Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Maj 2021 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Zakładam nowy wątek dla osób wybierających się na mecz reprezentacji ze Słowacją w St. Petersburgu 14.06.2021.
Można wrzucać potrzebne informacje, porady, oferty noclegowe, lotnicze.

Zacznę od Fan ID:
https://www.fan-id.ru
Rejestracja trwa kilka minut.
Trzeba mieć zdjęcie w jpg lub zrobić selfie.
Wpisać numer biletu lub nr zamówienia.
I wybrać: czy się odbierze w punktach dedykowanych czy w Warszawie w Centrum Wizowym na Jana Pawła.

Dzisiaj aplikowałem, po 20 minutach sms z informacją że ją otrzymałem.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany to mam miejsce w hotelu w St. Petersburgu w dniach 13-15.06 oraz 3 miejsca w samochodzie do Kaliningradu 12.06.
Zapraszam na priv.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Enzym uważa post za pomocny.
 
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 15 Maj 2021 16:47 

Rejestracja: 15 Maj 2021
Posty: 2
Cześć,

z tego co wiem to na dziś jedyne przejścia graniczne z obwodem kaliningradzkim są otwarte wyłącznie dla ruchu pieszego. Rozumiem, że jeśli tak pozostanie do Euro to najlepszą alternatywą jest pozostawienie samochodu po naszej stronie, pokonanie przejścia pieszo i następnie transfer na lotnisko w Kaliningradzie (lecimy do Petersburga Pobeda Airlines). Jeśli tak, to czy ktoś może polecić jakiś namiar na taki transport dla 4 sympatycznych dżentelmenów ? :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Maj 2021 17:20 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Na FAN ID bardzo restrykcyjna kwestia odnośnie zdjęcia. Maksymalnie 1 MB, odpowiednia rozdzielczość. Przy nowoczesnych smartfonach jak poradziliście sobie z tym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Maj 2021 17:42 

Rejestracja: 05 Mar 2012
Posty: 2740
złoty
Moje miało ponad 3 MB i bez problemu wniosek przeszedł. Na 99% tego już dalej nie odrzucą, więc śmiało działaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Maj 2021 17:59 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
U mnie wali błędami.

Photo does not meet the requirements, please read the requirements and check your photo.- Background is too crowded
- Inadequate lighting (possibly, the background being too light or too dark)
- Unacceptable background color (white background required).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Maj 2021 10:07 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 82
Loty: 73
Kilometry: 98 736
Skąd pewność ze zostaniecie wpuszczeni? Są w tej sprawie oficjalne informacje? Można link?
_________________
Moje relacje:
- Kosowo https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?t=159820
- Liban https://www.fly4free.pl/forum/viewtopic.php?f=214&p=1566128#p1566128
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 16 Maj 2021 10:26 

Rejestracja: 06 Mar 2016
Posty: 20
można prosić o wstawienie instrukcji wyrabiania FAN-ID po polsku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Maj 2021 12:42 

Rejestracja: 29 Maj 2016
Posty: 9
M_Karol napisał(a):
Skąd pewność ze zostaniecie wpuszczeni? Są w tej sprawie oficjalne informacje? Można link?

Na fan-id.ru jest opisane, że uprawnia on do wjazdu do Rosji w trakcie mistrzostw.
Nie mogłem tylko znaleźć, czy na pewno można przekroczyć granicę w Kaliningradzie, a nie na lotnisku w Petersburgu (jeżeli ktoś ma lepsze info, to dajcie znać).
No i czy trzeba odebrać w Warszawie, czy jest szansa wysyłki. W najgorszym (najlepszym?) wypadku czeka mnie jednodniowa wycieczka z Gdańska.
ahu napisał(a):
można prosić o wstawienie instrukcji wyrabiania FAN-ID po polsku. ;)

Na samej górze, nad zdjęciem wstawiasz numer zamówienia/bilety, nizej foto i informacje z paszportu. Na kolejnej stronie mail, nr telefonu i miejsce odebrania fan-id
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:04 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
krzychugda napisał(a):
.
No i czy trzeba odebrać w Warszawie, czy jest szansa wysyłki. W najgorszym (najlepszym?) wypadku czeka mnie jednodniowa wycieczka z Gdańska.



