Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Etna
#101 PostWysłany: 10 Mar 2019 17:39 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Podpowiedzcie proszę czy jest sens zbaczać z drogi z Katanii do Taorminy i podjechać do Rifugio Sapienza, aby pokręcić się tam chwilę 'pod' Etną? Nie planuję tym razem wejścia na wulkan, a pisaliście tu w wątku, że spokojnie można tam podjechać i pospacerować, żeby choć trochę poczuć klimat wulkanu, kraterów, itp. Ile obecnie kosztuje parking w tym miejscu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
 Temat postu: Re: Etna
#102 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@blondi_89
Jest sens jak najbardziej :)
Polecam wstąpienie na pizze w restauracji Rifugio Sapienza, ceny znośne, a pizze wspaniałe, dodatkowo można zaparkować za darmo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#103 PostWysłany: 10 Mar 2019 19:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
Ja uważam że było warto zrobić taki manewr, wracając z południa Sycylii do Domu wjechaliśmy na ten parking Rifugio Sapienza poczuli klimat podnóża Enty z dzieciakami zaliczyłem wejście na Crateri Silvestri Superiore. Wszystkiego zeszło z 2h a wspomnienia, bezcenne (zapach siarki w powietrzu, zastygła lawa i miody różnego smaku kupowane na parkingu. Dalej pojechaliśmy do Taorminy i też zdążyliśmy zaliczyć miasto :)
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#104 PostWysłany: 14 Mar 2019 22:43 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 71
Serdeczne dzięki, przekonaliście mnie, że to dobry pomysł! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#105 PostWysłany: 11 Maj 2019 09:33 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
Mały update cen na parkingu Rifugio Sapienza:
- cały dzień 6 euro,
- pół dnia liczone do 13.oo - 3,5 euro
- za 1h - 1,2 euro.
Bardzo oszczędni parkowali bez biletów wzdłuż muru w rejonie wejścia na Crateri Silvestri.

Ze względu na pogodę zrobiliśmy trasę podobną jak Dryblas - Crateri Silvestri a zejście przy stacji kolejki. Był dość mocny południowy wiatr, więc o zapachu siarki nie było mowy ;) Generalnie ścieżek w zasięgu wzroku jest bardzo dużo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#106 PostWysłany: 13 Maj 2019 14:11 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
W przyszłym tygodniu wybieram się na Etnę. Czy wybierając się pieszo spod Rifugio Sapienza o 10:15 (przyjazd autobusu z Katanii) jestem w stanie dotrzeć do wierzchołka Etny (kratery centralne) i zdążyć wrócić na ostatni autobus do Katanii o 16:30?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#107 PostWysłany: 13 Maj 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
@pachi1,

Nie mam pojęcia czy Ty jesteś w stanie dotrzeć do wierzchołka Etny i wrócić, jest tyle zmiennych, że po prostu nie ma szans na poprawną odpowiedź na to pytanie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
pachi1 lubi ten post.
pachi1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#108 PostWysłany: 13 Maj 2019 14:43 

Rejestracja: 18 Lut 2012
Posty: 68
Obserwuję pogodę na www.mountain-forecast.com i rzeczywiście teraz mocno pada śnieg.
Z pewnością pogoda zweryfikuje plany, ale pytam o czas przejścia zakładając dobre warunki.
Na YouTube vlogerka z kręceniem vloga weszła na sam szczyt i zeszła w 4 h 30 min mając słoneczną pogodę.
czy macie własne doświadczenia w tym względzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#109 PostWysłany: 13 Maj 2019 18:41 

Rejestracja: 13 Sie 2014
Posty: 19
Nie przywiązywałbym się do rozkładów jazdy - zamiast 10:15 możesz dotrzeć np. pół godziny później.
Poczytaj w wątku - niektórzy podawali swoje czasy przejścia niektórych odcinków, może sobie wyszacujesz coś w oparciu o to - ale odpowiedź należy do Ciebie, bo kwestia mocno indywidualna.
Bylem ostatnio w Katanii 7 dni i Etna w miarę bez chmur była przez 2 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#110 PostWysłany: 13 Maj 2019 20:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 3967
Loty: 445
Kilometry: 645 553
platynowy
@pachi1

