Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 23 Cze 2019 22:43 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 2
5 lat temu polecialem po raz pierwszy do stanow, do brata ' odwiedziny mialy potrwac 2 tyg, lecz tak mi sie spodobalo ze zostalem dluzej,
'gdy zblizal sie koniec waznosci pobytu wbity przez urzednika na lotnisku, postanowilem przedluzyc swoj pobyt.
Wyslalem odpowiednie pisma, zaplacilem cos okolo 300$ i dostalem zgode na pobyt na nastepne 6 miesiecy.
W przyszlym miesiacu lece drugi raz do usa. Minelo sporo czasu i zgubilem dokumenty potwierdzajace ze otrzymalem wtedy zgode na dluzszy pobyt.
Chcialem zapytac czy ktos byl w podobnej sytuacji i jak przebiega kontrola na lotnisku podczas ponownej wizyty. ✌
Licze na pomoc, bo w internecie ciezko cos znaleźc na ten temat.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Cze 2019 00:24, edytowano w sumie 1 raz
U S A i in.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 23 Cze 2019 23:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
W systemie powinni mieć,że dostałeś wtedy zgodę i cały pobyt był legalny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Cze 2019 23:26 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
@Lechu91

Jeśli nie upłynęło jeszcze 5 lat to możesz sprawdzić status wizyty na
https://i94.cbp.dhs.gov/I94/#/home#section
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 24 Cze 2019 07:38 

Rejestracja: 23 Cze 2019
Posty: 2
Dzieki za link, sprawdziłem ale jest tam tylko informacja o przylocie i dacie wylotu, nie ma nic apropo przedluzenia.
No nic, licze na to ze mnie nie zawrócą na lotnisku w NY.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 04 Paź 2019 17:50 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
To otwieramy nowy temat -
Ile to kosztuje ?
i
Kogo wrocili z lotniska?

Opisujcie swoje przypadki ;)

Tapniete z telefonu


Ostatnio edytowany przez brzemia, 05 Paź 2019 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#6 PostWysłany: 04 Paź 2019 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Tylko kogo to rusza...

Podróżnicy już wiedzą i w większości byli w USA, a do pracy do USA nie ma już po co jechać.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Paź 2019 17:57 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Jeszcze pewnie kilka miesięcy minie zanim ktoś będzie miał okazję przetestować. Chyba że osoby z podwójnym obywatelstwem się wypowiedzą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#8 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:02 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Rusza tych co nie wiedzą, nie byli i raczej nie pojadą - ale będą mogli być dumni z tego że rzekomo Polska właśnie wstała z kolan .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#9 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:06 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
ja 10-12 lat czekam az znoisa. powiedzialem kiedys publicznie ze nie bede jezdzil i sie prosil i pojade jak zniosa.

wiec szukam juz lotow :D
Góra
 Profil Relacje PM off
8 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#10 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2013
Posty: 826
Loty: 8
Kilometry: 8 761
niebieski
A mnie to rusza, bo do tej pory, za te wizy płacił kto chciał jechać, teraz zapłacimy wszyscy za to zniesienie!
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#11 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:17 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
mnie tez rusza. bo chcac jechac mialem do oplacenia 4 osoby i wyjazd do WAW lub KRK .

3000-3200 zl to malo nie jest
Góra
 Profil Relacje PM off
pablo1603 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#12 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Teraz zapłacisz 4x14$ za wjazd lub z 5 000 - 10 000zł za bilety jeśli Wam zrobią odmowę na granicy, bo chyba zdajecie sobie sprawę że większość tych ludzi którzy mieli odmowę u nas teraz będą mieli odmowy w USA :P
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Mc Artur lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#13 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:23 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Spora czesc nie chciala tyle placic. Teraz zaplacą mniej....

Nie kazdy chce do USA 10 razy jechac...

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
14$ za wjazd zgodnie z tym:

What You Need:

Valid passport from a Visa Waiver Program country
Valid credit card (MasterCard, VISA, American Express, and Discover (JCB, Diners Club)) or PayPal to pay the US $14 per application.
Your contact information.
Your most recent employment information, if applicable.


