Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 22 Lip 2015 17:58 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
plan eurotripu bez samochodu i kierowcy hahaha, dobre ale szacun ;) nie wyśmiewam nikogo, a propos tu Zeus pisał można polecieć za 200 PLN do Aten czy Salonik.
Można też jak mój kolega pojechać do Grecji swoim samochodem , nie wiem gdzie, nie chciałem pytać, fakt - na bite 2 tygodnie i zapłacić za całość 12 500 zł. ;) i jeszcze na śniadania jadać puszki z Biedronki "bezcenne"


Ostatnio edytowany przez krystoferson112, 22 Lip 2015 18:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#22 PostWysłany: 22 Lip 2015 17:59 

Rejestracja: 02 Lip 2014
Posty: 70
900-1150pln? Wychodzi 20pln/100km, czyli jakieś 4l/100km, przypominam, że w pełni załadowanym samochodem.

Bardziej realne 6l/100km przy trzech osobach da co najmniej 500pln na osobę. Co najmniej - pomijam koszt winiet, wyższe ceny paliwa na zachodzie, parkingi, itp.

Za taką samą kwotę - PB do Bratysławy/Wiednia, kilka lotów Wizzair, być może autostop na niektórych odcinkach. Do zrobienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Koszt paliwa ok 1800zł, z korkami i przejazdami przez miasta pewnie powyżej 2k
Winiety i inne ok 400zł.
To tylko pewne wydatki, jadąc autem czasem zdarzą się również te mniej przewidziane jak mandat czy złapana guma;)

1.Jeżeli macie taki, a nie inny budżet na przejazd, może zajrzyjcie na stronę OIS lub podobną i zróbcie sobie eurotrip autobusem.
2.Kolej to też niezła alternatywa, wystarczy dostać się do Budapesztu i kupić któryś z biletów "special", wrażenia z podróży bezcenne ;)
3.Ewentualnie łapcie stopa, na tej trasie raczej nie będzie problemu ;)
4.Najbardziej realne byłoby znalezienie "szaleńca" we własnym kręgu, jak nie znajomy, to może znajomy znajomego, chyba po to wymyślono pejsbuki itd (nie wiem, nie korzystam :evil: )
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:19 

Rejestracja: 13 Maj 2015
Posty: 224
Loty: 3
Kilometry: 1 617
Zbanowany
Dobra przestańcie się już pastwić nad tymi ludźmi :)
Pomysł jest po prostu niedopracowany , szukać można i nikt tego nie zabroni ale wymaga to dopracowania szczegółów .
Sorry ale na dwa tygodnie przed sierpniem tylko naprawdę szalony człowiek powie "OK jadę"
Po prostu wstrzymajcie się zgromadźcie budżet rozważcie inne warianty a potem proszę bardzo
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:31 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Jak już ktoś pisał, dobrą alternatywą może być bilet Interrail na kolej. Kiedyś sobie też planowałem z kumplem taki "eurotrip" właśnie na tym bilecie.

Kurde byście napisali miesiąc wcześniej to bym Wam sprzedał moje stare Punto za jakieś 500 zł, a tak poszło na złom ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:55 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Punto odmowiloby posluszenstwa w Bulgarii czy na Wegrzech i wtedy mieliby dopiero klops...Sa mlodzi, niech pojda do pracy na miesiac odloza jakis 1000-1200 zl i wtedy mozna myslec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 22 Lip 2015 18:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 1111
niebieski
kleyo napisał(a):
Kurde byście napisali miesiąc wcześniej to bym Wam sprzedał moje stare Punto za jakieś 500 zł, a tak poszło na złom ;)


500 zł za wykupienie auta od Ciebie + ubezpieczenia pewnie przy wzięciu na raty jakieś 200zł + koszt lawety/naprawy/złomowania za granicą + powrót z końca europy lastminute... Nie brzmi to jak dobra oferta :D

Swoją drogą ciekawa kwestia. Robisz roadtrip starym gratem, psuje się na końcu świata. Wezwanie lawety kosztuje więcej niż auto warto, o naprawie nie wspominając. Złomowanie za granicą to też pewnie nie tak łatwo i nie wiadomo czy dadzą odpowiednie kwity (bo żeby wyrejestrować auto trzeba mieć jakiś kwit, że zostało legalnie zezłomowanie)... Chyba jedyne wyjście to zgłosić kradzież i zostawić tam gdzie stanęło i zapomnieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 22 Lip 2015 19:20 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
nick napisał(a):
Koszt paliwa ok 1800zł, z korkami i przejazdami przez miasta pewnie powyżej 2k
Winiety i inne ok 400zł.
To tylko pewne wydatki, jadąc autem czasem zdarzą się również te mniej przewidziane jak mandat czy złapana guma;)