W poście #10 podałem moje czasy:

10:10-11:40 od dolnej do górnej stacji kolejki linowej
12:00-13:45 od górnej stacji kolejki na górny parking pod Terre del Filosofo (tam gdzie dojeżdżają busy)
14:20-14:45 zejście z krateru do górnej stacji kolejki (skrótem - po luźnym żużlu)
14:45-15:30 zejście z górnej do dolnej stacji kolejki
_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off
micnur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#111 PostWysłany: 23 Maj 2019 10:44 

Rejestracja: 24 Wrz 2017
Posty: 2
Czy odjeżdżają rano albo w południe autobusy z Etny do Katanii lub Taorminy? Wykupiłam nocleg w schronisku Refugio Sapienza i chciałabym rano wrócić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#112 PostWysłany: 04 Cze 2019 05:48 

Rejestracja: 30 Kwi 2011
Posty: 28
1h15' z dołu do górnej stacji kolejki (48 l. + żona z awersją do uprawiania sportów)
Szliśmy drogą dla samochodów, dalej niestety ze wzgl.
na zerową widoczność zostaliśmy zawrócenia przez strażników
Powrót ok 1h spokojnie w dół (nadmiar czasu)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 04 Lip 2020 13:03, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#113 PostWysłany: 12 Lip 2019 18:35 

Rejestracja: 07 Kwi 2014
Posty: 1061
srebrny
Niestety Etna znowu się przebudzila. W poniedziałek na jej zboczach odnotowano wstrząsy o sile 3,9 w skali R.
Na razie tylko dymi ale za sznurek już nie wpuszczają nikogo bez wzgledu na to czy zapłacił za przewodnika czy nie. Odradzam zatem kupowanie "pakietu" bo w tej sytuacji to jest wyrzucanie 9€ w błoto a w zasadzie w żużel. W tej sytuacji przewodnik nie będzie miał zbyt wiele do roboty...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#114 PostWysłany: 23 Wrz 2019 11:18 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 3
Witajcie, na początku grudnia planujemy wybrać się na Etnę. W związku z tym mam kilka pytań.
Czy w tym okresie kursuje tam autobus z Katanii o 8.15 i z powrotem o 16.30?
Zestaw kolejka/jeep też nadal funkcjonuje?
Wypożyczalnia butów/kurtek też działa? Czy są tam jakieś szafki gdzie można zostawić swoją odzież?
Będę również wdzięczny za inne porady, które pomogły by nam w tej grudniowej wyprawie:)


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Wrz 2019 13:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#115 PostWysłany: 28 Wrz 2019 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2013
Posty: 475
Loty: 93
Kilometry: 149 830
niebieski
Co do biletów parkingowych - sprzedawane są w różnych sklepach i knajpach dookoła parkingu. Nie ma parkometrów.
Nawet gość z miodem ma bilety.
Co do cen podanych przez @mdo
- cały dzień 6 euro,
- pół dnia liczone do 13.oo - 3,5 euro
- za 1h - 1,2 euro.
to uzupełniam, że to "pół dnia" ma dwa warianty - do 13.00 i od 13.00. Nie wiem co jak ktoś przyjedzenie np. o 12...
Nie widziałem też, żeby ktoś te bilety sprawdzał.

Polecam przyjazd w miarę wcześnie albo po południu (po 14-15) - w południe trafiliśmy koszmarne tłumy. Nie było wolnego miejsca ani wzdłuż murów, ani na płatnym parkingu.

