Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lip 2013 10:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Hej,

Dziś o 5:30 przyjechałem do Wiednia.
Jazda była dość ciężka, fotele były dość niewygodne, może udało mi się pospać z 2 godziny.
Chwilę porozglądałem się po okolicy i znalazłem stacje metra (U3), wszedłem, poczytałem i już 10 minut później siedziałem w pociągu do hotelu. Godzina 6:00, przychodzę do hotelu, drzwi zamknięte. Po chwili otwiera mi miła Pani, bardzo dobrze mówi po angielsku.
Mimo moich obaw bez problemu udaje mi się dogadać i dokupić na dzień dzisiejszy śniadanie (a drogie! 7 euro). Udało mi się bo zaraz po przybyciu mogłem się zameldować w hotelu.
Rozpakowałem się, załatwiłem najważniejsze sprawy i ruszyłem na dworzec, który to mam 200m od hotelu.
Trochę pochodziłem aż w końcu znalazłem kasę biletową. Ustawiłem się w kolejce, która była dość długa (z 20 osób), lecz dzięki dobrej organizacji szła bardzo szybko (5 kas). Sympatyczna Pani dobrze mówiła po angielsku i wiedziała sporo na temat interrail, po dwóch minutach wyszedłem z rezerwacją miejsca do Wenecji.
Następnie postanowiłem się przejechać do centrum miasta. Mimo że chyba trzeci raz w życiu jechałem metrem, wiedziałem już wszystko co i jak. Organizacja jest zrobiona super, a metro kursuje co 5 minut.
Po chwili byłem już w centrum miasta, nagrałem sporo materiału do filmu który będę składał wieczorem. Jednym z miejsc w których bylem to Katerda św. Stefana, robi niezłe wrażenie. Z godzinę pochodziłem po mieście, zjadłem lody (1.10 euro za gałkę, ale były ekstra) i wróciłem do hotelu odpocząć, może się prześpię.
Generalnie moja opinia o Wiedniu jest na razie bardzo pozytywna. Piękne miasto, zadbane, bezpieczne. Nie widziałem żadnych śmieci na ulicach, meneli czy podejrzanych typów. Co chwila można zobaczyć patrol policji, co ciekawe głównie żeńskiej. Muszę przyznać że miasto jest wielokulturowe lub to napływ turystów robi takie wrażenie. Co chwila można natknąć się na osoby różnych narodowości: arabów, czarnych, azjatów, rosjan - generalnie są wszyscy, najwięcej w metrze i na dworcu.
Cóż, to dopiero 4.5h w Wiedniu, a już tyle atrakcji. Odpocznę i po południu wyruszam na miasto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 13 Lip 2013 12:03 

Rejestracja: 09 Sie 2012
Posty: 373
niebieski
BBarwik napisał(a):
Hej,
Muszę przyznać że miasto jest wielokulturowe lub to napływ turystów robi takie wrażenie. Co chwila można natknąć się na osoby różnych narodowości: arabów, czarnych, azjatów


