Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 25 Mar 2019 23:44 

Rejestracja: 20 Paź 2012
Posty: 289
Loty: 85
Kilometry: 236 428
niebieski
Nowe regulacje dotyczące wypożyczalni samochodów http://next.gazeta.pl/next/1,151003,24584732,ue-wypozyczalnie-samochodow-bez-ukrytych-cen.html#a=90&c=145&s=BoxBizMT
_________________
Image
https://my.flightradar24.com/noyle
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 26 Mar 2019 00:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Jedyna regulacja jaka by się przydała to nie wypożyczać osobom, które nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Przecież wszystko co w tym artykule zostało napisane to oczywiste oczywistości, o których zawsze jest mowa w umowach. Tylko, że trzeba je czytać...
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 26 Mar 2019 02:14 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
namteH napisał(a):
Jedyna regulacja jaka by się przydała

....to taka, która uniemożliwia model biznesowy wypożyczalni polegający na naciąganiu klientów na setki euro kosztów za mikroskopijne szkody (np. Goldcar)
Góra
 Profil Relacje PM off
Rysiek lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 26 Mar 2019 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
@namteH
...chyba jednak trudno byloby sie zgodzic, ze wypozyczalnie jak wspomniany Goldcar czy Greenmotion w watku ponizej prowadza swoja dzialalnosc w sposob wzorowy:
wypozyczenie-samochodu-u-greenmotion-a-chargeback,135,97237&p=1194182&hilit=greenmotion#p1194182
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 26 Mar 2019 10:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
noyle napisał(a):

Tylko 5 duzych firm zgodzilo sie to stosowac. Reszta moze dalej robic co chce. Wiele to nie zmienia, bo te duze firmy i tak zachowywaly sie w miare przyzwoicie (w zaleznosci od lokalizacji).
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Mar 2019 15:36 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Nie wiem do jakiego wątku się przykleić, bo mam pytanie chyba najgłupsze z możliwych, ale co mi tam... Czy przy oddawaniu samochodu na lotnisku (zakładam, że z pełnym bakiem i bez uszkodzeń) trzeba fizycznie podać kartę kredytową/PIN w celu zwrotu kaucji? Czy wypożyczalnia robi to automatycznie, jeśli wszystko jest OK?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 28 Mar 2019 15:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Automatycznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 28 Mar 2019 20:30 

Rejestracja: 05 Lis 2018
Posty: 45
bonheur napisał(a):
bo mam pytanie chyba najgłupsze z możliwych, ale co mi tam... Czy przy oddawaniu samochodu na lotnisku (zakładam, że z pełnym bakiem i bez uszkodzeń) trzeba fizycznie podać kartę kredytową/PIN w celu zwrotu kaucji? Czy wypożyczalnia robi to automatycznie, jeśli wszystko jest OK?

Odpowiem również może nie najmądrzej ale wydaje mi się, że zwrot jest szybszy przy podaniu karty, kilkakrotnie tak dawałem bo obsługa twierdziła, że kasę zwracają wtedy natychmiast - więc czemu nie jeśli mam czas do odlotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 09 Lip 2019 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Artykuł z dzisiaj, tym razem Europcar w Norwegii ze złodziejskimi praktykami:

https://motoryzacja.interia.pl/samochody-uzywane/porady/news-pozyczasz-samochod-zagranica-uwazaj,nId,3086538
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Lip 2019 23:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie ma tu żadnych złodziejskich praktyk.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 09 Lip 2019 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lis 2012
Posty: 1013
niebieski
Tak uważasz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 10 Lip 2019 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Lut 2018
Posty: 929
złoty
Oczywiście, że są. Wielokrotnie w Brukseli korzystałem z auta na minuty Zipcar (obecnie Poppy). Często auto było przerysowane, raz był połamany plastik - przy żadnym wypożyczeniu tego nie zgłosiłem a jednak nie dostałem żadnej kary.

Niestety w Europcar takie praktyki jak kasowanie kilku klientów za tą samą szkodę są standardem. Swego czasu Europcar obciążył turystę, który wynajął samochód we Francji i zwrócił go z niewielką rysą na przedniej szybie kwotą 5300 PLN. Trzy niezależne warsztaty wyceniły naprawę na… 170 PLN. Jak to inaczej nazwać niż "złodziejskie praktyki"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group