Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/

[ 422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 10 Lut 2022 09:08 

A dlaczego ma być przegrana ?
Sam znam co najmniej kilka przypadków ( w tym swój) , gdzie osoby z rodziny miały odmowę wizy ze 30 lat temu. Teraz wszyscy co do jednej otrzymały wizy lub esta. Tamte czasy to prehistoria. Nie ma to obecnie znaczenia.
 Relacje PM off  

#322 PostWysłany: 11 Lut 2022 10:00 

HON fly4free
Biorąc pod uwagę to, że Tatek zdążył się naczytać w internetach, ja przewertowałem kilka stron tego wątku, no i sama strona esty informuje o tym, że można jej nie dostać jeśli się miało odrzuconą wizę, to optymizm na wyjazd mi nieco opadł

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
 Relacje PM off  

#323 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:16 

Nie robią problemów z wlatywaniem na wizie B1/B2? Bo na grupach na FB naczytałem się że teraz każdy musi mieć ESTA i może być ciężko z normalną wizą :shock:
 Relacje PM off  

#324 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:20 

Loty: 305
Kilometry: 544 711
niebieski
Nie każdy może mieć ESTA a w lutym tego zero problemów
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#325 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:29 
Awatar użytkownika

Loty: 234
Kilometry: 390 014
srebrny
Ciekawe to muszą być grupy na FB... ESTA nie jest obowiązkowa i nie ma żadnej przewagi nad wizą (z wizą możesz nawet dłużej przebywać w USA). Nie robią problemów nawet, jeśli obok amerykańskiej wizy jest irańska ;)
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#326 PostWysłany: 07 Kwi 2022 23:42 

Na FB jest aktywny pewien nasz rodak z Chicago, który opisuje przykład kogoś, kto przylatując do Stanów z wizą był maglowany przez godzinę przez Immigration. Pytano go między innymi, dlaczego nie ma ESTY? Suma sumarum został wpuszczony do US. ale nasz rodak konkluduje, że lepiej wydać 14$ i wyrobić ESTĘ i nie przechodzić stresującego przesłuchania na granicy. Myślę, że to stąd rozeszła się informacja, że wiza nie wystarczy.
 Relacje PM off  

#327 PostWysłany: 08 Kwi 2022 02:21 

srebrny
Nigdy ja ani nikt z moich znajomych nie miał problemów z wjazdem z wizą. Zresztą byłoby to nielogiczne, bo osoba z wizą była dokładniej sprawdzona niż ta z ESTA. Ma to też odzwierciedlenie w przepisach wjazdowych, bo posiadacze wiz mogą przebywać w USA maksymalnie 180 dni z możliwością przedłużenia, a z ESTA do 90 dni.
A co do mądrości "rodaków z Chicago" wygłaszanych na wszelkich forach czy grupach polonijnych lepiej podchodzić z ostrożnością. Większość do dzisiaj uważa że USA nie wydaje wiz tylko promesy wizowe a wizy są wydawane na granicy, ale jak dotąd nikt nie był w stanie pokazać jak taka promesa albo wiza wystawiona na granicy USA wygląda.
3 ludzi lubi ten post.

#328 PostWysłany: 08 Kwi 2022 02:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Loty: 380
Kilometry: 771 429
Co za bzdury prosto z Czikago :) Generalnie wejście na pokład samolotu lecacego do US to 99.99% gwarancji wjazdu. Nasze dane sa wysyłane tam w momencie odprawy i zdarza się,że ktoś z wiza/esta i biletem nie leci bo CBP nie wyraża zgody na wjazd. Ale kończac OT. Nie ma znaczenia czy mamy wklejke czy este :)
3 ludzi lubi ten post.

#329 PostWysłany: 08 Kwi 2022 08:22 
Awatar użytkownika

srebrny
kevin napisał(a):
ESTA nie jest obowiązkowa i nie ma żadnej przewagi nad wizą (z wizą możesz nawet dłużej przebywać w USA).

ESTA koszt - 14$, ważność 2 lata, czyli 1 rok = 7$
WIZA koszt - 160$, ważność 10 lat, czyli 1 rok = 16$

no i najważniejsze jak dla mnie to w przypadku wizy zawracanie dupy z jeżdżeniem do ambasady/konsulatu itd. i ponoszeniem dodatkowych kosztów dojazdu, straty czasu itd..
Mnie przed wyjazdem do USA zniechęcała właśnie wiza, koszt i formalności, jak wprowadzili ESTA mam już drugą i jest mi z tym dobrze. Aplikacja, płatność i po kilku godzinach ESTA nie wychodząc z domu.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.

