Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:33 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 2
UWAGA na eSkay! możesz dostać odprawę tylko w jedną stronę!?

Na wstępie, jako że jestem tu pierwszy raz to chciałbym z tego miejsca wszystkich powitać.

Właśnie wróciliśmy z rodziną z zepsutego urlopu z Rzymu gdyż nie dosłano mi odprawy Rzym-Modlin dla 4 osób!! jednym słowem eSkay wysłał mi odprawy tylko w jedną (tamtą) stronę?! :(
Ja tylko traciłem czas i nerwy!! co chwila przez dwa dni zaglądałem do skrzynki mailowej aż do poniedziałku 6: 10rano (wylot 6: 45) położyłem sie spać dopiero o23: 00 bo w piśmie od eSkay było, że do 8h do odlotu powinienem dostać odprawy??a wstawałem o 3:45 rano!! jednym słowem PIĘKNY URLOP :(

Niestety Rayanaira na lotnisku w Ciampino nie interesowało, że oni swoich klientów zapewniają, że odprawy już macie załatwione ich interesuje wydruk wiec płać 4x 55Euro, albo nie blokujcie kolejki...

Po powrocie zadzwoniłem na infolinię eSkay ze skargą a tam oczywiście nic nie załatwisz, bo reklamacje tylko ma maila... a na moje pytanie, co by było z 7 letnim dzieckiem i przeszło siedemdziesięcioletnią kobietą gdybym nie miał karty kredytowe? (rayanair przyjmuje tylko taką płatność) pani odpowiedziała, że ci z rayanera na pewno by do nas zadzwonili??? (o 6.00 rano?? eSkay open dopiero o 8.00?!?) i na pewno byśmy to załatwili... nadmienię, że z pracownikiem rayanera nie było żadnej!!! rozmowy tylko nie ma papierowej odprawy to proszę płać!

Na razie minęło 48h od złożenia reklamacji i ze strony eSkay ZERO odp. że np.: rozpatrujemy, przepraszamy, cmoknij nas w... czy coś w tym stylu, ale co tu sie dziwić jak klient wysyła ci kwit opiewający na 220€ bo ich system pominą moją rodzinę...

Poproszę o Was poradę, jakie w razie, czego podąć dalsze kroki? i czy są jakieś szanse o zwroty?? bo ok 1000zł drogą nie chadza :|


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2019 18:20, edytowano w sumie 1 raz
Tytuł : eSky
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN Na koniec świata! Australia, Fidżi i Nowa Zelandia w jednej podróży z Budapesztu za 4421 PLN
Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów Urlop na Seszelach za 3938 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) + 8 noclegów
#2 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:35 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22480
Co ma to wspólnego z "błędami/pomyłkami podczas rezerwacji" ?


.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Sty 2019 18:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@norbi12 czemu sam nie zrobiles sobie odprawy online, zamiast czekac az przyjda mailem od eSkay? 8-)

https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... awy-online
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Sty 2019 12:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
@norbi12 napij się melisy
jak widać podróżowanie nie jest dla każdego
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:42 

Rejestracja: 07 Sty 2019
Posty: 2
Zeus napisał(a):
Co ma to wspólnego z błędami/pomyłki podczas rezerwacji

Prośba do moderatora o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

cccc napisał(a):
@norbi12 czemu sam nie zrobiles sobie odprawy online, zamiast czekac az przyjda mailem od eSkay? 8-)

Tak zgadza się zrobiłem sam odprawy online i 2 dni przed wylotem dostałem na maila odprawy z kartami pokładowymi tylko na wylot, ale odprawy powrotnej już mi nie przysłali pomimo takich informacji jak poniżej zawartych w ostatniej korespondencji od nich:

"Informujemy, że karty pokładowe wysłane będą na podany przez Ciebie adres e-mail nie wcześniej niż 48 godzin przed godziną wylotu.
Uwaga! Linie lotnicze naliczają dodatkową opłatę za brak karty pokładowej na lotnisku."
oraz:
"Nie musisz pamiętać o dacie i godzinie odprawy. Zrobimy to za Ciebie - odprawimy Cię zaraz po jej uruchomieniu i najpóźniej na 8 godzin przed wylotem wyślemy kartę pokładową."

