Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#241 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:47 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Zapewne. Jak spytają na lotnisku to sam się przyzna. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
manyaky lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#242 PostWysłany: 09 Mar 2020 23:39 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 8
Generalnie lepiej zeby mnie teraz odmowa esty wysłała do konsula niż, urzędnik w USA wysłał mnie do kraju. Na pewno taniej :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#243 PostWysłany: 10 Mar 2020 00:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Mar 2018
Posty: 224
Urzędnik na ESTA w USA to sprawdza paszport, ściąga odcisk, pyta po co, na ile, do kogo i życzy miłego pobytu. Najnormalniejsza kontrola paszportowa i mu na pewno na jego amerykańskim szpiegowskim monitorze nie wyskoczy że jakiś Anon z Polski 15 lat temu dostał zawiasy :D Jeśli w ogóle przy wjeździe turystycznym istnieje taka możliwość że ktoś to ze strony amerykańskiej sprawdzi (ale po co) to cofnięty byś został na wylocie, albo w ogóle dostał odmowę wniosku. Być może istnieje jakaś maszyna losującą sprawdzająca głębiej wybranych ludzi, ale tego ci raczej nikt nie powie.
To jest pytanie jak to o pracę, wpiszesz cokolwiek i przejdzie bo jak sobie wyobrażasz weryfikację twojego pracodawcy?
Góra
 Profil Relacje PM off
pazur lubi ten post.
 
      
#244 PostWysłany: 10 Mar 2020 10:55 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
jakoś_tak napisał(a):
Mam zbyt dużo wątpliwości i przed ESTĄ pewno jeszcze odwiedzę jakiegoś prawnika, bo jak raz zaznaczę karalność to pewno im to zostanie w bazach danych. :shock: Tak mnie ciekawi właśnie, czy ktoś tak miał, jak ja, czy mu to przeszło mimo karalności/aresztowania.

Nie przeceniasz magicznej wiedzy prawników ? Oni chętnie kasę za " poradę" wezmą.
Ale nie wierzę, żeby się orientowali w tym temacie.
Ja Ci za darmo dobrze radzę. Jesteś niekarany w świetle prawa i tak wpisz we wniosku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#245 PostWysłany: 10 Mar 2020 10:58 

Rejestracja: 07 Cze 2019
Posty: 53
pazur napisał(a):
Nie przeceniasz magicznej wiedzy prawników ? Oni chętnie kasę za " poradę" wezmą.
Ale nie wierzę, żeby się orientowali w tym temacie.
Ja Ci za darmo dobrze radzę. Jesteś niekarany w świetle prawa i tak wpisz we wniosku.

Całe nieporozumienie i zapisy w amerykańskich formularzach wynikają z faktu, że w ich systemie prawnym nie ma trybu zatarcia kary.
W naszym jest i w świetle prawa - a o tym jest dyskusja - jesteś niekarany.
Co do reszty - zrobisz jak chcesz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#246 PostWysłany: 10 Mar 2020 11:10 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
I skoro w polskim KRS nie ma śladu o tym fakcie, to żaden cudowny komputer amerykański , nie wywlecze faktu skazania kiedyś tam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#247 PostWysłany: 11 Mar 2020 14:46 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 8
zimsky napisał(a):
Urzędnik na ESTA w USA to sprawdza paszport, ściąga odcisk, pyta po co, na ile, do kogo i życzy miłego pobytu. Najnormalniejsza kontrola paszportowa i mu na pewno na jego amerykańskim szpiegowskim monitorze nie wyskoczy że jakiś Anon z Polski 15 lat temu dostał zawiasy :D Jeśli w ogóle przy wjeździe turystycznym istnieje taka możliwość że ktoś to ze strony amerykańskiej sprawdzi (ale po co) to cofnięty byś został na wylocie, albo w ogóle dostał odmowę wniosku. Być może istnieje jakaś maszyna losującą sprawdzająca głębiej wybranych ludzi, ale tego ci raczej nikt nie powie.
To jest pytanie jak to o pracę, wpiszesz cokolwiek i przejdzie bo jak sobie wyobrażasz weryfikację twojego pracodawcy?


