Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#41 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:52 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2784
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
szymonpoznan1 napisał(a):
[gdybym nie miał wizy w tym momencie to prawdopodobnie bym zawnioskował teraz dopóki można by mieć zwykła wizę na 10 lat.


Po wejściu w życie VWP nadal będzie można wnioskować o wizy B1/B2 jak do tej pory. W tej kwestii nic się nie zmieni.
Góra
 Profil Relacje PM off
szymonpoznan1 uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#42 PostWysłany: 04 Paź 2019 23:10 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
correos napisał(a):
:) wychyle za to info kieliszek dobrego winka
całkiem miłym akcentem kończy się piątek :)

Ja również. Mimo ze mam wizę do USA już chyba piąta :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#43 PostWysłany: 04 Paź 2019 23:26 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Również osoby które w przeszłości miały odmowę wizy ich aplikacja do ESTA zostanie na 99% odrzucona ( ze strony ESTA )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 05 Paź 2019 07:41 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
Tylko skąd oni będę wiedzieć że byłem w Iranie, jeśli mam czysty paszport?
Piszecie że po płatnościach karta - Visa, Mastercard - tylko że irański system bankowy jest odcięty od świata i naszymi kartami, nie da tam się płacić.
Rozumiem że służby specjalne, ale czy na pewno na lotnisku zwykłego Kowalskiego (który nie ma na imię Abdul i nie ma w klapie zdjęcia Chomeiniego) od razu uruchamiają służby specjalne?..

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 05 Paź 2019 07:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1403
niebieski
Myślę że oni wiedzą więcej niż możemy się spodziewać.

Ja po wizycie w Iranie byłem w Izraelu. Myślę że sobie skrzętnie odnotowali to w systemie bo długo mnie maglowali na granicy.
Jakoś mi się wydaje że ta informacja mogli się podzielić z wujkiem Samem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 05 Paź 2019 07:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
Soulfly napisał(a):
Tylko skąd oni będę wiedzieć że byłem w Iranie, jeśli mam czysty paszport?
Ja wiem z instagrama że byłeś :)
https://www.instagram.com/p/BtSjqTzh8-p/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
Soulfly uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 05 Paź 2019 08:08 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Przyjmij że pobyt w Iranie z miejsca wyklucza Cię z programu bezwizowego. Pamiętaj że to nie jest tak jak lecisz do UK czy Japonii, do USA będziesz musiał wypełnić formularz gdzie prawdopodobnie jest pytanie "czy byłeś w Iranie". Sklamiesz?
Oni będą wiedzieć tak czy inaczej chociażby od naszych służb granicznych, a pewnie odpowiednie porozumienie o przekazywaniu takich danych jest dawno podpisane.
Jeśli zamierzasz sklamac możesz de facto pożegnać z wizytą w USA kiedykolwiek

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#48 PostWysłany: 05 Paź 2019 08:19 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ta informacja to prawdziwy HIT, coś na miarę zniesienia wiz do ZEA lub promo JP w Alitalii :D :D Gratulacje dla wszystkich, który wytrwali w oczekiwaniu na zniesienie wiz. Teraz lećcie i zwiedzajcie, bo każdy stan to coś innego. Niskich cen do US oraz owocnych wyjazdów życzę :)
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
 
      
#49 PostWysłany: 05 Paź 2019 08:28 

Rejestracja: 25 Lut 2011
Posty: 339
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
Myślę że oni wiedzą więcej niż możemy się spodziewać.

Ja po wizycie w Iranie byłem w Izraelu. Myślę że sobie skrzętnie odnotowali to w systemie bo długo mnie maglowali na granicy.
Jakoś mi się wydaje że ta informacja mogli się podzielić z wujkiem Samem.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
Byłem 2 razy w Izraelu po Iranie i oczywiście były przesłuchania na lotnisku, ale wiza irańska była w paszporcie .
Pani na przesłuchaniu spytała mnie czy byłem w Iranie, ale akurat nie sklamałem...

@scomin CIA na F4F

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image

https://www.instagram.com/without_a_guide/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#50 PostWysłany: 05 Paź 2019 08:30 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Dokładnie tak. Mi się raptem 3 x udało tam polecieć, ale kraj tak wielki, piękny ,że mało i mało. Poza tym ci lokalsi, czyli Amerykanie. Wychowani w tyglu kulturowym, mili, przyjaźni ludzie. A że dbają o swoje bezpieczeństwo ? I kontrolują kto do nich chce przyjechać?
Nic dziwnego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#51 PostWysłany: 05 Paź 2019 10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
ncn napisał(a):
Jak myślicie, ceny lotów mocno skoczą? Nie wiem czy przypadek, ale loty do NY na zimę American Airlines/British Airlines były cały czas właściwie w dowolnej konfiguracji po 1200, a teraz 1600-2200.

