Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:47 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Można sobie żartować. Czemu nie. Tylko służby USA czy Izraela traktują te sprawy bardzo serio. Tak samo jak mało miarodajna jest opowieść kogoś np z tego forum.
Byłem w Iranie i na granicy z USA spoko. Popytali i wpuścili.
Jego może tak. Ale Ciebie mogą nie wpuścić.
Mają swoje metody, o których w internecie nie przeczytasz.
Jedyna szansa. Trzeba być w porządku i mówić prawdę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:55 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
jak rozumiem, pytanie @Andi dotyczyło PROCEDURY - wiza vs. VWP - a nie kwestii ujawniania, czy nie pobytu w zakazanych krajach

inna sprawa, że nawet we wniosku wizowym należy podać kraje, które się odwiedziło w ostatnich - chyba, dokładnie nie pamiętam - pięciu latach, więc tym bardziej nie łapią się wyjazdy przed 1 marca 2011
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
 
      
#63 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:02 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Rób sobie jak uważasz. A ja rozumiem , że jak pytają , czy byłeś w Iranie, to odpowiadam, że byłem , nawet jak to było 8 lat temu.
A co do @Andi to pytał czy ujawniać pobyt w Iranie przed 2011 rokiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 06 Paź 2019 12:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
@pazur
czytaj ze zrozumieniem: pytanie dotyczyło PROCEDURY (w każdym razie mój post, zacytowany przez @Andi, odnosił się TYLKO do procedury) - czy może aplikować by VWP, czy przejść normalną procedurę wizową. i tu odpowiedź jest jasna -> VWP
ja nic nie pisałem o ujawnianiu/zatajaniu pobytu przed 8 laty
ale zauważ też, że w takiej sytuacji (pobyt przed 1 marca 2011) odpowiedź "tak, byłem w Iranie" na pytanie: "czy odwiedziłeś Iran w przeciągu ostatnich 5 lat", jest kłamstwem...
Góra
 Profil Relacje PM off
Andi lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 06 Paź 2019 13:11 

Rejestracja: 07 Maj 2014
Posty: 1143
Loty: 40
Kilometry: 24 863
niebieski
Czy dobrze zrozumiałem? Uaktualniony formularz ESTA kończy się opłatą i nie ma możliwości zapoznać się tylko z tym co w nim jest, nie kończąc go?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 06 Paź 2019 13:23 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Osoba, która była w Iranie, może oczywiscie wjechać do USA. Niestety nie może skorzystać z ruchu bezwizowego. Musi się starać jak dotychczas o wizę w ambasadzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 06 Paź 2019 14:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
W celu uściślenia o co mi chodziło, otóż kilkanaście lat temu byłem w jednym z tych krajów z listy, czyli długo przed 1 marca 2011 roku. Nie zamierzam niczego zatajać, ale czy w formularzu jest zapis: "Czy kiedykolwiek odwiedziłeś kraj z listy"? Bo jeżeli tak to wpisuję jak było, ale jeżeli jest zapis: " Czy w ciągu ostatnich 5/10 lat odwiedziłeś kraj z listy" to wpiszę zgodnie z prawdą że nie. Czyli zgodnie z procedurą VWP powinienem (przynajmniej teoretycznie) kwalifikować się do tego programu.
@JONASZ jeżeli jest jak piszesz to po co ten zapis o dacie 1 marca 2011 roku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 06 Paź 2019 18:18 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Nie pamiętam, czy takie pytanie w formularzu jest.
Kiedyś wypełniałem taki wniosek dla obywatela Niemiec.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 11 Lis 2019 11:29 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
@Andi
Pytanie brzmi dokladnie tak, jak na zalaczonym obrazku (wersja sprzed ok. tygodnia).

Załączniki:
Pytanie.JPG
Pytanie.JPG [ 30.42 KiB | Obejrzany 1353 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
zbyhu lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 11 Lis 2019 12:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1166
Loty: 363
Kilometry: 392 814
niebieski
A ja mam pytanie - czy jeżeli ktoś posiada wizę B1/B2, powinien także wypełniać ten elektroniczny formularz, czy leci na starych warunkach - po prostu pojawia się na lotnisku i przechodzi standardową procedurę imigracyjną w USA?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 11 Lis 2019 12:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3354
złoty
Na starych warunkach

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
1955845624 uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 11 Lis 2019 12:57 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Może ktoś wytłumaczyć?

"Dodatkowo w przypadku podróży drogą lotniczą lub morską (przewoźnik musi należeć do programu) trzeba pokazać urzędnikowi imigracyjnemu bilet powrotny lub w dalszą podróż poza USA. Warto tu jednak zaznaczyć, że "osoby podróżujące docelowo do Meksyku, Kanady, na Bermudy lub Wyspy Karaibskie muszą być pełnoprawnymi mieszkańcami tych terenów" - podaje Departament Stanu USA w Serwisie Informacji Wizowej dla Polski."

