Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:39 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Hej

Zwracam się do Was z prośbą o podsunięcie inspiracji gdyż planuję rodzicom samochodowego eurotripa (Tata jest niereformowalny, do samolotu nie wsiądzie ;) )
Oto założenia:
Czas: Od końca lipca do połowy sierpnia. 3 tygodnie.
Cel: Start i koniec w Warszawie, kierunek - w stronę Portugalii.
Tempo: Poza odcinkiem po Polsce gdzie głównie jazda, później od Niemiec dziennie makymalnie 300-400km trasy połączonej ze zwiedzaniem.
Zwiedzanie: Najchętniej omijając masowo odwiedzane miejsca/duże miasta, skupiając się na ukrytych perełkach (aczkolwiek jeśli jakieś miejsce słusznie jest tłumnie odwiedzane - też z chęcią zobaczą). Interesuje ich zarówno natura (ale bez dłuższych pieszych wycieczek, najwyżej spacery do kilku godzin) jak i architektura/klimatyczne miejsca, w mniejszym stopniu muzea. Miejsca kultu/cudów będą dodatkowym atutem ;)

Konkretyzując prośbę do Was - prosiłbym o inspiracje jakimiś fajnym miejscami w Niemczech (środkowych/południowych), Francji (środkowej/południowej) i Hiszpanii (północnej/środkowej). Portugalię na szczęście sam dość dobrze znam ;) ale jakby ktoś chciał podpowiedzieć coś nietypowego/nie oczywistego - śmiało :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
#2 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2014
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 233 495
Hej, podaj mi maila to podeślę kilka planów :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 14 Lip 2016 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 809
niebieski
W czeluściach moich map, znalazłem Eurotripa którego sam planowałem.

https://www.google.com/maps/d/u/0/edit? ... MW7_4YUFLg

Może się przyda;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 14 Lip 2016 14:01 

Może coś z tego znajdzie się na Ich trasie:


De:
=> Szlak romantyczny:
http://www.romantischestrasse.de/index.php?L=0

=> Szlak nad Renem i Mozelą-zamki i winnice: [chodzi o trasę a nie ofertę ;) ]
http://bird.pl/index.php?id=91

=> Rothenburg ob der Tauber (byłam)

=> Jezioro Bodeńskie -np. Konstancja (byłam)

F:
Colmar (byłam).
Góra
 PM off
Washington lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 14 Lip 2016 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3981
Loty: 451
Kilometry: 660 334
platynowy
Mogę podpowiedzieć sam początek tripa - w weekend z Bożym Ciałem robiłem taką wycieczkę.

Warszawa - Zamek Czocha - sporo osób zna albo z filmu Gdzie jest genrał, albo z Tajemnicy twierdzy szyfrów.
Ja trafiłem tam trochę przypadkowo bo była to najtańsza oferta na Dolnym Śląsku (85 PLN ze śniadaniem za pokój na Bookingu)
Oprócz noclegu (jest klimat) i bardzo dobrego śniadania jako goście hotelowi możemy się poszwędać po całym obiekcie - są też organizowane nocne zwiedzania - z tego co piszą w opiniach na Bookingu rewelacyjne.

Potem pojechałem do Kurortu Oybin a następnego dnia zwiedzałem Twierdzę Konigstein https://pl.wikipedia.org/wiki/Twierdza_K%C3%B6nigstein

W dalszym planie były inne perełki Szwajcarii Saksońskiej (min. Bastei) natomiast załamanie pogody zmieniło plany.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Saska_Szwajcaria
http://wyprawyrodzinnie.pl/saksonia-szwajcarska-bastei/
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
Washington uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 25 Lip 2016 21:26 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Dziękuję wszystkim za propozycje, ale w końcu zaplanowałem i tak wszystko po swojemu :P

Jakby ktoś miał ochotę wybrać się na 3tyg szalonego roadtripa poniżej podsyłam plan (jak rodzice wrócą z wycieczki dam znać co w planie wymagało poprawki :P )

