Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Lip 2015 14:42 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 7
Cześć! Wybieramy się całą rodzinką ( 6 osób) na 14 dniową wycieczkę do Portugalii. W te dwa tygodnie wliczona jest podróż. Zastanawiamy się, którą trasę wybrać, i co ciekawego można zobaczyć po drodze. Podróż chcielibyśmy zacząć od zwiedzania Paryża, a dalej się zastanawiamy, przez które miasta jechać, by zobaczyć jak najwięcej. Oczywiście droga powrotna nie będzie taka sama, można pojechać przez inne kraje. Macie jakieś propozycje, coś co widzieliście i możecie polecić. Może jakieś imprezy kulturalne, święta itp.?
Noclegi: Planujemy zatrzymywać się na polach namiotowych, ze swoim namiotem ewentualnie nocleg w jakimś campingu. Orientujecie się w cenach ? I w jakich miejscowościach coś takiego znajdziemy?Oczywiście wiem, że wszystko można znaleźć w Internecie i na forach, lecz wolę poznać opinie forumowiczów fly4free :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 10 Lip 2015 23:37, edytowano w sumie 2 razy
Uściślenie w tytule /ale brak terminów, od kiedy do kiedy?...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów Lato na Korfu za 950 PLN. Loty z Warszawy + 5 noclegów
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
#2 PostWysłany: 10 Lip 2015 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Zacznijmy od pytania: skąd wyjeżdżacie? Bo zależnie od punktu startowego inaczej się jedzie do Paryża i można polecić zupełnie różne rzeczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Lip 2015 11:30 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 7
Wyruszamy z Opola. Jeśli chodzi o trasę, Opole - Paryż, jest nam ona dobrze znana.Po drodze do Paryża nie będziemy się nigdzie zatrzymywać i swoją podróż zaczynamy głównie od zwiedzania Paryża i okolic. Gdzieś tam planujemy przenocować, więc w okolicach Paryża, również potrzebujemy noclegu :)
Jeśli chodzi o datę wyjazdu, to nie jest ona konkretna, na pewno na początku sierpnia, może sobota 1 sierpnia, a może i później (wszyscy mamy urlop od 31 lipca do końca sierpnia), więc data jest ruchoma :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Lip 2015 12:15 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
Nie wiem czy 1 sierpnia (dodatkowo sobota) to nie początek wielu wyjazdów wakacyjnych mieszkańców Europy Zachodniej...
Obyście nie utknęli w Deutschlandii, czy Francji w mega korkach
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Lip 2015 19:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Każda sobota w wakacje to większy ruch a 1sierpnia jest to zazwyczaj masakra. Ja wprawdzie ćwiczyłem w "dół" czyli do Italii ale zdarzyło mi sie stać od Monachium po morze. 13h zamiast planowanych 6ciu.
Do Paryza jakby nie kombinował to trzeba zahaczyć troche zagłębie Ruhry ktore jest "gęste" zawsze. Podobnie w Belgii. A i same okolice Paryza bywają masakryczne.
Nie napisałeś rowniez jak pozniej planujecie podróż, chociaz na ile dni. Jak dla mnie postawiłeś pytanie od d... strony.
Ja kiedys planowałem południe Hiszpanii to liczyłem 4dni podrozy. 12h dziennie przez trzy dni pod rząd to średni pomysł jako "wypoczynek" ;)
Ale to juz każdy jak kto lubi. Tydzien temu wróciłem z Francji w tym z Paryza i jechałem do Pl z noclegiem. Czysto dla wygody podrozy. Pozwoliło to np za zaliczenie po drodze Brukseli i Waterloo (łącznie kilka godzin).



Wysłane z mojego iPhone (łatwo zgadnąć po błędach z "ułatwiacza" pisania), przez Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 12 Lip 2015 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 222
Loty: 97
Kilometry: 221 758
niebieski
Zależnie od tego, którędy będziecie jechać przez Hiszpanię, mi się na przykład podobało w Burgos, Leon i Salamance - to mniej więcej okolice alternatywnych tras do Portugalii.
Góra
 Profil Relacje PM off
ejjaxx lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:35 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 7
Ilość dni spędzonych w podróży, to powiedzmy 3-5, ponieważ chcemy pozwiedzać oprócz Paryża, parę innych miast po drodze, np. Barcelonę, ale właśnie po to powstał ten post, by ktoś mógł zaproponować jakąś ciekawą trasę: miasta, zabytki warte zobaczenia. Przecież jak ktoś wybiera się na tak zwanego Eurotripa, nie planuje wsiąść do samochodu i przez całą drogę 2- 3 tysięcy kilometrów, jechać samymi autostradami ;)
Dziękuję za odpowiedzi dotyczące wyjazdu 1 sierpnia, tak jak pisałam, nie jest to wyznaczona konkretna data, więc wyjazd może być równie dobrze 3 sierpnia w poniedziałek:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
ejjaxx napisał(a):
Ilość dni spędzonych w podróży, to powiedzmy 3-5,


Za mna bardzo podobna podroz, wyjazd z okolic Bielska-Białej, podroz OW do Portugalii autem to okolo 3500 km, w sumie zakonczylismy nasza podroz 11 000 km na liczniku.
W odroznieniu od Ciebie podrozowalismy kazdego dnia, taki byl zamysl i swiadomi bylismy oczkiwanego zmeczenia. Grossglockner, Georges du Tarn, Georges du Verdon, Pico de Europa, Pico de Ordesa itd. - kazdy dzien mial swojego "gwozdzia" i z perspektywy czasu taka wyprawa miala dla mnie sens. Jechac autem z Opola doi Portugalii by tam spedzic tydzien badz dwa przemysl raz jeszcze czy naprawde warto. Po wszelkie wskazowki zapraszam na priv. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
ejjaxx lubi ten post.
 
      
#9 PostWysłany: 13 Lip 2015 10:57 

Rejestracja: 10 Lip 2015
Posty: 7
To właśnie ma być taka podróż, że głównie czas spędzimy w podróży,ale to co zobaczymy jest nasze :)
Kiedyś z Opola wyruszyliśmy busem do Norwegii i wiemy co to znaczy podróż, co roku jeździliśmy na Krym i wiemy jak to jest 12-16 godzin spędzić w samochodzie ;)
Gdybyśmy chcieli położyć się plackiem na 2 tygodnie w Portugalii, to wykupilibyśmy wycieczkę z biura podróży i samolotem hop i tyle.
Na plażach łącznie można spędzimy 4-5 dni i wliczam to jakieś zwiedzanie, rejsy itp.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 13 Lip 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4830
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
:) odpowiem ci przewrotnie
nie jest najwazniejsza pogoda, trasa, ale ludzie z ktorymi bedziesz podrozowac
przebywanie wiele godzin kazdego dnia w szerszym gronie w ciasnej przestrzeni
czasem wyciaga z ludzi to co najlepsze, a czasem to co najgorsze :)

powodzenia i udanej wyprawy
Góra
 Profil Relacje PM off
ejjaxx lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group