Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#441 PostWysłany: 15 Paź 2022 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Zgadza się, dałem dane hotelu w NYC.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kalispell lubi ten post.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
 Temat postu: Zmiana statusu ESTA
#442 PostWysłany: 24 Paź 2022 11:50 

Rejestracja: 24 Paź 2022
Posty: 1
Witam, podróżowałam do USA na ESTA kilkakrotnie w tym roku (podróż biznesowa). Ostatnia podróż w październiku nie doszła do skutku z powodu kontroli w Londynie. Urzędnik zaczął nas wypytywać o cele podróży i pytał się czemu tak często latamy. Ostatecznie zmienił nam status ESTA i nie wpuścił nas na pokład samolotu do USA. Powodem było to, że skoro lecimy biznesowo, to powinniśmy mieć mieć wizę biznesową, a nie latać na ESTA. Pytanie brzmi: czy jeżeli został zmieniony status ESTA (w którym jest napisane, że nie mogę już podróżować do USA na ESTA), to czy mogę wyrobić nową ESTA jeżeli tamta jeszcze nie skończyła ważności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#443 PostWysłany: 24 Paź 2022 12:44 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3227
srebrny
Jest to bardzo dziwne, bo ESTA upoważnia zarówno do podróży biznesowych i turystycznych. Podobnie jak wiza, która jest wystawiana jako B1/B2. Dawniej zdarzało się na granicy że urzędnik imigracyjny zaznaczał pod stemplem granicznym czy to pobyt B1 czy B2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#444 PostWysłany: 24 Paź 2022 13:09 

Rejestracja: 01 Lut 2018
Posty: 87
Jeśli ktoś jest z wizą eTA w Kanadzie i chce zobaczyć wodospad Niagara po amerykańskiej stronie to musi wyrabiać na granicy miedzy Kanadą i USA wizę ESTA? Czy to jest kosztowne i ma sens?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#445 PostWysłany: 24 Paź 2022 19:49 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@JanuszJanuszewski mały OT - ale wodospad wygląda lepiej od strony kanadyjskiej 8-)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
JanuszJanuszewski uważa post za pomocny.
 
      
#446 PostWysłany: 24 Paź 2022 20:24 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2872
złoty
Annax88 napisał(a):
Witam, podróżowałam do USA na ESTA kilkakrotnie w tym roku (podróż biznesowa). Ostatnia podróż w październiku nie doszła do skutku z powodu kontroli w Londynie. Urzędnik zaczął nas wypytywać o cele podróży i pytał się czemu tak często latamy. Ostatecznie zmienił nam status ESTA i nie wpuścił nas na pokład samolotu do USA. Powodem było to, że skoro lecimy biznesowo, to powinniśmy mieć mieć wizę biznesową, a nie latać na ESTA. Pytanie brzmi: czy jeżeli został zmieniony status ESTA (w którym jest napisane, że nie mogę już podróżować do USA na ESTA), to czy mogę wyrobić nową ESTA jeżeli tamta jeszcze nie skończyła ważności?


Dziwne to... O tyle bardziej, że w Londynie nie ma pograniczników z USA. Dokumenty sprawdzają pracownicy linii, lub inni kontraktorzy.
- Chyba, że coś się zmieniło???
Oni mogą nie wpuścić do samolotu, ale raczej nie mają możliwości zmiany statusu ESTA.
Tak jak pisał @SPLDER, ESTA dotyczy również podróży biznesowej. Może jakoś inaczej określiłaś swój cel podróży?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#447 PostWysłany: 24 Paź 2022 20:26 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3125
platynowy
JIK napisał(a):
@JanuszJanuszewski mały OT - ale wodospad wygląda lepiej od strony kanadyjskiej 8-)
Mały OT

Po kanadyjskiej stronie pewnie nie ma 50 hoteli, kasyn, diabelskiego młyna, popkornu i temu podobnych
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
littleboy1989 uważa post za pomocny.
 
      
#448 PostWysłany: 15 Lis 2022 14:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2018
Posty: 62
Loty: 319
Kilometry: 485 100
Hej mam ważną ESTA do 01.03.2023, granicę będę przekraczał lądowo 25.02, i wylot dalej i bilety mam kupione na 01.03.2023, czyli na dzień końca Esty, czy radzicie robić nowy wniosek ? hm?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#449 PostWysłany: 15 Lis 2022 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Mar 2020
Posty: 17
Loty: 6
Kilometry: 17 108
-- 15 Lis 2022 18:34 --

Esta ważna jest dwa lata, myślę, że pobyt w tej dacie też się liczy. Lepiej wyrób nową, bo możesz zostać niewpuszczony do Stanów.
Przy odprawie sprawdzają wszystko i dopiero wbijają w paszport właściwą wizę ważną trzy miesiące. Nie ryzykuj.

-- 15 Lis 2022 18:44 --

JanuszJanuszewski napisał(a):
Jeśli ktoś jest z wizą eTA w Kanadzie i chce zobaczyć wodospad Niagara po amerykańskiej stronie to musi wyrabiać na granicy miedzy Kanadą i USA wizę ESTA? Czy to jest kosztowne i ma sens?