Zawsze do tych 24h do odlotu przychodziły i można je było sobie wydrukować, lecz teraz była kompletna cisza.

becek napisał(a):
@norbi12 napij się melisy
jak widać podróżowanie nie jest dla każdego

Dziękuję Ci za radę okazała się "b.pomocna i merytoryczna" :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
misiu puszysty-masz zastrzeżenia co do działania firmy , piszesz reklamacje
nie odpowiada ci odpowiedz to dajesz sprawę do sadu
zawsze tez możesz napisać skargę do UOKiK
to są podstawowe działania dorosłego człowieka w każdym przypadku gdy jest niezadowolony z usługi za którą zapłacił
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 09 Sty 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Sorry @norbi12, ale skoro nie otrzymales kart pokladowych na maila, to sam powinienes zadbac i zrobic odprawe online. 8-)
Skoro sam robiles na wylot to mogles zrobic na powrot i nie czekac na karty pokladowe od eSkay.
norbi12 napisał(a):
Tak zgadza się zrobiłem sam odprawy online i 2 dni przed wylotem dostałem na maila odprawy z kartami pokładowymi tylko na wylot, ale odprawy powrotnej już mi nie przysłali

Zostales przeciesz poinformowany wczesniej co grozi za brak karty pokladowej na lotnisku. ;)
Cytuj:
Uwaga! Linie lotnicze naliczają dodatkową opłatę za brak karty pokładowej na lotnisku."

Btw moze te karty pokladowe, jesli zostaly w ogole wyslane, wyladowaly w skrzynce spamowej?
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:07 

Rejestracja: 05 Kwi 2012
Posty: 164
Eskay do niedawna, na pewno jeszcze miesiąc temu, nie udostępniał danych (maila) i nie można się było odprawić samodzielnie w Ryanie. W wizzie owszem, bo wystarczy wpisać numer rez linii i nazwisko.
Tu akurat tekst dotyczy Wizza ale przy Ryanie był taki sam (zakup 07/12)

Już teraz wypełnij formularz danymi potrzebnymi do odprawy online. Odprawimy Cię automatycznie, gdy obowiązkowa odprawa internetowa na Twój lot będzie aktywna. Gotową do wydruku kartę pokładową otrzymasz na Twój email (karta jest niezbędna do odbycia podróży bez ponoszenia dodatkowych kosztów). Bezpłatna odprawa w linii Wizz Air jest możliwa od 2 dni przed danym rejsem.
Formularz wypełnij nie później niż 24 godziny przed wylotem.


Od końca grudnia? zaprzestali wysyłania kart pokładowych, ale za to teraz podają dane za pomocą których można się samodzielnie odprawić.

Dokonaj OBOWIĄZKOWEJ odprawy on-line i wydrukuj kartę pokładową - jest to możliwe bezpłatnie od 48 do 2 godzin przed danym rejsem. Brak
wydrukowanej karty pokładowej wiąże się z opłatą w wysokości ok. 50 Euro/za osobę/za lot przy stanowisku odprawy Ryanair na lotnisku.
JAK DOKONAĆ ODPRAWY ON-LINE?
Przygotuj dokument tożsamości (paszport/dowód osobisty), którym będziesz legitymować się podczas podróży.
» Wejdź na stronę http://www.ryanair.com i kliknij przycisk "Odprawa" znajdujący się u góry strony.
» Wpisz w pierwszym polu numer swojej rezerwacji Ryanair: a w drugim następujący adres e-mailowy: xxxx@i-mail24.pl
UWAGA! UŻYWAJ WYŁĄCZNIE ADRESU PODANEGO POWYŻEJ, W PRZECIWNYM WYPADKU ZALOGOWANIE DO ODPRAWY NIE BĘDZIE
MOŻLIWE!
» Kliknij przycisk "Dalej" a po zalogowaniu "Odpraw się teraz" (po prawej stronie). Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie w celu wygenerowania i
wydrukowania karty pokładowej, którą zabierzesz na lotnisko.


