Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Lip 2011 13:16 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7863
HON fly4free
Stricte na pytanie KK visa czy master odpowiadam visa. Mam obie i visa jest w zasadzie niezawodna, natomiast zdarza mi się (nie bardzo często, ale regularnie), że master nie przechodzi w różnych częsciach świata /miejscach w terminalach w sklepach, hotelach, knajpach itd... W Polsce nie widzę rożnicy między uzywaniem 1 i 2 (nie ma żadnych problemów).

Natomiast bardziej szczególowo - musisz wiedzieć gdzie będziesz jej używał, jakie są zasady przeliczania transakcji w innych walutach itd. a to wszystko zależy od oferty konkretnego banku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
#2 PostWysłany: 13 Lip 2011 16:49 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
http://www.polbankera.pl/

Najlepsze kursy walut (bo nie bankowe, a bezpośrednio od MC), bardzo łatwe do spełnienia warunki do tego żeby karta była darmowa, sms po każdej transakcji (na nr w Erze). Bankowość internetowa bardzo siermiężna ale pozostałe zalety tej karty są b. mocne więc to można przeżyć.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 13 Lip 2011 17:39 

Rejestracja: 09 Mar 2011
Posty: 217
niebieski
Ja proponuję: Platynową Kartę Visa MultiBanku:

- wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na całym świecie ZA DARMO (tak tak nie pomyliłem się - w innych bankach przy karcie kredytowej pobierają średnio 30 - 50 zł od takiej wypłaty)
- okres bez prowizyjny w przypadku operacji bezgotówkowych (ale to już standard)
- bardzo bogaty pakiet wliczony w cenę karty (np. w CityBanku za takie pakiety trzeba płacić kilkanaście złotych miesięcznie)
- wydanie karty jest DARMOWE
- opłata rocznej nie ma jeśli się wykona 120 operacji begotówkowych (10 operacji miesięcznie, np. takich po 1 zł :) )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 13 Lip 2011 17:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
Zdecydowanie polecam karty Polbanku.
Właściwie każda dyskusja na dowolnym forum sprowadza się do polecania tych kart.
Nie musi być koniecznie ta wersja w kooperacji z Erą (obecnie T-ONLINE).
Zarówno karta komfortowa jak i prestiżowa mają cashback - kilka złotych miesięcznie wraca do naszego portfela.
Opłaty roczne są niskie a zwolnienia z opłat do zrobienia nawet przez "niezakupoholików".
Wszystkie karty POLBANKU przewalutowują dowolna walutę Świata prosto na złotówki po kursie Visa lub Mastercard.

Mam obie karty, tj. Platynową MBANKU i Prestiżową Polbanku.

Jest to jak dla mnie optymalne rozwiązanie, bo:

- jak potrzebuję się zapożyczyć np. na wyjazd, użyję karty Mbanku.
Oprocentowanie tylko 13% (Polbank 21%), pieniądze można "wyprowadzić" z karty z pomocą usługi Bluecash (1%, np. 5000 za 5 zł) i jest to liczone do "Grace Period".
- jak potrzebuję gotówki za granicą, obie karty wychodzą podobnie - Mbank przewalutowuje według własnego uznania i dokłada 2% prowizji (także przy bezgotówkowych), Polbank pobiera prowizję 3% i przelicza bezpośrednio po kursie VISA (sumarycznie wychodzi trochę taniej niż w MBANK).
- jak płacę kartą za granicą, to z uśmiechem wyciągam Polbankową. Przeliczenie po kursie Visa prosto na złotówki i jeszcze oddają trochę (cashback) - rewelacja na wakacjach ;-)

Obie karty oferują bezpłatne ubezpieczenia podróżne, Mbankowa nawet dla 2 osób towarzyszących.
Co do pytania, jaka organizacja płatnicza - w Polbanku masz do wyboru, różnice niewielkie, zgadzam się, że Visa jakby odrobinę pewniejsza a także kurs najczęściej minimalnie korzystniejszy (choć różnica malutka, nie kupiłby za to nawet bułki).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 13 Lip 2011 18:19 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 60
Zbanowany
Moim zdaniem najlepiej miec obie - Vise i Mastercard.
Zdarzaly mi sie za granica nie raz sytuacje, ze jedna dzialala, a druga nie, to wszystko zalezy od danego punktu.
Jeszcze taka ciekawostka: w niemieckim Lidlu wcale nie obsluguja Visy, Mastercarda chyba tez nie - chcialem zaplacic Visa, to sie nie dalo, potem zobaczylem, ze na drzwiach jest naklejone logo tylko Maestro. Pierwszy raz sie tam spotkalem, zeby sklep obslugiwal tylko Maestro...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 13 Lip 2011 18:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
ms93 napisał(a):
Moim zdaniem najlepiej miec obie - Vise i Mastercard.
Zdarzaly mi sie za granica nie raz sytuacje, ze jedna dzialala, a druga nie, to wszystko zalezy od danego punktu.
Jeszcze taka ciekawostka: w niemieckim Lidlu wcale nie obsluguja Visy, Mastercarda chyba tez nie - chcialem zaplacic Visa, to sie nie dalo, potem zobaczylem, ze na drzwiach jest naklejone logo tylko Maestro. Pierwszy raz sie tam spotkalem, zeby sklep obslugiwal tylko Maestro...