Co do pracodawcy: to tak, mogą zadzwonić. U gościa z którym pracowałem, który składał o turystyczną i rzeczywiście dzwonili do szefa i pytali się czy taki a taki pracuje i czy ma umowę na stałe, ale tego to się nie obawiam akurat. Czy to było losowe to akurat nie wiem, ale nie radziłbym podawać jakiejś fejkowej firmy czy coś, bo akurat łatwo się można wpierdzielić;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#248 PostWysłany: 11 Mar 2020 15:39 

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 548
Loty: 368
Kilometry: 611 597
niebieski
@jakoś_tak

Formalnie:
Z tego co czytałem na innym polskim forum, które zajmuje się USA, emigracją, itd. - na pytanie ,,czy było się KIEDYKOLWIEK skazanym ?" należy w takim wypadku zaznaczyć ,,TAK" i zatarcie wyroku w KRK nie ma tu nic do rzeczy.
Możliwe, że spowoduje to odrzucenie wniosku ESTA i będziesz musiał udać się do konsulatu po wizę.

Praktycznie:
Służby Amerykańskie nie są w stanie weryfikować każdego turysty. Nawet jeśli przy jakimś kliencie zapali się czerwona lampka, to zapewne skończy się na uzyskaniu od naszych władz dostępu do KRK, gdzie w Twoim wypadku nie będzie info o karalności.

Inna sprawa, kiedy ktoś stara się o zieloną kartę lub o wizę migracyjną. Wtedy taka osoba jest prześwietlana bardzo szczegółowo i prawdopodobnie służby mają do całej wiedzy na temat człowieka.

Reasumując:
Jeśli zamierzasz lecieć/latać do USA wyłącznie turystycznie, to przy zaznaczeniu odpowiedzi ,,NIE" we wniosku nie masz się czego obawiać*.
Natomiast na przyszłość, w przypadku chęci emigracji do Stanów taka odpowiedź zamyka Ci to furtkę, ponieważ przy szczegółowym prześwietleniu to kłamstwo zostanie wykryte, a jak wiadomo, u Jankesów za kłamstwo najczęściej dostaje się wieloletniego/dożywotniego bana.

* - oczywiście nikt nie daje na to gwarancji, ostateczna decyzja należy do Ciebie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol lubi ten post.
 
      
#249 PostWysłany: 11 Mar 2020 17:31 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 8
No właśnie podnosiłem nawet, że jest pytanie o to czy "kiedykolwiek", a nie jaki jest mój obecny status prawny. Pójdziemy do sądu po to świadectwo niekaralności to podpytam, jaki oni mają na to pogląd. Teoretycznie zawiasy nie są nawet karą, bo są jej odwleczeniem, ale nie jestem prawnikiem i nie będę się mądrzyć. Generalnie wiza w takim przypadku będzie droższa, bo trzeba te akty dostarczyć przetłumaczone przez tł. przysięgłego a jak i tak się konsulowi coś nie zwidzi to i tak mnie odrzuci i wywalę tę kasę w błoto.
Wybieram tam na 7 dni, na wesele rodziny mojej żony, nie ma opcji o żadnym przedłużaniu pobytu czy machlojkach etc., bo od razu planujemy kupić bilety powrotne. Chciałbym na dłużej, ale po pierwsze to za droga sprawa, a po drugie to i tak nie dostanę urlopu na tyle. Mamy tu swoje zobowiązania. Nawet jak nam bagaże przekopią to poza ciuchami na wesele i prezentem nie będziemy mieć wiele rzeczy. Mało prawdopodobne że w ogóle jeszcze kiedykolwiek tam polecę, a już na pewno nie w celach zarobkowych - w Skandynawii lepiej płacą, a i do domu bliżej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#250 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
jakoś_tak napisał(a):

Zdania są różne, wg tej strony zatarcie można sobie wsadzić w cztery litery i szukam kogoś, kto miał taki przypadek. Że zaznaczył karalność i co się stało. .


Miałem podobny dylemat. Byłem karany. Zatarło się. Wszędzie mogę podawać się za niekaranego. Składałem wniosek o wizę w 2017r. Wtedy pytanie brzmiało czy kiedykolwiek wcześniej byłem karany. Zaznaczyłem, że nie byłem, bo nie chciałem składać wyjaśnień, a wiedziałem, że w systemie tego nie ma. Nikt o nic nie pytał. Jednak było to kłamstwo, bo Amerykanie mądrze skonfigurowali pytanie. Wizę dostałem za pierwszym podejściem. Później rozmawiałem z kolegą który powiedział mi, że w jakimś systemie wewnętrznym jest po tym ślad. Tzn nie mógłbym pracować w Polskich służbach mundurowych ponieważ nie mam już nieposzlakowanej opinii, a taki wywiad robi się np do pracy w Policji.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#251 PostWysłany: 11 Mar 2020 19:15 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 8
W ESTA to pytanie nadal wygląda tak samo. Wysłałem właśnie profilem zaufanym zapytanie do KRS'u żeby sprawdzić. O tych rejestrach wewn. nie słyszałem, ale podejrzewałem że są jakieś - dzięki za Twoją odpowiedź!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#252 PostWysłany: 11 Mar 2020 21:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
@jakoś_tak To jest rejestr na potrzeby służb. Jeśli masz zatarcie skazania to w ich systemie również widniejesz jako niekarany, jednak widzą to zatarcie i za co byłeś kiedyś skazany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#253 PostWysłany: 12 Mar 2020 05:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
kontrol napisał(a):
że w jakimś systemie wewnętrznym jest po tym ślad. Tzn nie mógłbym pracować w Polskich służbach mundurowych ponieważ nie mam już nieposzlakowanej opinii, a taki wywiad robi się np do pracy w Policji.

