Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Lis 2019 10:11 

Rejestracja: 27 Lis 2019
Posty: 11
zarezerwowałam wczoraj nocleg poprzez opcję: booking.basic,
czy ktoś coś wie na ten temat?
Jakie ryzyka? doświadczenia?

Z góry dziękuję !


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Lis 2019 16:37, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#2 PostWysłany: 27 Lis 2019 10:31 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6250
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Nie dostaniesz faktury, nie masz mozliwosci wyboru pokoju najczesciej. Tzw ochłapy za grosze :) ale bezpieczne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 27 Lis 2019 15:20 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
ja miałam wątpliwości, bo na booking basic hotel*4 w Rzymie wyskakiwał w spoko cenie i niby były wliczone podatki, a wszystkie hotele rzymskie inkasują podatki na miejscu, wiec nie chciało mi się wierzyć, że hotelarz pozwoli mi bez podatków wyjechać i nie zarezerwowałam :D ktoś ryzykował i nie musiał płacić podatków? ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 27 Lis 2019 15:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Takie podsumowanie moich doświadczeń z ofertą booking.basic:
1. tylko oferty bezzwrotne, rodzaj pokoju nieznany - należy zakładać, że będzie to najtańszy z oferty
2. zapłata nie oznacza od razu potwierdzenia rezerwacji - wszystko zależy od tego, czy hotel zaakceptuje. Ja przy pierwszym podejściu dostałem anulowanie rezerwacji. Oznacza to tyle, że przez kilka dni masz zablokowane środki zanim zwrócą na kartę. Po paru dniach pojawiła się ta sama oferta i przy drugim podejściu hotel przyjął.
3. jak już było napisane za taką rezerwację nie otrzyma się faktury
4. nie można wydrukować potwierdzenia jak w przypadku "zwykłych" rezerwacji
5. dostaje się takie komunikaty od booking "Obiekt xxx może nie odnotować Twojej rezerwacji przez jakiś czas przed przyjazdem. Jeśli masz pytania, skontaktuj się z nami." oraz "Twoja rezerwacja została przetworzona przez jednego z naszych partnerów. Personel obiektu może nie wiedzieć, że została ona dokonana na Booking.com."
6. po rezerwacji z oferty booking.basic nie ma możliwości wystawienia opinii dla obiektu.

Na miejscu w hotelu wiedzieli o rezerwacji, pokój był przygotowany. Ja nie narzekałem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
eskie uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 27 Lis 2019 16:34 

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 29
Również miałem obawy co do rezerwacji basic-a, zadzwoniłem do hotelu dostałem lepszą cenę i fakturę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Lis 2019 12:42 

Rejestracja: 27 Lis 2019
Posty: 11
no wlasnie moja oferta w USA jest 30% tansza w stosunku do ceny nr 2 która jest wyzsza i booking ja publikuje. Jedyna roznica jaka widze to brak mozliwosci jej odwolania przeze mnie i koniecznosc wplaty od razu 100% wszystko. Wierzyc sie nie chce bo na 7 nocy wychodzi roznica ok 2000 PLN a to juz sporo..

Czytałam gdzies ze booking basic jest stawka usrednioną na podstawie zebranych stawek ze wszystkich systemow, ponoc hotel nie wie nawet ze taka stawka widnieje na bookingu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2019 02:12 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11334
Loty: 481
Kilometry: 756 212
Kashpir napisał(a):
Takie podsumowanie moich doświadczeń z ofertą booking.basic:
1. tylko oferty bezzwrotne

Wycofuję, co napisałem - przy najświeższej rezerwacji w booking.basic otrzymałem ofertę z bezpłatnym odwołaniem do 2 dni przed przyjazdem. Być może to był jakiś błąd, bo jak symuluję kolejną rezerwację w tym samym hotelu, to obecnie oferta basic jest pokazana jako bezzwrotna.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Gru 2019 02:44 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
A to nie jest jakiś deal z biurami podróży / agentami, którzy w ten sposób sprzedają część swoich pokoi przez system Bookingu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Gru 2019 08:40 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
Tak w skrócie to hotel chyba nawet nie wie, że po takiej stawce sprzedał pokój. Wygląda to jakby Booking zaniżał stawkę celowo tak by pozycjonować się jako najtańsza na rynku opcja. Później hotel upomina się i otrzymuje różnicę w cenie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Milena L oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group