Zawrócą pewnie większość z tych którzy nie dostaliby wizy w PL. Plus jest taki że jak Cię zawrócą to nie Ty ogarniasz sobie bilet tylko do miejsca z którego przyleciałeś musi dostarczyć Cię linia lotnicza która przywiozła Cię do USA.

Aaa i co ważne jak ktoś ma wizę np ważną jeszcze ileś tam lat do do tego czasu może sobie na tej wizie latać czyli nie płacić za wjazdy, wypełniać formularza VWP itp. Chyba też na VWP z tego co pamiętam trudniej jest przedłużyć pobyt będąc na miejscu niż mając wizę taką jak mieliśmy dotychczas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#15 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:43 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Niby koniec ale macie za swoje miłośnicy Iranu :

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wizy-do ... ch/mz2xplf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#16 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:49 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Cytuj:
Objęcie kraju programem ruchu bezwizowego nie jest też nieodwołalne. Wciąż obowiązuje reguła nieprzekraczania 3 proc. odmów prawa wjazdu.

Czy ten fragment to prawda? Jeżeli tak by było, to raczej długo to by nie potrwało - jak o wizę muszą się starać tylko osoby "niepewne" to odsetek odmów będzie raczej dużo wyższy niż obecnie.
Wiadomo jak jest z VWP w przypadku osób którym kiedyś odmówiono? Z automatu muszą iść do ambasady, czy mogą dostać ten papierek za $14. Mam w rodzinie osobę, która w latach 80 nie dostała wizy i zastanawiam się jak to zadziała
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#17 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:51 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
Tak to prawda. Kiedyś z programu visa waiver wywalili Argentynę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#18 PostWysłany: 04 Paź 2019 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
Hmm po 15 latach oczekiwania można pomyśleć o ponownych odwiedzinach u wuja Sama :) . Jeśli się nie mylę najbezpieczniejszy sposób to wjechać lądem przez Meksyk lub Kanadę - jeśli wpuszczą to następnym razem można lecieć bezpośrednio, choć wiadomo za każdym razem decyduje urzędnik na granicy.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#19 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
szymonpoznan1 napisał(a):
Teraz zapłacisz 4x14$ za wjazd lub z 5 000 - 10 000zł za bilety jeśli Wam zrobią odmowę na granicy, bo chyba zdajecie sobie sprawę że większość tych ludzi którzy mieli odmowę u nas teraz będą mieli odmowy w USA :P

mając wizę też mogą nie wpuścić
poza tym o czym tu pitolić?
trzeba się cieszyć, ale rozumiem, że żal dupę ściska jak się wybezalowało 160$
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#20 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
cypel napisał(a):
szymonpoznan1 napisał(a):
Teraz zapłacisz 4x14$ za wjazd lub z 5 000 - 10 000zł za bilety jeśli Wam zrobią odmowę na granicy, bo chyba zdajecie sobie sprawę że większość tych ludzi którzy mieli odmowę u nas teraz będą mieli odmowy w USA :P

mając wizę też mogą nie wpuścić
poza tym o czym tu pitolić?
trzeba się cieszyć, ale rozumiem, że żal dupę ściska jak się wybezalowało 160$


Mylisz się. Mi żal dupy nie ściska bo taniej mi wyjdzie jak to mówisz wybecalowana wiza ;) A zawrotów będzie więcej to fakt: dotychczas zawracają ludzi którzy dostali promesę (zwaną potocznie wizą) w Polsce, ale coś tam nie stykało na granicy. A teraz będą zawracać też te osoby które by promesę dostały ale coś tam jednak zawiniły ale też te które w Polsce wizy by nie dostały - bo polecą bo przecież VWP a potem będzie zdziwienie ;)
Dla mnie to bez różnicy jest czy są wizy czy nie, każdy normalny dostawał, nie uznawałem tego za upokarzające, a dla mnie to jedynie sprawa polityczna i ewentualnie ego niektórych ludzi którzy czuli się upokorzeni :)

Żalu dupy nie mam i szczerze mówiąc gdybym nie miał wizy w tym momencie to prawdopodobnie bym zawnioskował teraz dopóki można by mieć zwykła wizę na 10 lat.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group