Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 36  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 22 Sty 2022 17:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 1435
srebrny
@Gliszmir jak masz ważny ESTA i paszport plus test na COVID to nie masz się czym martwić
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 24 Sty 2022 12:56 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 1
Czy wiecie może co powinnam zrobić gdy we wniosku esta wpisałam tylko pierwsze imię a w paszporcie mam również drugie? Esta została zaakceptowana, jednak jest ta różnica między wnioskiem a paszportem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#323 PostWysłany: 31 Sty 2022 14:59 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
Tak jak myślałem, nie miałem żadnych problemów z wjazdem do USA, W ESTA nie wpisywałem adresu. Wpisałem coś o miejscu pobytu w tym oświadczeniu, ale tylko w wersji elektronicznej, ale musiało to do nich trafić. Pogranicznik zapytał tylko ile mamy gotówki i w zasadzie tyle. Zupełnie niepotrzebne było drukowanie ESTA i tych oświadczeń. Szkoda papieru, wszytko mają w systemie i tak sprawdzają.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 10 Lut 2022 04:29 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Wczoraj z duszą na ramieniu czytałem ostatnie wpisy, a dzisiaj mogę wlać trochę nadziei w forumowe serca, które mogą mieć podobne wątpliwości.
Otóż mój Tata, rocznik '51 na przełomie lat 80 i 90 (nawet nie pamiętał dokładnie kiedy) miał odmówione wydanie wizy, więcej się o nią nie starał. Mimo tego, wczoraj wieczorem jego wniosek o Estę został "Approved" :) Czekaliśmy ok 3h, gdzie dla porównania dla mojej Mamy z "carte blanche" akceptacja przyszła w 30 minut. W formularzu Taty wypełniliśmy zgodnie z prawdą, że miał odrzuconą wizę "around 1990". Stresówa lekka była, ale jak widać sprawa nie jest ze startu przegrana.
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 10 Lut 2022 09:08 

Rejestracja: 20 Sty 2022
Posty: 9
A dlaczego ma być przegrana ?
Sam znam co najmniej kilka przypadków ( w tym swój) , gdzie osoby z rodziny miały odmowę wizy ze 30 lat temu. Teraz wszyscy co do jednej otrzymały wizy lub esta. Tamte czasy to prehistoria. Nie ma to obecnie znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 11 Lut 2022 10:00 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1100
platynowy
Biorąc pod uwagę to, że Tatek zdążył się naczytać w internetach, ja przewertowałem kilka stron tego wątku, no i sama strona esty informuje o tym, że można jej nie dostać jeśli się miało odrzuconą wizę, to optymizm na wyjazd mi nieco opadł
_________________
Image

Lecisz z POZ i potrzebujesz pomocy z czymkolwiek? Odezwij się!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:16 

Rejestracja: 24 Sty 2022
Posty: 2
Nie robią problemów z wlatywaniem na wizie B1/B2? Bo na grupach na FB naczytałem się że teraz każdy musi mieć ESTA i może być ciężko z normalną wizą :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
Nie każdy może mieć ESTA a w lutym tego zero problemów
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#329 PostWysłany: 07 Kwi 2022 22:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
Ciekawe to muszą być grupy na FB... ESTA nie jest obowiązkowa i nie ma żadnej przewagi nad wizą (z wizą możesz nawet dłużej przebywać w USA). Nie robią problemów nawet, jeśli obok amerykańskiej wizy jest irańska ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#330 PostWysłany: 07 Kwi 2022 23:42 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Na FB jest aktywny pewien nasz rodak z Chicago, który opisuje przykład kogoś, kto przylatując do Stanów z wizą był maglowany przez godzinę przez Immigration. Pytano go między innymi, dlaczego nie ma ESTY? Suma sumarum został wpuszczony do US. ale nasz rodak konkluduje, że lepiej wydać 14$ i wyrobić ESTĘ i nie przechodzić stresującego przesłuchania na granicy. Myślę, że to stąd rozeszła się informacja, że wiza nie wystarczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#331 PostWysłany: 08 Kwi 2022 02:21 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
Nigdy ja ani nikt z moich znajomych nie miał problemów z wjazdem z wizą. Zresztą byłoby to nielogiczne, bo osoba z wizą była dokładniej sprawdzona niż ta z ESTA. Ma to też odzwierciedlenie w przepisach wjazdowych, bo posiadacze wiz mogą przebywać w USA maksymalnie 180 dni z możliwością przedłużenia, a z ESTA do 90 dni.
A co do mądrości "rodaków z Chicago" wygłaszanych na wszelkich forach czy grupach polonijnych lepiej podchodzić z ostrożnością. Większość do dzisiaj uważa że USA nie wydaje wiz tylko promesy wizowe a wizy są wydawane na granicy, ale jak dotąd nikt nie był w stanie pokazać jak taka promesa albo wiza wystawiona na granicy USA wygląda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#332 PostWysłany: 08 Kwi 2022 02:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Co za bzdury prosto z Czikago :) Generalnie wejście na pokład samolotu lecacego do US to 99.99% gwarancji wjazdu. Nasze dane sa wysyłane tam w momencie odprawy i zdarza się,że ktoś z wiza/esta i biletem nie leci bo CBP nie wyraża zgody na wjazd. Ale kończac OT. Nie ma znaczenia czy mamy wklejke czy este :)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#333 PostWysłany: 08 Kwi 2022 08:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
kevin napisał(a):
ESTA nie jest obowiązkowa i nie ma żadnej przewagi nad wizą (z wizą możesz nawet dłużej przebywać w USA).

