Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Sie 2016 22:29 

Rejestracja: 23 Lip 2015
Posty: 7
Witam,

posiadam kartę debetową w T-mobile w Polsce. (walutowa dolarowa)
Czym najlepiej płacić w restauracjach, sklepach? Jadę do USA na 2 tygodnie.
Czy taka karta się sprawdzi? Czy może są wymagania co do karty kredytowej?
Będę wdzięczny za porady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 02 Sie 2016 22:57 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Zabierz dwie karty z różnych banków. Nasze banki lubią w weekendy i w nocy robić przerwy na prace konserwacyjne, co ze względu na przesunięcie czasowe może mieć znaczenie.

Najlepsze kursy ma (miała?) karta dolarowa z kantoru Aliora.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2016 00:49 

Rejestracja: 11 Gru 2011
Posty: 679
niebieski
O jakich "najlepszych kursach" mówisz kolego @jaz99? Przecież to jest z definicji karta walutowa $. Zasilasz zielonymi z dowolnego źródła i masz płatności 1:1.

Co do meritum to jest świetna karta i bez problemu akceptowana w USA. Polecam tylko przed wyjazdem powiadomić bank o planowanej podróży bo lubią blokować czasowo kartę przy próbie transakcji w USA (odblokowanie to nic trudnego, ale może trochę zająć, a blokady z reguły zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie:) ). Kredytówkę zawsze za granicą lepiej mieć.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2016 08:12 

Rejestracja: 23 Lip 2015
Posty: 7
Dzięki za informacje.
Jeszcze mam takie pytanie. Czy w USA jest coś takiego jak płatność zbliżeniowa?
Czyli:
1.Karta walutowa USD z tmobile / alior kantor walutowy
2. Zasilenie karty dolarami
3. Powiadomienie banku o wyjeździe do usa
4. Płatność kartą w hotelach, restauracjach, sklepach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2016 08:43 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
kalimer napisał(a):
Jeszcze mam takie pytanie. Czy w USA jest coś takiego jak płatność zbliżeniowa?

nie, najczęściej nie da się nawet zapłacić na chip, jedynie swipe czyli na pasek magnetyczny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2016 08:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
i jest jeszcze revolut:
revolut,181,93883
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2016 09:09 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
wikiman napisał(a):
O jakich "najlepszych kursach" mówisz kolego @jaz99? Przecież to jest z definicji karta walutowa $. Zasilasz zielonymi z dowolnego źródła i masz płatności 1:1.


Chodziło mi o kursy przy płaceniu innymi walutami, np. ISK. Wątek dotyczył USA i faktycznie powinienem wyrazić się precyzyjniej.
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Sie 2016 15:38 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Wróciliśmy miesiąc temu.
Ja nie polecam karty usd Tmobile-Alior Bank. Były problemy z płatnościami - przechodziły tylko w niektórych sklepach - tych bez pinu. W tych terminalach z pinem nie działała.
Polecam za to kartę walutową mbanku - działała wszędzie.
Jest duża różnica pomiędzy kartą walutowa a kredytową - raz przez przypadek zapłaciliśmy kredytową - ściągnęli prowizję a dolar był po 4.35.
Za samochód też płaciliśmy walutową ( a zamawialiśmy przez neta kredytową).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 25 Wrz 2016 17:32 