1.Jeżeli macie taki, a nie inny budżet na przejazd, może zajrzyjcie na stronę OIS lub podobną i zróbcie sobie eurotrip autobusem.
2.Kolej to też niezła alternatywa, wystarczy dostać się do Budapesztu i kupić któryś z biletów "special", wrażenia z podróży bezcenne ;)
3.Ewentualnie łapcie stopa, na tej trasie raczej nie będzie problemu ;)
4.Najbardziej realne byłoby znalezienie "szaleńca" we własnym kręgu, jak nie znajomy, to może znajomy znajomego, chyba po to wymyślono pejsbuki itd (nie wiem, nie korzystam :evil: )



z doświadczenia- odwiedziłem Rumunie. (1+3os). spalanie 4-4,2L ropy. 3500km. diesel. koszty są realne ...wersja oszczedna. no fakt obciążony dlatego nie pisze że spalałby mniej 3,5L :D wiadomo można osiągnąc 6L jeżdząc "agresywniej". Zakładam jazde mieszaną- tj chwile autostradą/miasto/niezabudowany i oczywiscie jazde przepisową.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
kiew napisał(a):
Swoją drogą ciekawa kwestia. Robisz roadtrip starym gratem, psuje się na końcu świata. Wezwanie lawety kosztuje więcej niż auto warto, o naprawie nie wspominając. Złomowanie za granicą to też pewnie nie tak łatwo i nie wiadomo czy dadzą odpowiednie kwity (bo żeby wyrejestrować auto trzeba mieć jakiś kwit, że zostało legalnie zezłomowanie)... Chyba jedyne wyjście to zgłosić kradzież i zostawić tam gdzie stanęło i zapomnieć ;)

W UE wszędzie dostaniesz odpowiedni "kwit" jeżeli auto zezłomujesz w odpowiedniej firmie kasacji pojazdów. Plus tłumaczenie na j. polski i samochód wyrejestrowany. W mniej cywilizowanym państwie bardziej opłaca się spisać umowę kupna-sprzedaży...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 22 Lip 2015 21:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Tylko że nie podałeś kosztów tylko ile pali, a to różnica ,wiec o jakich realnych kosztach piszesz? Kiedyś już w innych miejscach pisałem. Jak wybrałem się autem za Neapol to płaciłem 2,10EUR za litr noPb. Więc informacja "spalil mi 4L" nic nie znaczy. Poza tym robiąc daleką trasę, to ja osobiście patrzę bardziej jak szybko dojechać, a nie jak jeździć na oparach. Akurat w tamtych kierunkach to nie będzie tematu, ale łatwo sobie wyobrazić jazdę przez Niemcy ze spalaniem 4L jak i 10L. Tylko jak się dobrze przeliczy to można paląc 10L zajechać dzień wcześniej do celu i oszczędzić nocleg.
Tak wiec panowie (i panie) - konkrety. Ile kosztowało, a nie ile spalił. Mój pali tyle ile wleje. A kosztuje różnie w zależności od kraju i innych czynnikow ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 22 Lip 2015 22:02 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
Jakie opary? :) normalna jazda w PL - 90-120km (przepisowo +20km/h) ;)

Lublin-Kluż-Napoca ok11h ... dodam że jak Słowacja, Węgry przepisowo. Tak w Rumunii na tych niezabudowanych jechałem jak unas.

Racja jest że różnie z cenami benzyny. Gdy w Polsce ON- 4,9-5L/L to w Rumunii 6,5pln/L. Spalanie liczone metodą "tankowanie do Pełna".

Ps. wiadomo jeden będzie jechał Dieslem, samochodem z LPG, benzyniakiem z silnikiem 2.0 lub większym. Koszty są różne ja tylko podałem swój przykład ze swojego doświadczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 22 Lip 2015 23:36 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
mkobyszewski napisał(a):
Punto odmowiloby posluszenstwa w Bulgarii czy na Wegrzech i wtedy mieliby dopiero klops...


Mój (w sumie ostatnio brat nim jeździł, więc nie do końca mój) punciok dałby radę, zaprawiony w bojach :D

Oczywiście napisałem tę propozycję w ramach żartu, bo właśnie ze względu na koszt ubezpieczenie i potrzebę wyrobienia nowego dowodu złomowaliśmy ten samochód ;)

Moim zdaniem pomysł szukania na ostatnią chwilę kogoś na dłuższy wyjazd jest kiepski, nawet pomijając kwestię że raczej nikt się nie zgłosi. Wydaje mi się, że jadąc z kimś kogo w ogóle nie znamy i de facto jesteśmy zdani na jego łaskę, zbyt dużo ryzykujemy w kwestii niezgodności planów i sposobów zwiedzania i różnic charakteru.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 22 Lip 2015 23:40 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
Strasznie fajnie się tu wszyscy ponakręcaliście :) ale autorka tematu zarejestrowała się, posiedziała pół godziny na forum i tyle, a Wy tu dalej spieracie się w temacie spalania w obciążonym samochodzie :)

