Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 12 Sty 2016 23:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Witam.Niedlugo mam lot linia ET i 2 dlugie stopy(18 h) w Addis Adebie.Moglibyscie mi doradzic co warto zobaczyc w stolicy i okolicach??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#2 PostWysłany: 13 Sty 2016 11:26 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Byłem w Addis w ostatnią sobotę. Samo miasto nie jest zbyt interesujące, jego korzenie sięgają 100 lat wstecz.

Odwiedziliśmy Muzeum Narodowe, w którym znajduje się sławny praczłowiek - Lucy.
Również jak ktoś czytał "Cesarza" Kapuścińskiego, to mają tam tron Hajle Selassje - był tam sławny opis pomocnika, który podkładał cesarzowi poduszki, bowiem ten był niskiego wzrostu. Rzeczywiście tron jest dość potężny i poduszki pod nogi byłyby potrzebne.
Wstęp 10 birr (również dla białych) - więc jak na Etiopię - za darmo. Muzeum nie jest duże, ale jak na standardy Etiopskie - dobrze utrzymane.

Bylismy też w kościele - miejscu pochówku Menelika II - również w miarę (wstęp 50 birr). W parku wkoło przechadzły się olbrzymie żółwie, które chyba były dla nas większą atrakcją. Chodziły wolno po trawnikach - można było podejść. Ciekawe czy oni je chowają, bo obawiam się, że mogłyby być zjedzone, gdyby nikt ich nie pilnował.

Próbowalismy odnaleźć domy Ormiańskie według przewodnika. Byliśmy na pewno na właściwym skrzyżowaniu, jednak odnaleźliśmy tylko zwykłe rudery kryte blachą falistą, niczym nie różniące się od pozostałych w mieście.

Ogólnie dużo chodzilismy po różnych ulicach, chłonąc klimat - np. restauracje na ulicach, gdzie jedli zywe mięso zawinięte w injerę. Wszędzie biedacy, dzieci, żebracy i handlarze. Jednak ogólne odczucie było takie, że czuliśmy się bezpiecznie.
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
lukste9 uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Lut 2016 12:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 310
niebieski
Nie bierz żadnych taksówek itp. Po wyjściu z lotniska kieruj się w lewą stronę (stojąc tyłem do wyjścia). Po ok. 10-15 min dojdziesz do miejsca, na które podjeżdżają mini-busy. Po 3 minutach zorientujesz się, jak to działa :D Najlepiej stań w grupie ludzi i jak będzie coś podjeżdżać, krzycz : Meskel Square! Meskel Square! :D Uwierz - znajdą Cię :) Przed wejściem do busa uzgodnij cenę - nie powinieneś zapłacić więcej niż 10 birrów. Jeśli nie będą się chcieli zgodzić (i będą narzucać cenę "turystyczną") - nie wsiadaj. Za moment podjedzie następny bus i wsiądziesz. Na Meskel Square jest informacja turystyczna (jak będzie zamknięta, to dopytaj kogokolwiek, ale licz się z tym, że ten ktoś może oczekiwać napiwku za informację bądź podprowadzenie - 10-15 birrów będzie w sam raz) i dowiedz się, skąd odjeżdżają busy do Merkato (to bardzo blisko - max. 5 min.). Tam rób to, co wcześniej, tylko krzycz : Merkato! :D (bilet : 2-2,5 birrów). Myślę, że całkowita podróż zajmie Ci około godziny i znajdziesz się na, podobno, największym targu na kontynencie afrykańskim. Warto, nawet bardzo.
Potem wróć na Meskuel Square (w taki sam sposób) i koniecznie znajdź pijalnię soków. Tam odpoczniesz, zachwycisz się smakami i możesz zacząć wracać na lotnisko (droga powrotna może być dłuższa - trochę ciężej uzyskać dobrą cenę za bus, bo to lotnisko). Wtedy stajesz na Meskuel Square i krzyczysz : Bole! Bole! (nazwa lotniska). Możesz przyspieszyć wyjazd, mówiąc od razu w busie, że pojedziesz na Bole za 10 birrów (to więcej, niż zwykły bilet, ale i tak bardzo akceptowalna cena).
Dobrej zabawy!
_________________
magiczna-torpeda-akcja-na-dom-dziecka-w-nepalu,18,108915
Góra
 Profil Relacje PM off
15 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Mar 2016 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2013
Posty: 2203
Loty: 807
Kilometry: 1 954 890
srebrny
Podbiję temat, bo i mnie niebawem czekają takie layovery a ADD. Co polecacie jeszcze zobaczyć ?:)
_________________
Relacje: weekend w Australii i na Alasce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 06 Mar 2016 19:47 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6151
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Nie wiem czy wiecie ale Ethiopian Airlines zapewnia darmowy nocleg w ADD jakby komuś się nie chciało iść na miasto ;)

https://www.ethiopianairlines.com/AA/EN ... -stopovers

Cytuj:
Transit Service
Interline Desk on the first floor will facilitate the smooth transit for immediate connecting passengers. For passengers whose connecting flight is over 8 and up to 24 hours, interline desk will facilitate hotel accommodation provided that such passengers have transit /entry visa. For those nationals/ citizens who are eligible for transit visa on arrival, interline desk will facilitate such transit visa. The airline provides a bus service for transfer to/from hotel layover transit passengers.

Facilities at the Arrivals Hall
A number of hotels have Hotel Contact Booths for passengers who want to book for rooms before exiting the terminal building.

Car rentals and city taxis are also available and can be hired at the Arrivals Hall before exiting the terminal.

