Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
@blasto
A na ile % oceniasz szanse, że autorka tematu otrzyma zwrot od przewoźnika??
I z którym przewoźnikiem miałaby się kontaktować? EK czy ET?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#42 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
Bilety kupowałem 18.02. spokojnie odczekałem półtora miesiąca, myślę że chyba już wpadli na to że mieli błąd na stronie... :D
O korektę zwróciłem się do expedii dopiero jak oni zaproponowali mi zmianę daty podróży. Jeżeli się nie zgodzą na zmianę moich danych lub cena będzie zaporowa - ja nie zaakceptuję zmian w lotach i przynajmniej odzyskam kasę za bilet.
Oczywiście dam znać jak wyszło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:48 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
scomin napisał(a):
@blasto
A na ile % oceniasz szanse, że autorka tematu otrzyma zwrot od przewoźnika??
I z którym przewoźnikiem miałaby się kontaktować? EK czy ET?


Moja rada jest taka: czekać aż kurz opadnie, pierwsze osoby polecą i wtedy ewentualnie dzwonić. Jeśli podróż jest odległa w czasie to najlepiej czekać aż zmienią się np. godziny lotów i wtedy próbować. Osobiście nie widzę problemu z dzwonieniem do pośrednika w sytuacji gdy jednorazowy błąd (tak to nazwijmy) już nie jest kupowalny i wiadomo, czy bilet będzie honorowany.

Oczywiście - szczególnie z perspektywy pozostałych userów - najlepiej jest wziąć stratę tych 600 EUR na klatę :D
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
 
      
#44 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:50 

blasto napisał(a):
Anonymous napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Można spróbować skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać[...]

Kontakt z przewoznikiem to zly pomysl. Tak tu sie wszyscy umowilismy.


Jak się tak umówiliście, to teraz się zrzućcie na refund dla kolegi, który ma pytanie do OTA. Absurdalne ustalenia prowadzą do absurdalnych wniosków.


i pisze to osoba z dostępem do TS...

Przeczytaj najpierw post założycielskie tego tematu i kwiatki typu "ale okazało się, że spodziewamy się dziecka i niestety musimy anulować bilety", "Od razu zaznaczam, iż nie wykupiliśmy żadnego ubezpieczenia od rezygnacji " i napisz, o co i z czym oni mają dzwonić... i PO CO??????
Góra
 PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:54 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Dostęp do TS jest mi potrzebny tak jak g. na zeszłorocznym śniegu...

Jeżeli to istotne to o dealu wiedziałem przed publikacją na F4F.

Podatki i opłaty lotniskowe zawsze można odzyskać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
blasto napisał(a):
Moja rada jest taka: czekać aż kurz opadnie, pierwsze osoby polecą i wtedy ewentualnie dzwonić. Jeśli podróż jest odległa w czasie to najlepiej czekać aż zmienią się np. godziny lotów i wtedy próbować. Osobiście nie widzę problemu z dzwonieniem do pośrednika w sytuacji gdy jednorazowy błąd (tak to nazwijmy) już nie jest kupowalny i wiadomo, czy bilet będzie honorowany.
No i z tym zasadniczo zgodzić się mogę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 05 Kwi 2016 19:01 

blasto napisał(a):
Dostęp do TS jest mi potrzebny tak jak g. na zeszłorocznym śniegu...

Jeżeli to istotne to o dealu wiedziałem przed publikacją na F4F.

Podatki i opłaty lotniskowe zawsze można odzyskać.


Co do TS mam podobnie, a co do wskazówek wystarczyło napisać to co wyżej, wystarczyło by (i tak większość dzwoni, bo kto im zabroni, a co czasami z tego wynika to osobny temat)
Góra
 PM off  
      
#48 PostWysłany: 30 Kwi 2016 01:30 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1386
Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
DMW napisał(a):
jacek96 napisał(a):
Od kiedy w tradycyjnych liniach mozna zmieniac dane pasazera?! :o

Formalnie nie można.
Ale... w China Airlines zrobiłem czeski błąd "imię ↔ nazwisko", poprosiłem o korektę, odpowiedzieli, że traktują to jako zmianę danych pasażera i że jest to możliwe ale za dodatkową opłatą "Please note that the name correction by the airline might incur additional cost.." , po wymianie paru maili poprosili o skan paszportu i czekam na decyzję.

Po 4 tygodniach, wymianie 25 maili i 10 telefonach w końcu udało się - zrobili mi korektę imię-nazwisko za przyzwoitą cenę 200 HKD (czyli 100 pln) a ja zaakceptowałem zmiany w planie podróży. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
krasnal lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#49 PostWysłany: 17 Kwi 2018 19:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 40
Loty: 106
Kilometry: 295 985
Witam. Odgrzeje kotleta. Zakupilem bilet przez expedia.de oczywiscie platnosc przeszla zablokowali srodki na karcie dostalem eticket po czym po tygodniu srodki wrocily na konto. I teraz pytanie czy oni jeszcze raz moga pobrać ? Czy przypadku anulowania biletu dostane jakas informacje zwrotną ? Po wpisaniu nr rezerwacji w corsair czy liat wyskakuje bład takze jak sie domyslam juz sobie poleciałem. Miał ktoś taki przypadek ? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#50 PostWysłany: 17 Kwi 2018 20:11 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Tak się zdarza, że blokada schodzi, a po jakimś czasie ściągają sobie kasę (czasem nawet po miesiącu). Sam zresztą zauważyłem teraz, że za Karaiby nie ściągnęli kasy, ale się nie martwię na zapas. Niepokoiłbym się gdyby dwa razy ściągnęli ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Przemekyelo lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#51 PostWysłany: 17 Kwi 2018 22:40 

Rejestracja: 17 Kwi 2018
Posty: 40
Loty: 106
Kilometry: 295 985
no mam nadzieje że się uda bo deal bardzo dobry ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group