Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Cze 2014 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1090
Loty: 51
Kilometry: 29 292
Hubert napisał(a):
Jeśli odwołany przez przewoźnika to wtedy przysługuje zwrot 100% kosztów lub wybór alternatywnego połączenia. Tylko trzeba pamiętać, że odwołania rejsów występują bardzo sporadycznie.


Krajowka lotu zostala odwolana. Bilet kupiony na siedzeniach. 20 maili, ze chce zwrotu 8 elro - zero odzewu. Po kontakcie tel. slysze, ze im sie nie oplaca i ponizej 10 eur nie zwracaja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
 Temat postu: Re: Expedia.de
#22 PostWysłany: 05 Lip 2014 14:55 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 118
Loty: 155
Kilometry: 329 354
Jaka jest wiarygodność Expedia.it? można śmiało zamawiać u nich bilet? proszę o szybka odpowiedz bo u przewoźnika ( Srilanken) można płacić tylko w USD a w expedia w Eur, chciałbym jak najszybciej zamówić bilety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#23 PostWysłany: 05 Lip 2014 15:04 

Rejestracja: 02 Lip 2011
Posty: 419
niebieski
Jar3c napisał(a):
Jaka jest wiarygodność Expedia.it? można śmiało zamawiać u nich bilet? proszę o szybka odpowiedz bo u przewoźnika ( Srilanken) można płacić tylko w USD a w expedia w Eur, chciałbym jak najszybciej zamówić bilety.



Kupuj bilety, bez obaw. Miłej podróży


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 05 Lip 2014 15:07, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#24 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:07 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Kupiłem bilet na expedia.de . Potrzebuje się z nimi skontaktować telefonicznie niestety mój niemiecki nie jest najlepszy.
Czy jest szansa dogadać się z nimi po angielsku albo czy mogę zadzwonić do oddziału expedii w kraju angielskojęzycznym i oni będą mieli wgląd w moją rezerwację.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#25 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Musisz dzwonic do xp.de. Sprobuj rozmowy po angielsku, rozwiazywalem tak problemy na xp.it.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#26 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:26 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Ja dość często dzwonię do expedia bo korzystam z tego agenta do obsługi firmowej. Dzwonię zawsze do Stanów. Pamiętaj, aby mieć swój numer Itinerary.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#27 PostWysłany: 11 Sie 2014 11:27 

Możesz też próbować z wersją .ie i .co.uk, choć obie mają call center w Indiach i dogadanie się może stanowić spore wyzwanie.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#28 PostWysłany: 11 Sie 2014 17:04 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Dzięki za rady. Znalazłem osobę mówiącą po angielsku w niemieckiej expedii. Była co prawda dopiero trzecią w kolejności do której mnie przełączono, ale najważniejsze że się udało.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:33 

Rejestracja: 13 Lut 2016
Posty: 1
Witam serdecznie :)
Nie jestem pewna, czy umieszczam moje zapytanie w odpowiednim miejscu- jeśli nie to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu :)
Sprawa wygląda następująco... dzięki ukochanemu fly4free zakupiliśmy wraz z mężem bilety na trasie FCO-ADD-JNB-DUR-DXB-BKK-ADD-FCO za pośrednictwem niemieckiej Expedii.
Wszystko zapowiadało się wspaniale, mieliśmy już zaplanowaną datę szczepienia na żółtą febrę itd ale okazało się, że spodziewamy się dziecka i niestety musimy anulować bilety :cry:
Czy orientujecie się drodzy forumowicze, czy jest jakaś szansa, aby anulować bilety i odzyskać pieniążki ? Od razu zaznaczam, iż nie wykupiliśmy żadnego ubezpieczenia od rezygnacji :(
Proszę o poradę, jak wybrnąć z tej sytuacji.
Z góry dziękuję i pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 04 Kwi 2016 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Nie ma możliwości zwrotu i odzyskania pieniędzy.

