Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:19 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Odnośnie dolotów-tak to jest jak komus szkoda urlopu ( zaraz ktos napisze ,że już nie ma urlopu) , szkoda na hotel , szkoda na dzień w mieście X z którego leci sie na drugi kontynent. Osobiście planuję przy dolocie ,że muszę mieć jeszcze minimum 2 możliwości póżniejsze , ale są i tacy którzy przelecą na styk ( widziałem takie przypadki z wiosennego deala AM w Amsterdamie)
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN Odkryj Afrykę: loty do Kilimandżaro z dużym bagażem z Warszawy od 2768 PLN
Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic Boże Ciało w Egipcie: all inclusive w 4* hotelu za 2189 PLN. Wylot z Katowic
#22 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:23 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7801
Może mimo wszystko nie poruszajmy tematu wyrzutów sumienia lub ich braku bo zakończy się to niekończącą się dyskusją o moralności korzystania z błędów. Pozostańmy raczej przy kwestiach utylitarnych korzystania z błędów. Ale by nie było tylko że moderuje:

Jeśli chodzi o hotele to myślę że tu jest w pewnym sensie odwrotnie niż z liniami lotniczymi gdzie co do zasady nie należy się nigdy kontaktować z nimi w sprawie błędów cenowych. W przypadku hoteli gdy minie już trochę czasu od rezerwacji, błąd cenowy już dawno zniknął, a z nami nadal nikt się nie kontaktował w sprawie anulacji - warto dyskretnie wybadać czy hotel będzie honorował cenę. W tym celu można wysłać jakieś zapytanie dotyczące naszej rezerwacji - np o możliwość parkingu w okolicy lub cokolwiek innego.

Jeśli chodzi o doloty - ja zwykle przylatuję dzień wcześniej lub tak bym miał możliwość alternatywnego (nawet jeśli nie taniego) dotarcia na miejsce.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 11 Lip 2017 22:45 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 983
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
Ja w styczniu doleciałem do Amsterdamu prawie na styk, ale kosztowało mnie to 800 zł ekstra (5 godzin przed godziną "0" KLM poinformował mnie o odwołaniu lotu i musiałem lecieć LOTem w Premium Economy). Jest ryzyko, jest zabawa. W październiku znowu lecę do AMS, ale tym razem, nauczony doświadczeniem, dzień wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 11 Lip 2017 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 997
snooka ,
ale chyba udało się za to odebrać od klm odszkodowanie w postaci przelewu na konto ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Lip 2017 12:21, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 11 Lip 2017 23:22 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1853
niebieski
Czy sie oplaca to po prostu zalezy od Error Fare :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 11 Lip 2017 23:45 

Rejestracja: 25 Mar 2010
Posty: 983
Loty: 31
Kilometry: 89 760
niebieski
lovenz napisał(a):
snooka napisał(a):
Ja w styczniu doleciałem do Amsterdamu prawie na styk, ale kosztowało mnie to 800 zł ekstra (5 godzin przed godziną "0" KLM poinformował mnie o odwołaniu lotu i musiałem lecieć LOTem w Premium Economy). Jest ryzyko, jest zabawa. W październiku znowu lecę do AMS, ale tym razem, nauczony doświadczeniem, dzień wcześniej.


ale chyba udało się od klm odszkodowanie za to odebrać w postaci przelewu na konto ?


Nie, gdyż zaproponowali mi lot z przesiadką, którym nie zdążyłbym na lot z Amsterdamu do Mexico City. Tak to właśnie jest z dolotami na styk.
Góra
 Profil Relacje PM off
lovenz lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 12 Lip 2017 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4831
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
krasnal napisał(a):
ostatnio preferuję dojazd samochodem, z dużym zapasem czasu, który można wykorzystać na zwiedzanie. Dojeżdżając do Amsterdamu przy EF Palau - koszt paliwa i parkingu wyszedł 305 zł/os. Nie trzeba dodawać, że bagaż rejestrowany był w cenie. A jadąc autem nie mam stresu, że w ostatniej chwili odwołają mi dolot, gdzieś go przekierują, itp. Owszem, może się sypnąć samochód w trasie, ale dotychczas mi się to nie zdarzyło. A lotu odwołane i opóźnione po >5h - i owszem.


przypomina mi sie dojazd autem z @horacy19 do Budapesztu
bilecik jak ta lala Budapeszt-Istanbul-Narita-Istanbul-Budapeszt cos okolo 650 PLN
czasu wydawalo sie az za duzo, roboty drogowe, korki, objazdy ....skonczylo sie z galopada autostrada bez winietki i cykorem, ze nie zdazymy na czas :D:D