Można wybrać dostawę pocztą.
W tej edycji FAN ID, odbiór w Polsce w centrum wizowym możliwy jest tylko w Warszawie. Nie ma możliwości odbioru w Gdańsku (tak jak to było możliwe w 2018).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Maj 2021 13:23 

Rejestracja: 29 Maj 2016
Posty: 9
golen napisał(a):
krzychugda napisał(a):
.
No i czy trzeba odebrać w Warszawie, czy jest szansa wysyłki. W najgorszym (najlepszym?) wypadku czeka mnie jednodniowa wycieczka z Gdańska.



Można wybrać dostawę pocztą.
W tej edycji FAN ID, odbiór w Polsce w centrum wizowym możliwy jest tylko w Warszawie. Nie ma możliwości odbioru w Gdańsku (tak jak to było możliwe w 2018).


No właśnie teraz miałem to do wyboru, nie było opcji wysyłki pocztą.

Załączniki:
IMG_20210516_132230.jpg
IMG_20210516_132230.jpg [ 153.22 KiB | Obejrzany 5231 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 16 Maj 2021 14:13 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Dobre pytanie z tym wjazdem do Kalinigradu. W tej chwili to chyba u Ruskich nie ma wypracowanych, konkretnych danych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 16 Maj 2021 14:36 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Kibice z południa Polski powinni według mnie pilnować połączenia Wizzair Bratysława - Petersburg - Bratysława

Ponownie startuje 02.07, ale według mnie wrzucą specjalne loty na mecze Słowaków z Polską i Szwecją
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 16 Maj 2021 17:28 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
krzychugda napisał(a):
golen napisał(a):
krzychugda napisał(a):
.
No i czy trzeba odebrać w Warszawie, czy jest szansa wysyłki. W najgorszym (najlepszym?) wypadku czeka mnie jednodniowa wycieczka z Gdańska.



Można wybrać dostawę pocztą.
W tej edycji FAN ID, odbiór w Polsce w centrum wizowym możliwy jest tylko w Warszawie. Nie ma możliwości odbioru w Gdańsku (tak jak to było możliwe w 2018).


No właśnie teraz miałem to do wyboru, nie było opcji wysyłki pocztą.


Rzeczywiście, zniknęła opcja dostawy pocztą.
Ja wysyłałem wniosek w piątek wieczorem i mogłem wybrać (i tak wybrałem) dostawę pocztą.

Na stronie jest formularz kontaktowy - można wysłać zapytanie, czemu teraz brakuje tej opcji dostawy pocztą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 16 Maj 2021 17:45 

Rejestracja: 16 Paź 2015
Posty: 4766
platynowy
Tak jak kiedyś na MŚ boją się, że już nie zdążą na czas dostarczyć pocztą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 17 Maj 2021 22:56 

Rejestracja: 06 Wrz 2020
Posty: 1654
HON fly4free
Czy coś wiadomo czy będzie można lecieć do Petersburga z Kaliningradu?
Ktoś ma już bilety z Kaliningradu? Kupować czy czekać jeszcze? Cena chyba nie taka zła 370zł...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Maj 2021 23:05 

Rejestracja: 29 Maj 2016
Posty: 9
W drugim temacie o euro (ogólnym) kilka osób próbowało się dowiedzieć, może na dniach będą jakieś szczegóły. Sam też o to zapytałem przez formularz na fan-id.ru. Na razie planuje poczekać z biletami do końca tygodnia (lub szybciej przy jakimś konkrecie). Swoją drogą orientuje się ktoś, czy po pieszym przekroczeniu granicy możliwe jest ogarnięcie jakiegoś transportu po rosyjskiej stronie? Ewentualnie jest jeszcze pks z Gdańska, ale mam też opcję z podwózką pod granicę, tylko zastanawiam się co dalej :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Kacper Szymanski uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 17 Maj 2021 23:24 