To samo w Penny Markt - kiedyś wracając przez Weeze nakupowaliśmy tam cały kosz produktów, mając w portfelu tylko karty - absolutnie żadna nie była OK (Maestro nie było).
Wysłali nas do bankomatu - jedna Szparkasa zamknięta, drugiej nie udało nam się znaleźć, skończyło się na zakupach na stacji benzynowej.

Wyżej pisałem coś o T-ONLINE - miało być T-Mobile, przepraszam za byka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 13 Lip 2011 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Cze 2011
Posty: 105
jobi napisał(a):
ms93 napisał(a):
Moim zdaniem najlepiej miec obie - Vise i Mastercard.
Zdarzaly mi sie za granica nie raz sytuacje, ze jedna dzialala, a druga nie, to wszystko zalezy od danego punktu.
Jeszcze taka ciekawostka: w niemieckim Lidlu wcale nie obsluguja Visy, Mastercarda chyba tez nie - chcialem zaplacic Visa, to sie nie dalo, potem zobaczylem, ze na drzwiach jest naklejone logo tylko Maestro. Pierwszy raz sie tam spotkalem, zeby sklep obslugiwal tylko Maestro...


To samo w Penny Markt - kiedyś wracając przez Weeze nakupowaliśmy tam cały kosz produktów, mając w portfelu tylko karty - absolutnie żadna nie była OK (Maestro nie było).
Wysłali nas do bankomatu - jedna Szparkasa zamknięta, drugiej nie udało nam się znaleźć, skończyło się na zakupach na stacji benzynowej.

Wyżej pisałem coś o T-ONLINE - miało być T-Mobile, przepraszam za byka.


w niemczech faktycznie Visa nie jest nr 1 i czesto nie jest obslugiwana, zdarza sie ze i Mastercard jest out of order, a jezeli nie mamy jakies innej jest klopot(tzn wyjsciem jest ATM)

inna sprawa iz w hotelach i wiekszych instutucjach raczej obslugiwane sa i Visa i Master.

ja osobiscie mam Amexa z Millenium banku, pomimo iz jestem zadowolony z niego (zwlaszcza w US) to jesdnak nie polece go, bo jest mniej popularny(choc duzo tanszy i ma wiekszy pakiet ubezpieczne free niz podobne kart Visa czy Master)

z ta karta Platinium to troche przesada ( mozna rowniez dobrze polecic karte Infinite, ale...)
a tak BTW nie tylko w Multibanku sa bankomaty za darmo na calym swiecie

a jeszcze tak aprpopos bankow to Polbank uwazam za totalne dno
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lip 2011 07:30 

Rejestracja: 14 Lut 2010
Posty: 128
Loty: 234
Kilometry: 316 182
depo napisał(a):
Ja proponuję: Platynową Kartę Visa MultiBanku:

- wypłaty gotówki z bankomatów w Polsce i na całym świecie ZA DARMO (tak tak nie pomyliłem się - w innych bankach przy karcie kredytowej pobierają średnio 30 - 50 zł od takiej wypłaty)

)


Aktualnie wiele banków nie pobiera opłat na całym świecie trzeba tylko sprawdzić po jakim kursie przeliczają bywają przypadki gdzie taniej jest zapłacić prowizje innemu bankowi bo ma lepszy kurs
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Lip 2011 09:24 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Ja nie proponuję konkretnego banku, ale zastanowienie się nad tym gdzie najczęściej wyjeżdżasz versus w jakiej walucie rozliczana jest karta. Jeszcze 2 lata temu jak wyrabiałam KK system VISA (niezależnie od banku) pobierał prowizję od przewalutowania jeśli transakcja była rozliczona w walucie innej niż rozliczeniowa (głównie karty rozliczane są w EUR). Mastercard nie pobierał takiej prowizji, tylko standardowo przewalutowywal 2x (czyli np z USD na EUR i pozniej na PLN).

Szczególne jest to że konsultanci nie mieli o tym pojęcia (poruszyłam cały bank żeby mi to sprawdzili, i wszyscy mowili że nie ma żadnych prowizji, w końcu musiałam im to sama pokazać na tabeli opłat (eh, te warunki małym drukiem :)))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group