Czyli jeśli masz w potwierdzeniu informacje Pamiętaj o wypełnieniu danych do odprawy i wydrukowaniu karty pokładowej. ,a z tego co piszesz jest tak, bo dostałeś karty w podróż tam, wg mnie powinni też wysłać tak samo na powrót, chyba, że otrzymałeś informację, że się musisz sam odprawić.
Pracuję w biurze podróży i mam ich w sprzedaży i niestety, jak przyjdzie klient to bilety lotnicze muszę zakupywać przez nich, stąd ta wiedza;)


Ostatnio edytowany przez perednica, 09 Sty 2019 18:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Anyway, zanim @norbi12 zrobil rezerwacje to powinien zapoznac sie z regulaminem i mozliwosciami suportu OTA. ;)
Jesli nie otrzymal kart pokladowych na maila to powinien dzialac, probowac odprawic sie samemu online, a jesli niemozliwe to skontaktowac sie z eSky.
Aby uniknac takich problemow, staram sie omijac niektore OTA i najchetniej zamawiam bezposrednio na stronie przewoznika. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
@norbi12 mam pytanie, bo szczerze mnie to interesuje. Ile zaoszczędziłeś na zakupie biletów w eSky w stosunku do ceny na stronie Ryanaira?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 09 Sty 2019 18:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2013
Posty: 589
Loty: 2
Kilometry: 1 679
niebieski
Kopanie leżącego...

Ups, czy to się wysłało ?
_________________
◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►◄►
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 10 Sty 2019 18:55 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Pomijając oczywiście głupotę kolegi (kto kupuje bilety Ryanair w eSky i przepłaca kilkaset złotych?) to tak jak napisał @perednica, eSky nie podaje adresu e-mail użytego do zakupu więc pasażer nie może się sam odprawić - trzeba czekać na karty pokładowe od eSky.

Sprawa raczej wygrana, jeśli eSky dało ciała to zwrócą te 4x 55€. A kolega się nauczy żeby kupować bilety na stronie przewoźnika.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:17 

Rejestracja: 13 Sie 2019
Posty: 1
Jestem ciekawa czy rozpatrzyli -esky Twoją reklamację. Ja również nie otrzymałam kart pokładowych na powrót. Musiałam kupić w Bok Ryanair. Złożyłam reklamację i czekam. Nerwy, stres, bieganie po lotnisku w poszukiwaniu bankomatu. Stanie w długich kolejkach. Nikomu nie życzę takich przygód podczas wakacji. Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Wrz 2015
Posty: 1195
złoty
@Francesca79 szczerze wątpię czy norbi12 udzieli Ci odpowiedzi...
Zarejestrowany 7 stycznia 19
Ostatnia aktywność 9 stycznia 19
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 13 Sie 2019 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4516
złoty
ale skąd te pretensje ?, wystarczyło wejść na stronę FR przy pomocy numeru pnr otrzymanego w esky i sobie samemu tą kartę wyrobić choćby w aplikacji, pomijam fakt, że ktoś kupuje bilety na FR przez pośrednika płacąc mu dodatkowo dużą prowizję zamiast bezpośrednio na stronie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 417
Kilometry: 786 538
srebrny
A ja już dowiedziałam się dlaczego ludzie kupują bilety tanich linii przez Esky. Nigdy nie zgadniecie. Odpowiedź brzmi: "bo można płacić przelewem". Mamy rok 2019. A według wielu płatność przelewem jest o wiele bezpieczniejsza niż kartą debetową czy kredytową...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:03 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
O ile wiem eSky nie podaje numeru PNR właśnie po to aby zarabiać na płatnej odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sie 2019 11:37 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
eSky nie podaje nr rezerwacji bo nie chce żeby klient podejrzał cenę na stronie przewoźnika i zobaczył ile pośrednik zarobił. Karty pokładowe wysyłają bezpłatnie (no chyba że zapomną, co było wcześniej opisywane).
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 18 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group