Dziwne te narodowości :D

Nie śpij, tylko korzystaj z czasu i zwiedzaj! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lip 2013 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Paź 2012
Posty: 682
Loty: 124
Kilometry: 207 564
niebieski
nie daleko katedry masz punkt informacji turystycznej, warto wbić po mapki i cenne porady ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lip 2013 23:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Odpocząłem, przespałem się ok. 3h i ruszyłem na miasto.
Była już prawie 15, więc udałem się do najbliższego centrum handlowego tj. Lugner City. Dość spora galeria, posiada około 110 sklepów.
Jeśli chodzi o jedzenie to udałem się do BurgerKinga i kupiłem zestaw Crispy Chicken (taki chickenburger). Co ciekawe nie ma tu dolewek tak jak Polsce. Zapłaciłem ok 7 euro, trochę mały był ten hamburger, ale się najadłem.
Następnie pochodziłem po tym centrum handlowym i patrzyłem co tam mają za sklepy. Na samej górze był MediaMarkt i jako że interesuje się elektroniką postanowiłem go odwiedzić. Mieli tam niemal wszystkie urządzenia które miały debiut w tym roku, telewizory 75" (to chyba bez szału), a nawet moją kamerę! Co ciekawe, na wyjściu podszedł do mnie ochroniarz, w zasadzie to się mu nie dziwię bo miałem kieszenie wypchane elektroniką (swoją), a dodatkowo miałem plecak. Generalnie gość był spoko, pokazałem mu co tam mam w kieszeniach i plecaku, po czym puścił mnie wolno. Po tym wróciłem do hotelu, a po drodze zrobiłem jeszcze zakupy. Czipsy mają słabe, ale za to piwo było bardzo dobre ;>
Posiedziałem z 30 min w hotelu, poskładałem wstępnie film z tego co do tej pory nagrałem, po czym zabrałem kamerę i ruszyłem na miasto. Za cel do odwiedzenia wyznaczyłem sobie Akademie Sztuk Pięknych bo o niej coś tam słyszałem. Oczywiście nie zapisałem sobie jak mam jechać i po 30 minutach zamiast przy Akademii byłem przy brzegach Dunaju. Włączyłem gps, jakoś dotarłem do centrum miasta (stephansplatz) żeby poszukać tej informacji turystycznej o której mówił Japi_29. Oczywiście jej nie znalazłem, ale przy okazji pooglądałem jak wygląda tamto miejsce w niemal godzinach szczytu. 20 minut później byłem na przystanku MuseumsQuartier który był najbliżej Akademii. Pochodziłem trochę po okolicy i znalazłem się na placu Marii Teresy, który był otoczony dwoma pałacami, obecnie są to: Muzeum Historii Sztuki i Muzeum Historii Naturalnej.
Spodobało mi się tamte miejsce i przesiedziałem tam ponad godzinę, było warto.
Około 20:40 wróciłem do hotelu, potem udałem się na najbliższy dworzec żeby coś zjeść. Upatrzyłem sobie stoisko z kawałkami pizzy, mimo że obsługiwała go osoba pochodzenia arabskiego, jakoś udało mi się kupić ćwiartkę pizzy, choć angielskiego nie znał kompletnie.
Co ciekawe, pełno tu dobrych aut, słabych kompletnie brak. Komunikacja jest bardzo dobrze zorganizowana, przez większość miasta biegną 3,4-pasmowe jednokierunkowe drogi, a światła drogowe działają na bardzo dobrej zasadzie, chyba nawet nakręcę o tym dodatkowy filmik.
Pogoda dopisywała cały dzień i było dość ciekawie, jutro wstaje koło 7-8 i ruszam na kolejny dzień przygód.
Film z zwiedzania jest w trakcie renderowania, będzie na rano. Moja osobista ocena to średni, popełniłem masę błędów które w kolejnych nagraniach poprawie, o jakich błędach mówię to się przekonacie jutro. Taka zapowiedź tego filmu (w zasadzie końcówka):


I trochę zdjęć (te robię rzadko bo głównie nagrywam, na godzinę nagrania przypadło 10 zdjęć):
http://hcd-1.imgbox.com/adlfB5f7.jpg?st ... 1373752804
http://hcd-1.imgbox.com/adlPJDp3.jpg?st ... 1373752813
http://hcd-1.imgbox.com/acs1fzO8.jpg?st ... 1373752802
http://hcd-1.imgbox.com/abuLZfaw.jpg?st ... 1373752808
http://hcd-1.imgbox.com/abyTSaZc.jpg?st ... 1373752810
http://hcd-1.imgbox.com/adeTY6mQ.jpg?st ... 1373753401
Mam nadzieje że się podoba.
Dajcie znać co warto w Wiedniu zobaczyć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Lip 2013 00:19 

Rejestracja: 26 Kwi 2012
Posty: 184
z ciekawostek to :http://www.trivago.pl/wieden-44232/budynek/hundertwasserhaus-14184

Informacja turystyczna na StephenPlatzu jest w lini metra przed wyjsciem na powierzchnie z tego co pamiętam i bdb mówią po ang ;)
Oprócz tego jak stołujesz się w budkach, nam strasznie smakowała kiełbasa Kassewurst czyli kielbasa z grilla z kawalkami sera.

