Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/

[ 253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#221 PostWysłany: 07 Lut 2020 15:32 

platynowy
DonCorrado napisał(a):
Karty to taki jednak niewolniczy system. To jednak trzeba pokazac gotowke czy jakis wydruk salda? Pierwsze slysze, myslalem ze pytaja o miejsce zatrudnienia i zawod.

Mogą poprosić o pokazanie salda - w bankomacie lub internecie.

#222 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:16 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Ale że co? Trzeba być na to przygotowanym, mieć wydruk za pasem czy nagle poproszą odpal telefon i wejdz na swoje konto?
 Relacje PM off  

#223 PostWysłany: 07 Lut 2020 20:19 

platynowy
Mogą o to poprosić. Ale oczywiście nie ma obowiązku postąpienia zgodnie z tą prośbą.

#224 PostWysłany: 15 Lut 2020 17:18 

Witam, Wniosek złozony w tamtym roku, czekam na rozpatrzenie do dzis (bylem w Iranie w lutym 2019 i tak tez we wniosku napisałem - dziennikarz/reporter). Wniosek nie został odrzucony, ale juz 3 miesiac: Trwa oczekiwanie na autoryzację. Troche to denerwujące ;) - po odrzuceniu starałbym sie o wizę, a tak ? Kto ma podobnie?
 Relacje PM off  

#225 PostWysłany: 15 Lut 2020 23:08 
Awatar użytkownika

Loty: 8
Kilometry: 8 761
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Dlaczego nie zapytasz u źródła?
 Relacje PM off  

#226 PostWysłany: 23 Lut 2020 11:57 

Mam pytanie dotyczące wniosku ESTA. Przy wypełnianiu grupowego wniosku ESTA przy jednym z nich pomyliłem dane i adres pracodawcy wpisałem inne nazwisko i inna ulice niż powinna być. Zgadza się tylko imię i nr budynku. ESTA została zaakceptowana, jednakże dziś chcą wydrukować potwierdzenia przejrzałem jeszcze raz wniosek i zauważyłem ten błąd. Wyjazd jest za tydzień. W związku z czym mam pytanie czy powinieniem wystąpić o nowy wniosek czy nie jest to potrzebne?
 Relacje PM off  

#227 PostWysłany: 23 Lut 2020 13:14 
Awatar użytkownika

złoty
Podałeś nieprawdę.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#228 PostWysłany: 24 Lut 2020 22:26 

Coś mnie tknęło i zajrzałem dzisiaj do naszych zaakceptowanych wniosków i nasuwaj się dwa pytania.
1. Dane rodziców. Z tego co kojarzę we wniosku były nazwiska podane jako "rodowe". W każdym wniosku wpisaliśmy nazwisko panieńskie matki. Czy jest to poprawna forma czy chodzi o nazwisko aktualne, po ślubie i trzeba składać nowy wniosek?
2. U jednej z osób we wniosku wpisany jest zakład pracy wraz z adresem, puste natomiast zostało pole o stanowisku pracy. Trzeba to dopisywać?

Pytania dosyć blachę, esta zaakceptowana w ciągu 2 godzin natomiast dzisiaj mam mętlik w głowie czy aby dobrze jest wypełniona, a Google nie odpowiada na takie pytania.
Do wyjazdu jeszcze sporo czasu więc złożenie nowych wniosków to nie problem jeżeli są wypełnione z błędami.
 Relacje PM off  

#229 PostWysłany: 09 Mar 2020 18:58 

Mam pytanie dotyczące karalności:
Niestety byłem w przeszłości karany za wypadek samochodowy - kara w zawieszeniu, w Polsce zamazana już, ale wiem że oni nie stosują przedawnienia.
Całą resztę wniosku akurat wypełnię OK, mam rodzinę, stałą pracę, własny dom, samochód, zobowiązania, etc. wyjeżdżam na 7 dni do rodziny na ślub, generalnie nie ma się do czego przyczepić.
Czy ktoś karany składał wniosek? I z jakim wynikiem? Bo coś czuję że i tak skończę na standardowej wizie.
 Relacje PM off  

#230 PostWysłany: 09 Mar 2020 20:22 

Ostrzeżenia: 2
Zbanowany
złoty
Nie jesteś karany, skoro nastąpiło zatarcie.
 Relacje PM off  

