Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 248
To jeszcze jedno pytanie, może głupie - mając aktualną ESTĘ "na pobyt", nie trzeba już występować o ESTĘ "na tranzyt" jeśli wcześniej lecę do inego kraju z przesiadką w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#302 PostWysłany: 07 Sty 2022 12:48 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Nie trzeba, ESTA to ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off
Japończyk lubi ten post.
Japończyk uważa post za pomocny.
 
      
#303 PostWysłany: 07 Sty 2022 13:26 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22324
Zeus napisał(a):
Po poscie @Japończyk postanowiłem coś sprawdzić o ESTA i znalazłem to


https://www.cbp.gov/travel/internationa ... on-act-faq

Will everyone—including those with no ties to Iraq, Syria, Iran, or Sudan, or no prior travel to Libya, Somalia, or Yemen—have to reapply and update their ESTA applications?

No. If you are not covered by the new eligibility requirements of the Act and you have not had your ESTA revoked, you do not have to reapply for a new ESTA authorization until your current one expires. CBP recommends that you check the status of your ESTA authorization prior to making a reservation to travel to the United States and prior to your actual travel.

However, if you have traveled to one of the seven countries covered by the new eligibility requirements on or after March 1, 2011, CBP recommends that you do apply for a new ESTA authorization to help facilitate your travel to the United States, or apply for a visa.

Czyli jak dobrze rozumiem, będąc w jednych z tych krajów, trzeba jeszcze raz za aplikować o ESTE. Dziś wieczorem spróbuję, pisząc prawdę i zobaczę co mi odpiszą :)


Niestety nie udało się. Spoko, to 4 sobotnie krafty, warto było spróbować :)

Załączniki:
Esta.JPG
Esta.JPG [ 10.41 KiB | Obejrzany 1734 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#304 PostWysłany: 07 Sty 2022 13:39 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@Zeus, w przypadku odmowy esty koszt wyniesie tylko 4 usd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#305 PostWysłany: 14 Sty 2022 01:45 

Rejestracja: 14 Sty 2022
Posty: 1
tomeki napisał(a):
Ja występowałem jeden raz o ESTA i też tak miałem. Pozytywne decyzje przyszły po półtorej godziny, Bez podanego adresu w stanach, dla całej 6 osobowej rodziny. Nie wierzę, że będziemy mieli jakiekolwiek problemy na granicy, ze względu na moje miejsce pracy. Jak była akcja ze znoszeniem wiz, to każdego u nas namawiali, żeby aplikował, nawet pracodawca opłacał koszt wizy, żeby tylko ludzie składali wnioski wizowe i żeby podbić wskaźniki.


Czy miałeś problemy z wyjazdem do USA? Wcześniej pisałeś, że miałeś warunkowe umorzenie i do tego się odnoszę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 14 Sty 2022 08:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
Opiszę Wam moje wczorajsze doświadczenia. ESTA aktywna od maja 2021, pierowotny lot miał być w lipcu, ale ze względu na travel ban, przesunąłem go na styczeń. Potwierdzenie wydrukowane, tutaj nawet dopytywałem, ale nikt nie był w stanie jednoznacznie mi odpowiedzieć. Wizyta przy check-in’ie i… „ESTA denied” w systemie. Lot o 12:45 z GDA (via WAW do EWR), sytuacja dziejąca się ok. 11:15. Oczywiście przebrnąć przez telefoniczne automaty w ambasadzie to cud. W końcu pokierowano mnie pod ten numer widniejący na stronie ESTA. Kolejno 1-1-2-0 i szybkie połączenie z człowiekiem. Po numerze paszportu sprawdził co i jak. ESTA została automatycznie anulowana, ponieważ miałem zarezerwowaną podróż z numerem mojego paszportu, która nie doszła do skutku. (Oczywiście zero maila, jakiegoś zwrotu, śladu, że cokolwiek może być nie tak) Co robić? Szybko aplikować o nową - tak zrobiłem. Check-in zamknięto - czekałem. Kolejny lot GDN-WAW (14:40), czekałem. O 14:45 przyszedł mail „authorization approved”. Dane podałem poprawne, adres podałem hotelu, który i tak w tym konkretnym momencie musiałem anulować ze względu na zawieszenie podróży.