To co musisz zobaczyć to napewno ogród i pałac Shonbron metro U4 :) jakieś 800m z buta trzeba przejść.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Lip 2013 00:54 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
BBarwik napisał(a):
Jednym z miejsc w których bylem to Katerda św. Stefana, robi niezłe wrażenie.

Właściwie to św. Szczepana... nie Stefana :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Lip 2013 02:12 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Juz mialem poprawic kolege za nazwe patrona katedry...co do Lugner City to kicha tam jest :) spisz w A&O Hostel czy Motel One? Pojedz za dnia albo wieczora na Rathausplatz! Odbywa sie teraz festiwal fimowy, mozesz wejsc i za darmo obejrzec film badz opere ( patrz terminarz ). rankiem udaj sie na spacer do Parku Palacu Schönbrunn ( Palacu jako samego niezbyt polecam). Z Glorietty masz piekny widok na paroname miasta, mozesz tez odwiedzic wioskr winiarzy Grinzing...(jedziesz do metra Nussdorfer Straße) a potem wsiadasz w tramwaj w tamtym kierunku. Nie wiem na jak dlugo zostajesz ale wieczorem mozesz sie przejechac na Donauinsel i poobserwowac nocne zycie na wyspie na Dunaju. Przyjechales w najlepszym mozliwym momencie do Wiednia...

Korzystales z wypozyczalni rowerow? Rejestracja kosztujr tylko 1€ i pierwsza godzine masz za darmo, rowery sa naprawde bardzo w porzadku wiec zal nie skorzystac. Jak masz pytania to wal, bo jestem na miejscu....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lip 2013 14:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1648
srebrny
BBarwik napisał(a):


Linki nie działają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lip 2013 16:48 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Nie wydaje Ci się że jednak poprzez takie chodzenie na spontanie sporo przegapisz? Jak nie masz przewodnika to odpal sobie chociaż Wikipedia i poczytaj o danym miejscu chwile.
Byłem tydzień w Wiedniu i jest tam naprawdę co oglądać.
Poza tym co widziałeś proponuje wybrać się zobaczyć Operę Wiedeńską (zwłaszcza w nocy), Pawilony Ottona Wagnera i kościół św. Boromeusza który jest obok, odwiedzić Hofburg i Albertine, następnie wybrać się pod Ratusz i kościół Wotywny. Do tego warto zobaczyć dwa pałace: Schonbrunn z Glortiettą i Belweder.
Jeżeli masz więcej czasu to również odwiedź Prater, domy Hunderwassera, spalarnie śmieci którą zaprojektował Hunderwasser (jest w drodze na Kahlenberg na który też warto się wybrać żeby zobaczyć panoramę Wiednia) oraz wyspę Donaustadt z wieża Dunajską i siedzibą ONZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Lip 2013 22:15 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Donaustadt to nazwa dzielnicy 22 Bezirk...miales na myslo pewnie Kaisermühlen obok Donauinsel :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Lip 2013 22:48 

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 13
A ja mam pytanko: ile kosztował bilet kolejowy z PL do Wiednia i z Wiednia do Wenecji? Interesuje mnie kolej, bo samolotem i autobusem owczarka niemieckiego ze sobą nie zabiorę, a autem nie dam rady tak daleko jechać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 14 Lip 2013 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 3078
Loty: 249
Kilometry: 415 497
srebrny
uwaga podaję słowo klucz: Interrail :)

kolega prowadzący relację kupił sobie karnet na całą Europę, i nie płaci za każdy bilet osobno.
_________________
Zanim zadasz pytanie na forum poszukaj. Potem poszukaj jeszcze raz. Potem idź zrób sobie herbaty i poszukaj trzeci raz, tylko dokładniej.
Jest 90% szans że ktoś już pytał o to samo co Ty, tylko nie potrafisz/nie chce Ci się znaleźć odpowiedzi.


