przyklad: masz jednorazowa wize z 30-dniowym pobytem, a wiza jest ważna od 01 marca 2018 do 01 czerwca 2018.
Jesli wjedziesz do Chin w dniu 01 marca 2018 to mozesz pozostac do 30 marca 2018, mimo ze wiza jest wazna do 1 czerwca 2018.
Nawet jesli przylecisz do Chin dopiero w dniu 01 czerwca 2018 to mozesz zostac w Chinach przez 30 dni, czyli mozna spokojnie przekroczyc termin waznosci wizy. ;)

@Niteczka, jak dlugo byles w Chinach?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Washington, 02 Lut 2018 10:00, edytowano w sumie 1 raz
ciach offtopic
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 02 Lut 2018 08:51 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 4
Witam. To trochę się uspokoiłem. Byłem dwa miesiące dwa lata temu. I na lotnisku nie chcieli mnie wypuścić, bo okazało się, że do wczoraj miałem wizę. Teraz złożyłem papiery u pośrednika i dostałem odpowiedź, że muszę do konsulatu jechać, bo odrzucili. I teraz się boję,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Lut 2018 08:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
Ja tez sie boje
Po co tu piszesz?
Idz do tego konsulatu i sie wszystkiego dowiesz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Lut 2018 09:02 

cccc napisał(a):
Powtarzam termin waznosci wizy mozna przekroczyc jesli wyjazd nie przekraczal 30 dni!

A czy prócz powtarzania, masz coś na podparcie tego?
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2018 09:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na chińskiej wizie jest jasno napisane "Enter before" i po tej dacie możemy przebywać 30 dni.
Z powyższych informacji nie jest do końca jasne, czy @Niteczka opuścił Chiny dzień po dacie "enter before", co nie byłoby problemem, czy też przekroczył dozwolony 30-dniowy pobyt.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 02 Lut 2018 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4573
Loty: 639
Kilometry: 792 498
HON fly4free
Wiza chińska nie ma wpisanej daty ważności - jest wydawana na liczbę dni. Istotne jest też aby wjechać do Chin (pierwszy raz przy wizie wielokrotnej) przed podanym na niej dniem (enter before). Czyli jedynym możliwym przekroczeniem pobytu jest przekroczenie liczby dni na które została wydana.
BTW ja na mojej wizie z 2011r mam nie 30 a 20 dni after arrival - pewnie o tyle wystąpiłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 02 Lut 2018 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Chinska wiza jednokrotna o kategorii "L" (wiza turystyczna) ma 3-miesieczna date waznosci wjazdu: "Enter before" od daty wydania. ;)
Na mojej wizie z 2015 obok "Duration" jest napisane: "30 days after entry".

Anonymous napisał(a):
A czy prócz powtarzania, masz coś na podparcie tego?

Uzylem slowa "powtarzam" tylko dlatego, ze moj post zostal usuniety.
Dokladnie tak jak napisalem wczesniej, jesli nie zrozumiales i nadal borykasz sie z niejasnosciami to mozesz zapytac w konsulacie/ambasadzie. ;)

Niteczka napisał(a):
Byłem dwa miesiące dwa lata temu.

@Niteczka, jesli miales wize jednokrotna i mogles byc tylko 30 dni, a przekroczyles pobyt o kolejny miesiac, to jest powaznym wykroczeniem. 8-)
Anyway powodzenia!

Pozdr. i udanego dnia.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Lut 2018 11:34 

cccc napisał(a):
Chinska wiza jednokrotna o kategorii "L" (wiza turystyczna) ma 3-miesieczna date waznosci wjazdu: "Enter before" od daty wydania. ;)
Na mojej wizie z 2015 obok "Duration" jest napisane: "30 days after entry".

A na mojej było napisane 10 days... (o tyle aplikowałem).
I co w takim wypadku? Też mogłem sobie posiedzieć 30 dni od daty wjazdu? ;) No właśnie...

@cccc - to było pytanie retoryczne ;)


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 02 Lut 2018 22:45, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 02 Lut 2018 22:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):

A na mojej było napisane 10 days...
I co w takim wypadku? Też mogłem sobie posiedzieć 30 dni od daty wjazdu?

Ja aplikowalem tylko o 1 tydzien i jednorazowy wjazd, a dostalem na 30 dni pobytu. :D
Podczas jednej wizyty w Chinach mozna legalnie przebywac tylko taka ilosc dni, jaka jest podana w wizie.
Jesli chcemy przedluzyc pobyt, to nalezy zglosic na miejscu w urzedzie emigracyjno-imigracyjnym tzw. Exit and Entry Administration of the Public Security Bureau (市公安局出入境管理处).
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Lut 2018 23:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anonymous napisał(a):

@cccc - to było pytanie retoryczne ;)

@kloose84, wlasnie widze, ze edytowales swojego posta. ;)
Byly 2 pytania, nie wiem ktore mialo byc niby retoryczne, gdyz nic na to nie wskazywalo, ale odpowiedzialem profilaktycznie, przyda sie innym. :D

BTW polskie MSZ informuje, co moze grozic za przekroczenie pobytu: 8-)
Kod:
Pobyt na terytorium ChRL bez ważnej wizy (przedłużenie okresu pobytu poza termin ważności wizy) karany jest grzywną w wysokości ok. 500 CNY za każdy dzień pobytu bez ważnej wizy oraz pozbawieniem wolności.
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... tMode=true
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 03 Lut 2018 22:09, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Lut 2018 23:24 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 4
Tak, miałem wizę na 30 dni, a przez nieuwagę wyjeżdzałam w 31 dniu. Dlatego nie chcieli mnie wypuścić


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 05 Lut 2018 01:51, edytowano w sumie 1 raz
dubel


Ostatnio podbity przez Niteczka, 04 Lut 2018 23:24
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group