Nie wyrobisz ESTY dom USA będąc w Kanadzie.
W czasie wyrabiania tego dokumentu jest pytanie, czy jesteś w tym czasie w PL. Po IP komputera wywali nie da rady złożyć wniosku. Ja byłem w Stanach i pojechałem z Florydy do Buffalo nad Niagarę. Nie wiedziałem, że tam dotrę i zobaczyłem Niagarę ze strony USA. Nie ryzykowałem wyrabiania ESTY do Kanady, bo pamiętałem o tym pytaniu we wniosku a oni wszystko potrafią wychwycić i wolałem nie mieć w przyszłości kłopotów z wizą.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#450 PostWysłany: 02 Sty 2023 00:14 

Rejestracja: 06 Lis 2018
Posty: 55
Złożyłam wniosek o ESTA, tylko teraz uświadomiłem sobie, że wpisałem tylko jedno imię z paszportu zamiast dwóch? WIe ktoś jak można to poprawić?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#451 PostWysłany: 02 Sty 2023 09:37 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Złożyć drugi wniosek, a ten olać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#452 PostWysłany: 03 Sty 2023 12:50 

Rejestracja: 03 Sty 2023
Posty: 1
Mam pytanko. Obecnie mam zatwierdzoną ESTE ale podczas składania zoznaczyłem ze będę leciał tranzytem. Teraz plany się zmieniły u planuje na miesiąc zostać w USA.
Czy muszę na nowo wyrobić ESTE aby móc zostać w Stanach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#453 PostWysłany: 03 Sty 2023 13:21 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Nie, o ile nie zamierzasz np. pracować na miejscu - do tego potrzebna jest wiza
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#454 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 460
srebrny
Przejrzałem cały temat ale nie znalazłem takiej kombinacji:
Transfer w USA. Ja mam wizę B1/B2 (swoją droga w starym paszporcie, ale wiadomo, że dalej działają), żona i dziecko nie mają wizy.
Wnioskować o ESTA dla mnie też dla wygody? (zastanawiam się czy rodzina gdzie część wiza, część ESTA może trafić do różnych kolejek czy coś...)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#455 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Ja bym nie płacił niepotrzebnie. Transfer czy nie - to nie ma żadnej różnicy. Też tak samo leciałem, ja na wizie, reszta rodziny z ESTA. Na EWR po prostu podchodziliśmy do stanowiska bez względu na posiadane dokumenty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#456 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:20 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
W 15 lub 16 jak byłem w MIA, to mi kazali z ESTA iść do innej kolejki (do automatów) i koleżankę do normalnego stanowiska. Ale jak jesteś z rodziną to nie powinni rozdzielać.

Tym bardziej uważam ze szkoda płacić 16 USD i przy okazji może niechętnie jakiś problem stworzyć.

O coś takiego dostałem w MIA, zamiast pieczątki

Załączniki:
8.jpg
8.jpg [ 14.12 KiB | Obejrzany 1238 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#457 PostWysłany: 08 Sty 2023 23:37 

Rejestracja: 29 Lip 2021
Posty: 532
Loty: 64
Kilometry: 105 797
złoty
Leciałem z kumplem w sierpniu z DUB na JFK, ja na wizie a on na ESTA, podeszliśmy po prostu razem do okienka i nas normalnie obsłużyli bez żadnego rozdzielania
_________________
Image

Z tych ciekawszych zaliczone: Syria, Liban, Izrael, Kosowo, Laponia, Hawaje
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#458 PostWysłany: 09 Sty 2023 14:25 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
1. moim zdaniem jak masz wize to i tak ci ESTA nie powinni wydac bo albo jedno albo drugie. Swoja droga nie znam jednak nikogo kto w praktyce probowalby "zlamac" system
2. to, czy podchodzisz razem czy osobno z Wiza/ESTA to zalezy od lotniska, tak wiec wez pod uwage komentarze tych, co byli na "twoim" planowanym. w Denver np ci z ESTA galopowali górą do automatow, tam musieli dane wpisac i z wydrukiem do kolejki gdzie juz wczesniej byli ci z wizami (bo ich bylo mniej)
Góra
 Profil Relacje PM off
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#459 PostWysłany: 09 Sty 2023 17:39 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
Dokladnie, co lotnisko to "obyczaj" - raz kieruja wszystkich do jednej kolejki, raz ESTA do innej. Swego czasu, o ile dobrze pamietam na ORD, ESTA kierowali to tej samej kolejki co Amerykanow. Kilka miesiecy pozniej juz wszyscy szli do tej samej kolejki z wizowcami, takze nie ogarniesz ;).
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
grondo uważa post za pomocny.
 
      
#460 PostWysłany: 15 Sty 2023 21:52 

Rejestracja: 07 Gru 2012
Posty: 469
niebieski
Wydaje mi się, czy kiedyś była możliwość wprowadzenia danych z ręki, a wrzucanie skanu paszportu było tylko opcją?

Załączniki:
esta.jpg
esta.jpg [ 105.46 KiB | Obejrzany 953 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group