Ostatnio edytowany przez zbyhu, 14 Lip 2013 23:30, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 14 Lip 2013 22:54 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Sparschiene masz od 39€...ale bardzo ciezko dostac te cene, zwlaszcza gdy nie masz austryiackiej VortailsCard...
W cene biletu nie jest wliczona miejscowka, a co do zwierzecie to. Na terytorim Austri wykupujest Tageskarte dla zwierzecia za 2,90€...

A co do komentarza moderatora, to lepiej pasowalby on do forum sadistic.pl niz tutaj...poziom moderowania schodzi na psy...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 15 Lip 2013 00:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2013
Posty: 76
Hej,
Drugi dzień już za mną, było ciekawie.
Najpierw odniosę się do postów:
talia - bilet z Krosna do Wiednia kosztował mnie ok. 130 zł, bilet interrail 10 dni w ciągu 22 dni - 265 euro, miejscówka w pociągu do Wenecji 9 euro.
mkobyszewski - czytanie, pisanie, zapamiętywanie nowych dziwnych słów, zwłaszcza po niemiecku nigdy za dobrze mi nie szło, masz tutaj rację.
klapio - zdaję sorię sprawę że nie zobaczę wszystkiego co miasta na mojej drodze mają do zaoferowania. Głównym celem tej podróży jest oswojenie się z takimi podróżami, bo jeśli budżet na to pozwoli to co roku chciałbym się udawać na taką miesięczną podróż w różne rejony świata.
koncentrator - jutro jak będę miał czas to ogarnę galerię na swojej stronie

Z dzisiejszego dnia relacja w postaci Vloga. Trwa on 10 minut, wyszedł dość ciekawie, choć nadal są w nim małe błędy. Mam nadzieje że się spodoba, dajcie znać co poprawić w kolejnych nagraniach. Oto link:


Dodatkowo mam dla Was link do Vloga z pierwszego dnia. Niestety jego wykonanie było na kiepskim poziomie i nie jestem z niego za bardzo zadowolony, jednak szkoda by tyle materiału się zmarnowało. Link:



I taki bonus, prawie 200 moich zdjęć z Muzeum Historii Naturalnej. Link: http://imgbox.com/g/lcURJzWTvB . Nie wiem ile link będzie działał, mam nadzieje że z 12h wytrzyma.

Słuchajcie, mam jedną prośbę o poradę. Po Wenecji jadę do Mediolanu. Potem mam zamiar ruszyć do Francji, pewnie do Nice. Tylko kurde, w Nice są strasznie duże ceny za hotele, za najgorszy trzeba płacić z 60 euro/noc. Spanie w pokojach wieloosobowych nie wchodzi w grę. Może macie jakieś porady jak dość tanio przenocować na Lazurowym Wybrzeżu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Lip 2013 01:03 

