Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4548
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Z tego artykułu wynika, że ESTA nie jest niezbędna, ale może być ułatwieniem

https://www.application-esta.co.uk/cros ... order-ESTA

Ale to jest komercyjna strona, nie oficjalna informacja *.gov
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 12 Lis 2019 11:19 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@kbk - dobrze rozumiesz.
"If you are a citizen of a country that participates in the Visa Waiver Program (VWP), and you enter the U.S. by land from Mexico or Canada, you are only required to complete the paper I-94W form at the land border crossing. ESTA is currently required for air and cruise ship travel only"

zrodlo: https://help.cbp.gov
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#83 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:53 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Rozumiem, że przy ESTA nie będzie nam fizycznie nic wbite w paszporcie czy będzie?
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#84 PostWysłany: 12 Lis 2019 13:55 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Temat o ESTA masz tu: visa-waiver-program-co-i-jak,766,145377

Co do wbicia, w wiekszosci przypadkow wbijaja pieczatke, ale raz czy dwa mi sie przytrafilo, ze nie wbili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#85 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:31 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Chodzi mi o to czy przed wyjazdem aplikując o ESTA coś samodzielnie się drukuje i czy wszystko jest na mailu czy nie fizycznie.
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#86 PostWysłany: 12 Lis 2019 14:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Nie otrzymuje się osobnego powiadomienia na adres email o zatwierdzeniu ESTA (w przeciwieństwie do eTA do Kanady), trzeba samemu wejść na stronę i sprawdzić czy jest przyznana.
Zalecane jest wydrukowanie potwierdzenia, gdyż przy check-in linia lotnicza może sobie tego zażyczyć. Ale już na samej granicy USA informacje o ESTA urzędnik będzie miał w systemie.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 12 Lis 2019 15:13 

Rejestracja: 23 Wrz 2014
Posty: 1006
Loty: 130
Kilometry: 249 917
Wniosek złożony i opłacony o 9.55. O 10.20 informacja "zaakceptowany".
Całość trwała około pół godziny.
_________________
ImageImage
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#88 PostWysłany: 12 Lis 2019 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2921
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
Teoretycznie linia lotnicza powinna widziec w systemie ESTA przypisana do numeru paszportu, ale czasami zdarza sie, ze nie widza tego i prosza o potwierdzenie. W moim przypadku, wiedzialam, ze na pewno mam ESTA, ale nie mialam zadnego potwierdzenia w mailu, ani ze soba, bo nigdy wczesniej nie bylo takiego problemu. Obsluga zadzwonila gdzies, podali moj numer paszportu i dostali potwierdzenie, ze mam ESTA. Trwalo to okolo 10 minut przy checkin. Wydaje mi sie, ze przy pierwszej i trzeciej ESTA dostalam potwierdzenie emailem, ale przy drugiej nic. Teraz zrzucam sobie do pdf potwierdzenie na wszelki wypadek.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 12 Lis 2019 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 16
Dziś z przyjaciółmi autoryzowaliśmy się w ESTA. 4 dorosłe osoby i 3 dzieci. Ogólnie zajęło nam to dwie godzinki. Nim druga rodzina wypełniła wnioski, my już mieliśmy autoryzację zatwierdzoną, tak więc bardzo szybko :D

Bilety mieliśmy kupione już w marcu 2019, a wylatujemy 6.01.2020 r. W ostatniej chwili wyrobili się z przyłączeniem PL do VWP, jeśli chodzi o nasz przypadek :) Planując wczasy w USA nawet nie zakładaliśmy, że ominie nas procedura starania się o wizy.

Samo wypełnianie wniosku o autoryzację ESTA bardzo konkretne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 13 Lis 2019 13:44 

