Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 15 Lis 2018 02:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
pry napisał(a):
Z tego co czytalam, to lotnisko ADD jest w tym momencie reformowane i chca jak najszybciej usprawnic wszystkie procedury (bo podobno jest tam wszystko strasznie nieogarniete!)

Bylem ostatni raz w listopadzie zeszlego roku, duzo ludzi i jeden wielki burd.. tzn. balagan na kolkach. ;)
Brak konkretnych informacji, czesto zapytac kogos z obslugi to nikt nic nie wie.
Mam nadzieje, ze w koncu troche ogarneli. :D
Btw w sklepach na lotnisku wiele tanich podrobek, zarowno perfum jak i zegarkow.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
 
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#62 PostWysłany: 15 Lis 2018 07:35 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1715
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Nic się nie zmieniło. Trasa TLV-ADD-ZNZ. Przy transferze tam w godzinach porannych sajgon straszny, ponowne security, 2 bramki na wszystkie loty wewnątrz Afryki.

Powrót spokojny, wylot z Afryki jest z innej części terminala.

Info sprzed 2 tyg.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 401
Kilometry: 665 395
srebrny
Myślałam o tej trasie za mile - WAW-TLV-ADD- ZNZ jest dostępny za 40k RT + 550 zł dopłaty ale trochę mnie zniechęca to co piszecie, tym bardziej że z dzieckiem chciałam lecieć
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 15 Lis 2018 09:52 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1715
Loty: 642
Kilometry: 1 085 513
srebrny
Bez przesady, też lecialem z dzieckiem. Pół samolotu ADD-ZNZ to rodziny z dziećmi
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 15 Lis 2018 10:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
maginiak uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 15 Lis 2018 11:09 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 277
Kilometry: 564 611
Dzieki za odpowiedzi :)

Mamy godzine na przesiadke w ADD, mam nadzieje, ze zdazymy. Potem sie podziele informacja czy sie udalo!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cccc lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@pry ciesz sie, ze nie musisz dluzej czekac na tym spektakularnym lotnisku.
Ja kilka razy musialem spedzic wiele godzin.
Raz spotkalem Bialorusinow i obalilismy litrowa maciorke whisky, a innym razem ksiedza z Burundi, ktory wiele opowiadal o tym ciekawym kraju i pozniej musialem tam wyladowac. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:50 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8913
Loty: 997
Kilometry: 958 572
platynowy
Nie przesadzajmy z tym lotniskiem w ADD. Fakt, jest w przebudowe, mogłoby być lepiej, ale naprawdę, nawet w Europie są gorsze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:23 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Leciałem ostatnio CAI - ADD - CPT. Lot z CAI opóźniony i hotel z jedzeniem dostaliśmy. Hotel w miarę czysty, ale łazienka taka sobie + wifi prawie nie działało. Na lotnisku wcale nie było tak źle, oprócz toalet które były za małe i były kolejki. Bałem się, że będzie to barak ale jest sporo gorszych lotnisk w Europie. Nawet wifi działa i jest darmowe. Jedzenie w samolocie jak to w samolocie.
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 15 Lis 2018 14:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
2 tygodnie temu lecieliśmy przez ADD. Duża zmiana w porównaniu ze stanem tego lotniska w 2016, wówczas trwała przebudowa. Nowocześnie, jak na możliwości Etiopii.
Wrażenie robi dopiero nieprzebudowany terminal 1- tutaj w końcu Afryka. Jest klimatyczna kawiarnia w strefie przed przejściem do bramek wylotowych. Pomiędzy terminalami szybki transfer autobusem.

Nie przesadzajcie z tymi narzekaniami. TXL, do niedawna "hub" wspaniałej Air Berlin, z której usług chętnie korzystało bardzo wielu użytkowników tego forum, jest znacznie gorsze. A nie leży w Afryce...
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#71 PostWysłany: 15 Lis 2018 18:47 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 277
Kilometry: 564 611
Widzę, że rozkręciłam temat :) Miałam na myśli bardziej względy organizacyjne, a nie estetyczne, akurat z tym nie mam problemu.

Swoją drogą miałam mieć 1h na przesiadkę, a tu dzisiaj zmieniają godzinę wylotu z MAD na 45 min wcześniej - uwaga, bo dostałam tylko mejla od pośrednika, a nie od linii! Lot jutro, więc nieźle to może pokrzyżować ludziom plany...