P.S. Ciąża - nie choroba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Kwi 2016 22:29 

Rejestracja: 05 Gru 2012
Posty: 351
niebieski
Upomnij się o zwrot podatków.
Niestety najpierw będziesz musiała przejść schemat pod tytułem "nie da się", ale to nieprawda - masz prawo do zwrotu podatków (to wiadomość dobra), niestety tylko tych "państwowych" (to wiadomość zła, bo dopłata paliwowa się nie wliczy).
Procentowo nie będzie to duża część biletu, ale za taką trasę z €200 za te dwie osoby powinno wpaść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 04 Kwi 2016 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lut 2012
Posty: 1225
srebrny
Gdyby zakup był na stronie linii, to jest tak jak pisze przedmówca. Jednak pośrednik ma jeszcze swój cennik i może mieć prowizje za anulacje, która niekiedy przewyższa zwrot.
Sądząc po routingu, cena biletu była "promocyjna".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 05 Kwi 2016 00:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
w tym przypadku expedia nie pobiera dodatkowych prowizji za kasowanie lub przebukowanie biletu, a przynajmniej tak twierdzi, chociaż sam bilet zawiera w wolnym tłumaczeniu niezwracalny ryczałt za rezerwację (w moim przekonaniu ok. 50 Eur, o który zostaje pomniejszony ewentualny zwrot od lini lotniczej)
Należy zwrócić uwagę, że podróż składa się z wielu odcinków i różnych warunków do poszczególnych taryf co ma również odzwieciedlenie w różnych klasach rezerwacji.
Zasadniczo dla całej podróży obowiązuje taryfa najbardziej restrykcyjna, w tym przypadku na 100% będzie to przynajmniej na jednym odcinku sformułowanie, że bilet w danej klasie nie jest refundowany, oraz podatki paliwowe yq i yq są również bez możliwości zwrotu, może to być także stwierdzenie na trasie obsługiwanej przez EK, że kara za skasowanie podrózy to ok. 200 USD i jeżeli przekracza to wartość taryfy, także i takim przypadku yq i yr nie są refundowane. Szacuję końcowy zwrot maksymalnie do 50 Eur lub jego całkowity brak. Expedia zachęca do zawierania ubezpieczenia, które to może przejąć różnicę pomiędzy zwrotem od linii lotniczej, a zwrotem od ubezpieczyciela po spełnieniu określonych warunków - myślę, że do 80% w warunkach niemieckich (zalecenia lekarza dot. niewskazaniu do odbycia lotów mogło być rozważone), a przynajmniej stwarza taką iluzję.
zadzwoń do expedii, a konsultant na pewno wyliczy zwrot
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
PIGUSIA lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 05 Kwi 2016 00:53 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Można spróbować skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać czy wyjątkowo nie zgodziłby się na zwrot biletu z pominięciem restrykcji taryfy. W tym konkretnym przypadku może (choć nie musi) to zadziałać, gdyż bilet był kupiony, jak się domyślam, w niedawnym błędzie więc linii się pewnie bardziej opłaca skasować bilet i oddać kasę niż przewieźć pasażerów. Kontaktu z pośrednikiem i tak się nie uniknie, bo to przez niego będzie dokonywany ewentualny zwrot tak czy owak.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 05 Kwi 2016 02:35 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Czy nie da się takiego biletu przebukować - zmiana danych pasażera? Być może opłata za taką operację jest zaporowa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Kwi 2016 07:03 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Od kiedy w tradycyjnych liniach mozna zmieniac dane pasazera?! :o
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Kwi 2016 07:30 

marek2011 napisał(a):
Można spróbować skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać[...]

Kontakt z przewoznikiem to zly pomysl. Tak tu sie wszyscy umowilismy.
Góra
 PM off  
      
#38 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:12 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
jacek96 napisał(a):
Od kiedy w tradycyjnych liniach mozna zmieniac dane pasazera?! :o

Formalnie nie można.
Ale... w China Airlines zrobiłem czeski błąd "imię ↔ nazwisko", poprosiłem o korektę, odpowiedzieli, że traktują to jako zmianę danych pasażera i że jest to możliwe ale za dodatkową opłatą "Please note that the name correction by the airline might incur additional cost.." , po wymianie paru maili poprosili o skan paszportu i czekam na decyzję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:22 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
Anonymous napisał(a):
marek2011 napisał(a):
Można spróbować skontaktować się z przewoźnikiem i zapytać[...]

Kontakt z przewoznikiem to zly pomysl. Tak tu sie wszyscy umowilismy.


Jak się tak umówiliście, to teraz się zrzućcie na refund dla kolegi, który ma pytanie do OTA. Absurdalne ustalenia prowadzą do absurdalnych wniosków.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Kwi 2016 18:28 

Rejestracja: 18 Sie 2010
Posty: 67
Loty: 47
Kilometry: 144 826
@DMW Mam to samo i nie wiem czy pisać do linii czy przejdzie bez problemu... Napisz proszę jak otrzymasz odpowiedź od CA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group