#330 PostWysłany: 08 Kwi 2022 08:34 

niebieski
Mam takie same przemyślenia co @cypel. USA wcześniej nie odwiedzałem z uwagi na koszt wizy. Od razu po włączeniu Polski do programu Visa Waiver wystąpiłem o ESTĘ i dwa miesiące później odwiedziłem USA. W tym roku byłem kolejny raz, już na nowej escie. Koszt i prostota wyrobienia dokumentu to zdecydowany plus.
A tak naprawdę czy z wizą czy z estą jak się powie, że przyjechało się do pracy albo chce się dłużej zostać niż można to nie ma to znaczenia bo i tak nie wpuszczą ;-)
Zeus lubi ten post.

#331 PostWysłany: 08 Kwi 2022 09:20 

Loty: 305
Kilometry: 544 711
niebieski
W kwestii wizy to jest też możliwość uzyskania wizy w trybie uproszczonym bez rozmowy z konsulem i nawet paszport kurier zabierze i przywiezie.
 Relacje PM off  

#332 PostWysłany: 08 Kwi 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Loty: 234
Kilometry: 390 014
srebrny
@cypel nie chodziło mi o przewagę w sensie kosztu/wygody, tylko o to, że przy ruchu bezwizowym (ESTA) masz większe szanse na wpuszczenie, a z wizą mniejsze :) Szanse na to, że Cię na granicy nie wpuszczą są równe przy obu. Mnie kończy się wiza w przyszłym roku, niestety po wizycie w Iranie, ESTA pozostaje nieosiągalna ;)
 Relacje PM off
travellista lubi ten post.

#333 PostWysłany: 08 Kwi 2022 10:05 

Dla zaostrzenia dyskusji dodam, że profil naszego rodaka z Chicago ma 27 tysięcy obserwatorów, a więc opiniotwórczość jego wypowiedzi w pewnych środowiskach jest bardzo duża.
 Relacje PM off  

#334 PostWysłany: 08 Kwi 2022 12:26 

dasz link do tego gościa ?
Czyli mam ważna wizę.. ważną zgodę NIE i to jednak nie wystarczy :) co za głupoty ?
 Relacje PM off  

#335 PostWysłany: 08 Kwi 2022 16:26 

Z mojego doświadczenia mogę potwierdzić, że w ORD najbardziej się 'czepiają' przy wjeździe. Np. teraz w marcu gość się dopytywał, dlaczego mam wizę a nie ESTĘ i musiałem się szczegółowo spowiadać ze swojego planu podróży, w tym co będę robił w Chicago. Kilka razy się pytał, czy mam tu znajomych lub rodzinę. Ale pytania zajęły może 2-3 minuty. I nawet nie skanował mi odcisków palców, co jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło w USA.

JaZ

#336 PostWysłany: 08 Kwi 2022 16:49 

niebieski
@jaz99, też miałem szczegółowe pytania w ORD. Na jak długo pobyt, w jakim celu i musiałem także pokazywać bilet powrotny, bo immigration officer miał chyba wątpliwości, czy rzeczywiście na tak krótko przyjechałem w celach turystycznych.

#337 PostWysłany: 08 Kwi 2022 17:39 

@Ander, czytaj ze zrozumieniem.
Czyli coś jest na rzeczy, mając wizę można trafić na urzędasa, który zada szereg dodatkowych pytań, których nie zadał by gdyby była ESTA. Czasami trwa to 2-3 minuty, czasami 1 godzinę, kończy się zazwyczaj prawem wjazdu na teren USA.
Nasz rodak z Chicago, wbrew pozorom , udziela wielu ciekawych rad, widać, że "siedzi w temacie", nie podam jego namiarów, bo można by uznać, że to kryptoreklama, kto chce na pewno go znajdzie.
 Relacje PM off  

#338 PostWysłany: 08 Kwi 2022 18:12 

A skąd pewność, że tych pytań by przy Esta nie było ?

Bo to, że komuś się wydaję to mało wiarygodne.

Jestem w stanach tak 2-3 razy w roku na krótkie pobyty , nigdy nie było DODATKOWYCH pytań...

takie jak:
po co
na jak długo
kiedy ostatni raz byłem w US
gdzie śpie
ile mam kasy

są praktycznie zawsze.

Lecę w niedziele , jak mnie zawrócą to dam znać :)
 Relacje PM off  

#339 PostWysłany: 08 Kwi 2022 18:20 

@Ander,
cieszę się, że zrozumiałeś :D
 Relacje PM off  

#340 PostWysłany: 08 Kwi 2022 20:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 213
Kilometry: 249 545
Informacyjnie: Dziś koło 18:30 składałem dwa wnioski o ESTA. Po około godzinie oba zostały zaakceptowane. Wiec w moim przypadku ekspresowe potwierdzenie :)
 Relacje PM off  

[ 422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 3 gości