Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#361 PostWysłany: 24 Maj 2022 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2015
Posty: 2370
platynowy
Z głównej F4F:

Zapłacimy więcej za wjazd do USA! Opłata za ESTA rośnie o połowę http://www.fly4free.pl/usa-drozsze-oplaty-za-esta

Opłata rośnie z 14 USD do 21 USD od 26.05.2022
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#362 PostWysłany: 25 Maj 2022 20:08 

Rejestracja: 01 Lis 2019
Posty: 125
Czy korzystał ktoś z was z automatycznej kontroli paszportowej "Automated Passport Control (APC)" po przylocie do USA? Czy taka kontrola skróci czas oczekiwania do f-sza z "Imigration"?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#363 PostWysłany: 31 Maj 2022 14:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
Witam,

mam problem, a niestety dodzwonienie się do konsulatu/ambasady graniczy z cudem. Może ktoś z Was miał podobny problem.

W 2014 roku przebywałem przez tydzień w Iranie. W 2018 r. otrzymałem wizę na 10 lat bez żadnych problemów. Od tego momentu Stanach byłem dwukrotnie. Wybieram się ponownie w przyszlym tygodniu i wypełniłem wniosek ESTA (niepotrzebnie) i otrzymałem komunikat: "brak zezwolenia na podróż". Zakładam, że zostałem odrzucony formalnie, bo jedno z pytań dotyczyło pobytu w Iranie.

Czy w obecnej sytuacji spokojnie mogę lecieć i skorzystać z ważnej wizy?

Z góry dzięki za odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#364 PostWysłany: 31 Maj 2022 14:54 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@pawelgadek, wg mnie "brak zezwolenia na podróż" dotyczy tylko i wyłącznie podróży na ESTA, a na podstawie ważnej wizy powinieneś wjechać. Na stronie: https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq jest takie pytanie i odpowiedź:
"Will everyone—including those with no ties to Iraq, Syria, Iran, or Sudan, or no prior travel to Libya, Somalia, or Yemen—have to reapply and update their ESTA applications?
No. If you are not covered by the new eligibility requirements of the Act and you have not had your ESTA revoked, you do not have to reapply for a new ESTA authorization until your current one expires. CBP recommends that you check the status of your ESTA authorization prior to making a reservation to travel to the United States and prior to your actual travel.

However, if you have traveled to one of the seven countries covered by the new eligibility requirements on or after March 1, 2011, CBP recommends that you do apply for a new ESTA authorization to help facilitate your travel to the United States, or apply for a visa."

BTW, po co składałeś wniosek o ESTA, skoro miałeś ważną wizę? Jesteś w plecy o 4 USD o ile dobrze pamiętam i stres.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#365 PostWysłany: 31 Maj 2022 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2012
Posty: 123
witekkowal napisał(a):
@pawelgadek, wg mnie "brak zezwolenia na podróż" dotyczy tylko i wyłącznie podróży na ESTA, a na podstawie ważnej wizy powinieneś wjechać. Na stronie: https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq jest takie pytanie i odpowiedź:
"Will everyone—including those with no ties to Iraq, Syria, Iran, or Sudan, or no prior travel to Libya, Somalia, or Yemen—have to reapply and update their ESTA applications?
No. If you are not covered by the new eligibility requirements of the Act and you have not had your ESTA revoked, you do not have to reapply for a new ESTA authorization until your current one expires. CBP recommends that you check the status of your ESTA authorization prior to making a reservation to travel to the United States and prior to your actual travel.

However, if you have traveled to one of the seven countries covered by the new eligibility requirements on or after March 1, 2011, CBP recommends that you do apply for a new ESTA authorization to help facilitate your travel to the United States, or apply for a visa."

BTW, po co składałeś wniosek o ESTA, skoro miałeś ważną wizę? Jesteś w plecy o 4 USD o ile dobrze pamiętam i stres.



Też tak to rozumiem... skoro nie zaakceptowali ESTA, to muszę aplikować o wizę - skoro ją mam, to na nią wjeżdżam i po temacie..
No właśnie - dobre pytanie po co składałem.. z rozpędu ;) i tak jak mówisz: 4 USD w plecy i stres.. niepotrzebny..:)
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#366 PostWysłany: 15 Cze 2022 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Maj 2011
Posty: 1033
Loty: 607
Kilometry: 709 900
srebrny
Hej,

Mam wize B1/B2 do USA z data waznosci pazdziernik 2023 w starym paszporcie. Czy moge wjechac do USA pokazujac dwa dokumenty (starty paszport z wiza i nowy) czy musze robic ESTA. Ktos sie orientuje?

Dziekuje za odpowiedz :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#367 PostWysłany: 15 Cze 2022 13:09 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jeżeli wiza nie została "przebita" to tak, mozna na 2 paszporty

Więcej: wazna-wiza-do-usa-w-niewaznym-paszporcie,766,11360
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#368 PostWysłany: 22 Cze 2022 13:56 

Rejestracja: 04 Lip 2021
Posty: 11
A miał ktoś może doświadczenia w drugą stronę? Żona ma ważną wizę w starym paszporcie na panieńskie nazwisko. Słyszałem o możliwości tłumaczenia przysięgłego aktu małżeństwa. W oczywisty sposób wygodniejszym jest wyrobienie ESTA. W ambasadzie na infolinii dostałem informację, że nie ma problemu z wyrobienie ESTA w przypadku ważnej wizy - tak też żona zrobiła. Ostatnio zobaczyłem jednak info na instagramie jakiejś podróżniczki, że urzędnicy w USA krzywo patrzą na ESTA w przypadku gdy przedstawia ją osoba posiadająca ważną wizę. Osobiście nie znajduję racjonalnych argumentów na to "krzywe patrzenie".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#369 PostWysłany: 22 Cze 2022 14:45 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
Nie wiem co pewniejsze, infolinia ambasady, czy smęty jakiejś instagramerki ;)
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#370 PostWysłany: 22 Cze 2022 15:32 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
Moja żona zrobiła tak samo, zobaczymy za miesiąc czy będą Krzywe spojrzenia ;) ale z tego co pamietam to rekomendacje ambasady były takie, żeby po zmianie nazwiska wyrabiać nowa wizę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#371 PostWysłany: 10 Sie 2022 01:20 

