Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#41 PostWysłany: 29 Paź 2020 14:04 

Rejestracja: 29 Paź 2020
Posty: 6
dziękuję w SWOIM BANKU pko bp złozyć ? czy w visa ?
w esky były wieczne maile o zwrot całości rezwerwacji za loty i bagaze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#42 PostWysłany: 29 Paź 2020 15:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Maj 2013
Posty: 1361
niebieski
W swoim banku PKO BP.
Opis procedury:
https://www.najlepszekonto.pl/procedura ... rgebackpko
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#43 PostWysłany: 29 Paź 2020 15:23 

Rejestracja: 29 Paź 2020
Posty: 6
Bardzo dziękuję, działam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#44 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:09 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 5
OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM

OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM
OSZUSTWO!!!
OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM
Bilet zakupiony 22.01.2020r na lot w czerwcu 2020 Berlin-Chicago i powrót cena 4648zł
Rezerwacja o numerze XXXXXXX
Zmienili termin lotu na co nie wyraziłem zgody.
O zwrot za niewykorzystany bilet według eSky mam wnioskować do przewoźnika KLM. KLM informuje mnie, że to eSky wydało bilet i to oni mają zwrócić pieniądze.
Ewidentnie eSky gra na zwłokę. Na wiadomości odpowiedzi udziela za każdym razem inna osoba wstawiając formułki typu:
"zgodnie z procedurą linii lotniczej, w związku z anulowanym lotem...."
"możliwość zwrotu należności za bilet jest zależna od wytycznych linii lotniczej..."
a konkretów brak.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 27 Kwi 2021 11:11, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#45 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:18 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Coś jeszcze zrobiłeś przez ten rok, prócz pisania emaili?
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#46 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:26 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 5
a co proponujesz zrobić? Chyba tylko sąd zostaje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#47 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:28 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Anulacja rezerwacji z winy Przewoźnika:
eSky nie ponosi odpowiedzialności za zmiany oraz anulacje, dokonane przez linie lotnicze w rezerwacjach Użytkowników Systemu Rezerwacji.
Wszelkie roszczenia, wynikające z anulowania lub zmiany, w tym opóźnienia połączenia przez Przewoźnika, Użytkownik winien kierować bezpośrednio do Przewoźnika. Przewoźnicy ponoszą odpowiedzialność na warunkach Konwencji Warszawskiej i Konwencji Montrealskiej.
.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#48 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:39 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 5
Cytuj:
"Z przykrością informujemy, że nie mogliśmy zrealizować Twojego wniosku o zwrot pieniędzy. Twój oryginalny dokument został wydany przez biuro podróży. Skontaktuj się z biurem podróży, aby poprosić o zwrot pieniędzy.

Dziękuję za zrozumienie.

Z poważaniem,"

Taką dostałem odpowiedź z KLM.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#49 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:41 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przyszła Ci do głowy wizyta u prawnika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#50 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:53 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 5
Też właśnie piszę, że bez pomocy prawnej i sądu polubownie chyba pieniędzy nie odzyskam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#51 PostWysłany: 27 Kwi 2021 11:58 

Rejestracja: 09 Sty 2019
Posty: 67
@wojtasopp bilety na relacji do US to ja bym pisał skargę do U.S Department of Transportation, maja Aviation Consumer Protection Office.
Na ich stronie sa odpowiednie formularze.

W moim przypadku nakazali KLM zająć sie moja sprawa ( w kopii do nich ) i nagle KLM mógł podać mi informacje o statusie zwrotu do Gotogate a nawet napisał do Gotogate ze maja mi oddać pilnie pieniądze. Wcześniej wielokrotnie odmawiali podania informacji o statusie zwrotu pieniędzy do Gotogate. Także wg moich doświadczeń warto.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtasopp uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#52 PostWysłany: 27 Kwi 2021 12:19 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 5
Dziękuję za informację. Na pewno napiszę i to jeszcze dziś. Pozdrawiam.


Ostatnio edytowany przez michzak, 27 Kwi 2021 12:26, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Plichcior lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#53 PostWysłany: 10 Lip 2023 06:51 

Rejestracja: 10 Lip 2023
Posty: 1
Średnio ogólnie, brak możliwości odprawy za pomocą aplikacji on-line. Inny adres email który tylko firma eSky zna przy logowaniu się do aplikacji lini lotniczych co wiąże się z przymusową wcześniejszą odprawą przez eSky za które musisz dopłacić. Istnieje możliwość odprawy samemu ale na 48h przed wylotem i obowiązkowe posiadanie karty pokładowej WYDRUKOWANEJ co stwarza poważny problem w kraju gdzie jest ograniczony dostęp do nowych technologii i punktów z możliwością wydrukowania. Generalnie musisz za swój spokój dodatkowo Im płacić na co na początku wcale nie wyrażasz chęci w trakcie przyjmowania umowy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#54 PostWysłany: 19 Sty 2024 12:39 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
Na grupie facebook, ktoś opisał swój problem. No i co Wy na to? Esky zawinił? Czy ta kobieta?
Tutaj chyba esky się nie popisało, pisząc do tej kobiety "żeby zignorować wiadomość od American Airlines". Ale z drugiej strony powinna sama przeczytać przesady wylotem informacje.

Z tego co wiem, nie trzeba mieć wizy tylko ESTA.

