Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/

[ 422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna
Autor Wiadomość
#261 PostWysłany: 29 Paź 2021 22:37 
Awatar użytkownika

Loty: 279
Kilometry: 327 915
niebieski
No i cóż… retrieve existing - wpisuję nr paszportu, datę urodzenia i nr aplikacji z maila i… „no application found”.
 Relacje PM off  

#262 PostWysłany: 31 Paź 2021 14:26 
Awatar użytkownika

niebieski
A czy w chwili obecnej podczas wypelniania ESTA sa tam jakies pytania o szczepieniach?

Drugie pytanie jak szybko przed planowana podroza moge wypelnic ESTA? Pytam bo kiedys w Londynie odmowiono mi vizy turystycznej bez zadnych powodow. Wiec przed kupnem biletu chcialbym wiedziec czy zostane wpuszczony na teren USA lub wogole do samolotu
 Relacje PM off  

#263 PostWysłany: 31 Paź 2021 14:34 
Awatar użytkownika

srebrny
@lovenz dwa tygodnie temu jak wypełniałem pytań o szcepienia nie było. Taki formularz zdrowotny wypełnia się przed lotem. Co do terminu to możesz kiedy chcesz od momentu akceptacji esta jest ważna 2 lata. Ja złożyłem wtedy 11 jak tylko weszła ta opcja aby się przekonać czy dostanę beż problemu. Dopiero później kupiłem bilety.
 Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
lovenz uważa post za pomocny.

#264 PostWysłany: 03 Lis 2021 20:26 
Awatar użytkownika

niebieski
Wniosek wyslany 5 minut temu. Trzymajcie kciuki . Zobaczymy czy nie bedzie tak jak w Ambasadzie w Londynie kilka lat temu.

"Your travel authorization is under review because an immediate determination could not be made. This response does not indicate negative findings. A determination will be available within 72 hours. Return to this website to retrieve and view the ESTA status of a previously submitted authorization for one or for a group of two or more persons."
Tez tak mieliscie? Bo obawiam sie ze ....😓
..........

Maly update

You are not authorized to travel to the United States under the Visa Waiver Program. You may be able to obtain a visa from the Department of State for your travel. Please visit the United States Department of State website at www.travel.state.gov for additional information about applying for a visa.

😓😓😓
 Relacje PM off
makdeb lubi ten post.

#265 PostWysłany: 06 Lis 2021 15:36 
Awatar użytkownika

Loty: 525
Kilometry: 807 281
platynowy
Skoro dostales odmowe, ESTA nie przejdzie, co nie oznacza, ze nie dostaniesz standardowej wizy w ambasadzie.

Cytuj:
If you were previously denied a visa, or previously refused entry to the United States, or previously removed from the U.S., your ESTA application will most likely be denied.

https://help.cbp.gov/s/article/Article- ... uage=en_US
 Relacje PM off  

#266 PostWysłany: 06 Lis 2021 16:09 
Awatar użytkownika

Czy w ESTA po pytaniu "Have you ever been denied a visa?" jest pytanie kiedy była odmowa ?
 Relacje PM off  

#267 PostWysłany: 07 Lis 2021 00:04 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 147 838
srebrny
lovenz napisał(a):

Maly update

You are not authorized to travel to the United States under the Visa Waiver Program. You may be able to obtain a visa from the Department of State for your travel. Please visit the United States Department of State website at http://www.travel.state.gov for additional information about applying for a visa.

😓😓😓

Ciekawe jaki powód, ja przesłałem wniosek dosłownie 1h temu i zgoda 30 min później.

#268 PostWysłany: 07 Lis 2021 00:06 

srebrny
Pewnie taki:
Cytuj:
kiedys w Londynie odmowiono mi vizy turystycznej bez zadnych powodow
 Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.

