Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
ESTA krok po kroku

http://www.wykop.pl/ramka/5272353/esta- ... -po-kroku/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 739 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:38 

Rejestracja: 06 Lut 2012
Posty: 250
niebieski
Kto płaci za bilet powrotny jak zawrócą? Zwłaszcza jak ktoś kupił bilet OW? Jak to wyglądało do tej pory jak zawrócili na imigration ?

tapnięte..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#22 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Kwi 2012
Posty: 1408
niebieski
brzemia napisał(a):
i kogo wrocili z lotniska?


To mnie najbardziej interesuje, bo się o tym mówi, a sam nigdy o udokumentowanym przypadku nie słyszałem.
Ale jak to mówią Polak potrafi :)

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:45 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Wikipedia:

Aby obywatele danego kraju mogli uczestniczyć w programie VWP, powinni wypełnić specjalny formularz, posiadać ważny indywidualny paszport biometryczny możliwy do odczytania maszynowego oraz bilet powrotny albo dalszy.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:53 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 366
Loty: 20
Kilometry: 67 605
niebieski
Ubiegasz się co najmniej 3 dni przed wyjazdem, odrzuca aplikacje to nie wsiadziesz do samolotu ' czyli cie nie zawroca. Odrzucenie aplikacji to nie jest czyjeś widzimisię - musza byc uzasadnione powody, np nieprawdziwe informacje (zatajona karalnosc itp.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
littleboy1989 napisał(a):
brzemia napisał(a):
i kogo wrocili z lotniska?


To mnie najbardziej interesuje, bo się o tym mówi, a sam nigdy o udokumentowanym przypadku nie słyszałem.

Bo w dzisiejszych czasach jeśli mają kogoś nie wpuścić, to zrobią to:
a) odmawiając wizy (powiedzmy, że nas to niedługo przestanie dotyczyć)
b) odmawiając ESTA (dla krajów z VWP)
c) odmawiając wejścia na pokład samolotu

Bo być może nie jesteście tego świadomi, ale nasze dane lecą do Customs & Border Protection zanim w ogóle wsiądziemy do samolotu (zdaje się w momencie dokonywania checkinu). Przy gate obsługa ma listę osób, które i tak nie zostaną wpuszczone na terytorium USA, więc nie zostają wpuszczone do samolotu - bo np. w teorii posiadają wizę w paszporcie, ale ją przesiedzieli, więc z punktu widzenia obsługi linii wszystko wygląda OK, ale CBP odeśle info, że wiza jest anulowana.

I dopiero teraz dochodzimy do kolejnej opcji:
d) nie wpuszczą kogoś już w USA, bo ktoś jest idiotą i powie, że przyleciał do pracy. Akurat takie przypadki dotyczą najczęściej np. sportowców czy piosenkarzy - polecam pogooglować. Chcieli zarobić na terenie USA, ale podatki zapłacić w Polsce - a tak się z wujkiem samem nie robi ;)

Ewentualna opcja to że lecisz do stanów i z torby wystaje ci sprzęt budowlany itd., to pewnie też cię nie wpuszczą :)
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
horacy19 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#26 PostWysłany: 04 Paź 2019 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Mówisz?
szymonpoznan1 napisał(a):
Ostatecznie (trochę z duszą na ramieniu) zostawiłem samochód na darmowym parkingu przy Saatwinkler damm. Zostawiałem tam prawie nową bo miesięczną Mazdę 6 i w sumie wcześniej nie wyobrażałem sobie zostawiać tego samochodu na takim parkingu, jednak wewnętrzna cebula wygrała :D


przepraszam za offtop, ale muszę :mrgreen: ;)
Krakowiak z Poznaniakiem założyli się który jest bardziej skąpy. Poszli do kościoła. Ksiądz akurat zbierał na tacę. Krakus dumnie położył 1 grosz i spogląda z politowaniem na Poznaniaka, a Poznaniak na to szeptem do księdza: "To za nas dwóch".
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
peter1956 napisał(a):
Kto płaci za bilet powrotny jak zawrócą? Zwłaszcza jak ktoś kupił bilet OW?
Linia lotnicza ma obowiązek przewieźć zawróconego pasażera z powrotem do kraju, a potem może dochodzić od pasażera zapłaty za ten bilet.
To że bilet jest OW nie ma żadnego znaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#28 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:08 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3370
złoty
Kto placi za zniesienie wiz?