Jakby ktoś się wybierał z małym dzieckiem na spacer po kraterach w okolicach parkingu - warto coś wziąć na wiatr. Na parkingu jak wysiadaliśmy były 22 stopnie i lekki wiaterek. Na kraterze Silvestri (tym górnym) wiatr chciał łeb urwać a odczuwalna temp. to z 15 stopni. Słońce przy tym zdradliwe, bo nie odczuwalne - spiekło bardziej niż się mogło wydawać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#116 PostWysłany: 01 Lis 2019 19:36 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
Tak na szybko, więcej i relacja plus spostrzeżenia na dniach opiszę.
Autobus odjeżdza normalnie ze stanowisk 5-6-7, było dużo ludzi chętnych jak na koniec października, cóż pogoda dopisała. Bilet można kupić w autobusie, ale lepiej mieć od razu, i tu zmiana z tego co wyczytałem, BILETY KUPUJEMY w kawiarni kawałek dalej przy głównej ulicy, jest ona między kebabami nazywa się Nafè, przy samym rondzie. Jest oznaczona przy wejściu, ale ja szukałem gdzieś bliżej dworca.
Co do obłożenia, było dosyć dużo osób, kolejka formuje się szybko, po chwili podjechał zatem drugi autokar, czego nie zauważyłem dosyć szybko, ale właśnie w nim znalazłem miejsce. Po zapełnieniu obu została kilkunastoosobowa grupa osób, myślałem że i im podstawią, ale nie. Nasz 'przewodnik z Etny' wyraźnie mówił o dwóch autobusach.
Co do owego przewodnika, przedstawił się że jest z firmy przewozowej i nie zachęca nikogo do wykupowania wycieczek, ale po kilku minutach gadania już wiadomo było o co mu chodzi. $$$ musi się zgadzać i poropnował zorganizowane wejścia. Powiedział też trochę ciekawych rzeczy, nieco postraszył że samemu to strach chodzić (dopiero na wulkanie uświadomiłem sobie jaka to bzdura!!) Mówił też po francusku, wiadomo, mają większe hajsy, to łatwiej wydać im w teorii i w praktyce, pytał też o polaków, mogę się domyślać czemu....
Co do przerwy półgodzinnej w jeździe, hmm, sam nie wiem, mój autokar, wyjechał drugi, ale przy jednym skwerku na skraju miasta wyminął pierwszy i zabrał owego przewodnika i pojechaliśmy dalej bez przerwy, równe 1,5h jazdy. Po przyjeździe wysadzeni zostaliśmy przy takim budyneczku z kawiarnią (Comune Di Nicolosi na mapach googla) i 'przewodnik' gorąco namawiał na kawkę i toaletę, zapewne aby poczekać te pół godziny na resztę autokaru, aby 'ich' wycieczka mogła ruszyć.
Warto również wiedzieć że autobusy powrotne odjeżdżają z tego parkingu kawałek dalej od stacji kolejki, tam gdzie stanął pierwszy autokar, drugi bowiem wysadził ludzi na przystanku przy drodze, więc podczas powrotu niektórzy analogicznie tam czekali i byli zdziwieni gdy podjechał po nich autokar w połowie zapełniony. Ah, były dwie godziny odjazdu, z różnicą 0,5 h, dlatego taka sytuacja...
cdn.
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#117 PostWysłany: 02 Lis 2019 00:41 

