Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 04 Sty 2013 10:26 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Witam,

z gory przepraszam za brak polskich znakow, pracuje za granica i moja klawiatura ani system ich nie uznaja, przepraszam takze jesli temat jest lamerski i byl walkowany 100 razy. Uzywalem szukajki f4f i google, ale albo jestem jakis zamulony albo nie umiem nic znalezc sensownego. Nie latam duzo, jesli juz to LOTem gdzie zawsze rezerwowalem lot na krotko przed wylotem. Wczoraj szarpnalem sie na Tajlandie na majowke (etihad i air berlin) i mam kilka pytan.

Jak wyglada sprawa zwrotu biletow w przypadku gdy cos mi w wypadnie/zachoruje/po prostu nie bede mogl leciec?
Jak to sie ma do przypadku w ktorym odwolaja lot?
Jesli jest mozliwe anulowanie biletow, jakie koszta sie ponosi?
Bilety kupowalem na expedia.de.
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 04 Sty 2013 10:30 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Wszystkie bilety z założenie są niezwracalne. Tylko kupowane w wyższych klasach rezerwacyjnych np. biznes można w 100% samemu anulować bilet. Jedynie co możesz odzyskać to podatki z biletu o ile jest to możliwe. Kontakt z pośrednikiem polecam, który sprawdzi konkretną sytuację i odpowie na pytania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 04 Sty 2013 10:43 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7861
HON fly4free
Expedia nie zwraca nic w taryfach nieelastycznych, nawet podatków, powołując się na swoj regulamin. Zwrot można wywalczyć ale wymaga to dużego zaangażowania i czasu, zabawa z nimi trwa nawet kilka miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 04 Sty 2013 13:21 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
a co w przypadku gdy lot zostanie odwolany?
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Sty 2013 13:26 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2011
Posty: 2560
Loty: 1
Kilometry: 539
Jeśli odwołany przez przewoźnika to wtedy przysługuje zwrot 100% kosztów lub wybór alternatywnego połączenia. Tylko trzeba pamiętać, że odwołania rejsów występują bardzo sporadycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Sty 2013 15:51 

Rejestracja: 03 Sty 2013
Posty: 151
Loty: 17
Kilometry: 39 506
Wielkie dzeiki wszystkim za pomoc
_________________
http://kubawpodrozy.pl - Moje doświadczenia ze światem.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Wrz 2013 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2011
Posty: 775
Do tej pory myślałem, że linia lotnicza przy anulowaniu biletu z winy pasażera ma obowiązek zwrotu niewykorzystanych podatków i opłat paliwowych.

Okazuje się jednak, że nie zwracają opłat paliwowych (czy mam rację?!)

"Unfortunately not.
Nowadays practically no Air Company refunds YQ/YR fuel surcharges."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 24 Wrz 2013 20:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
marek2011 napisał(a):
Expedia nie zwraca nic w taryfach nieelastycznych, nawet podatków, powołując się na swoj regulamin. Zwrot można wywalczyć ale wymaga to dużego zaangażowania i czasu, zabawa z nimi trwa nawet kilka miesięcy.


Ten regulamin jest nieważny w świetle przepisów nadrzędnych. Opłaty i podatki nie zostały przecież wykorzystane czy taryfa była elastyczna czy nie. Lotnisko nie obsłużyło pasażera, handling nie obsłużył, i nawet sam przewoźnik nie obsłużył.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 24 Wrz 2013 21:00 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
kerad85 napisał(a):
Do tej pory myślałem, że linia lotnicza przy anulowaniu biletu z winy pasażera ma obowiązek zwrotu niewykorzystanych podatków i opłat paliwowych.

Okazuje się jednak, że nie zwracają opłat paliwowych (czy mam rację?!)

"Unfortunately not.
Nowadays practically no Air Company refunds YQ/YR fuel surcharges."


Prawda, YQ to oczywiście nie jest żaden podatek, a w warunkach taryfy znajdziesz zazwyczaj:

FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE YQ/YR SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 24 Wrz 2013 21:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2010
Posty: 285
blasto napisał(a):
kerad85 napisał(a):
Do tej pory myślałem, że linia lotnicza przy anulowaniu biletu z winy pasażera ma obowiązek zwrotu niewykorzystanych podatków i opłat paliwowych.

