Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 27 Gru 2014 22:35 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
Witajcie, mam zagwozdkę. Lot WAW-BKK. Lecą dwie osoby. Osoba 1 na 2tyg, osoba 2 na miesiąc. Startują jednocześnie (ten sam lot), powrót co oczywiste w innych terminach. Za bilet swojej lubej zapłaciłem swoją kartą (do naszego wspólnego konta) a za swój bilet inną kartą z mojego konta prywatnego. No i teraz zagwozdka bo startujemy razem więc luz - karty mamy przy sobie. A powrót - Ona wraca sama, kartę jej mogę dać. Mogę tez mieć z banku piskmo że owa karta jest do naszego wspólnego konta. Testował ktoś takie rozwiazania ?Czasu do wylotu jeszcze trochę jest - najwyżej bede w emirates coś rzeźbił w temacie.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych Wycieczka na Cypr za 1040 PLN. Loty z Radomia + hotel tylko dla dorosłych
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
#2 PostWysłany: 27 Gru 2014 23:33 

Rejestracja: 07 Sie 2013
Posty: 447
Loty: 177
Kilometry: 387 374
niebieski
Emirates odbyłem tylko 5 lotów (9 segmentów) i nikt nie prosił o pokazanie karty. Nie widziałem też by inne osoby podczas check-in były proszone. 3 loty były opłacone kartą Citi Wizz, same loty odbyłem dużo później nie posiadając już tej karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 27 Gru 2014 23:46 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Powinieneś być w stanie skrobnąć (na wszelki wypadek) upoważnienie do użycia tej karty do zakupu tego biletu (razem z kopią obu stron karty). Patrz np. http://www.flyertalk.com/forum/etihad-a ... -pass.html (dotyczy wprawdzie innej linii).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Gru 2014 13:22 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
Dzięki, Zatem zasadniczo jeśli dostanie moją kartę w łapę i list to nie powinno być problemów :) W razie czego postaram się jakoś dostać z nią na lotnisko by przy odprawie się ewentualnie pokazać :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 28 Gru 2014 14:46 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Dopytywałem ostatnio na infolinii Emirates i powiedzieli że bez żadnego problemu można opłacić lot kartą kogoś innego, przy wylotach z Polski. A kartę jeśli już by mieli sprawdzać to tylko na 1 odcinku lotu.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Gru 2014 18:06 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
dzieki. Gdzieś nawet wyczytałem że nie sprawdzają na lotach londyn czy warszawa przez dubaj do bangkoku wiec chyba luz :) Pierwszy odcinek lotu lecimy razem więc tu jestem spokojny. Jutro postaram się zadzwonić do biura i obadac temat dokładniej :)
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2014 10:12 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 84
Loty: 43
Kilometry: 103 267
telefon do emirates wykonany. Pani powiedziała ze problemu z karta nie będzie. Pierwszy odcinek mamy z Warszawy i tam podobno takich restrykcji nie ma. Także zasadniczo luz. Temat do zamknięcia.
_________________
pozdrawiam, Marcin
http://www.kusiewbusie.pl

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: kiedy przewalutowanie
#8 PostWysłany: 12 Lut 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
Witam, przymierzam się do zakupu biletów na podróż do Tajlandii. Bilety będą najprawdopodobniej z Emirates tak aby zaczepić się choć na chwilę w Dubaju. Martwi mnie jednak kwestia przewalutowania...ostatnio zamawiając nocleg na airbnb doliczono mi tą kwotę w wysokości prawie 100 zł przy noclegu który kosztował w okolicach 2,5 tys zł. Więc w sytuacji kiedy będę zamawiał bilety dla 6 osób o wartości 2,2 tys wolałbym tej opłaty uniknąć. Płacę kartą kredytową BZWBK.
Kolejna kwestia to płatność bezpośrednio przez Emirates czy przez pośredników których proponuje KAYAK.pl ? gotogate i inne...czy ta płatność się znacząco różni od tej bezpośredniej przez www emiratesa ? jakieś dodatkowe ryzyko czy jest to w pełni bezpieczne ?