Rejestracja: 25 Mar 2012
Posty: 6
Tugginmypudha napisał(a):
Tak na szybko, więcej i relacja plus spostrzeżenia na dniach opiszę.
Autobus odjeżdza normalnie ze stanowisk 5-6-7, było dużo ludzi chętnych jak na koniec października, cóż pogoda dopisała. Bilet można kupić w autobusie, ale lepiej mieć od razu, i tu zmiana z tego co wyczytałem, BILETY KUPUJEMY w kawiarni kawałek dalej przy głównej ulicy, jest ona między kebabami nazywa się Nafè, przy samym rondzie. Jest oznaczona przy wejściu, ale ja szukałem gdzieś bliżej dworca.
Co do obłożenia, było dosyć dużo osób, kolejka formuje się szybko, po chwili podjechał zatem drugi autokar, czego nie zauważyłem dosyć szybko, ale właśnie w nim znalazłem miejsce. Po zapełnieniu obu została kilkunastoosobowa grupa osób, myślałem że i im podstawią, ale nie. Nasz 'przewodnik z Etny' wyraźnie mówił o dwóch autobusach.
Co do owego przewodnika, przedstawił się że jest z firmy przewozowej i nie zachęca nikogo do wykupowania wycieczek, ale po kilku minutach gadania już wiadomo było o co mu chodzi. $$$ musi się zgadzać i poropnował zorganizowane wejścia. Powiedział też trochę ciekawych rzeczy, nieco postraszył że samemu to strach chodzić (dopiero na wulkanie uświadomiłem sobie jaka to bzdura!!) Mówił też po francusku, wiadomo, mają większe hajsy, to łatwiej wydać im w teorii i w praktyce, pytał też o polaków, mogę się domyślać czemu....
Co do przerwy półgodzinnej w jeździe, hmm, sam nie wiem, mój autokar, wyjechał drugi, ale przy jednym skwerku na skraju miasta wyminął pierwszy i zabrał owego przewodnika i pojechaliśmy dalej bez przerwy, równe 1,5h jazdy. Po przyjeździe wysadzeni zostaliśmy przy takim budyneczku z kawiarnią (Comune Di Nicolosi na mapach googla) i 'przewodnik' gorąco namawiał na kawkę i toaletę, zapewne aby poczekać te pół godziny na resztę autokaru, aby 'ich' wycieczka mogła ruszyć.
Warto również wiedzieć że autobusy powrotne odjeżdżają z tego parkingu kawałek dalej od stacji kolejki, tam gdzie stanął pierwszy autokar, drugi bowiem wysadził ludzi na przystanku przy drodze, więc podczas powrotu niektórzy analogicznie tam czekali i byli zdziwieni gdy podjechał po nich autokar w połowie zapełniony. Ah, były dwie godziny odjazdu, z różnicą 0,5 h, dlatego taka sytuacja...
cdn.


Czekam na resztę relacji bo w ciągu dwóch dni też wchodzę i ciekawi mnie jak teraz sytuacja na górze.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#118 PostWysłany: 02 Lis 2019 11:21 

Rejestracja: 11 Mar 2015
Posty: 76
Loty: 76
Kilometry: 137 970
No to zaczynam. Po przyjeździe ruszyłem w stronę kolejki, mój zamiar to oczywiście przejście wszystkiego pieszo. Udało się spokojnie, miałem jeszcze czas na małe kratery przy schroniskach. Kondycję mam raczej dobrą, ale nie forsowałem się, aby się nie przeziębić. Moje czasy:
8.10- 9.40 -> katania-parking
9.50-10.50 ->dolna stacja kolejki-górna stacja kolejki
12.00 jestem na pierwszym z kolei kraterze od schronisk (Nuovi coni eruzione 2002-2003), skrótem,
pokręciłem się godzinę, obejście krateru, potem kolejny-Barbagallo się zowie
13.00 zaczynam zejście
13.20- jestem pod kraterami już na płaskim skrócie przy drodze dla jeepów-ciężarówek,
dalej ruszam jeszcze na ten równiutki krater (M.te Escriva eruption 2001)
13.50- jestem przy górnej stacji kolejki
14.15- zaczynam zejście
15.10- jestem pod dwoma mniejszymi kraterami przy schronisku (trochę skrótem, ale odbiłem paręset metrów od dolnej stacji) Upper Silvestri i ten mniejszy wyżej
15.30 zszedłem na drogę i jeszcze szybki spacer po małym Silvestri
15.45- odjazd autobusu pierwszego