Rejestracja: 12 Kwi 2017
Posty: 23
Loty: 53
Kilometry: 98 779
A co w przypadku osób, które starały się o zieloną karte w loterii wizowej i jej nie dostały? Czy to jest traktowane jak odrzucony wniosek o wize = jest równoznaczne z niemożliwością przystąpienia do ESTA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#91 PostWysłany: 13 Lis 2019 13:56 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Loteria to loteria.
"Odrzucony wniosek o wize = jest równoznaczne z niemożliwością przystąpienia do ESTA" - to jest 100% nieprawda. Odmowa wizy w przeszlosci skutkuje tym, ze autoryzacja trwa dluzej, ale jak najbardziej mozliwe jest zeby ja dostac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:09 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
W rządowej tv szopka, relacja z podróży pierwszego Polaka bez wizy niczym relacja z pierwszego lądowania na księżycu i oczywiście w tle afera:
Cytuj:
Okazuje się, że "pierwszy Polak bez wizy" to były rzecznik PiS z Łowicza, asystent parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, później związany z Kongresem Nowej Prawicy.
Materiał Wiadomości wywołał wiele komentarzy. Pojawiły się pytania, jak Bakalarski mógł już 11 listopada polecieć do USA bez wizy, skoro w systemie ESTA trzeba się zarejestrować najpóźniej na 72 godziny przed podróżą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#93 PostWysłany: 13 Lis 2019 14:38 

Rejestracja: 18 Sty 2016
Posty: 194
Spokojnie... Ciemnota i tak to kupi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 14 Lis 2019 21:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
Dziś w sklepie spotkanie:
- OOOo kiedy wróciłeś?
- Wczoraj przyleciałem
- Ehhh jak to teraz będzie tylko 90 dni?
- No tak ale gwarantuje Ci, że gonić będą po mieście jak ktoś dłużej zostanie ... gonić będą i łapać na pewno!

:mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 14 Lis 2019 22:18 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Runo-88 napisał(a):
W rządowej tv szopka, relacja z podróży pierwszego Polaka bez wizy niczym relacja z pierwszego lądowania na księżycu i oczywiście w tle afera:
Cytuj:
Okazuje się, że "pierwszy Polak bez wizy" to były rzecznik PiS z Łowicza, asystent parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, później związany z Kongresem Nowej Prawicy.
Materiał Wiadomości wywołał wiele komentarzy. Pojawiły się pytania, jak Bakalarski mógł już 11 listopada polecieć do USA bez wizy, skoro w systemie ESTA trzeba się zarejestrować najpóźniej na 72 godziny przed podróżą.

A gdzie jest napisane, że trzeba się zarejestrować minimum 72 godziny wcześniej ? Tyle maksymalnie to może trwać autoryzacja aplikacji. A praktycznie, trwa to ok 30-40 minut. Sam sprawdziłem wysyłając wnioski dla 3 osób. Więc ten facet spokojnie mógł polecieć bez wizy już w południe 11 listopada.
Faks news, taki sam jak " porada" na Interii, że trzeba wypełnić wniosek po angielsku. Pod spodem pełno nienawistnych komentarzy, jak nas Amerykanie dyskryminują, bo są inne wersje językowe, tylko polskiej nie ma.
Klikam w prawy górny róg, a tam jak najbardziej. Jest ," polskie".
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
 
      
#96 PostWysłany: 14 Lis 2019 22:29 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Nawet FAQ jest po "polskie"!

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 15 Lis 2019 01:44 

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 36
Czy rejestrując sie w ESTA i później jadąc już do USA trzeba mieć paszport biometryczny ? , czy można jeszcze na starym ? (ważnym)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 15 Lis 2019 06:08 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Trzeba mieć paszport biometryczny. ESTA jest połączona z numerem paszportu, więc za każdym razem nowy paszport = nowy wniosek o ESTA.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DonCorrado lubi ten post.
 
      
#99 PostWysłany: 15 Lis 2019 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2014
Posty: 1327
Loty: 132
Kilometry: 155 272
niebieski
Mam pewne pytanie, ktoś wie ile osób już zostało zawróconych na lotnisku w USA od 11 listopada i musieli na szybko wracać do Polski? Pytam z czystej ciekawości, nie jest to żadna prowokacja.
_________________
Image
Pomagam w sprawach związanych z Kanadą i obwodem Kaliningradzkim.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 15 Lis 2019 16:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Może Department of Homeland Security prowadzi stosowne statystyki tylko nie wiem czy je udostępniają i to z rozbiciem na obywateli poszczególnych krajów. Ewentualnie nasza SG jak jest wylot z PL i cofnięcie na granicy docelowego państwa. Abstrahując od faktu, że takie dane to pewnie najwcześniej za kilka miesięcy będą dostępne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group