Cytuj:
1 dzień (6:30h, 590km)
dojazd do Adrspach (4:30h, 460km) – skalne miasto, parking 100 koron (lub 20zł, tylko gotówka), wstęp 140 koron (kartą płatność w informacji turystycznej obok wejścia – unika się kolejki), najpierw fajne jezioro, obok bardzo ładne formacje skalne, zwiedzanie ok 3h
dojazd do Kutna Hora (2h, 130km)– UNESCO, kościół św. Barbary (obok wieża z punktem widokowym), kolumna morowa, rynek z Italian court (mennicą), ossuarium Sedlec; ew dawne kopalnie srebra – wycieczka 45min szybami, ale raczej nie warto katedrą św Barbary
nocleg w okolicy

2 dzień (4:40h, 420km)
dojazd do Karlstejn (1:30h, 90km) – najładniejszy czeski zamek z XIV wieku, skarbiec dla klejnotów imperatora, w super położeniu; 1,5km spacer od wioski (tu trzeba zaparkować); sam zamek (dziedziniec i niektóre struktury) za darmo, wstęp do komnat 270koron (50min wycieczka)
dojazd do Bamberg (3:10min, 325km) – urokliwe miasteczko, najładniejsza okolica Burgerstadt, ale warte zobaczenia też ratusz, katedra, monastyr Michaelsberg; UNESCO
nocleg w okolicy

3 dzień (min 3h, 300km, maks 5:30h 550km)
dojazd do Rothenburg ob der Tauber (1:30h, 130km) – przepiękne średniowieczne miasteczko (fragment popularnej niemieckiej trasy – szlaku romantycznego), warto zobaczyć ogólnie stare miasto, a szczególnie rynek z ratuszem (Ratstrinkstube, ciekawym zegarem, co godzinę o równych pokaz), Plönlein (dawny bazar), St.-Georgs-Brunnen fontanna, St. James's kościół
ew Dinkelsbühl (35min, 50km, drogi nadrabia się też ok 50km względem bezpośrednio do Haidelberg) – też małe średniowieczne miasteczko, warto zobaczyć stare miasto - rynek, ulicę Segringen, ulicę martin luter, St. George's Minster kościół
dojazd do Heidelberg (2:30h, 245km) - Altstadt – zamek, stare miasto z deptakiem Hauptstrasse, rynk z kościołem Ducha Św i ratuszem, biblioteka uniwersytecka, star most prowadzący do ścieżki filozofów na górę Heiligenberg z której są super widoki
nocleg gdzieś w stronę Luksemburga za Haidelbergiem

4 dzień (min 3h, 300km, maks 5:30h, 545km)
dojazd do Luksemburga (maks 2:30h, 245km) – dolina Peitruss z kaplicą Saint-Quirin i widokiem na most Adolphe, stare miasto z katedrą Notre Dame, placem Guillaume II i pałacem wielkich książąt, widok na kościół St Jean du Grund i twierdza Bock, spacer nad Alzette; UNESCO
dojazd do Strasbourg (2:15h, 225km) - starówka Grand Ile (UNESCO) – z katedrą z astronomicznym zegarem, pałacem des Rohan, Maison Kammerzell, placem Place du Marché aux Cochons de Lait, ale najładniejsza jest Petite France – dzielnica kanałów i pięknych domów, warto jeszcze Ponts Couverts mosty
dojazd do Colmar (50min, 75km)– przepiękne stare miasto, najlepsze są domy nad kanałami w La petite Venise , poza tym warto Maison des Tetes, Maison Pfister, kościół St. Martin
nocleg gdzieś w okolicy

5 dzień (dłuższy dzień jeśli chodzi o jazdę – 8:20h, 720km)
dojazd do Le Puy-en-Velay (5:15h, 540km) – tam Saint-Michel d’Aiguilhe, kaplica na skale wulkanicznej wznoszący się nad miastem 85m (można wejść po 285 schodach); katedra stanowiąca początek drogi pielgrzymkowej św Jakuba (cała droga z kościołami/kaplicami na liście UNESCO), ew można wejść też dla widoków do statuy Maryi (odlana z żelaza z 213 dział z Sewastopolu)
dojazd do Conques (3:10, 210km) – malownicze miasteczko, kolejny przystanek na drodze św Jakuba, piękny kościół/klasztor św Nadziei z relikwiami (m.in. ramie św Jerzego – to które zabiło smoka ;) ogólnie skarbiec warty zobaczenia; UNESCO)
nocleg w okolicy