Polecam więc sprawdzać swoją rezerwację na stronie Ethiopian, żeby przypadkiem się nie naciąć!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 27 Lis 2018 10:11 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 277
Kilometry: 564 611
Informacje dla potomnych :)

Przerobiliśmy 2 przesiadki - jedna 55 min (jednak lot był trochę opóźniony, druga 1,5 h - przy pierwszej zabrał nas autobus do następnego samolotu i nie musieliśmy nawet wchodzić na terminal.
Przy drugiej przesiadce wyjście z samolotu, przejście przez kolejną kontrolę i dojście do nowej bramki zajęło nam max. 20 minut.

Jeśli chodzi o komfort podróży, to było w porządku, samoloty nowe i czyste. Niestety w drodze powrotnej był lekki zonk, z Addis Abeba do Madrytu lecieliśmy Boeingiem 737 MAX 8, wyobraźcie sobie prawie 8 godzin w takim małym samolocie, bez systemu rozrywki, turbulencje non stop... no więc można spodziewać się wszystkiego.

Lotnisko w ADD jest rozbudowywane, jak na razie jest trochę kiczowato, chociaż najważniejsze, że przesiadka była sprawna.

Jak ktoś ma jakieś pytania to chętnie odpowiem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 27 Lis 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
pry napisał(a):
Niestety w drodze powrotnej był lekki zonk, z Addis Abeba do Madrytu lecieliśmy Boeingiem 737 MAX 8, wyobraźcie sobie prawie 8 godzin w takim małym samolocie, bez systemu rozrywki, turbulencje non stop... no więc można spodziewać się wszystkiego.

Faktycznie DRAMAT, wyobrażam sobie
podobnie jak wyobrażam sobie podróż 12 godzinną PKP w przedziale 8 osobowym na trasie Szczecin-Przemyśl, zimą, bez ogrzewania i wody w kiblu, ale fakt rozrywka często jest, choć nie najwyższych lotów :lol:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 27 Lis 2018 10:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Właśnie chciałem to samo napisać.
Jest także inne IFE, co nie potrzeba prądu. Nazywa się książka, i mega polecam
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#75 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sty 2015
Posty: 967
Loty: 380
Kilometry: 582 836
srebrny
Nie znam dokładnej genezy sytuacji, ale gdybym zamiast obiecanego drimka dostał wąski kadłub, na 7h locie, to też bym się wku***ł.
_________________
Don't be evil
Góra
 Profil Relacje PM off
pry lubi ten post.
 
      
#76 PostWysłany: 27 Lis 2018 11:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22498
Jedyne co mam to jest to:

Załącznik:
fr24.JPG
fr24.JPG [ 54.75 KiB | Obejrzany 3286 razy ]


Ale czemu i dlaczego, to jeszcze nie wiem ;/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 27 Lis 2018 14:36 

Rejestracja: 06 Cze 2011
Posty: 62
Loty: 277
Kilometry: 564 611
Apocalipse napisał(a):
Nie znam dokładnej genezy sytuacji, ale gdybym zamiast obiecanego drimka dostał wąski kadłub, na 7h locie, to też bym się wku***ł.


I o to chodzi, resztę złośliwych komentarzy możecie zostawić dla siebie, ja po prostu mówię jak było i chciałam pomóc i zostawić informację dla innych. Mój lot był 25 listopada i był bezpośrednio do Madrytu, nie wiem czemu ten 22 wylądował w Rzymie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 05 Paź 2019 16:29 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1743
srebrny
Czy ktoś leciał ostatnio ET i przez ADD? Jak wrażenia i stan lotniska? Loty z Europy i dalej wewnątrz Afryki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
zwykły blaszak który przecieka jak pada :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tartal lubi ten post.
 
      
#80 PostWysłany: 05 Paź 2019 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1436
srebrny
Lecieliśmy w maju i było ok , wiadomo to nie Changi ale jak na afrykańskie warunki nie było źle. Trochę mało toalet , widać że rozbudowują terminal. Jest parę sklepów plus jakieś knajpy , minusem jest brak salonika na PP. Fajne są fotele do poleżenia jednak nie jest ich dużo więc w godzinach szczytu przesiadkowego małe szanse aby coś było wolnego. Z istotnych informacji na locie do TLV nie chcieli mi sprzedać alkoholu w bezcłowym wskazując, iż na tym kierunku nie można brać płynów ze sobą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 186 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group