Ostatnio edytowany przez krasnal, 12 Lip 2017 07:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 12 Lip 2017 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Kwestia jest chyba dość prosta - jak się wszystko uda to się opłaca. A jak się nie uda, to przynajmniej jest trochę adrenalinki. A jak mi baaardzo zależy na konkretnym wyjeździe ze zminimalizowanym ryzykiem zmiany planów, to kupuje normalnie, co najwyżej próbując wstrzelić się w lepszą niż gorszą cenę. Tzw opłata za "święty spokój".
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lip 2017 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 419
Kilometry: 793 822
srebrny
A czemu EF ma się nie opłacać? Bilety to tylko jakiś procent pełnych kosztów wyjazdu.
Ja rozgrywam to tak. Najpierw czekam. Z miesiąc albo dwa. Jak wszystko ucichnie, ktoś poleci, ktoś wróci.
Potem dokupuję doloty, przeloty wewnętrzne w danym kraju, rezerwuję noclegi. Jeżeli bilety z EF zostałyby po kilku miesiącach anulowane, to wtedy kalkuluję, co mi się bardziej opłaca. Czy dokupić bilety na te same daty w "normalnych" cenach i uratować wyjazd, czy anulować co się da ponosząc koszty tego, czego anulować się nie da.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 12 Lip 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1197
Loty: 400
Kilometry: 664 069
srebrny
@ind_globtroter
Przy tej liczbie wątpliwości, które zgłaszasz - konkretnie Tobie chyba się nie opłaca. Lepiej nie próbuj więcej bo zdrowie stracisz chłopie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#31 PostWysłany: 12 Lip 2017 23:52 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
A co mogę zrobić jeśli lot zostanie anulowany po upływie pół roku do kiedy mogę starać się o chargeback?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Lip 2017 23:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2942
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
A gdzie jest powiedziane, że anulując lot po pól roku, linia lub OTA stanie okoniem i nie zwróci Ci pieniędzy ma kartę?
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#33 PostWysłany: 13 Lip 2017 00:15 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
chargeback to ostateczna ostatecznosc, gdyby nie chcieli zwrocic... jak sami anuluja, to zwroca.

a odnosnie EF, to zawsze zalezy, trzeba sobie samemu policzyc doloty, noclegi, czas stracony na przesiadkach itd. plus jest taki, ze pozwiedza sie dodatkowe miasta (lub tylko lotniska)

czasem sie zwyczajnie nie oplaca.
Góra
 Profil Relacje PM off
ind_globtroter lubi ten post.
ind_globtroter uważa post za pomocny.
 
      
#34 PostWysłany: 15 Lip 2017 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2017
Posty: 219
Loty: 341
Kilometry: 755 789
niebieski
Zacznijmy od tego że EF wciąga i uzależnia EF mówi Ci kiedy i dokąd masz lecieć pomimo innych planów
Ja już nie potrafię latać w inny sposób - chyba że na citybeak po Europie lub gdy planuję trip na fest i trafię np na coś konkretnego w noworocznej promo Qatar itp


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 15 Lip 2017 10:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
To wszystko jest uleczalne, jak kazdy nalog ;-) Zwlaszcza, gdy cos innego dostaje wyzszy priorytet. Owszem czekam na konkretny error fare ma Hawaje i Alaske jak co roku, ale nie rzucam sie na reszte. Mozna powiedziec, ze EF stalo sie czescia mojego planowania. Na dodatek chce, zeby ten EF byl w konkretnym sojuszu i na konkretnych liniach :-)
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#36 PostWysłany: 15 Lip 2017 19:15 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 787
niebieski
Error Fare jest jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, co ci się trafi.
Chociaż zazwyczaj na "A" (Azja, Afryka, Ameryka).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 15 Lip 2017 19:32 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3531
srebrny
+ Anulacja
Góra
 Profil Relacje PM off
13 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 15 Lip 2017 19:34 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
gmak napisał(a):
Chociaż zazwyczaj na "A" (Azja, Afryka, Ameryka).

Wszystkie kontynenty poza Europą są na "A"... :roll:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 24 Lip 2017 03:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Aga_podrozniczka napisał(a):
To wszystko jest uleczalne, jak kazdy nalog ;-) Zwlaszcza, gdy cos innego dostaje wyzszy priorytet. Owszem czekam na konkretny error fare ma Hawaje i Alaske jak co roku, ale nie rzucam sie na reszte. Mozna powiedziec, ze EF stalo sie czescia mojego planowania. Na dodatek chce, zeby ten EF byl w konkretnym sojuszu i na konkretnych liniach :-)

No i oczywiscie w konkretnym terminie.
Kto by na przyklad chcial leciec na Kube we wrzesniu? :D
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 24 Lip 2017 04:34 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5151
srebrny
ja dziekuje, odpadam :-)
aczkolwiek znajomi byli we wrzesniu na Dominikanie na podrozy poslubnej i twierdza ze pogoda siadla.
no coz, milo ze szczescie dopisalo :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group