There are a couple of Cafes where passengers can wait in comfort for their pick up.
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 06 Mar 2016 20:09 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
@JIK Wiemy o tym , ale szkoda dnia zeby w hotelu siedziec:D Stopy idealne na calodniowe tripy..
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Mar 2016 23:18 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 31
Loty: 71
Kilometry: 170 507
W związku z dealem FCO-JNB/DUR-BKK-FCO (btw. mam nadzieję, że anulacji nie będzie) chyba warto odgrzać temat. Ktoś był, korzystał? Faktycznie tak łatwo dostać darmowy nocleg i wizę? Ethiopianem jeszcze nie leciałem, ale zdaje mi się, że "facilitate" może wcale nie oznaczać darmowego noclegu i transferu, a jedynie "concierge" polegające na pomocy w rezerwacji...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Mar 2016 23:41 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Chyba najlatwiej i najszybciej napisac do Ethiopian.

Mozna tez spytac sie jaki daje ew. hotel , czy daja tez posilki oraz co z wiza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Mar 2016 16:24 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1742
srebrny
^ Z racji tego, że to najpewniej (choć nie przesądzam) jest error fare, nie polecam póki co dzwonić do linii lotniczych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 15 Mar 2016 16:42 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Hotel I wiza sa za darmo jezeli nie ma wczesniejszego lotu a nie ma napewno.Za 3 tygodnie bede lecial to wam po wiem co I jak.Macie od tego odpowiednie Tematy zeby pisac o Noclegu itp.
Piszmy tu tresciwe post ktore pomoga w tych dlugich przesiadkach. Pozdro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 28 Mar 2016 01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
A jak wygląda sprawa ze szczepieniem na żółtą gorączkę, bo źródła mówią różne rzeczy. Takie jakby najlepsze źródło mówi że powyżej 12h(czas przesiadki) trzeba mieć żółtą książeczkę i szczepienie jeśli z/do krajów zagrożonych febrą, ale Etiopia jest też na liście krajów zagrożonych febrą, więc teoretycznie wychodzi na to że trzeba mieć też szczepienie żeby wyjść z lotniska w ADD na 18h. A poza tym potem nie poleci się też do innych sąsiednich krajów jeśli się było w Etiopii bez szczepionki powyżej tych 12h. Jak to wszystko wygląda w praktyce ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Mar 2016 02:02 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7917
HON fly4free
U mnie na trasie Zambia - RPA szczepienie przed wlotem do RPA było skrupulatnie sprawdzane zarówno przez linię lotniczą przy wydawaniu kart pokładowych, jak i na granicy. Przy locie z Etiopii będzie pewnie podobnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Mar 2016 02:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
przy locie do RPA przez Etiopię mam przesiadkę prawie 3h więc kwalifikuje się do wjazdu do RPA bez szczepienia. Ale znowu potem wlatuje do Etiopii i mam 18h i tu o ten czas i wjazd mi chodzi no i czy szczepienie obowiązkowe, czy może jednak nie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 28 Mar 2016 09:21 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Mysle ze w najblizszym czasie 90% ludzie bedzie mialo 18h przesiadke na powrocie. :D

Pierwszy leci za tydzien 05.04 chyba. Poczekajmy na relacje i bedzie wszystko wiadomo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Mar 2016 10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Szczepienie przeciwko zoltej febrze w przypadku podrozy do Etiopii jest zalecane, ale nie obowiazkowe. W przypadku podrozy do RPA obowiazuja regulacje, o ktorych jest mowa w innym temacie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Tylko właśnie polskie dane że jest zalecana są z 2014 roku.
Są też źródła które piszą tak z 2015 roku

http://prnt.sc/akt0qw

i teraz jak to rozumieć skoro sama Etiopia należy do krajów narażonych na ryzyko. Szczepionka obowiązkowa jeśli przyleciało się z krajów narażonych ryzykiem bądź miało się w nich przesiadkę więcej niż 12, a jeśli się wlatuje do Etiopii która jest narażona to już nie trzeba(?). Tak jakby Etiopia też by się w tym zawierała.

http://wwwnc.cdc.gov/travel/yellowbook/ ... seldyfm707
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Mar 2016 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1191
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
zaoszczedziles na bilecie to juz nie oszczedzaj na szczepionce
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 29 Mar 2016 23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 75
Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa z bagażem rejestrowanym na przesiadce?

Powinien być oznaczony z destynacją docelową na tym odcinku czyli Johannesburg, ale przesiadka aż 17 godzin, a ja w pierwszą stronę nie zamierzam opuszczać strefy tranzytowej w ADD.
Bagaż pójdzie na taśmę czy w ogóle nie będzie wydawany, a jak pójdzie bez odbioru to pojedzie dalej na 'zaplecze' w oczekiwaniu na kolejny lot?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 30 Mar 2016 01:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Jak powiesz w Rzymie w trakcie nadawnia że ma iść do JNB to odbierasz w JNB. Ty na pewno musisz mieć szczepionkę na żółtą febrę.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alanoid uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Kwi 2016 19:55 

Rejestracja: 14 Mar 2016
Posty: 32
Do Kolegi @mrowczan, który, mam nadzieję, zajrzy do tego wątku w związku z jakąs niesamowitą nadgorliwością adminów na stronie dealu RPA+BKK - czy wychodziłeś zwiedzać Addis i ewentualnie wcześniej polecane Merkato? Gdzie ewentualnie wymienialiście walutę i jak w kwestiach bezpieczeństwa?

Z góry dzięki za Twoje informacje z pierwszej ręki, wszystkie są mega pomocne!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 68 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group