dzięki za odpowiedź i pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 12 Lut 2015 11:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
Jeśli chcesz uniknąć przewalutowania zapłać, o ile to możliwe, w walucie w jakiej kupujesz ten bilet - załóż sobie konto walutowe i kartę do niego i będziesz parę zł do przodu.
Jeśli płacisz kartą kredytową w PLN z BZWBK za bilety sprzedawane w walucie obcej nie widzę sposobu na uniknięcie przewalutowania - dorzucą Ci jeszcze 2,8% prowizji.
Ale zdaje się, że emirates obciążają na swojej polskiej stronie za bilety w PLN ale nie jestem na 100% pewien, bo nigdy tam nie kupowałem...
Innym sposobem jest zakup u pośrednika który obciąży kartę w PLN.
Jeśli chodzi o bezpieczeństwo takich zakupów to różni pośrednicy mają różne opinie - jak wpiszesz w "szukaj" na forum nazwę to wyskoczą Ci komentarze na temat konkretnej firmy/portalu.
Przy czym od razu napiszę, że nie znajdziesz pośrednika z 100% zadowolonych klientów, niemniej wiele osób (w tym ja) kupuje za ich pośrednictwem bilety i jest zadowolonych, trzeba tylko do tego podejść rozsądnie... ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 12 Lut 2015 11:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 779
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
Jeżeli przy zakupie cena będzie w PLN no to nie będziesz miał przewalutowania, natomiast jeżeli cena będzie podana w np. EUR lub USD, a karta obsługiwana jest w PLN to oczywiście takie przewalutowanie wystąpi. Może być tak, że płacąc np. w USD mogą wystąpić 2 przewalutowania – najpierw z USD na EUR, a następnie z EUR na PLN – każdy bank reguluje to oddzielnie.
Z pośrednikami nie ma problemu i zazwyczaj da się oszczędzić trochę pieniędzy – ja wielokrotnie korzystałem z Opodo i Tripsy. Zwróć tylko uwagę na końcową cenę, ponieważ pośrednicy zazwyczaj doliczają koszty z tytułu płatności kartą i może być tak, że finalnie bilet będzie droższy niż na stronie przewoźnika. Pamiętam, gdy chciałem kupić bilet LOTu za niewiele ponad 200 PLN to gotogate chciało doliczyć 65 pln dodatkowych kosztów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 12 Lut 2015 11:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
Płaciłem za bilety kupowane na polskiej stronie Emirates i, o ile pamiętam, żadnego przewalutowania nie było. Jak wrócę z pracy to sprawdzę dokładnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
to sprawa właśnie dziwna, bo w airbnb miałem kwotę podaną w złotówkach i taka też miała być płatność po czym po trzech dniach zaksięgowano płatność w EURO i doliczono opłatę za przewalutowanie...skąd mam mieć pewność czy tak samo nie będzie na Emirates...tą zasadę o przewalutowaniu reguluje regulamin karty banku ?

WaldekK będę wdzięczny za odpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:50 

Rejestracja: 16 Sty 2013
Posty: 160
Przy kupnie biletów na polskiej stronie Emirates masz płatność w PLN, żadnego przewalutowania. Kupowałem 3 razy, za każdym razem inną kartą i było tak samo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 12 Lut 2015 16:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Mar 2013
Posty: 91
Loty: 77
Kilometry: 250 316
Zalezy skad jest wylot. Jezeli z Polski pobierze w zlotowkach. Kupowalam przez polska strone wylot z Pragi, cena podana w koronach z konta pobrana kwota po przewalutowaniu .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2012
Posty: 99
Loty: 71
Kilometry: 203 776
no i widzę że zaczynają się schody bo wylot planujemy z Pragi... :(
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Lut 2015 17:25 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Przeważnie w takich przypadkach karta obciążana jest w walucie kraju, z którego wylatujemy. Można to obejść kupując bilet u pośrednika, bądź konkretnie w tym przypadku zapłacić kartą USD kantoru Alior Banku. Jedno przewalutowanie z USD na korony po kursie MC (oczywiście USD kupimy po normalnym kursie w kantorze).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
@pawelekwch - sprawdziłem, ile było na potwierdzeniu, tyle zaksięgowano (ale wylot z Warszawy).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 12 Lut 2015 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
pawelekwch napisał(a):
no i widzę że zaczynają się schody bo wylot planujemy z Pragi...


no to znajdź sobie ten bilet u pośrednika w PLN
np. flipo na pewno obciąża kartę w PLN
nie chcę im robić jakiejś przesadnej reklamy, ale ja mam z nimi same dobre doświadczenia a kupiłem już tam kilkanaście jak nie kilkadziesiąt biletów...


Ostatnio edytowany przez lagor, 13 Lut 2015 10:38, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 12 Lut 2015 20:18 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 104
Loty: 48
Kilometry: 101 952
Tak samo jak opodo czy bravofly. Też mam z nimi same pozytywne doświadczenia. Sprawdź, kto ma niższe ceny.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 12 Lut 2015 20:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
I, jak to z pośrednikami bywa, dopóki nie ma problemów, to każdy jest OK. A jak się zaczną schody to i najlepszy może zjeść dużo nerwów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 29 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group