6 dzień (6h, 475km)
dojazd do Gouffre de Padirac (1:30h, 85km) – imponująca jaskinia w leju, ciekawe formacje, podziemna rzeka – wstęp 12e, bardzo popularna więc lepiej zarezerwować online, od 8 rano w sierpniu (rano najmniej osób)
dojazd do Espot - park narodowy Aigüestortes i Estany de Sant Maurici (4:30h, 390km) – trasa od jeziora saint Maurici przez jeziora Ratera i Bassa do Barbs i Grand de A'mitges – w dwie strony 9km, ale łatwa, 2h, a przepiękna
nocleg w okolicy

7 dzień (6:30h, 510km)
dojazd do Santa Cruz de la Serós (3:30h, 245km) – San Juan de la Peña - monastyr z Xw. wykuty w skale
dojazd do Alquézar (1:30h, 145km) – klimatyczne miasteczko wyrosłe wokół twierdzy, poza tym kolegiata, kościół św Michała
dojazd do Saragossa (1:30h, 125km) – bazylika Matki Bożej na kolumnie (UNESCO), nad rzeką super widok, most nad Ebrą, katedra zbawiciela, Santa María Magdalena kościół, Aljafería zamek
nocleg w okolicy

8 dzień (5h, 440km)
dojazd do Palacio Real de Olite (1:30h, 135km) – pałac królewski wyglądający jak zamek z bajek Disneya, 3,5e wstęp, od 10 rano
dojazd do Estella (40min, 45km) – kolejny przystanek na drodze św Jakuba, średniowieczne miasteczko, najładniejszy widok znad mostku Picudo, warto też kościoły San Pedro de la Rúa i San Miguel, pałac
dojazd do Santillana del Mar (3h, 255km) - średniowieczne miasteczko, choć obecnie zatłoczone turystami straciło na uroku to nadal ładne, ma też kolegiatę Santa Juliana (zamknięta w nd i pon, od 10 do 13:30 i 16 do 19:30, 3e wstęp, wewnątrz relikwie św Julianny) i jaskinie Altamira (słynne prehistoryczne rysunki sprzed 20 000 lat, UNESCO, otwarte od 9:30 do 20, w nd od 9:30 do 15, wstęp 3e, w sb od 14 i w nd darmo)
nocleg w okolicy

9 dzień (4h, 380km)
ew krótkie chodzenie po górach - dojazd do Poncebos (na samej trasie ok 1h więcej i 40km drogi) – wąwóz Cares – pierwsze 2km są pod górę, ale potem tylko po płaskim i od razu po wejściu pod górę jest najładniejsza sekcja – najlepiej tylko fragment wąwozu (cały to 24km w dwie strony ok 7h chodzenia; po prostu zawrócić gdy będzie się chciało)
dojazd do Playa del Silencio (2:10h, 215km) – piękna plaża otoczona klifami
dojazd do As Catedrais plaży (50min, 80km) - niesamowite skalne łuki i jaskinie przy plaży, po zejściu na dół ok 600m w prawo się ciągną, koniecznie sprawdzić pływy – odwiedzić przy odpływie (w okolicach 5-6 sierpnia ok 13 jest odpływ, potem przypływ ok 19)
dojazd do Lugo (1:10h, 80km) – mury z czasów rzymskich otaczające miast (UNESCO, można wejść za darmo, wokół starego miasta 2km), ogólnie stare miasto, bardzo ładna katedra, plaza mayor z Casa Consistorial
nocleg w okolicy

10 dzień (5h, 385km)
dojazd do Santiago de Compostela (1:30h, 115km)– koniec trasy św Jakuba na Praza do Obradoiro, przepiękna katedra, fajny na nią widok jest z Praza de Praterías, dawny szpital Hostal dos Reis Católicos, klasztor San Martiño Pinario, podobno ciekawy bazar Praza de Abastos, ogólnie całe stare miasto (UNESCO)
dojazd do Sanktuarium Santa Luzia (2h, 180km) – ładne sanktuarium, co prawda XXw (inspirowane było Sacre Coeur), ale widok przepiękny – na morze, rzekę, góry, koniecznie wejść/wjechać na górę; w miasteczku Viana do Castelo plac republiki z ratuszem, willami, fontanną
dojazd do Bazyliki Bom Jesus do Monte (1h, 70km)– miejsce pielgrzymkowe z przepięknymi schodami prowadzącymi do Bazyliki (pielgrzymi na kolanach wchodzą 116m ;) )
dojazd do Guimarães (30min, 20km) - super zamek (UNESCO, wstęp 2,5e), plac Oliwny z kościołem, pałac, ulica Santa Maria, plac Santiago
nocleg w okolicy