#269 PostWysłany: 07 Lis 2021 08:20 
Awatar użytkownika

niebieski
A ja nadal nie wiem jak zweryfikować, czy mam to pozwolenie czy nie. Mam maila z "Authorization Approved" i "Expires: May 27, 2023", ale jak np. wpisuję numer tego wniosku i dane - niczego nie odnaleziono. Jest jakiś mail do nich? Na www nic nie widać, w FAQ także... (albo źle szukam). A jakby do ambasady w Warszawie zadzwonić, to mają możliwość sprawdzić?
 Relacje PM off  

#270 PostWysłany: 07 Lis 2021 16:00 

-- 07 Lis 2021 14:41 --

Próbowałeś na stronie polskiej?

https://usaestaonline.com/pl/sprawdz-status-esta/krok-1

Jeśli tak to sprawdź na stronie amerykańskiej

https://esta.cbp.dhs.gov/individualStatusLookup

Masz do wybory 2 możliwości albo podajesz nr wniosku który dostałeś w mailu albo date urodzenia, nr paszportu i date jego ważności. Jeśli składałeś i dostałeś autoryzacje to jest ważna 2 lata

-- 07 Lis 2021 15:00 --

ESTA to super sprawa ale wyłącznie dla osób, które mają całkowicie czysta kartę tzn. nie były nigdy karane w przeszłości nieważne gdzie (Polska, USA) a także nie miały nigdy odmowy przyznania wizy lub nie podróżowały do "zakazanych krajów" typu IRAN.

lovenz napisał(a):
Wniosek wyslany 5 minut temu. Trzymajcie kciuki . Zobaczymy czy nie bedzie tak jak w Ambasadzie w Londynie kilka lat temu.

"Your travel authorization is under review because an immediate determination could not be made. This response does not indicate negative findings. A determination will be available within 72 hours. Return to this website to retrieve and view the ESTA status of a previously submitted authorization for one or for a group of two or more persons."
Tez tak mieliscie? Bo obawiam sie ze ....😓
..........

Maly update

You are not authorized to travel to the United States under the Visa Waiver Program. You may be able to obtain a visa from the Department of State for your travel. Please visit the United States Department of State website at http://www.travel.state.gov for additional information about applying for a visa.

😓😓😓
 Relacje PM off  

#271 PostWysłany: 08 Lis 2021 08:52 

niebieski
1955845624 napisał(a):
A ja nadal nie wiem jak zweryfikować, czy mam to pozwolenie czy nie. Mam maila z "Authorization Approved" i "Expires: May 27, 2023", ale jak np. wpisuję numer tego wniosku i dane - niczego nie odnaleziono. Jest jakiś mail do nich? Na www nic nie widać, w FAQ także... (albo źle szukam). A jakby do ambasady w Warszawie zadzwonić, to mają możliwość sprawdzić?

Próbowałeś wpisywać "z palca" numer wniosku (może jakaś spacja się dodała?) oraz czy próbowałeś zamiast tego wpisać daty wydania i obowiązywania paszportu? Nr paszportu wpisujesz bez spacji, tj. seria i nr razem?
Możesz także spróbować z innej przeglądarki.

#272 PostWysłany: 08 Lis 2021 09:53 
Awatar użytkownika

niebieski
@witekkowal próbowałem, z resztą tym samym sposobem sprawdzałem po pozytywnym rozpatrzeniu i wszystko wyświetlało się prawidłowo. Może one mają jakiś czas ważności do takiego sprawdzenia? Fakt faktem, mam zapisane to potwierdzenie (akceptacji) i po prostu wydrukuję i zabiorę ze sobą w podróż. To chyba najlepsza opcja, jakby mieli jakąś wątpliwość i coś tam w systemie się nie wyświetlało.
 Relacje PM off  

#273 PostWysłany: 08 Lis 2021 09:56 

niebieski
@1955845624, chyba nie ma okresu ważności, bo ja swoją ESTę sprzed prawie dwóch lat bez problemu sprawdzam w tej wyszukiwarce.
Dobrze, że będziesz miał wydruk potwierdzenia, bo w Polsce przy wylocie chcieli je zobaczyć. W Stanach nie potrzebowali już żadnego papieru, bo mieli w systemi.
1955845624 lubi ten post.
1955845624 uważa post za pomocny.