Rejestracja: 09 Lip 2016
Posty: 8
Ja przeżyłem 3,5 tygodnia z kartą dolarową kantoru Alior Banku.
I tak...
Płatności na stacjach benzynowych - tylko w jednym przypadku ( na Pump N Snack w Las Vegas) przyjęło ją przy dystrybutorze.
W pozostałych przypadkach musiałem isc do budki i deklarować ilość paliwa do zatankowania.
Dwukrotnie mimo wpisania dobrego PINu pokazało info, że PIN nieprawidłowy i płaciłem gotówką. O dziwo jeden z przypadków mial miejsce na stacji ( chyba Alliance) na której tydzień wcześniej płatność przeszła w budce bez problemu.
W sklepach i lokalach nie było najmniejszego problemu.Czasami wołało o PIN a czasami autoryzowało tylko po włożeniu "chipu"
W którymś Walmarcie terminal powitał mnie w języku polskim :)
Generalnie, na karcie można polegać, tym bardziej ze ściąga z konta sumę jaka zapłaciliśmy bez żadnych dodatkowych opłat czy przeliczeń
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 01 Paź 2016 01:07 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 28
Blank76 ,
Tez uzywalem karty $ z kantoru.alior:
- problem na kilku stacjach przy probie platnosci w dystrybutorze (ale tylko na firmowych stacjach typu Shell czy Chevron, na noname przechodzilo bez problemu) - problem jest taki ze dystrybutor probuje wykonac autoryzacje na karcie i obciaza ja dopiero po faktycznym zatankowaniu paliwa - te na Shell i Chevron robia to z automatu na "Debit" co nie dziala na tej akurat karcie. W innych dystrybutorach robie taka blokade na "Credit" i tutaj juz wszystko hula. Oczywiscie problem mozna obejsc idac do sklepu i placac przy terminalu.
- generalnie zawsze jezeli jest wybor Debit/Credit - wybieraj Credit - przechodzi w 95%
- w niektorych sklepach (np ROSS) nie ma wyboru na terminalu miedzy Debit i Credit, kasjer wbija kwote, pokazuje Ci PIN, ty go wbijasz a karte odrzuca - jest na to sposob - gdy wyswietli sie pole z wpisaniem kodu pin, wystarczy nacisnac CANCEL i z karty pobierze automatycznie kwote na CREDIT - transakcja udana


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Paź 2017 11:13, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 03 Lis 2016 13:08 

Rejestracja: 26 Lip 2016
Posty: 33
My mieliśmy w trakcie wizyty w USA również problemy z płaceniem m.in na stacjach benzynowych i w różnych miejscach gdzie proszono głównie o PIN. Pod sam koniec wizyty w sklepie gdzie poproszono o PIN i oczywiście potem kartę odrzuciło mimo prawidłowego PINu jako niezaakcetpowanie karty pewna Amerykanka kasjerka jeszcze raz przeciągneła nam kartę, gry poproszono o PIN nacisnęła "OK" - bez wpisania PIN i karta przeszła bez problemu. Do końca wizyty tak własne postępowaliśmy gdy proszono o PIN - wciskaliśmy ok bez wpisywania niczego i karta bez problemu była przyjmowana i płatność sciągana normalnie:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Lis 2016 18:47 

Rejestracja: 30 Maj 2013
Posty: 430
Loty: 644
Kilometry: 1 419 433
niebieski
Dla polskich kart debetowych jak wybierze się opcje ze jest to karta kredytowa wtedy nie pyta o pin i płatność przechodzi.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Paź 2017 16:17 

Rejestracja: 16 Wrz 2017
Posty: 6
Loty: 1
Kilometry: 9 658
-- 08 Paź 2017 17:14 --

Cześć,

W jakim banku polecacie założyć konto dolarowe przed wyjazdem do Stanów tak, żeby nie było problemów z wypłacaniem z karty z bankomatów i żeby za dużo za nie nie zapłacić?

-- 08 Paź 2017 17:17 --

Uprzejmie proszę o rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 08 Paź 2017 16:29 

jaka-karta-platnicza-placic-w-usa,766,98422
Góra
 PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 08 Paź 2017 16:36 

Rejestracja: 15 Mar 2017
Posty: 12
Zdecydowanie Citibank.
Oczywiście w Polsce trzeba spełnić określone warunki, żeby było za darmo Citi Priority (5000 zł wpływów na miesiąc - nie musi to być wypłata, dodatkowo produkt kredytowy - karta / pożyczka).

