Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 05 Wrz 2018 14:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 193
Loty: 135
Kilometry: 160 191
Jeżeli na jednym numerze PNR jest lot TXL - SIN - HKT RT to anulują dalszy ciąg podróży w przypadku opuszczenia lot z SIN do HKT. Tak piszą na fb
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#162 PostWysłany: 05 Wrz 2018 16:44 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
-- 05 Wrz 2018 16:41 --

mkbewe napisał(a):
Jeżeli na jednym numerze PNR jest lot TXL - SIN - HKT RT to anulują dalszy ciąg podróży w przypadku opuszczenia lot z SIN do HKT. Tak piszą na fb

Kto tak piszę na fb ? Mógłbyś zacytować lub wkleić screen ?
Pytam, bo wg mojej wiedzy i informacji ze strony Scoota (i jak pisałem wcześniej) jest zupełnie inaczej. Scoot traktuje każdy ze swoich lotów ("leg-ów") - jeśli mają tylko inne numery lotów - nie numery PNR - jako lot poin-to-point i można z kazdego zrezygnować bez konsekwencji (tylko w sytuacji jeśli jest to pierwszy lot ("leg") w kierunku "tam" lub w kierunku "powrót" to trzeba w ciągu 48h od opuszczenia takiego lotu zadzwonić do "call center" Scoota i poinformować ich o tym, że z kolejnych lotów ("leg-ów") będzie się korzystało. Jeśli jest to kolejny lot ("leg") to nie trzeba robić nic (chyba, że masz bagaż nadawany to oczywiście musisz poinformować, że - mając rez "A-B-C" i chcąc lecieć tylko do "B" - chcesz nadać bagaż do "B")
W "warunkach przelotu" Scoota też nie ma żadnej informacji o konieczności wykorzystania segmentów w kolejności (tak jak mają to "tradycyjne" linie).
Resumując wynika, że mając "nasze" loty: Berlin-Singapur-Phuket + Phuket-Singapur-Berlin (wszystko na jednej rez. z jednym numeren rez tj. PNR) można spokojnie lecieć np. Berlin-Singapur (zrezygnowac z "leg-u" SIN-HKT) i wrócić Phuket-Songapur-Berlin i nic nie musisz robić i nic Scoot nie skasuje.
Piszę tak obszernie, bo sami tak planujemy zrobić (przełom października/listopada).
Tu informacje z FAQ Scoota;
Image

Image

-- 05 Wrz 2018 16:44 --

Zdjęć nie udało mi się wklić - tu linki do FAQ Scoota z tymi informacjami:

https://help.flyscoot.com/s/article/I-have-a-connecting-flight-in-a-single-booking-If-I-do-not-take-the-second-leg-of-my-connecting-flight-how-do-I-take-my-luggage

https://help.flyscoot.com/s/article/I-have-a-connecting-flight-in-a-single-booking-Can-I-forfeit-one-of-the-legs-in-my-booking
Góra
 Profil Relacje PM off
iwcok uważa post za pomocny.
 
      
#163 PostWysłany: 05 Wrz 2018 19:04 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 24
Loty: 146
Kilometry: 354 997
Ja dostałem na chacie od nich taką informację :

Hi Kuba, thanks for your clarification. You will have to call our call centre to retain your returning flight (HKT-SIN-TXL) only if you miss TXL-SIN-HKT altogether. Since you will be taking TXL-SIN-HKT, and will only clear immigration in Singapore and continue your journey, you do not need to do anything to retain your returning flight.

If you would like to enter Singapore during your transit and continue your journey to Phuket, please ensure that you are back to Changi Airport at least 2 hours before departure to catch your next flight. We look forward to having you onboard with us soon!

I kolejna odpowiedz na moje pytanie czy nie strace biletu:

Hi Kuba, yes your return flights from HKT-SIN-TXL will not be forfeited if you do not take SIN-HKT flight.


Więc zadzwonić do nich trzeba tylko wtedy gdy nie odbędziesz całej trasy TXL-SIN-HKT

Dodatkowo nadmieniają też w innej wiadomości, żeby pamiętać o bagażu rejestrowanym, żeby na lotnisku w Berlinie poinformować, że wysiadasz w Singapurze (ale chyba ta wiadomość akurat większości nie interesuje :) )
Góra
 Profil Relacje PM off
Flyguy lubi ten post.
Flyguy uważa post za pomocny.
 
      
#164 PostWysłany: 06 Wrz 2018 12:38 

Rejestracja: 14 Maj 2012
Posty: 19
Po "groźnych" :lol: informacjach (odnośnie braku możliwości opuszczenia segmentu lotu np SIN-HKT) przedstawionych przez "mkbewe", żeby upewnić się na 1000% :lol: że przedstawiane przez mnie informacje (tj., że można bez konsekwencji opuszczać w Scoocie dowolny segment lotów - nawet jak są "return" i pod jedną rez. tj 1 nr PNR) są prawdziwe też napisałem bezpośrednio do Scoota i dostałem dziś taką odp.:
"Yes, you may forfeit your ticket for Singapore-Phuket and you will still be able to use your Phuket-Singapore-Berlin ticket.
You will not be required to call our call centre to retain your returning flight as you will take your Berlin-Singapore flight. There will be no refund for your Singapore-Phuket if you forfeit the ticket.
Please inform our check in agent in Berlin to tag your checked luggage only to Singapore. On the baggage tag, it should be shown that the final destination is SIN (Singapore Airport code). We wish you a great trip ahead! ?"