Dajcie jej coś odpisać, to będzie o czym dyskutować. Chyba, że tak zniechęciliście ją swoimi sceptycznymi gadkami, że już tu nie wróci :twisted:
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 22 Lip 2015 23:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 228
Kupno auta za przysłowiowe 500zł i jechanie nim aż koła poodpadają, to całkiem fajny pomysł gwarantujący ciekawą przygodę i tą nutkę niepewności ;) . A jak się rozkraczy, to zostawić tam gdzie stanął i na stopa do domu :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 23 Lip 2015 08:07 

Rejestracja: 22 Sty 2014
Posty: 833
Cztery lata temu dobrzy znajomi, młode wilki zaraz po maturze, postanowili wpaść na bardzo podobny pomysł. Jest samochód, są cztery osoby, jedziemy w Europę. Przed Katowicami dostali 700 zł mandatu i wyczerpało im się prawie pół budżetu na całą wyprawę, wrócili do domu. :wink: Tak mi się tylko przypomniało.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 23 Lip 2015 08:54 

Rejestracja: 27 Wrz 2012
Posty: 928
niebieski
BrunoJ napisał(a):
Akurat w tamtych kierunkach to nie będzie tematu, ale łatwo sobie wyobrazić jazdę przez Niemcy ze spalaniem 4L jak i 10L. Tylko jak się dobrze przeliczy to można paląc 10L zajechać dzień wcześniej do celu i oszczędzić nocleg.


Zaoszczędzić nocleg na trasie. Pytanie czy o ten jeden dzień skręcamy cały wyjazd czy jesteśmy o jeden dzień dłużej na miejscu. W pierwszym przypadku oszczędność na pewno, w drugim....zależy gdzie nocleg po drodze a gdzie docelowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Lip 2015 09:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
te koszty oraz te spalanie przy obciążonym aucie są błędne
jeździłem po europie,Azji,Afryce i Ameryce
takie spalanie a nawet mniejsze udało mi się uzyskać w USA ale;
1-bylo nas dwoje
2- toyota prius;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 23 Lip 2015 09:23 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 149
Loty: 93
Kilometry: 212 272
Agata94 napisał(a):
Witam Was serdecznie!
Wraz z kuzynem planujemy eurotripa tak mniej wiecej kierujemy sie na: brno-wieden-bratyslawa-budapeszt-bukareszt-sofia-Ateny powrót przez zagrzeb, tirane itd. Wyjazd w polowie sierpnia z dolnegośląska.

UWAGA! potrzebujemy jednej osoby, która ma auto.
Niestety, nie posiadamy samochodu i z tym mamy problem!
Byłby ktoś chętny??


Jestem z Krakowa ale chętnie po was pojadę, w dodatku mogę jechać w nocy i w dzień spać, wtedy wy będziecie zwiedzać, dzięki temu zaoszczędzicie na noclegach ;D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 23 Lip 2015 10:08 

kiew napisał(a):

Swoją drogą ciekawa kwestia. Robisz roadtrip starym gratem, psuje się na końcu świata. Wezwanie lawety kosztuje więcej niż auto warto, o naprawie nie wspominając. Złomowanie za granicą to też pewnie nie tak łatwo i nie wiadomo czy dadzą odpowiednie kwity (bo żeby wyrejestrować auto trzeba mieć jakiś kwit, że zostało legalnie zezłomowanie)... Chyba jedyne wyjście to zgłosić kradzież i zostawić tam gdzie stanęło i zapomnieć ;)


Teoretycznie trudno się z tym nie zgodzić ALE jakoś w Złombolu
http://zlombol.pl/index.php/pl/
jeżdżą duuuużo starsze fury i dają radę :P .

Po edycji: wracając do autorki wątku to faktycznie będzie trudno kogoś znaleźć, kto ma taki plan jak Wy i szuka pasażerów.
Takie tripy wcale do najtańszych nie należą ale kt bogatemu zabroni ;) .
Góra
 PM off  
      
#40 PostWysłany: 23 Lip 2015 12:44 

Rejestracja: 29 Mar 2011
Posty: 254
Loty: 10
Kilometry: 28 060
niebieski
No żaden to interes być taksówką dla obcych osób, kierowca jedzie-zarywa nocke prowadzi.

Autorka rozumiem że jest bogata. Paliwo, winiety, jakaś dopłata kierowcy (chyba że szuka "jana") ...

Tyle w temacie.

Polecane były:
-samolot+wynajęcie samochodu
-pociągi
-blablacar, autostop

wtedy dopiero bedzie tanio. Nalezy próbowac i uczyć sie stopa - każdy jakoś zaczynał. Z tym sie człowiek nie rodzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group