Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 16 Sty 2023 00:18 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Tak, na 100% byla opcja wprowadzania danych recznie.
Góra
 Profil Relacje PM off
hank lubi ten post.
 
      
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
#462 PostWysłany: 16 Sty 2023 19:16 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 46
Jeszcze ok. dwa miesiące była taka opcja, a w piątek byłem zdziwiony, że na PC zamiast wklepać "z palca" trzeba wrzucić skan / fotę.
Notabene skan połowy danych nie wczytał i tak czy siak trzeba było wklepać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 16 Sty 2023 20:40 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Mały update, jeśli kogoś to interesuje. US point of contact oraz miejsce pobytu podałem jako Unknown, odpowiedz przyszła po 2h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 16 Sty 2023 22:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
"Czy używasz/kiedykolwiek używałeś innych imion/nazwisk lub pseudonimu? Nie"

Czy tylko myśmy uznali (źle?:)) , że chodzi o jakieś sytuacje typu pseudonim artystyczny i pominęliśmy nazwiska poprzednie żony?:0

Edit: EN wersja mówi: "Are you known by any other names or aliases?" - więc powinniśmy spać spokojnie, szczególnie ze angielski internet tak mówi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 17 Sty 2023 12:37 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Wypełniałem wniosek i na samym końcu mnie przez przypadek wywaliło. Teraz, gdy chce kontynuować pojawia się taki komunikat: "W TEJ CHWILI NIE MOŻNA USTALIĆ STATUSU PŁATNOŚCI. SPRAWDŹ STATUS PŁATNOŚCI W PÓŹNIEJSZYM TERMINIE. Twój wniosek nie jest kompletny i zostanie rozpatrzony przez CBP dopiero po uiszczeniu pełnej opłaty. Płatności musisz dokonać w ciągu 7 dni."
Wiecie może gdzie mam dokończyć płatność?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 17 Sty 2023 15:34 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Spróbuj dokończyć na innej przeglądarce
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#467 PostWysłany: 18 Sty 2023 06:36 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
Dzięki, udało się :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:15 

Rejestracja: 20 Sty 2023
Posty: 1
Fitas napisał(a):
Jeszcze ok. dwa miesiące była taka opcja, a w piątek byłem zdziwiony, że na PC zamiast wklepać "z palca" trzeba wrzucić skan / fotę.
Notabene skan połowy danych nie wczytał i tak czy siak trzeba było wklepać.


Ktoś miał taki przypadek, że skan nie wczytał wszystkich danych lub wczytał część danych ręcznie? Ma to jakieś konsekwencje przy składaniu wniosku jeśli skan będzie źle wczytany i poprawimy lub uzupełnimy dane ręcznie? Będę wdzięczny za podpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 20 Sty 2023 23:18 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie bedzie konsekwencji. Konsekwencje beda jak dane w Esta nie zgadzaja sie z paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off
Jacek52 lubi ten post.
Jacek52 uważa post za pomocny.
 
      
#470 PostWysłany: 21 Sty 2023 20:51 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
za parę dni wylot, ja mam wize wiec luz, młodemu robiłem este - dostał, miesiąc temu i wpisałem mu inny hotel, teraz zmieniłem, wiem że można edytować lokalizacje hotelu w escie, ale po przeczytaniu wątku aż się boje cokolwiek ruszać :?
w apis na stronie lotniczej wypełniłem wszystkim ten sam hotel, ruszać czy zostawić tak jak jest ?
bo od lufy w ogólnych warunkach wjazdu jest min taki zapis

Warunki wjazdu do USA
Ogólne przepisy wjazdowe do USA
W USA nastąpiło zaostrzenie przepisów wjazdowych. Przed wylotem - w celu przekazania urzędnikom amerykańskim - prosimy o podanie nazwy kraju Twojego stałego zameldowania oraz pierwszego adresu zatrzymania się w USA. W przeciwnym wypadku nie będzie możliwe przekroczenie granicy.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#471 PostWysłany: 21 Sty 2023 20:52 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Nie, nie ruszać. Zostawić tak jak jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
misiakrp lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 21 Sty 2023 21:20 

Rejestracja: 15 Kwi 2016
Posty: 218
niebieski
tak zrobię ale stresik jest, dodatkowo bo młody nie ma szczepień (zwolniony do 18 roku) i muszę wypełnić PROOF OF COVID-19 VACCINATION FOR NONCITIZEN NONIMMIGRANTS
PASSENGER DISCLOSURE AND ATTESTATION
TO THE UNITED STATES OF AMERICA


i dziwny zapis, nie wiem co zaznaczyć :?