Na polskiej M&M opłata 200zł. za zmianę i tylko na tej samej trasie, zasugerowali napisanie maila z prośbą o zdjęcie opłaty i rerouting. Po 17-tej zero odpowiedzi, szybka rezerwacja jakiegoś Hamptona w Gdańsku i półtorej godziny szukania możliwości na infolinii niemieckiej (de dacto pan wystawiał bilet w Kapsztadzie). Zmiana na dziś GDN-WAW-JFK/EWR-HOU-JAX (czyli jakoby rerouting), za dopłatą 16,1€.

Moja rada - dzwońcie i potwierdzajcie, czy macie ESTA aktywną.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#307 PostWysłany: 14 Sty 2022 09:36 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@1955845624, czy przed podróżą sprawdzałeś statust ESTy na stronie: https://esta.cbp.dhs.gov/ ? Bo wydaje mi się, że nie trzeba tracić czasu na połączenia telefoniczne, tylko przed wylotem sprawdzić status na www.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#308 PostWysłany: 14 Sty 2022 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@witekkowal tak, jednak czegokolwiek bym tam nie wpisywał, nie znajdowało aplikacji. A więc domyślałem się, że status możemy sprawdzić w momencie aplikowania o ESTA. Tak, jak np. aplikujemy o paszport i w trakcie jego produkcji możemy sprawdzić status, a po jego wydaniu/odbiorze po jakimś czasie już nie. Nawet dopytywałem tutaj na forum, nikt nie wiedział. Bo zdaje się, powinno przynajmniej pokazać po zalogowaniu status „cancelled” lub „denied”.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.
 
      
#309 PostWysłany: 14 Sty 2022 11:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@1955845624, no tak, teraz sobie przypominam, że nie mogłeś odtworzyć na www swojej Esty w żaden sposób.
Czyli wniosek z tego taki, że przed podróżą sprawdzamy na stronie czy odnajduje nam autoryzację. Jeśli nie to znaczy, że najprawdopodobniej została anulowana i musimy wystąpić o nową.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 248
1955845624 napisał(a):
ESTA została automatycznie anulowana, ponieważ miałem zarezerwowaną podróż z numerem mojego paszportu, która nie doszła do skutku.

Czy najpierw występowałeś o ESTA czy najpierw rezerwacja lotu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 14 Sty 2022 12:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
Myślałem, że mają takie sytuacje opanowane systemowo i powiadamiają automatycznie mailem o każdej zmianie statusu ESTA.
Dzisiaj np. przyszedł do mnie auto mail o wygaśnięciu mojej ESTA w ciągu 30 dni.

Załącznik:
ESTA exp.jpg
ESTA exp.jpg [ 106.56 KiB | Obejrzany 2626 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 14 Sty 2022 14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Japończyk najpierw aplikowałem o ESTA, a dopiero potem szukałem lotu. Robiłem tak na wszelki wypadek, gdyż do któregoś tam lipca miałem ważną wizę (w razie gdyby odrzucono ESTA).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 14 Sty 2022 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2020
Posty: 248
@1955845624 Czyli wygląda na to że linie lotnicze już w momencie dodania paszportu do rezerwacji przesyłają dane do amerykańskich pograniczników.