To definitywnie załatwia temat :P
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 06 Wrz 2018 19:29 

Rejestracja: 01 Lis 2017
Posty: 5
Loty: 28
Kilometry: 55 466
edittaaa napisał(a):
Mam jeszcze pytanko a propos bagażu. Jeśli chce go dokupić to gdzie mam to zrobić? Napisać wiadomość do tripa?
is

W sprawie pytań o lot na Phuket przez Changi Airport pisz na maila, banrad(małpa)interia.pl, odpowiem na pytania, bo tutaj nie mogę wysłać PW i odpowiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#166 PostWysłany: 07 Wrz 2018 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
Jeśli ta oferta jeszcze się podniesie (co pewnie nie nastąpi), to proponuję, by więcej Scoota nie zasypywać pytaniami o to, czy na pewno na pewno istnieje możliwość odpuszczenia odcinka lotu.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#167 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:14 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Czy ktoś z was pytał Scoota, jaka jest procedura 'wsiąść' w Singapurze podczas powrotu (tylko drugi odcinek SIN-TXL, omijając pierwszy HKT-SIN), bo nie dogrzebałem się tej informacji? Zgłosić do call center?

Bo odpowiedź w poście Krzysztofa dotyczy sytuacji w której wysiadamy w SIN, ale w cytowanej odpowiedzi BOKu jest że zostaje cały powrót (HKT-SIN-TXL).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Zartujesz, ze nie odgrzebales tej informacji ? Min. 5 postow ktore znajaduja sie powyrzej opisuja wszystko co jest z tym zwiazane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 11 Wrz 2018 09:44 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7797
złoty
@emesio Przecież Ciut wyŻej @Podol podaje odp. Hi Kuba, yes your return flights from HKT-SIN-TXL will not be forfeited if you do not take SIN-HKT flight.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#170 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:00 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1250
Loty: 34
Kilometry: 85 452
srebrny
Przecież on to dokładnie ujął w swoim pytaniu. Wie, że cały powrót jest aktualny. Zastanawia się, czy jak odpuści pierwszy odcinek z powrotu, to czy pozostałe pozostaną. Czyli czy nie wsiadając w HKT zostanie mu SIN-TXL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 11 Wrz 2018 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
No ale skoro to nie jest dla niego jednoznaczne to nawet ktos sobie tyle trudu zadal i powklejal linki z ta informacja.


I have a connecting flight in a single booking. Can I forfeit one of the legs in my booking?

Answer

If your flights numbers for the first and second leg are different, you may forfeit either one of the legs of your journey.

Should you forfeit the first leg of the flight, you should check in at the second airport at least 120 minutes before flight departure.

Should you forfeit the second leg of the flight, you should inform the check-in counter at your first airport for baggage to be tagged only for the first leg of your journey.

If your flight numbers are the same for the first and second leg of your booking, it is considered as a single point-to-point flight. In this case, you are not able to forfeit any leg of your journey
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:14 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Miriam i Flyguy (w pierwszej odpowiedzi) nie doczytaliście pytania, ale oczywiście Flyguy dziękuję za wklejkę w drugiej odpowiedzi - faktycznie jest taki scenariusz w Q&A Scoota, jako że powyżej informacje były przeróżne (włącznie z fejk newsami podawanymi jako fb Scoota), nie zacząłem od tego oczywistego źródła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 11 Wrz 2018 11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
Doczytalem, doczytalem i odpowiedzialem Ci, ze odpowiedz znajduje sie kilka postow wyzej. Moja wklejka pochodzi wlasnie z jednego z tych postow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 11 Wrz 2018 16:33 

Rejestracja: 11 Wrz 2018
Posty: 2
Cześć. Przeczytałem wszystkie wątki .
rozumiem , że można zakończyć swoją podróż TAM w Singapurze i w drodze powrotnej podróż rozpocząć w tym właśnie mieście. ( nie chce lecieć na phuket :P )
czy muszę to zgłaszać ? lecę 4 listopada..
ktoś będzie testował to wcześniej ? :)
muszę coś jeszcze z tym robić ? czy po prostu olewam samolot SIN_HKT i już ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 11 Wrz 2018 17:04 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
Przeczytaj jeszcze raz - wszystko masz już napisane.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#176 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:51 

Rejestracja: 18 Maj 2014
Posty: 325
Ktoś już odbył ten wypad.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 19 Paź 2018 12:56 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8899
Loty: 993
Kilometry: 955 401
platynowy
To jest informacja, czy pytanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#178 PostWysłany: 19 Paź 2018 13:10 

Rejestracja: 28 Mar 2012
Posty: 275
niebieski
Jak pytanie to - ja wróciłem z Tajo niedawno. Bez żadnych problemów ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
 
      
#179 PostWysłany: 19 Paź 2018 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
janeczek napisał(a):
Ktoś już odbył ten wypad.


Tak, wszystko bez zadnych problemow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#180 PostWysłany: 21 Paź 2018 16:01 

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 51
Loty: 24
Kilometry: 62 985
mam dwa pytania:
1. Sprawdzany jest dokładnie wymiar i waga bagażu podręcznego?
2. Nie ma problemów z przedmiotem osobistym? (w naszym przypadku będzie to laptop 17cali)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 196 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group