11 dzień (40min, 60km)
dojazd do Porto (40min, 60km; UNESCO) - Ribeira (piękne nadbrzeże z kolorowymi domami),Villa Nova de Gaia (dzielnica z składami porto – koniecznie pochodzić i podegustować, my byliśmy chyba w Taylor; ponadto ciekawy widok na most z Serra do Pilar), Livraria Lello na Rua das Carmelitas (księgarnia z niesamowitymi schodami), kościół św Franciszka, katedra, ciekawa wieża Torre dos Clerigos, bazar Mercado do Bolhão – ogólnie spokojnie cały dzień szwendania się
nocleg w okolicy (najlepiej w mieście ze względu na degustacje)

12 dzień (2:40h, 215km)
dojazd do Luso (1:10h, 110km)– pałac Bucaco – ładny pałac z super ogrodami, idzie się do niego przez uroczy las
ew Piodao (ew bo nie po drodze i w górach, nadkłada się 2:30h i 160km) – wioska z łupków, bardzo klimatyczna, na spacer bez celu
dojazd do Coimbra (30min, 25km) – fajne uniwersyteckie miasteczko, cała dzielnica Baixa (UNESCO) jest rewelacyjna (średniowieczne stare miasto, tylko dla pieszych, wchodzi się przez ciekawe bramy, np. Torre de Almedina) wznosi się nad resztą miasta – koniecznie zwiedzić uniwersytet (łącznie z biblioteką Joanina), poza tym dwie katedry, kościół Santa Cruz
dojazd do Tomar (1h, 80km)– kompleks templariuszy (UNESCO), bardzo imponujący, nie można ominąć, otwarty od 9 do 17:30 (17 ostatnie wejście), 6e wstęp, ale warto wspólny bilet z Batalha i Alcoba za 15e
nocleg w okolicy

13 dzień (3:20h, 235km)
dojazd do Grutas de Mira de Aire (40min, 45km) – fajne jaskinie z ślicznymi formacjami krasowymi, wstęp 6,6e, od 9:30 otwarte
dojazd do Fatima (15km, 20min) – sanktuarium fatimskie
dojazd do Batalha (30min, 25km) – klasztor dominikanów z XIVw (UNESCO), ogromny, w gotyckim stylu, wstęp 6e lub wspólny bilet
dojazd do Alcoba (25min, 25km) – kolejny imponujący klasztor, też w gotyckim stylu, pochowani króle portugalscy
dojazd do Mafra (1h, 105km) – klasztor franciszkański zamieniony w pałac, w środku nie byliśmy więc nie wiem czy warto, ale z zewnątrz robi wrażenie
nocleg w okolicach Sintry ew Lizbony (20min, 25km)

dzień 14
Sintra (UNESCO) – niesamowity Palácio da Pena (od 9:30 do 20) – pałac jak z Disneya, ładne ogrody wokół, drogo bo aż 14e wstęp, przejść się na Serra de Sintra (30min ok) – wysoko położony punkt, z niego widok; zamek Castelo dos Mouros – pochodzić po rozległych murach, pooglądać widoki; te dwa miejsca najważniejsze ale jest dużo innych pałaców np. królewski Palácio Nacional (ale to znów dodatkowy koszt, tym razem 10e; czy warto nie wiem bo nie weszliśmy)
ew Cabo da rocco (dodaje 30km, ok 40min jazdy)– najdalej na zachód wysunięty punkt Europy, ładny, ale nic specjalnego, bardziej dla świadomości geograficznej
dojazd do Lizbony (30km, 30min) – subiektywnie wg mnie najładniejsze są Tower of Belem (z zewnątrz) i ogromny klasztor mosteiro dos Jeronimos (UNESCO, wstęp 10e), stare miasto – Baixa – jest ładne, nad nim wznosi się zamek (raczej nie ma co wchodzić), jest katedra, ciekawa winda Santa Justa, ładny plac praca do figueira; nam się bardzo podobało oceanarium (ale lubimy takie miejsca, wstęp drogi – 15,3e) w nowoczesnej dzielnicy parque nacoes