Rejestracja: 12 Lut 2020
Posty: 86
Loty: 66
Kilometry: 55 090
Masz na początku postu propozycję dojazdu do Kalinigradu. Przeczytaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 18 Maj 2021 00:22 

Rejestracja: 29 Maj 2016
Posty: 9
Widziałem propozycję autora tematu, widziałem też post niżej o tym, że prawdopodobnie możliwe jest tylko piesze przejście. Ale nadal nie wiem, czy po przejściu granicy można na miejscu ogarnąć w prosty sposób transport do Kaliningradu (być może parking z kierowcami czekającymi na klientów, dojazd do Mamonowa i potem dalej? Nie wiem). Dlatego właśnie zadałem to pytanie.


Ostatnio edytowany przez dmirstek, 18 Maj 2021 00:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 18 Maj 2021 09:27 

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 466
niebieski
Przejście z obwodem kaliningradzkim w Grzechotkach działa normalnie. Można do nich zadzwonić i się o wszystko dopytać.
https://www.strazgraniczna.pl/pl/mapa-p ... wo-II.html

Można normalnie wjechać swoim samochodem do obwodu kaliningradzkiego (o ile oczywiście ma się odpowiednie uprawnienia do wjazdu).
Ruch pieszy został tymczasowo dopuszczony.
Autobus rejsowy Gdansk-Kaliningrad - dojeżdża do granicy, granicę przechodzi się pieszo i po drugiej stronie wsiada do podstawionego autobusu, który wiezie do Kaliningradu.

Rozkład jazdy PKS z Gdańska - http://www.pks.gdansk.pl/news/polaczeni ... radzkiego/
Na stronie są terminy do końca maja, ale jest nr telefonu - można zadzwonić, dowiedzieć się jakie plany na czerwiec.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 18 Maj 2021 15:34 

Rejestracja: 15 Maj 2021
Posty: 2
Rozmawiałem dziś telefonicznie z przedstawicielem Wydziału Konsularnego Ambasady Rosji w Polsce - potwierdzał, że na Fan ID bez problemu będzie można wjechać do Rosji przez otwarte przejścia z obwodem kaliningradzkim. Jak komuś to nie wystarczy, to na tej publicznej grupie
https://www.facebook.com/groups/452822572027292/ jakiś czas temu jeden z użytkowników zamieszczał zrzut z ekranu telefonu z odpowiedzią od ww. urzędu potwierdzający brak konieczności posiadania w takim przypadku wizy do Rosji.

Na dziś wymagany jest więc Fan ID, paszport ważny co najmniej 6 miesięcy oraz negatywny wynik testu PCR - nie starszy niż z ostatnich 72 h. Niestety na ten moment nie ma żadnych preferencji dla osób zaszczepionych ani możliwości przedstawienia testu antygenowego - i raczej niewiele się w tym zakresie zmieni.

Potwierdzam również, że przejście graniczne w Grzechotkach jest otwarte również dla ruchu drogowego - informacja na stronie naszego MSZ o dopuszczonym ruchu pieszym może niejako wprowadzać w błąd.

Jeżeli ktoś z Was będzie się wybierał z Kaliningradu do Petersburga liniami Pobeda (spóła córka ich narodowego Aeroflotu) to uwaga na dwie rzeczy: a) w cenie biletu zawarty jest naprawdę mały bagaż podręczny: 36x30x27 cm (większe już za dopłatą) b) wymagają wydrukowanych kart pokładowych.

Do zobaczenia na Gasprom Arena 14 czerwca :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Garmond uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 95 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group