Ciekawe co się dzieje gdy masz dwie podróże zaplanowane i jedna (np. wcześniejsza) jest odwoływana. ESTA się kasuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 14 Sty 2022 19:19 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
-- 14 Sty 2022 18:07 --

moje_marzenia napisał(a):
tomeki napisał(a):
Ja występowałem jeden raz o ESTA i też tak miałem. Pozytywne decyzje przyszły po półtorej godziny, Bez podanego adresu w stanach, dla całej 6 osobowej rodziny. Nie wierzę, że będziemy mieli jakiekolwiek problemy na granicy, ze względu na moje miejsce pracy. Jak była akcja ze znoszeniem wiz, to każdego u nas namawiali, żeby aplikował, nawet pracodawca opłacał koszt wizy, żeby tylko ludzie składali wnioski wizowe i żeby podbić wskaźniki.


Czy miałeś problemy z wyjazdem do USA? Wcześniej pisałeś, że miałeś warunkowe umorzenie i do tego się odnoszę.


Nie miałem żadnych problemów, bo nigdy nie chciałem tam jechać. Kwestia warunkowego umorzenia nie ma z tym nic wspólnego. Tego nikt nie bierze pod uwagę, nawet nasza Policja w procedurze uzyskiwania pozwolenia na broń wspominała o jakimś mandacie z 2014 roku, a nie o tym.

-- 14 Sty 2022 18:19 --

Sprawdziłem status mojej grupy - nic się nie zmieniło, authorization approved.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 15 Sty 2022 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
@Japończyk jest takie prawdopodobieństwo, bo loty były zmieniane w ramach tej samej rezerwacji, a jak się na infolinii ESTA okazało, została ona anulowana dzień po zaplanowanym pierowotnym locie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 17 Sty 2022 16:30 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Informacyjnie, drugi wjazd do USA na ESTA (Chicago). Pytania o cel pobytu, na jak długo, co robi się w PL (gdzie się pracuje) oraz konieczność okazania rezerwacji na lot powrotny do PL.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#317 PostWysłany: 18 Sty 2022 00:35 

Rejestracja: 17 Paź 2012
Posty: 584
niebieski
Jak się mają obostrzenia sanitarne wracając z USA do Niemiec, a jak do Polski. Występują tutaj jakieś rozbieżności? Którą opcje lepiej wybrać lot bezpośredni do WAW czy lepiej przez FRA i póżniej do WAW ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 18 Sty 2022 02:01 

Rejestracja: 12 Lut 2021
Posty: 119
Bardzo dziwna sytuacja - też miałem anulowany lot zaplanowany na maj 2020 ze względu na ban ale nikt mojej ESTY nie anulował/ Była ważna 2 lata od momentu przyznania i cały czas mogłem sprawdzić jej status na stronie dedykowanej tej aplikacji. Może to był jakiś błąd systemowy a nie powodem było anulowanie lotu bo na dobrą sprawe co to ma do ważności ESTA - że linia lot anuluje - względnie sam rezygnujesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#319 PostWysłany: 20 Sty 2022 01:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
ted07 napisał(a):
Jak się mają obostrzenia sanitarne wracając z USA do Niemiec, a jak do Polski. Występują tutaj jakieś rozbieżności? Którą opcje lepiej wybrać lot bezpośredni do WAW czy lepiej przez FRA i póżniej do WAW ???

Bezpośrednio z USA do Polski - kwarantanna lub test.
Z przesiadką w Schengen lub bezpośrednio do Niemiec - brak kwarantanny i wymogu testu zarówno w Niemczech jak i w Polsce (test konieczny jeśli kraj tranzytowy wymaga - np. Portugalia).
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#320 PostWysłany: 22 Sty 2022 16:49 

Rejestracja: 17 Sie 2019
Posty: 28
Loty: 14
Kilometry: 31 468
Cześć.
Planujemy podróż poślubną do USA. Mamy kupione bilety, zaakceptowane ESTA.
Chciałem się tylko upewnić, może ktoś z was miał taką sytuację. A mianowicie, jak wygląda sytuacja ze zmianą nazwiska. Wylatujemy 2 dni po ślubie. Paszport według przepisów jest ważny jeszcze 60 dni. Trzeba coś załatwić, w związku z tą sytuacją, czy nie mamy się czym martwić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group