#274 PostWysłany: 08 Lis 2021 11:17 

niebieski
Mi odmowiono wizy (zreszta kilka razy), a ESTA przeszla (robilem conajmniej dwukrotnie i oczywiscie odpowiadalem na pytania zgodnie z prawda). Ciekaw jestem czy ma znaczenie, ze te odmowy to byly bardzo dawno temu i od tamtej pory przyznano mi wizy 2 czy 3 razy.
 Relacje PM off  

#275 PostWysłany: 08 Lis 2021 23:09 
Awatar użytkownika

srebrny
Czy data obowiązywania ESTA dotyczy wjazdu do USA, czy całego pobytu/wyjazdu?

Tzn. jeśli mam ESTA ważne załóżmy do 5 marca, a chcę lecieć 1 marca, ale wylecieć z USA 15 marca, to muszę wyrabiać nową, czy ta którą już mam wystarczy?
 Relacje PM off  

#276 PostWysłany: 09 Lis 2021 00:50 

Początkowo dostałem taki sam komunikat jak @lovenz i się zaniepokoiłem, ale po półtorej godziny przyszła zgoda. Napisałem wszędzie, że miejsce pobytu unknown, odpowiadałem tylko na pytania obligatoryjne. Miałem kiedyś dawno temu sprawę w sądzie (warunkowe umorzenie), które dawno się zatarło, więc napisałem, że niekarany. Jak widać albo nie mają dostępu do danych o zatartych wyrokach, albo też uznają, że zatarte=niebyłe.
 Relacje PM off
witekkowal lubi ten post.

#277 PostWysłany: 09 Lis 2021 00:54 

niebieski
@ncn - musi byc wazna w czasie wjazdu. Pobyt moze trwac do 90 dni i jest OK jesli w tym czasie Ci sie skonczy.
 Relacje PM off
ncn uważa post za pomocny.

#278 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:09 

U mnie ESTA przeszła , być może dlatego , że mam "czyste konto" tzn nie byłem w USA ani nie starałem się nigdy o wizę . Mimo to i tak mam mnóstwo obaw przed podróżą...

1) co dalej z ESTA ? kupuję bilet i lecę , czy trzeba jeszcze przed wylotem coś uzupełnić ?
We wniosku jest m.in pytanie o adres pobytu - ja póki co zostawiłem "unknown" bo nie wiem gdzie polecę - to zależy jaki bilet upoluję.. czy po zakupie biletu należy to wypełnić ?

2) jak wygląda kontrola po wylądowaniu ? czy można iść w dwie osoby do celnika? np ja i dziewczyna , która nie zna angielskiego i generalnie ja bym robił jako tłumacz...

3) co w przypadku gdy jednego z nas nie wpuszczą . przecież nie pójdę zwiedzać po tym , jak mi zawrócą dziewczynę , ona też nie zostanie beze mnie ..

Ogólnie boję się gigantycznych kosztów związanych z nagłym nieplanowanym powrotem ....
 Relacje PM off  

#279 PostWysłany: 10 Lis 2021 21:18 

srebrny
Nie leć!
Ci, którzy się boją, umierają codziennie. Ci, którzy się nie boją, umierają tylko raz. 

2. Możecie podejść razem. Z tłumaczeniem moze byc problem bo oficer moze Ci stanowczo powiedzieć że pyta ją nie ciebie
3. Jak jednego z was nie wpuszczą to leci spowrotem. W kwestii 2 osoby jest czy zostaje czy wraca. Wg mojej wiedzy raczej wpuszczą was razem lub razem zawrócą ale reguły nie ma.

4. Podchodzisz na spokojnie i zgodnie z prawdą odpowiadasz na pytanie. Jeslu nie kłamiesz i nie masz nic do ukrycia: welcome !
 Relacje PM off
Kothson lubi ten post.

#280 PostWysłany: 11 Lis 2021 07:55 

niebieski
Ad 1):

Akurat miejsce pobytu w USA można zmienić po otrzymaniu ESTA. Warto więc wpisać adres hotelu przed wylotem.

Poza tym nie ma czym się stresować. U mnie funkcjonariusz zadał tylko jedno pytanie, czy przyleciałem służbowo (A business trip, sir?). Odpowiedziałem tylko, że nie, przyleciałem turystycznie, pozwiedzać i tyle.

[ 422 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 22  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot], Proximic [Bot] oraz 1 gość