Zniesienie wiz będzie miało marginalny wpływ na wielkość ruchu oraz ceny z Polski do USA.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#52 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:16 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
kemot napisał(a):
ncn napisał(a):
Jak myślicie, ceny lotów mocno skoczą? Nie wiem czy przypadek, ale loty do NY na zimę American Airlines/British Airlines były cały czas właściwie w dowolnej konfiguracji po 1200, a teraz 1600-2200.

Zniesienie wiz będzie miało marginalny wpływ na wielkość ruchu oraz ceny z Polski do USA.



uwazam ze duzo sie zmieni. ja polece, moi znajomi poleca. LOT uruchomi dodatkowe trasy. ruch skoczy o 20-30% jak nic. moze za 2-3 lata wroci wszystko do normy ale poczatek bedzie wzrostowy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#53 PostWysłany: 05 Paź 2019 11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2011
Posty: 5619
HON fly4free
Będzie mały boom w pierwszych miesiącach po zniesieniu wiz, a później wszystko wróci do normy.
Co do cen to ten chwilowy przyrost ruchu będzie dotyczył wyłącznie niskopłatnego ruchu turystycznego więc jeżeli ma on w ogóle wystąpić to ceny muszą pozostać na poziomie zbliżonym do obecnego.. Dla ruchu biznesowego ta decyzja nie ma żadnego znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:09 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Lecąc do Stanów należy posiadać bilet powrotny lub podróż do kraju trzeciego. Na podstawie tego powrotnego (mam nadzieje,że nie) bedą deportowani pasażerowie. Ale lepiej by nie wydawali Esty niż kazali latać w kółko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#55 PostWysłany: 05 Paź 2019 12:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Kupowałam kilka tygodni temu TXL-SFO za 1500 zł. Nie sprawdzałam później cen ale zainspirowana powyższą dyskusją sprawdziłam i dzisiaj najniższa cena w moim terminie to 2400zł.
Chyba niechcący na jakąś promocję trafiłam, bo w to że loty z Berlina podrożały bo Polakom wizy znieśli, to nie chce mi się wierzyć;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 05 Paź 2019 15:17 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 625
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Tym bardziej z lotnisk poza Polską.. 90% Europy już od dawna bez wiz lata. Ja to mam wręcz nadzieję, na spadek cen z PL bo więcej kierunków się od nas pojawi.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
pemat napisał(a):
ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? takie są ogólne warunki Visa Waiver Program
Cytuj:
Zgodnie z Poprawką do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program Improvement) i ustawą o zapobieganiu terroryzmowi (Terrorist Travel Prevention Act) z 2015 r., osoby które podróżowały lub przebywały w Iranie, Iraku, Libii, Somalii, Sudanie, Syrii oraz/lub w Jemenie w dniu 1 marca 2011 roku lub po tej dacie (poza nielicznymi wyjątkami wyjazdów w celach dyplomatycznych lub wojskowych w służbie kraju objętego Programem Ruchu Bezwizowego), (...), nie kwalifikują się już do podróży do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w ramach Poprawki do Programu Ruchu Bezwizowego i ustawy o zapobieganiu terroryzmowi z 2015 r., można znaleźć na stronie internetowej: http://www.cbp.gov/travel/international ... er-program.
:arrow: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visawaiverinfo.asp

e: tu o Korei Płn. zapomnieli, ale w podlinkowanych w cytacie warunkach programu jest również Korea:
Cytuj:
Travelers in the following categories are no longer eligible to travel or be admitted to the United States under the Visa Waiver Program (VWP):

Nationals of VWP countries who have traveled to or been present in Iran, Iraq, North Korea, Sudan, Syria, Libya, Somalia and Yemen on or after March 1, 2011

No dobra, a co z osobami, które były w tych krajach przed tym terminem?
W systemie przecież mają takie informacje, oni już traktowani są ulgowo?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6182
HON fly4free
na to wygląda
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:27 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Lepiej zapewne to ujawnić. Żeby sobie drogi do Stanów na zawsze nie zamknąć.
Bo czytając niektóre wypowiedzi tutaj piszących można tylko załamać ręce nad ich naiwnością. Np był w Iranie ,ale wymieni paszport na nowy i nikt nic nie będzie wiedział. A równocześnie na swoim Instagramie, sam chwali się zdjęciami z Iranu. :D
Służby wciągają takich " sprytnych inaczej" , nosem na szybko.
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#60 PostWysłany: 06 Paź 2019 11:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
@pazur, nie tylko służby, zajrzyj na pontony... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group