Okazuje się jednak, że nie zwracają opłat paliwowych (czy mam rację?!)

"Unfortunately not.
Nowadays practically no Air Company refunds YQ/YR fuel surcharges."


Prawda, YQ to oczywiście nie jest żaden podatek, a w warunkach taryfy znajdziesz zazwyczaj:

FOR NON REFUNDABLE TICKETS THE YQ/YR SURCHARGE WILL NOT BE REFUNDED


Tym się powinna też KE zająć, bo w końcu pasażer tego paliwa nie spalił.
_________________
HUMBAK
Wherever I travel my destination is getting to know people. Prefer sitting in a café or at an airport; seeing the place I visit without any rush.
Travelling is better when it's in terms of visiting rather that having a sightseeing tour.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Expedia.de
#11 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:10 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Czy ktoś nie otrzymał e-ticketów ?
Ja zapłaciłem, dostałem potwierdzenie. Na stronie expedii jest wszystko ok (są numery etickets, trasa itp.), na checkmytrip też wszystko ok, na iberii również.

Jeden problem - nie dostałem e-tickets w formie elektronicznej, a także nie mogę ich nigdzie zciągnąć.

Czy ktoś był lub jest w podobnej sytuacji ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#12 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Tak, expedia.it. Polecialem i wrocilem, bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#13 PostWysłany: 17 Mar 2014 19:48 

Rejestracja: 31 Sty 2013
Posty: 857
niebieski
Czyli, że nie doczekałeś się e-ticketów np. w pdfie ?

Mając sam numer e-ticket można być spokojnym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#14 PostWysłany: 17 Mar 2014 20:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Kwi 2011
Posty: 2172
srebrny
Nie doczekalem sie ani po rezerwacji, ani po wielokrotnych zmianach planu podrozy, ani po telefonie na infolinie by te zmiany wyprostowac, wiec mozesz byc spokojny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#15 PostWysłany: 17 Mar 2014 21:08 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 7
z numerem rezerwacji (bez e-ticketów) wszystko działa! nie musisz się martwić zrobiłem z expedii Brazylię ... bez żadnych problemów. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Expedia.de
#16 PostWysłany: 17 Mar 2014 21:35 

Rejestracja: 02 Lis 2012
Posty: 413
Loty: 145
Kilometry: 309 536
niebieski
potwierdzam , identyczna sytuacja z expedia.de , śmiało planuj podróż etix nie jest niezbędny .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Cze 2014 12:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Mar 2013
Posty: 153
odkopuję temat - czy ktoś się orientuje jak wygląda zwrot pieniędzy za bilety jeżeli na stronie przy zakupie biletów mam adnotację:
Cytuj:
Tickets are refundable. A fee of $25.00 per ticket is charged for itinerary cancellations.

w takim wypadku zwracają same podatki czy pełną kwotę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Cze 2014 12:45 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
wera921 napisał(a):
odkopuję temat - czy ktoś się orientuje jak wygląda zwrot pieniędzy za bilety jeżeli na stronie przy zakupie biletów mam adnotację:
Cytuj:
Tickets are refundable. A fee of $25.00 per ticket is charged for itinerary cancellations.

w takim wypadku zwracają same podatki czy pełną kwotę?


Pełną kwotę -$25
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Cze 2014 12:55 

Rejestracja: 16 Gru 2013
Posty: 109
Zbanowany
Zwracają pełną kwotę, ale... trwa to bardzo długo. Mój brat bawił się z expedia.com ponad pół roku zanim mu zwrócili :-( Summa summarum okazało się, że to takie grosze, że czas i nerwy na to poświęcone nie są warte tych pieniędzy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Cze 2014 13:15 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1843
niebieski
poszuktu napisał(a):
Zwracają pełną kwotę, ale... trwa to bardzo długo. Mój brat bawił się z expedia.com ponad pół roku zanim mu zwrócili :-( Summa summarum okazało się, że to takie grosze, że czas i nerwy na to poświęcone nie są warte tych pieniędzy...


User wera921 mówi o bilecie 'refundable' - w tym przypadku zwrócą mu wszystko i bez problemowo.
Ty mówisz zapewne o sytuacji, kiedy ktoś chce odzyskać podatki za anulowany/niewykorzystany bilet non-refundable
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 51 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: abelincoln oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group