Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Eurowings
#1 PostWysłany: 28 Lut 2018 12:42 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 2
Namibia

Wnioskuję, że najtaniej lecieć do Namibii liniami Eurowings z Niemiec (np. Berlina) do Windhoek. Tanie loty (ok 550 euro w dwie strony) są tylko w miesiącach Marzec - Lipiec. Kalendarz lotów kończy się w chwili obecnej na październiku. Czy loty potanieją za kilka miesięcy (zgodnie z regułą, że najlepiej je kupować ok. 3 miesięcy przed wylotem) czy miesiące zimowe są zawsze dużo droższe czy też Eurowings w ogóle nie lata w tym okresie?

Czy macie jakiekolwiek doświadczenie z tymi liniami?|

Z góry dziękuje za wszelkie rady!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN Tygodniowy rejs po Karaibach i loty do Miami z Berlina za 5010 PLN
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
 Temat postu: Re: Eurowings
#2 PostWysłany: 01 Sie 2021 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Zmiany dot. bagażu podręcznego w taryfie BASIC:
https://newscloud.eurowings.com/en/meld ... -fare.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#3 PostWysłany: 30 Mar 2022 16:49 

Rejestracja: 05 Mar 2022
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 53 280
Pierwszy raz mam lecieć tymi liniami.

W panelu Kiwi mam info, że odprawa online dla tej linii nie istnieje, ale na stronie Eurowings widzę informację oraz możliwość odprawy online. Jak to jest naprawdę?

Oczywiście na stronie eurowings nie znajduję mojej rezerwacji z Kiwi. Co powinienem zrobić?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#4 PostWysłany: 30 Mar 2022 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Numer rezerwacji, który masz podany na kiwi, jest zapewne ich wewnętrznym numerem. Eurowings ma inny. Tutaj masz wszelkie info dot. checkinu: https://www.eurowings.com/en/informatio ... -know.html

„ Our airport check-in service is free of charge for all guests with flights in the SMART or BIZClass fare. For passengers who have booked the BASIC fare, airport check-in is subject to a charge. ”

Możesz spróbować skontaktować się z kiwi, gdy masz taryfę basic i chcesz mieć numer rezerwacji, który jest w systemie Eurowings. Lub spróbuj napisać właśnie do linii, może akurat Ci pomogą. Kontakt z kiwi jest tragiczny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Captivity lubi ten post.
Captivity uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#5 PostWysłany: 30 Mar 2022 18:12 

Rejestracja: 05 Mar 2022
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 53 280
Dzięki!

Napisałem maila do eurowings, skoro z kiwi jest słaby kontakt, a nie wykupiłem opcji priorytetowego kontaktu z nimi.

W panelu kiwi mam też takie coś jak "Numer rezerwacji u przewoźnika (PNR)" - ale po tym numerze też rezerwacja nie zostaje znaleziona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#6 PostWysłany: 09 Lip 2022 11:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
Hej, mam lot
WAW - MUC, MUC - TBS (obsługiwany Lufą)

i powrót TBS - STR, STR - KRK (obsługiwany: pierwszy odcinek Avion Express Malta, drugi Eurowings - strona lufy pokazuje 2 numery potwierdzenia rezerwacji w sensie oddzielny dla Lufy i oddzielny dla Eurowings). Wszystko kupowane na jednym bilecie przez stronę LH. I teraz:

1. czy muszę odbierać bagaż w STR?

2. czy jeśli będzie opoznienie/odwołanie lotu do STR, to czy jest to mój problem, czy linii?
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#7 PostWysłany: 09 Lip 2022 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
Nie, nie musisz odbierać. W razie gdybys nie zdążył na przesiadkę to problem linii.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#8 PostWysłany: 09 Lip 2022 13:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
dzieki. W sumie tak jak myslalem, ale wolalem sie upewnic
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#9 PostWysłany: 09 Lip 2022 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
A na kiedy masz ten STR-KRK? 30.06 skasowali wszystkie loty na tej trasie aż do połowy września.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#10 PostWysłany: 09 Lip 2022 20:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 868
niebieski
@Szymon2020 tak tylko przypominam, że do podziękowań na forum służą dwa przyciski 😉

Załączniki:
5FD0C700-2F29-4699-8F42-BBFB01079DB3.jpeg
5FD0C700-2F29-4699-8F42-BBFB01079DB3.jpeg [ 28.57 KiB | Obejrzany 5668 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#11 PostWysłany: 10 Lip 2022 02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
skrzat napisał(a):
A na kiedy masz ten STR-KRK? 30.06 skasowali wszystkie loty na tej trasie aż do połowy września.