dzień 15,16,17 (dojazd do Lagos 3h, 330km) – Algarve – przepiękne wybrzeże portugalskie nad oceanem, plaże z niesamowitymi skalnymi formacjami, ma tylko jeden minus – woda jest zimna; tu warto się zatrzymać kilka dni
plaże które warto zobaczyć (od zachodu):
Dona Anna, Camilo - w Lagos
Praia da Rocha, Praia da Vau (szczególnie warta) - w Portimao
Praia da Marinha (szczególnie warta)
Praia Sao Rafael (szczególnie warta) - obok Albufeira

Droga powrotna – dużo dłuższe dystanse, pojedyncze atrakcje (Hiszpanii atrakcje ominięte)

dzień 18 – tylko jazda, 14h, 1520km – dojazd do Carcassonne, nocleg

dzień 19 (5h, 565km)
Carcassonne – miasto-forteca (Cite) z VIw, 52 wieże i podwójny mur, jedno z największych na świecie, ma ładną Basilique St-Nazaire, całe za darmo, poza Château Comtal (10E wstęp, ale warto)
dojazd do Pont du Gard (2h, 225km) – imponujący trzy piętrowy rzymski akwedukt
dojazd do Annency (3h, 340km) – miasteczko alpejskie z kanałami – na spacer wzdłuż Thiou, zobaczyć pałac Palais d'Isle, kościół św Maurycego, z punktu zakochanych ładny widok na jezioro
nocleg w okolicy

dzień 20 (7:20h, 645km)
dojazd do Berna (2:15h, 200km) – stolica Szwajcarii, ulice Kramgasse i Marktgasse, na nich jedenaście ΧVІ-wiecznych fontann z figurami, najpopularniejsza Fontanna Wielkoluda pożerającego małe dzieci, wzdłuż nich arkady, przy Kramgasse Zeitglockenturm, wieża zegarowa, cztery minuty przed każdą pełną godziną pokaz figur
dojazd do Lucerne (1:15h, 110km) - Most Młyński (Spreuerbrücke) i Mostu Klasztorny (Kapellbrücke), ogólnie stare miasto nad rzeką Reuss, widok nad jezioro
dojazd do Rhine Falls (1:15, 110km) – największy wodospad jeśli chodzi o przepływ Europy
dojazd do Neuschwanstein (2:40, 220km) – disneyowski zamek; zaparkować trzeba w wiosce Hohenschwangau, obejrzenie zamku z zewnątrz, dziedziniec wewnętrzny, dojście do Marienbrücke (mostek z którego rozpościera się przepiękna panorama na zamek) są za darmo
nocleg w okolicy

dzień 21 – tylko jazda, 11:20h, 1180km
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Lip 2016 22:15 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4052
Nie wiem w jakiej kondycji są Twoi rodzice ale to bardzo napięty plan. Codziennie kilka godzin jazdy i zwiedzanie raczej nie po prostym i płaskim. Moim zdaniem za bardzo za dużo. Będą padali wieczorem na twarz.

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 25 Lip 2016 22:25 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
Oczywiście nie jest to trasa którą pojadą - plan podesłałem im bardziej jako inspirację. Do modyfikacji pod własne gusta/tempo. Liczby kilometrów bardzo zmniejszyć się nie da, to jednak drugi koniec Europy (chcieli jechać do Portugalii), ale liczbę przystanków na zwiedzanie po drodze - jak najbardziej. Wam też nie podsyłam jako "gotowego" planu - bo takie tempo to sam ledwo bym wytrzymał przez 3 tyg ;) ale raczej jako swego rodzaju pomysł do dalszego rozwinięcia własnego

a inna sprawa że 2 lata temu zabrałem ich na kilkudniowego roadtripa po Francji w takim tempie i wrócili zachwyceni ;) stąd w tym roku pojawiła się prośba z ich strony o zaplanowanie większego roadtripa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group