#231 PostWysłany: 09 Mar 2020 20:31 

-- 09 Mar 2020 20:29 --

Zdania są różne, wg tej strony zatarcie można sobie wsadzić w cztery litery i szukam kogoś, kto miał taki przypadek. Że zaznaczył karalność i co się stało. Planuję i tak wypełnić ESTĘ jak będę znać konkrety, bo odrzucenie to tylko 4$. Jak zadzwonię do ambasady to i tak na pewno mi każą zaznaczyć karalność, to nawet nie ma sensu tam dzwonić.
https://wizaonline.org/blog/wiza-do-usa-a-karalnosc/

-- 09 Mar 2020 20:31 --

Strona ambasady też tak twierdzi https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/za ... aralnosci/
Pytają o to czy kiedykolwiek byłeś karany, a nie obecny status prawny.
 Relacje PM off  

#232 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:08 

Zbanowany
złoty
Skoro na jakimś blogu twierdzą, że trzeba zaznaczyć karalność, to zaznacz.
Ja twierdzę, że jesteś niekarany. I dokumenty też tak twierdzą.
 Relacje PM off  

#233 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:35 

Mam zbyt dużo wątpliwości i przed ESTĄ pewno jeszcze odwiedzę jakiegoś prawnika, bo jak raz zaznaczę karalność to pewno im to zostanie w bazach danych. :shock: Tak mnie ciekawi właśnie, czy ktoś tak miał, jak ja, czy mu to przeszło mimo karalności/aresztowania.
 Relacje PM off  

#234 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:36 

platynowy
Powinieneś zaznaczyć karalność.

#235 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:39 

Zbanowany
złoty
W jaki sposób to można zweryfikować?
Skoro rejestr jest czysty.
 Relacje PM off  

#236 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:43 

platynowy
To już pytanie nie do mnie. Ale urzędnicy amerykańscy mają swoje metody...
jakoś_tak lubi ten post.

#237 PostWysłany: 09 Mar 2020 21:47 

Zbanowany
złoty
Zapewne. Jak spytają na lotnisku to sam się przyzna. :D
 Relacje PM off
manyaky lubi ten post.

#238 PostWysłany: 09 Mar 2020 23:39 

Generalnie lepiej zeby mnie teraz odmowa esty wysłała do konsula niż, urzędnik w USA wysłał mnie do kraju. Na pewno taniej :lol:
 Relacje PM off  

#239 PostWysłany: 10 Mar 2020 00:05 
Awatar użytkownika

niebieski
Urzędnik na ESTA w USA to sprawdza paszport, ściąga odcisk, pyta po co, na ile, do kogo i życzy miłego pobytu. Najnormalniejsza kontrola paszportowa i mu na pewno na jego amerykańskim szpiegowskim monitorze nie wyskoczy że jakiś Anon z Polski 15 lat temu dostał zawiasy :D Jeśli w ogóle przy wjeździe turystycznym istnieje taka możliwość że ktoś to ze strony amerykańskiej sprawdzi (ale po co) to cofnięty byś został na wylocie, albo w ogóle dostał odmowę wniosku. Być może istnieje jakaś maszyna losującą sprawdzająca głębiej wybranych ludzi, ale tego ci raczej nikt nie powie.
To jest pytanie jak to o pracę, wpiszesz cokolwiek i przejdzie bo jak sobie wyobrażasz weryfikację twojego pracodawcy?
 Relacje PM off
pazur lubi ten post.

#240 PostWysłany: 10 Mar 2020 10:55 

Zbanowany
złoty
jakoś_tak napisał(a):
Mam zbyt dużo wątpliwości i przed ESTĄ pewno jeszcze odwiedzę jakiegoś prawnika, bo jak raz zaznaczę karalność to pewno im to zostanie w bazach danych. :shock: Tak mnie ciekawi właśnie, czy ktoś tak miał, jak ja, czy mu to przeszło mimo karalności/aresztowania.

Nie przeceniasz magicznej wiedzy prawników ? Oni chętnie kasę za " poradę" wezmą.
Ale nie wierzę, żeby się orientowali w tym temacie.
Ja Ci za darmo dobrze radzę. Jesteś niekarany w świetle prawa i tak wpisz we wniosku.
 Relacje PM off  

[ 253 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 1 gość