ESTA koszt - 14$, ważność 2 lata, czyli 1 rok = 7$
WIZA koszt - 160$, ważność 10 lat, czyli 1 rok = 16$

no i najważniejsze jak dla mnie to w przypadku wizy zawracanie dupy z jeżdżeniem do ambasady/konsulatu itd. i ponoszeniem dodatkowych kosztów dojazdu, straty czasu itd..
Mnie przed wyjazdem do USA zniechęcała właśnie wiza, koszt i formalności, jak wprowadzili ESTA mam już drugą i jest mi z tym dobrze. Aplikacja, płatność i po kilku godzinach ESTA nie wychodząc z domu.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
witekkowal uważa post za pomocny.
 
      
#334 PostWysłany: 08 Kwi 2022 08:34 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
Mam takie same przemyślenia co @cypel. USA wcześniej nie odwiedzałem z uwagi na koszt wizy. Od razu po włączeniu Polski do programu Visa Waiver wystąpiłem o ESTĘ i dwa miesiące później odwiedziłem USA. W tym roku byłem kolejny raz, już na nowej escie. Koszt i prostota wyrobienia dokumentu to zdecydowany plus.
A tak naprawdę czy z wizą czy z estą jak się powie, że przyjechało się do pracy albo chce się dłużej zostać niż można to nie ma to znaczenia bo i tak nie wpuszczą ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#335 PostWysłany: 08 Kwi 2022 09:20 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
W kwestii wizy to jest też możliwość uzyskania wizy w trybie uproszczonym bez rozmowy z konsulem i nawet paszport kurier zabierze i przywiezie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 08 Kwi 2022 09:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1365
Loty: 246
Kilometry: 399 411
srebrny
@cypel nie chodziło mi o przewagę w sensie kosztu/wygody, tylko o to, że przy ruchu bezwizowym (ESTA) masz większe szanse na wpuszczenie, a z wizą mniejsze :) Szanse na to, że Cię na granicy nie wpuszczą są równe przy obu. Mnie kończy się wiza w przyszłym roku, niestety po wizycie w Iranie, ESTA pozostaje nieosiągalna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
#337 PostWysłany: 08 Kwi 2022 10:05 

Rejestracja: 07 Lut 2015
Posty: 165
niebieski
Dla zaostrzenia dyskusji dodam, że profil naszego rodaka z Chicago ma 27 tysięcy obserwatorów, a więc opiniotwórczość jego wypowiedzi w pewnych środowiskach jest bardzo duża.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 08 Kwi 2022 12:26 

Rejestracja: 21 Lis 2019
Posty: 185
dasz link do tego gościa ?
Czyli mam ważna wizę.. ważną zgodę NIE i to jednak nie wystarczy :) co za głupoty ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 08 Kwi 2022 16:26 

Rejestracja: 27 Lis 2015
Posty: 164
niebieski
Z mojego doświadczenia mogę potwierdzić, że w ORD najbardziej się 'czepiają' przy wjeździe. Np. teraz w marcu gość się dopytywał, dlaczego mam wizę a nie ESTĘ i musiałem się szczegółowo spowiadać ze swojego planu podróży, w tym co będę robił w Chicago. Kilka razy się pytał, czy mam tu znajomych lub rodzinę. Ale pytania zajęły może 2-3 minuty. I nawet nie skanował mi odcisków palców, co jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło w USA.

JaZ
_________________
Islandzki album: https://www.flickr.com/photos/jaz99/alb ... 7963495014
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 08 Kwi 2022 16:49 

Rejestracja: 22 Wrz 2012
Posty: 1263
niebieski
@jaz99, też miałem szczegółowe pytania w ORD. Na jak długo pobyt, w jakim celu i musiałem także pokazywać bilet powrotny, bo immigration officer miał chyba wątpliwości, czy rzeczywiście na tak krótko przyjechałem w celach turystycznych.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 712 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 36  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group