Pogoda i kondycja:
Było ładnie w katanii, jakieś 25 stopni, ja zaczynałem wchodzić w bieliźnie termoaktywnej i na to zwykły t-shirt, przy parkingu trochę wiało ale na zboczu już mniej, spociłem się nieco, miałem też kurtkę cienką tribord żeglarską z Decathlona, ją założyłem już na zdobytych kraterach, zdejmując przy tym t-shirt, trochę wiało na górze. Była naprawdę ładna pogoda, słyszałem nawet od jakichś tam ludzi/kierowców że bardzo ładna, schodziłem z kraterów już w kurtce, a po mniejszych przy schroniskach chodziłem już w samej bieliźnie termo. Nie przeziębiłem się na szczęście. Buty to niski zwykły treking, powstało na nim parę rys i zadrapań, ale się z tym liczyłem.
Więc nie warto brać butów z ładnym licem, które może się porysować, zamszowe budżetowe buty trekingowe wystarczą spokojnie na zwykłą pogodę. Mnóstwo ludzi chodziło w zwykłych butach i trampkach. Wcale nie musimy brnąć w luźnym żużlu/żwirze. Było też bardzo dużo osób w krótkich spodenkach i zwykłych t-shirtach, bluzach na górze krateru, ale zdaję sobie sprawę że mogli dojechać ciężarówkami, każdy ma też inny komfort termiczny, do tego dochodzi zmęczenie/przepocenie. Dodam też jeszcze, że była na górze ładna pogoda i wywnioskowuje z postów wyżej, że mało wiało.
Jak widać po czasie wszedłem w godzinę na górną stację kolejki, grupki młodzieży mnie wymijały, potem ja je, gdy odpoczywali. Wchodziła też cała rodzina z Francji z dziećmi, 10-15 lat, ale ci zostali w tyle dość szybko. Konkluzja moja, potwierdzam opinię poprzedników, NIE WARTO. Trasa pod kolejką po zboczu jest bardzo męcząca, monotonna, w całym ujęciu jest nawet cięższa niż wejście skrótem na kratery Filosofo. Zejście również jest masakryczne, ponieważ są luźne kamienie na twardym podłożu, więc się nie zapadamy i nie zjeżdżamy, a za to bardzo łatwo o poślizg i wywrotkę. Można alternatywnie skorzystać z drogi dla ciężarówek przy zejściu, myślę że będzie o niebo wygodniej, może nawet szybciej. Kolejka- wydamy te 30 E, ale zaoszczędzimy mnóstwo czasu i wysiłku, który możemy wykorzystać potem.
POLECAM za to od górnej stacji kolejki poruszanie się już o własnych siłach.
Na początku idzie się drogą dla samochodów, potem jak nie chcemy nadkładać drogi i iść do końca z samochodami, aż pod kratery Filosofo od tyłu, to skręcamy wydeptanymi ścieżkami w lewo i tu zaczyna się przygoda. Żadne mapki nie są potrzebne, widać po prostu gdzie idziemy. Można wspiąć się na krater ostro pod górę, mega ciężkie, widziałem jak ludzie zawracali nawet z kijkami, potem są ścieżki na krater mniejszy pod dwoma , tam są jakieś jaskinie co ludzie z przewodnikami odwiedzają. Dalej ruszamy na główne kratery, też są co najmniej dwa podejścia, łatwiejsze dłuższe i trudniejsze tylko nieco krótsze :) Do tego dochodzą mega widoki i świadomość że zdobywamy Etnę :)
Już na górze na spokojnie robiłem zdjęcia i zrobiłem obchód, ścieżka układa się w jakby cyfrę 8, także powolutku obszedłem oba kratery.
Po moich czasach widać że dałem radę wejść jeszcze na kratery przy schronisku. Nawiązując do postów dla rodzin z małymi DZIEĆMI. Warto przyjechać nawet na te górki przy schroniskach, są to według mnie 3 główne kratery na które spokojnie wejdziemy, widziałem nawet ojca z nosidłem na stelażu.
Starałem się pisać obiektywnie, mam nadzieję że wyszło mi to dobrze i pomogłem.
Na kratery centralne nie próbowałem wchodzić, powody: nie wolno, nic tam po drodze nie było ciekawego, trasa wydawała się mega długa a czasu brak, wydaje mi się że tam już jest niebezpiecznie, nigdy nie wiadomo co się może wydarzyć, nie widziałem też aby ktoś tam wchodził z przewodnikami...
Jeszcze o zjeżdżaniu w żwirze. Takie możliwości widziałem przy wejściu skrótem na krater pierwszy przy Filosofo, oraz przy ładnym i foremnym kraterze przy górnej stacji kolejki, z obu skorzystałem, lecz przy większym było to dosyć niebezpieczne, gdyż rozpędziłem się za bardzo, pod koniec już zbiegałem prawie, ale wrażenia niesamowite, i pokonanie trasy w górę 20 minut okrężną drogą, zjechałem w minutę :D