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 1283
niebieski
trzymaj entuzjazm :) spodobał mi się właśnie Twój entuzjazm i ciekawość wszystkiego :) jedna tylko prośba, jesli czegoś nie wiesz (w sensie nie znasz jakiegoś zabytku, miejsca, słowa w obcym języku), nie chwal się tym na filmie; po prostu, postaraj się dowiedzieć i dopiero skomentuj; dzisiejszy filmik obrobiony znacznie lepszy od tego z pierwszego dnia :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 15 Lip 2013 01:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Filmik całkiem ok, tylko wolniej troszkę pokazuj obiekty ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 15 Lip 2013 01:20 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 801
niebieski
Nie wiem czy zależy Ci na komentarzach do filmów, ale obejrzałem dwa dotychczasowe prawie w całości i mam następujące spostrzeżenia:
+ w zapowiedzi Twój głos brzmiał niefajnie, ale albo się do niego przyzwyczaiłem, albo mikrofon zewnętrzny lepiej oddaje barwę i teraz jest ok
- wziąłeś pociąg regionalny za tramwaj ;)
- próby czytania nazw obcojęzycznych. Chyba nigdy nie trafiłeś z prawidłową wymową ;)
- merytoryczne nieprzygotowanie. Twój komentarz ogranicza się często mniej więcej do "nie wiem co to jest, ale jest ekstra, bardzo mi się podoba"/"tak wygląda cośtam, jest bardzo ładne". Wolałbym żebyś mówił coś, czego nie widać na samym filmie. Komentarz nie powinien być audiodeskrypcją dla niewidomych, tylko jakąś wartością dodaną. I nie chodzi mi bynajmniej o recytowanie opisu zabytku z wikipedii, tylko raczej jakąś ciekawostkę, informację praktyczną (np. cena biletu do muzeum, cena komunikacji miejskiej), cokolwiek co może zainteresować widza.
- pewne fragmenty są mocno sztuczne, np. fragment w muzeum od 7:00 do 7:30. Wolałbym posłuchać przez chwilę np. o jakimś konkretnym eksponacie, który zrobił na Tobie największe wrażenie, niż takie pustosłowie.

Generalnie moja konkluzja jest taka, że na reportaż byłby lepszy gdyby był 2x krótszy, a Ty byłbyś do niego 2x lepiej przygotowany;)
Wiem, że jesteś młody i to pierwsza taka wyprawa, ale potraktuj moje marudzenie jako życzliwą krytykę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 15 Lip 2013 04:40 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Pierwszy odcinek to dla mnie lekki dramat, "Stivenplatz" czy stoisz przed Katedrą św. Szczepana i nie wiesz co to jest a to chyba największy zabytek Wiednia zaraz po Schonbrunn. Łażenia po Saturnie nawet nie komentuje bo nie ogarniam tego.

W drugim odcinku lepiej ale nie odróżnić tramwaju od pociągu :-) I rzeczywiście tak jak ktoś pisał wyżej, mam wrażenie że mówisz do widzów jak do idiotów.

Wybierz sobie jeszcze coś z tego co pisałem bo to chyba najlepsze zabytki Wiednia których jeszcze nie widziałeś poza Ratuszem i kościołem Wotywnym bo potem będziesz żałował :-D

klapio napisał(a):
Nie wydaje Ci się że jednak poprzez takie chodzenie na spontanie sporo przegapisz? Jak nie masz przewodnika to odpal sobie chociaż Wikipedia i poczytaj o danym miejscu chwile.
Byłem tydzień w Wiedniu i jest tam naprawdę co oglądać.
Poza tym co widziałeś proponuje wybrać się zobaczyć Operę Wiedeńską (zwłaszcza w nocy), Pawilony Ottona Wagnera i kościół św. Boromeusza który jest obok, odwiedzić Hofburg i Albertine, następnie wybrać się pod Ratusz i kościół Wotywny. Do tego warto zobaczyć dwa pałace: Schonbrunn z Glortiettą i Belweder.
Jeżeli masz więcej czasu to również odwiedź Prater, domy Hunderwassera, spalarnie śmieci którą zaprojektował Hunderwasser (jest w drodze na Kahlenberg na który też warto się wybrać żeby zobaczyć panoramę Wiednia) oraz wyspę Donaustadt z wieża Dunajską i siedzibą ONZ.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 15 Lip 2013 06:31 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
I jedziesz do Nicei. Zachęcam do używania polskich nazw miast które odwiedzasz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 15 Lip 2013 07:30 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
BBarwik napisał(a):
Hej, Może macie jakieś porady jak dość tanio przenocować na Lazurowym Wybrzeżu?


https://www.airbnb.pl/s/Nicea--Francja? ... ivate+room
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 267 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group