Rejestracja: 10 Sie 2022
Posty: 2
Witam, proszę o pomoc, bo już nie wiem co robić. Moj wniosek esta został rozpatrzony pozytywnie i dopiero wtedy zauważyłem że nie wpisałem drugiego imienia. Co dalej? edytować już nie mogę, zmiany można wprowadzić tylko dotyczące maila i czegoś jeszcze,ale nie można już dodać tego imienia. Z góry dzięki za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#372 PostWysłany: 10 Sie 2022 09:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Skontaktować się z esta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#373 PostWysłany: 11 Sie 2022 16:44 

Rejestracja: 10 Sie 2022
Posty: 2
Zeus napisał(a):
Skontaktować się z esta

no i tu jest problem, centrum informacyjne esta jest amerykańskie, moja znajomość języka jest na dość niskim poziomie, ciężko mi będzie wytłumaczyć problem, ale dzięki za podpowiedż. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#374 PostWysłany: 11 Sie 2022 16:56 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8588
złoty
No to poproś o pomoc kogoś, kto zna język.
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#375 PostWysłany: 11 Sie 2022 18:29 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 180
To, chyba wszystko rozwiązuje ;)
Cytuj:
If an applicant made a mistake on their passport or biographical information he or she will need to submit a new application
_________________
Forum niedyskusyjne...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#376 PostWysłany: 11 Sie 2022 21:28 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2902
złoty
Do tej pory nikt z mojej rodziny nie miał problemu z wjazdem na ESTA i jednym imieniem a wszyscy mamy po dwa imiona w paszportach.

EDIT:
Fakt, że teraz, analizując głębiej pytanie, widzę, że w formularzu, po najechaniu na gwiazdkę, bo znaku zapytania przy "imieniu" nie ma, pojawia się informacja o potrzebie wpisania wszystkich imion z paszportu. Z tego co czytam w internetach to kiedyś tego obowiązku nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#377 PostWysłany: 16 Sie 2022 15:01 

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 73
wojtekly napisał(a):
A miał ktoś może doświadczenia w drugą stronę? Żona ma ważną wizę w starym paszporcie na panieńskie nazwisko. Słyszałem o możliwości tłumaczenia przysięgłego aktu małżeństwa. W oczywisty sposób wygodniejszym jest wyrobienie ESTA. W ambasadzie na infolinii dostałem informację, że nie ma problemu z wyrobienie ESTA w przypadku ważnej wizy - tak też żona zrobiła. Ostatnio zobaczyłem jednak info na instagramie jakiejś podróżniczki, że urzędnicy w USA krzywo patrzą na ESTA w przypadku gdy przedstawia ją osoba posiadająca ważną wizę. Osobiście nie znajduję racjonalnych argumentów na to "krzywe patrzenie".


Mam mały update w tej kwestii. Na lotnisku przy check-in spojrzano na ESTĘ i sprwdzono ją w systemie w nowym paszporcie, ale urzędnika na granicy nie interesowała ESTA w ogóle. Zeskanował wizę na stare nazwisko, pokilkał w komputer (dość długo swoją drogą), zeskanował ponownie odciski palców i wbił w nowy paszport wjazd na B2 na 5 miesięcy. Nie chciał oglądać żadnych aktów małżeństwa.
Przy wyjeździe też została zeskanowana tylko wiza ze starego paszportu na stare nazwisko.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#378 PostWysłany: 22 Sie 2022 14:29 

Rejestracja: 22 Sie 2022
Posty: 15
Witam, mam problem z złożeniem formularza ESTA, nastąpiła bardzo dziwna sytuacja, pomocy.
Wraz z żona złożyliśmy wniosek ESTA na stronie https://xxxx.com/pl. Koszt jednego formularza to 89$. Wszystko wydawało się ok, do mnie mail z potwierdzeniem doszedł już na drugi dzień natomiast do mojej żony nie doszedł wcale, mało tego pieniądze za formularze zostały nam zwrócone na konto. Podsumowując: złożyliśmy dwa wnioski, mój przeszedł, mojej żonie nie dali odzewu i pieniądze za wnioski zostały całkowicie zwrócone. Nie wiem co o tym myśleć. Ktoś pomoże mi to wytłumaczyć? Zostaliśmy oszukani?


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Sie 2022 14:50, edytowano w sumie 1 raz
Wycięcie domeny nierzetelnego pośrednika - polecam oficjalną stronę rządową do składania wniosków: https://esta.cbp.dhs.gov/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#379 PostWysłany: 22 Sie 2022 14:32 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Po pierwsze to nie strona oficjalna ESTA, tylko posrednika i trochę was oszukali, bo ESTA to około 15 USD.
Macie kontakt, to piszcie tam: https://xxxx.com/pl/contacts

PS chociaż, śmierdzi to reklamą


Ostatnio edytowany przez michzak, 22 Sie 2022 14:54, edytowano w sumie 1 raz
Wycięcie URL
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#380 PostWysłany: 22 Sie 2022 14:39 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Ja bym sie na jego miejscu cieszyl, ze za jeden wniosek zwrocili pieniadze
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 732 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group