Np. Lecę do Kanady z przesiadką w USA. Nie jestem mieszkańcem Kanady, więc nie mogę lecieć???

I drugie pytanie: wypełniłem wniosek o Esta, zaznaczyłem, że docelowo planuję tam podróżować. Co w przypadku, gdy będę chciał podróżować, ale USA będzie tylko przesiadką do innego kraju? Muszę nową Estę wyrabiać?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 11 Lis 2019 13:15 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
@witekkowal Jak już dostaniesz potwierdzenie ESTA to będzie ważna dwa lata na wszystkie formy podróży: biznesowe, turystyczne czy tranzytowe.
Okazanie biletu powrotnego jest jednym z warunków wjazdu na terytorium USA w programie visa waiver.
Jeśli planujesz pojechać z USA do Meksyku, Kanady, czy na Karaiby to musisz być pełnoprawnym rezydentem tych krajów abyś nie musiał pokazywać biletu powrotnego np. z Kanady.

Ale, jak się człowiek głębiej zastanowi to można sobie na pewno popłynąć z USA na wyspy Karaibskie będące częścią UE. Np. Martynikę czy Gwadelupę.
Góra
 Profil Relacje PM off
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 11 Lis 2019 13:36 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Ok, ale mając lot powrotny z Kanady i mając potwierdzenie, mogę śmiało lecieć?


nawet ktoś miał podobną zagwozdkę:
https://www.lonelyplanet.com/thorntree/ ... estination

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 11 Lis 2019 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Gru 2015
Posty: 446
srebrny
Działa to b. sprawnie. Wniosek złożony po północy, rano zajrzałam na stronę, a tam takie info:
Uzyskałeś/aś autoryzację podróży i masz prawo podróżować do Stanów Zjednoczonych w ramach programu Visa Waiver Program. Nie stanowi to gwarancji otrzymania zezwolenia na wjazd do Stanów Zjednoczonych; ostateczną decyzję podejmuje pracownik Customs and Border Protection (CBP) w porcie wjazdu.

W razie potrzeby możesz w zatwierdzonej autoryzacji zaktualizować następujące informacje: adres pobytu w Stanach Zjednoczonych i adres e-mail. Aby uzyskać dostęp do autoryzacji podróży, musisz podać numer wniosku, numer paszportu i datę urodzenia. Jeśli musisz zmienić jakiekolwiek inne informacje w formularzu, musisz złożyć wniosek o nowe zezwolenie na podróż.

Nie przyszło żadne powiadomienie na maila, musiałam wpisać nr wniosku itd.
_________________
Αντσύνα
Анцина
2022 dhow-przez-zatoke-chwaka-bay-czyli-zanzibar-z-plecakiem,213,168117
2018 Alesund na trzecią randkę
2017 na-bialorus-z-waszmosciami,1509,119604
Góra
 Profil Relacje PM off
olajaw lubi ten post.
olajaw uważa post za pomocny.
 
      
#76 PostWysłany: 11 Lis 2019 16:33 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 52
Loty: 61
Kilometry: 125 539
Dzisiaj na WP pojawił się artykuł dot. podróży do Stanów i wypełniania wniosku ESTA.
Po pierwsze autor twierdzi w nim, że wniosek trzeba wypełnić w języku angielskim, co wydaje się nie być prawdą, ponieważ strona pozwala na wybór języka polskiego.
Po drugie pojawia się w nim takie zdanie: "Przed przystąpieniem do wypełniania aplikacji, warto się upewnić, że mamy paszport biometryczny. Jego skan trzeba będzie wgrać do sytemu. Paszport musi być też ważny przynajmniej pół roku dłużej niż planowana data powrotu."
Czy orientuje się ktoś czy to prawda? Wg informacji na stronie cbp.gov Polska jest na liście krajów, których nie dotyczy "six-month rule" :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 11 Lis 2019 17:23 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Skanu wcale nie trzeba wgrywac do systemu. Jest taka mozliosc, jesli ktos ma takie zyczenie - wtedy dane z paszportu wczytaja sie do odpowiednich pol, ale mozna je oczywiscie wpisac samemu. I oczywiscie masz racje co do waznosci paszportu - musi byc wazny na dlugosc planowanego pobytu.

Wyglada jednak na to, ze jesli zmienisz poszport to bedzie potrzebna nowa ESTA, nie mozna "podmienic" danych paszportowych w istniejacej aplikacji.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 11 Lis 2019 18:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2871
złoty
Zmiana paszportu = nowa ESTA.
Góra
 Profil Relacje PM off
bonheur lubi ten post.
bonheur uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#79 PostWysłany: 12 Lis 2019 09:57 

Rejestracja: 01 Lip 2017
Posty: 257
Czy dobrze rozumiem, że w przypadku przekraczania granicy USA lądem, np. z Kanady, ESTA nie jest potrzebna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 12 Lis 2019 10:54 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Ja tez gdzies czytałem ,że przy przekraczaniu granicy lądowej esta nie jest potrzebna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group