https://www.cloudforum.pl/2019/09/27/go ... -w-polsce/

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Co do zawrotek to nie w USA ale była na forum historia zawrotki z Kanady (a to może być podobnie) kogoś kto poleciał niby zwiedzać z przysłowiową kielnią w walizce i na pytanie co będzie zwiedzał tam przez jakiś dłuższy czas nie potrafił podać nawet jednej atrakcji turystycznej :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#30 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:20 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
W sumie debilna dyskusja. No pewnie, ze fajnie, ze nie ma wiz. Sam korzystam z dobrodziejstw VWP i to jest fajne - namysle sie to jade bez calej zbednej logistyki (tak, wiem, jest ESTA - zajmuje to ok 5-7 minut). I to jest bardzo fajne. Ludzie sie podniecaja eVisa do Saudi za mega siano, a tu taka fajna informacja i masa narzekaczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#31 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
:) wychyle za to info kieliszek dobrego winka
całkiem miłym akcentem kończy się piątek :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:45 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Jestem przy wodospadzie Niagara po kanadyjskiej stronie i zachce mi sie przejsc na strone amerykanska. Też musze 3 dni wczesniej wysyłać aplikację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4522
złoty
pamiętam jak w radiu, kiedyś lider Zakopower opowiadał jak ich zawrócono na lotnisku w USA, bo mieli przy sobie instrumenty muzyczne, a mieli wizy turystyczne....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 04 Paź 2019 20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
samaki9 napisał(a):
Jestem przy wodospadzie Niagara po kanadyjskiej stronie i zachce mi sie przejsc na strone amerykanska. Też musze 3 dni wczesniej wysyłać aplikację?

Przecież na to pytanie można znaleźć odpowiedź w Google w ciągu 5 sekund:
Cytuj:
If you are a citizen of a country that participates in the Visa Waiver Program (VWP), and you enter the U.S. by land from Mexico or Canada, ESTA is not required.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#35 PostWysłany: 04 Paź 2019 21:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
To brakuje chyba jeszcze głosu neutralnego. Mnie ani to grzeje ani ziębi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#36 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2013
Posty: 4010
Loty: 457
Kilometry: 671 186
platynowy
@mikuś :lol:

_________________
Image

"Podróżować to żyć..."
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#37 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
BrunoJ napisał(a):
To brakuje chyba jeszcze głosu neutralnego. Mnie ani to grzeje ani ziębi.


Ja też mam neutralne nastawienie, ale jednocześnie nie rozumiem podniecenia tym zniesieniem, bo dla mnie to bez znaczenia - tak czy tak każdy normalny człowiek miał możliwość wjechania do USA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
boots uważa post za pomocny.
 
      
#38 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
"O bezwizowej podróży do USA mogą zapomnieć osoby, które po 1 marca 2011 roku wyjeżdżały do Korei Północnej, Iranu, Iraku, Libii, Somalii, Sudanu, Syrii lub Jemenu."

Ktoś coś? :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Wiza do USA
#39 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1266
srebrny
Jak myślicie, ceny lotów mocno skoczą? Nie wiem czy przypadek, ale loty do NY na zimę American Airlines/British Airlines były cały czas właściwie w dowolnej konfiguracji po 1200, a teraz 1600-2200.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Paź 2019 22:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6247
HON fly4free
ale jakiej odpowiedzi oczekujesz? takie są ogólne warunki Visa Waiver Program
Cytuj:
Zgodnie z Poprawką do Programu Ruchu Bezwizowego (Visa Waiver Program Improvement) i ustawą o zapobieganiu terroryzmowi (Terrorist Travel Prevention Act) z 2015 r., osoby które podróżowały lub przebywały w Iranie, Iraku, Libii, Somalii, Sudanie, Syrii oraz/lub w Jemenie w dniu 1 marca 2011 roku lub po tej dacie (poza nielicznymi wyjątkami wyjazdów w celach dyplomatycznych lub wojskowych w służbie kraju objętego Programem Ruchu Bezwizowego), (...), nie kwalifikują się już do podróży do Stanów Zjednoczonych w ramach Programu Ruchu Bezwizowego. Szczegółowe informacje dotyczące zmian w ramach Poprawki do Programu Ruchu Bezwizowego i ustawy o zapobieganiu terroryzmowi z 2015 r., można znaleźć na stronie internetowej: http://www.cbp.gov/travel/international ... er-program.
:arrow: http://ustraveldocs.com/pl_pl/pl-niv-visawaiverinfo.asp

e: tu o Korei Płn. zapomnieli, ale w podlinkowanych w cytacie warunkach programu jest również Korea:
Cytuj:
Travelers in the following categories are no longer eligible to travel or be admitted to the United States under the Visa Waiver Program (VWP):

Nationals of VWP countries who have traveled to or been present in Iran, Iraq, North Korea, Sudan, Syria, Libya, Somalia and Yemen on or after March 1, 2011
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 739 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group