"Opisze Wam co nas wczoraj spotkało na lotnisku, być może ktoś tez tego nie wie i uniknie naszej sytuacji. Lot z Berlina przez Dallas do Cancún. To ze w Ameryce potrzebna jest wiza to wiemy. Ale ktos mnie poinformowal, ze loty łączone nie wymagają wizy. Dostałam na maila info z American Airline coś o wejściu do Dallas, ale nie mogłam się tam zalogować na rezerwacje z esky, a odprawa miała być dopiero na lotnisku. Napisałam do esky, ze przyszła mi taka informacja zatytuowana tak i tak na temat lotu do Dallas, w związku z czym otrzymałam odpowiedz: proszę to zignorowac, będziemy informowac jeśli będzie coś ważnego.

I teraz załamanie nerwowe na lotnisku. Przy odprawie okazuje się, ze lot łączony równiez wymaga wizy. Zrobiliśmy to szybko i sprawnie, otrzymaliśmy wizy po Ok godzinie, ale zdarzyli zamknąć check in. Nie dało się nic zrobić. Załamka. Kupiliśmy nowy bilet i kolejny cios. pisze do esky, ze kupiłam nowy bilet (koleżanka mi poradziła, żebym tak zrobiła) jakieś 2 godziny po starcie samolotu. American airlines ANULOWALO nasz lot powrotny. WyslLam z 10 maili po konsultacji z prawnikiem, dzwoniłam i rozmawiałam z American Airlines i z Esky i jaki z tego rezultat? Żaden. Polityka firmy, anulowali powrotny bilet i tyle. Gdybym nie napisała po wiadomości od mojej koleżanki to dowiedziałbym się, ze nie mamy lotu powrotnego w dniu wylotu na miejscu. Nie wysyłają żadnej informacji. Gdybym wiedziała wcześniej kupiłabym tez bilet w dwie strony (te drugi). A tak zapłaciliśmy drożej, bo bilety trzeba bylo kupić osobno. Mam nadzieje, ze komuś mój post pomoże. Czekamy teraz na wylot. Wczoraj załamanie nerwowe i depresja. Nie chce nawet pisać o cenie biletow razem bo znowu dostaje palpitacji serca.
"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#55 PostWysłany: 19 Sty 2024 12:59 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@wiater oczywiście że wina pasażera, który to ma obowiązek sprawdzenia jakie dokumenty są wymagane na trasie podróży. Na każdym bilecie jest to napisane żeby sprawdzić przepisy i nie jest to zadaniem agenta który sprzedał bilet.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#56 PostWysłany: 19 Sty 2024 13:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22333
esky i AA zrobili to co musieli zrobić. To pasażer jest zobowiązany sprawdzenie czy potrzebna jest wiza czy nie
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#57 PostWysłany: 19 Sty 2024 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 859
niebieski
Do tego jeszcze ten „dramatyczny fragment”- „ Wczoraj załamanie nerwowe i depresja”- chyba podsumowuje tą Panią. Aż się nasuwa cytat z Dream Scenario z Cage’em ( swoją drogą polecam)- „ Trauma jest obecnie trendem. To żart. Wszystko jest traumą. Kłótnia z przyjacielem to trauma, złe oceny to trauma. Muszą dorosnąć". Pani musi dorosnąć, nauczyć się sprawdzać informacje, brać konsekwencje za swoje czyny lub ich brak…i przede wszystkim poznać znaczenie słów załamanie nerwowe i depresja, bo używając ich w takim kontekście całkowicie deprecjonuje osoby, które faktycznie zmagają się z takimi problemami.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#58 PostWysłany: 19 Sty 2024 15:42 

Rejestracja: 28 Kwi 2014
Posty: 360
@kubus95
Nawet wystarczyło wejść na google, wpisać "tranzyt USA". To tylko sekunda roboty.
A tak, nerwy, płacz i przede wszystkim strata pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus95 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#59 PostWysłany: 01 Mar 2024 22:12 

Rejestracja: 01 Mar 2024
Posty: 1
ESKY - OMIJAĆ SZEROKIM ŁUKIEM - SZCZEGÓLNIE UWAŻAĆ

Bilet zakupiony na lot w kwietniu do Rzymu i powrót.
Samowolnie zmienili wybrany na ich stronie termin lotu i o tym nie poinformowali przed płatnością.
Finalną datę było widać dopiero w potwierdzeniu mailowym.
Korespondencja mailowa nic nie wyjaśniała. Złożenie reklamacji jest utrudnione, bardzo trudno znaleźć formularz na ich stronie.
Finalnie po weryfikacji z działem IT, nie wyjaśnili jak to możliwe, że pomimo podania konkretnych dat przy rezerwacji, na kupionym bilecie pojawiły się inne daty, których nie wybieraliśmy.

Wygląda na to , że nie wiedzą co się dzieje w ich systemie i nie mają ochoty sprawdzić. Jak zapłacone, to ich bałagan nie jest już ich problemem.

UWAŻAĆ :cry: :evil:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: [Opinie] - Esky.pl
#60 PostWysłany: 01 Mar 2024 22:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Cytuj:
Samowolnie zmienili wybrany na ich stronie termin lotu i o tym nie poinformowali przed płatnością

Czego to ludzie nie wymyślą....
Góra
 Profil Relacje PM off
marek2011 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group