To się nazywa "Krajowy System Informacji Policji" szczegóły masz tu: DECYZJA NR 165 KOMENDANTA GŁÓWNEGO POLICJI z dnia 25 lipca 2017 r.

Powiem Ci tak.
Mogłem niedawno, nieoficjalnie, sprawdzić siebie samego w KSIPie. Była tam informacja, że w 1988 roku (miałem wtedy 16 lat) zostałem spisany za picie wina w parku przed godziną 13.00.
Wnioski wyciągnij sam. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#254 PostWysłany: 12 Mar 2020 07:42 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
To musisz mieć nieźle chody, bo gdy ja poprosiłem dobrego kumpla o sprawdzenie w drodze wyjątku pewnego kontrahenta, to mi odmówił, mówiąc że zostaje ślad sprawdzenia i może mieć ew.nieprzgjemnosci, a ma dostęp nieograniczony.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#255 PostWysłany: 12 Mar 2020 15:17 

Rejestracja: 09 Mar 2020
Posty: 8
Moja znajoma pracuje w banku, w którym konto ma pewnie toruński ksiądz;) Mogą sprawdzić każde konto w Polsce, ale to jest zablokowane, a jak tylko spróbują włączyć to, zaraz będzie telefon ze zjebą z centrali, na tyle że można z roboty wylecieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#256 PostWysłany: 19 Maj 2020 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 245
Loty: 198
Kilometry: 447 479
Ja mam pytanie trochę z innej beczki.
Jak wygląda sprawa z ESTA, jeżeli wyrobimy ją przed wizytą w jednym z krajów "zakazanych", w tym przypadku w Iraku, a następnie po wizycie w Iraku chcemy wjechać do USA, gdy ESTA będzie wciąż ważna?
Czy ESTA traci swoją ważność i trzeba się ubiegać o wizę, czy ewentualnie bedzie troche dłuższa rozmowa z pogranicznikiem?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#257 PostWysłany: 19 Maj 2020 13:43 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
Z FAQ na oficjalnej stronie ESTA:

Cytuj:
When do I need to reapply for an ESTA?
A new travel authorization may be required in any of the following circumstances:

The traveler is issued a new passport
The traveler changes his or her name
The traveler changes his or her gender
The traveler's country of citizenship changes; or
The circumstances underlying the traveler's previous responses to any of the ESTA application questions requiring a "yes" or "no" response have changed.
Góra
 Profil Relacje PM off
matbob1990 lubi ten post.
matbob1990 uważa post za pomocny.
 
      
#258 PostWysłany: 17 Maj 2021 20:46 

Rejestracja: 17 Maj 2021
Posty: 1
Złożyłam wniosek - wypełniłam formularz ESTA. Dostałam pozytywną odpowiedź, a dziś się zorientowałam, że w paszporcie mam dwa imiona, a na wniosku wpisałam jedno. Wie ktoś, czy to duży błąd i czy tak może zostać? Mogą mnie nie wpuścić do USA? Ewentualnie, jak to naprawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#259 PostWysłany: 17 Maj 2021 20:49 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Centrum komunikacji w kwestiach podróży

Kontakt telefoniczny:1-202-325-8000

albo

https://pl.usembassy.gov/pl/embassy-consulate-pl/
Góra
 Profil Relacje PM off
marcino123 uważa post za pomocny.
 
      
#260 PostWysłany: 17 Maj 2021 21:22 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@Gaya O ile się nic ostatnio nie zmieniło to w formularzu ESTA jest (było w 2019) napisane "First (Given) Name". Więc, o ile nie masz imienia dwu-członowego jest tak jak powinno być.
Góra
 Profil Relacje PM off
Madbal uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group