Konto dolarowe w Citi, a w USA w dużych miastach masz na co drugim rogu Citibank. Wypłaty za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 08 Paź 2017 20:19 

Rejestracja: 21 Lis 2014
Posty: 607
niebieski
"Zdecydowanie" to w zasadzie każda karta, kóra albo zapewni korzystny przelicznik z PLN albo bezpośrednio walutowa- dolarowa.
Citibank wybór dobry jak każdy inny, ale na pewno nie warty robienia czegokolwiek specjalnego.

Płatności kartowe w USA są szybkie i bezproblemowe- jeśli wiemy, z czym je jeść.
Sztandarowy przykład niewiedzy u @porzeczka - "na PIN" zapewne oznaczało wybór debit vs credit. ZAWSZE mówimy credit do obojętnie jakiej polskiej karty.

Kolejna kwestia to płatności zbliżeniowe- akceptowane są coraz częściej i w coraz większej ilości miejsc.
W odniesieniu do poprzedniego- coraz więcej również cywilizowanych terminali znanych z Europy, gdzie wkładamy chip i wprowadzamy PIN- wtedy już nie ma pytania credit or debit.
Wszystko praktycznie *zawsze* działa.

Jedyny faktyczny wyjątek, który może sprawić kłopoty to stacje paliw Chevron. N
ie udało mi się tam nigdy w życiu przedpłacić tankowania, oczywiście u obsługi, jakąkolwiek kartą wydaną w Polsce, łącznie z korporacyjnym Ameksem.
Co do stacji to elementarz: polskie karty (i praktycznie każde wydane poza USA i ew. Kanadą, oraz niektóre szczątkowe z UK) nie zadziałają przy dystrybutorowej samoobsłudze, bo wymagany jest ZIP code. Paliwo przedpłacamy u obsługi.

W USA w zasdzie nie potrzeba większej gotówki do typowej turystycznej aktywności.
Jeśli ktoś planuje większe gotówkowe wydatki, to chyba o tym wie i wtedy warto po prostu przywieźć te kilka papierków w portfelu.

Podsumowując: karta do rachunku w USD z TMobile UBecji będzie doskonała. Zgodnie z tym, co pisali inni, warto mieć w pogotowiu inną kartę z innego banku.
Góra
 Profil Relacje PM off
zdeneksme lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:02 

Rejestracja: 22 Mar 2017
Posty: 16
Warto miec na uwadze problemy z kupnem biletow w automatach. Niektore z nich chyba przyjmuja tylko amerykanskie karty. Z calego 2tyg pobytu na wschodnim wybrzezu jedyne transakcje, ktore mi sie nie udaly to kupno metrocard na tydzien w NYC oraz biletow na komunikacje w Bostonie. Ale juz na airtrain z JFK moglem kupic, tak samo na LIRR. Mam rozne karty, mastercard, visa, citibank, mbank, kredyt, debet, zadna nie dzialala. Tankowania za pomoca karty nie sprawdzalem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lut 2013
Posty: 1402
Loty: 494
Kilometry: 1 102 778
Zbanowany
Uważaj przy płatności kartą w restauracjach, sprawdź dokładnie rachunek, mi kiedyś w Chicago doliczyli 20% napiwku...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 09 Paź 2017 10:57 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
generalnie w stanach przyjęło się, że napiwki w restauracjach to ok. 20-25% rachunku (tak, tak, wiem że dla Europejczyka, to trochę dużo i nie do końca pojęte zjawisko).
Tak więc, jeżeli faktycznie nie chcesz dawać żadnego napiwku lepiej pozycję "tip" przekreślić na slipie, inaczej obsługa może to potraktować, że dajesz właśnie najczęściej dawane 20%. Na 99% nie była to próba naciągnięcia Cię na te kilka/naście USD. Gdy nie dajesz napiwku raczej przygotuj się na szczere pytanie czy coś Ci się nie podobało w pracy kelnerki/a i dlaczego nie chcesz dać napiwku, ot inna kultura.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 09 Paź 2017 11:10 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 226
niebieski
Mi w NYC, w knajpie po włożeniu karty do terminala, zamiast pin od razu wyskoczyło okienko do wpisania samemu ile daje tip.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 113 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group