D. EXCEPTIONS:
• Child ages 2 through 17 years
• Participant in certain COVID-19 vaccine trials as determined by CDC

I attest that I am (or the person I am attesting on behalf of is) excepted from the requirement to present
Proof of Being Fully Vaccinated Against COVID-19 and made the following arrangements (must check all
boxes in D and then sign Attestation).

 To be tested with a COVID-19 viral test 3-5 days after arriving in the United States, unless I have (or
the person has) documentation of having recovered from COVID-19 in the past 90 days; and
 To self-isolate for a full 5 calendar days and properly wear a well-fitting mask any time I am (or this
person is) around others during my (or this person’s) isolation period and for an additional 5 days after
ending isolation,
• if the result of the post-arrival viral test is positive, or
• if I develop (or this person develops) COVID-19 symptoms.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#473 PostWysłany: 30 Sty 2023 13:34 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Właśnie jestem w trakcie wypełniania ESTA..W rubryce imię pod gwiazdką widnieje informacja po Polsku że należy wpisać tylko jedno imię.Natomiast poniżej w języku angielskim pisze "Please make sure the Given name(s) are exactly as shown on your passport"Czyli dokładnie tak jak jest podane w moim paszporcie czyli dwa imiona.Ktoś poradzi na szybko co zrobić.Swoją drogą zezłościłem się na swoich rodziców bo potrzebne mi to drugie imię jak.......
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Wpisz jak na paszporcie. Zreszta w innych kwestiach bardziej ufałbym wersji EN.
Co do drugiego imienia to specjalnie nie dalem synowi drugiego, wiedząc, jaki z tym cyrk :) No i pare razy było już łatwiej:)

Edit: Poza tym PL wersja też mówi o 2. Patrz załącznik

Załączniki:
Zrzut ekranu 2023-01-30 o 13.06.55.png
Zrzut ekranu 2023-01-30 o 13.06.55.png [ 20.49 KiB | Obejrzany 2104 razy ]
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez grondo, 30 Sty 2023 14:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
lookaas uważa post za pomocny.
 
      
#475 PostWysłany: 30 Sty 2023 14:06 

Rejestracja: 27 Paź 2016
Posty: 46
Dwa imiona.
Choć fakt, że potrzebne jest nam to drugie imię jak krowie ręcznik.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#476 PostWysłany: 30 Sty 2023 16:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@lookaas wpisz dwa imiona. Jakiś czas temu ktoś tu pisał, że wpisał jedno imię i w ogóle nie poleciał.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 12 Lut 2023 00:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2014
Posty: 140
niebieski
Witam, mam ważną wizę w starym paszporcie (paszport przedziurkowany, wiza nie). Doczytałam, że nie muszę występować z wnioskiem ESTA. Niestety robiąc odprawę online, odsyła mnie, aby autoryzować podróż w witrynie ESTA. Odprawa jest niezakończona. Zgaduję, że nowy numer paszportu nie jest "powiązany" ze starą wizą. Czy bez kontaktu z linią lotniczą się nie obejdzie? Spotkał się już ktoś z taką sytuacją?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 12 Lut 2023 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Gru 2012
Posty: 301
Loty: 509
Kilometry: 602 217
niebieski
Miałem identyczny przypadek 2 tygodnie temu, wystarczyło zgłosić się do check-inu przed wylotem. Pani naniosła zmianę i wystawiła bilet.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#479 PostWysłany: 20 Lut 2023 16:37 

Rejestracja: 07 Maj 2016
Posty: 102
Loty: 160
Kilometry: 168 863
Mam taką wątpliwość między ESTA a APIS i systemem Lufthansy.

Moja żona ma podwójne nazwisko, powiedzmy X-Y.

W systemie Lufthansy wpisałem je jako X Y (z tego co wiem linie lotnicze nie lubią myślników). Formularz APIS Lufthansy nie przyjmuje mi "-" i jest też X Y. Niemniej w ESTA mam wpisane dla żony nazwisko w formie X-Y.

Ktoś się może orientuje czy nie będzie problemu?

System rezerwacyjny Lufthansy. Przy kupnie biletu jest rubryka na drugie imię ale ze znaczkiem "Optional" czyli opcjonalnie i nie wprowadzałem go.

Niemniej w formularzach ESTA i APIS oczywiście wprowadziłem te dane. Czy nie będzie z tego tytułu problemu? Ktoś miał może podobną sytuację?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 20 Lut 2023 16:43 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3126
platynowy
Nie będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raven lubi ten post.
Raven uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group