Starałem się pisać zrozumiale, w razie czego zapraszam do dyskusji, zaznaczam że nie mam żadnej poważnej wiedzy na temat Etny, tylko zdobyte doświadczenia i przeczytanie wątku parokrotnie, pozdrawiam, Jarek
Zdjęcia w kolejności odwrotnej do chronologicznie.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Widok na schroniska z dużego krateru Silvestri, polecane miejsce, nawet gdy nie zdobywamy całej góry
IMG_20191023_151441_HDR (Copy) (Copy).jpg
IMG_20191023_151441_HDR (Copy) (Copy).jpg [ 156.48 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Mapka z nazwami których starałem się używać w tekście
IMG_20191023_124253 (Copy) (Copy).jpg
IMG_20191023_124253 (Copy) (Copy).jpg [ 169.56 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Pejzaż na Etnę po odbiciu z trasy zejścia pod kolejką linową
DSC08660 (Copy) (Copy).JPG
DSC08660 (Copy) (Copy).JPG [ 153.51 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok na krater Silvestri przy schroniskach
DSC08657 (Copy) (Copy).JPG
DSC08657 (Copy) (Copy).JPG [ 160.52 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok z krateru przy górnej stacji kolejki na ścieżkę dla samochodów, wyjeżdżona, daleko na prawo, mało widoczna, na zielono skróty na kratery, w centrum, ścieżka piesza skrótowa na parking pod Filosofo
InkedDSC08635_LI (Copy).jpg
InkedDSC08635_LI (Copy).jpg [ 124.94 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok na ładny okrągły krater przy górnej stacji, widać też drogę dla jeepów-ciężarówek i ścieżki piesze u dołu, na zielono to skrót od drogi ubitej na kratery
InkedDSC08608_LI (Copy).jpg
InkedDSC08608_LI (Copy).jpg [ 86.48 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Smuga w środku to ta którą zjeżdżałem z krateru Filosofo pierwszego z kolei, UWAGA zdjęcie nie oddaje długości i proporcji oraz nachylenia, trochę niebezpieczne, nie rozpędzać się, tylko sunąć!
DSC08628 (Copy) (Copy).JPG
DSC08628 (Copy) (Copy).JPG [ 154.48 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok już z pierwszego krateru Filosofo
DSC08601 (Copy) (Copy).JPG
DSC08601 (Copy) (Copy).JPG [ 127.28 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Tu już na trasie pieszej pod kolejką, monotonnie, ciężko i przeważnie słabe widoki, prócz paru punktów.
DSC08587 (Copy) (Copy).JPG
DSC08587 (Copy) (Copy).JPG [ 214.25 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok na trasę skrótową pod kolejką, nie polecam, długi czas przejścia i męcząca bardzo.
DSC08583 (Copy) (Copy).JPG
DSC08583 (Copy) (Copy).JPG [ 148.97 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Widok z parkingu na schroniska i resztę, plus dolna stacja
DSC08580 (Copy) (Copy).JPG
DSC08580 (Copy) (Copy).JPG [ 138.99 KiB | Obejrzany 4071 razy ]
Komentarz do pliku: Budynek przy którym wypuścił nas autobus, i przy którym odjeżdżał
DSC08579 (Copy) (Copy).JPG
DSC08579 (Copy) (Copy).JPG [ 167.98 KiB | Obejrzany 4077 razy ]
_________________
Jak pomogłem daj lajka, zaplusuj :)
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Etna
#119 PostWysłany: 08 Lis 2019 16:24 

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 165
Wybieramy się do Katanii 12-16listopada ale na Etnie pokazują opady śniegu i temperaturę lekko poniżej zera. Tak, że krótkie portki odpadają ;) Na miejscu mamy trzy pełne dni.Planujemy wybrać najlepszy dzień na Etnę, a w międzyczasie Taorminę czy Syrakuzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Etna
#120 PostWysłany: 13 Lis 2019 00:50 

Rejestracja: 07 Kwi 2016
Posty: 5
Ves123, Poproszę o informację o aktualnej sytuacji i rady jak przygotować się w związku z tym na wejście na Etnę, mamy w planach zrobić to za ok. 10 dni :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 167 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group