21.09
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#12 PostWysłany: 04 Sie 2022 15:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
@Szymon2020 chyba już nie masz lotu STR-KRK 21.09 :( Przełożyli start na ostatnie dni października
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#13 PostWysłany: 05 Sie 2022 04:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
@skrzat o, rzeczywiscie. W sumie nie dostalem jeszcze zadnego maila od lufy / eurowings (jest niby, ze musza poinformowac >14 dni przed wylotem. Jak nie przysla maila, to odszkodowanie sie nalezy? ;) czy tylko w syt jesli nie poinformuja ORAZ jesli przylot rzeczywisty do KRK bedzie >3h po rozkladowym?). Bo zastanawiam sie czy do nich teraz pisac, czy o ile nie przysla zadnej informacji - poczekac do tych 14d przed wylotem

edit: jesli zamieniliby mi to na polaczenie np. Lufa przez MUC (przylot do KRK 12.40, oryginalnie na locie z STR przylot byl 11.45), to nie nalezy sie odszkodowanie? + jesli sie z nimi nie skontaktuje - czy oni wtedy zamieniaja to automatycznie? [z racji ze kupowalem bilety w LH, to kontaktuje sie z LH? bo w sumie sa osobne numery rezerwacji dla odcinka do (LH) i powrotu (EW)]

(w sumie post bardziej do przeniesienia do pytan o odszkodowanie bo to nie o samej linii a o odwolaniu lotu)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#14 PostWysłany: 05 Sie 2022 08:30 

Rejestracja: 09 Paź 2021
Posty: 134
niebieski
@Szymon2020 kontaktujesz się z lufą normalnie w sprawie zmiany, możesz ten odcinek eurowings zamienić na lufowy. Jak się zmieni Twoja rezerwacja to dostaniesz maila o akceptację alternatywnego połączenia, jak Ci nie pasuje to dzwonisz do nich. Ciężko mi sobie wyobrazić by aktualizowali miesiąc Twoje loty więc raczej kwestia odszkodowania odpada ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Szymon2020 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#15 PostWysłany: 14 Paź 2022 13:28 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 15
Chciałbym dopytać o jedną małą rzecz, nie zakładając nowego wątku.

Jak niby zarezerwować lot Eurowings Discovery na Malediwy skoro na stronie przewoźnika nie ma takiej możliwości?
Niby głupie pytanie, ale siedzę na tym już z 45min i nie mogę do tego dojść. Każda wyszukiwarka lotów, pokazuje mi że na Malediwy dolecimy liniami Eurowings z Frankfurtu i Monachium. Sam Eurowings na liście swoich destynacji posiada Male, jednak loty można rezerwować jedynie w 7 miejsc (Salt Lake, Mauritius, Windhoek, Vegas. Punta Cana, Zanzibar i Mombasa)

Skoro sami na stronie piszą, że zimą latają nawet 3 razy na Male, to jak mam zarezerwować taki lot, nie angażując pośredników :?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#16 PostWysłany: 14 Paź 2022 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Gru 2019
Posty: 66
Loty: 55
Kilometry: 150 253
Nie wiem czy to rozwiąże problem (pośrednik?), ale można zamówić na stronie Lufthansy.
Góra
 Profil Relacje PM off
szajza231 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#17 PostWysłany: 16 Lis 2022 11:53 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 488
niebieski
Czy w Eurowings przysługuje dodatkowy bagaż dla FTL lub *A Gold? Bilet mam w Basic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#18 PostWysłany: 16 Lis 2022 13:57 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3306
HON fly4free
Gdzie dla FTL-a nawet dla Senatora nic nie przysluguje, wszystko płatne, bagaz platny, miejsca do wyboru płatne, brak fast tracka.

W ogóle dziwna ta linia, wbiłem SEN, wszystko platne jak wyżej w momencie odprawy to samo, miejsca do wyboru i owszem
ale płatne (kilkanascie których jeszcze zostało)
Wstrzymałem się jeszcze z odprawą, wchodzę później, patrzę zostało 5 miejsc wolnych w ogóle, a sprawdzę czy można coś wybrać,
no i nagle można wybrać za free 1D, z kilka godzin wcześniej wołali sobie za nie 18 EUR, nie wiem o co tam chodzi. ;)

Dalej jest jeszcze ciekawiej na karcie FT wbity jak byk pochodze do odpowiedniej bramki na FCO a gdzie tam na czerwono świeci :lol:
Trzeba była sobie radzić inaczej, o saloniku tamże nawet nie wspomnę, ale tam to akurat nie ma się o co zabijać,
bo większej żenady to nie widziałem w Star Alliance.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
niedzwiecki.pl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#19 PostWysłany: 16 Lis 2022 14:14 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3240
srebrny
Bo to nie jest Star Alliance. To taka przybudówka LH powstała aby pozbawić przywilejów pracowników i statusowych PAX.
Ja ich bojkotuje od zawsze.

Trzeba uważać, bo na stronie LH ich loty wyświetlają się bez ostrzeżenia że to nie jest pełnowartościowy produkt

BTW to jest przemalowany Germanwings, nazwę zmienili aby uniknąć złych skojarzeń po rozszerzonym samobójstwie jednego z pilotów, który kilka lat temu postanowił zabić lecących z nim pasażerów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Eurowings
#20 PostWysłany: 16 Lis 2022 14:55 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Do saloniku też się nie wejdzie, jeżeli ma się taryfę Basic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 38 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group