Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna
Autor Wiadomość
#481 PostWysłany: 19 Sty 2020 13:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
cool_aka_romeo napisał(a):
Co do samych samolotów to chyba te piec gwiazdek tez zaczyna ciążyć.

EK od kilkunastu lat nie ma 5* wg. Skytrax.

cool_aka_romeo napisał(a):
Oczywiście odszkodowanie się nie należy ponieważ linia nie wykonywała połączenie po Europie ani z niej nie jest...

Na czymś trzeba oszczędzać aby mieć tańsze bilety.

cool_aka_romeo napisał(a):
Szukając następnym razem lotu w kierunku wschodnim zastanowię się 3 razy czy wybrać EK, która uważałem za TOP of the TOP.

Życie pokazuje, że przy kolejnych lotach i tak w 90% decyduje cena i oni o tym doskonale wiedzą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#482 PostWysłany: 22 Sty 2020 17:58 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
Hej, chcę przebukować lot klasą ekonomiczną EK (BKK-WAW) z 6-go marca na początek kwietnia, kupowany przez eDreams.
1. Ponoć muszę to zrobić przez eDreams, czy to prawda?
2. eDreams przekazało mi, iż koszt dla dni 7-9 kwietnia to $220-$400 (w tym $60 opłaty dla eDreams). Czy to standardowe stawki EK? Jak mógłbym ew. je obniżyć?

Dzięki i pozdrawiam
Szymon
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#483 PostWysłany: 23 Sty 2020 00:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Tak, musisz to zrobic przez eDreams.
Koszt zalezy oodoplaty as zmiane biletu, a to zalezy od taryfy w jakiej jest Twoj bilet (economy flex, economy flex plus, itp) plus roznice w cenie biletu.
Wskocz sobie na strone emiratow i sprawdz sam, ale koszty ktore podaja Ci eDreams wygladaja bardzo prawdopodobnie.
Jesli masz economy saver, to bardzo prawdopodobne, ze nie da sie zmienic daty.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
krzemian uważa post za pomocny.
 
      
#484 PostWysłany: 24 Sty 2020 06:54 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
Dzięki, rzeczywiście na stronie Emirates w zakładce zarządzania lotem można poglądowo sprawdzić koszt zmiany. Wygląda na to, iż wystarczy doliczyć +$60 i mamy finalny koszt zmiany. To zdecydowanie szybsza metoda niż siedzenie na infolinii eDreams, gdzie przez pół godziny udało mi się jedynie sprawdzić koszt 2-3 lotów zastępczych.
Teraz pytanie:
1. Czy EK odda różnicę w przypadku, gdy przebukowuję na lot tańszy niż pierwotny? Szczerze w to wątpię, ale wolę się upewnić.
2. Jeśli robię rebooking z 6-go marca na ok. 8-go kwietnia, kiedy według Was byłby najlepszy moment na zrobienie tego tak, by zminimalizować koszt dopłaty za droższy lot? Innymi słowy, kiedy spodziewać się najtańszych biletów na 8-go kwietnia?

Od siebie jeszcze dodam, iż mam Economy Saver, a mimo tego mam możliwość przebukowania lotów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#485 PostWysłany: 25 Sty 2020 02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
1. Dobre pytanie. Jesli kupowales bezposrednio u Emiratow, to powinni zwrocic roznice, minus ich oplaty do zmiany rezerwacji, itp, itd.
Jesli kupowales przez OTA, to niestety roznice zwroca najpierw do OTA, bo to OTA kupowalo dla ciebie ten bilet. Czy dostaniesz ten zwrot od OTA to watpie.
2. Nie wiem. Z cenami biletow nigdy nic nie wiadomo. Szczegolnie teraz, bo nikt nie wie jak sie sytuacja z tymi wirusem w Azji rozwinie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#486 PostWysłany: 12 Lut 2020 18:28 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 40
Update: o dziwo mimo informacji ze strony infolinii eDreams, udało mi się samodzielnie zamienić bilet w Emirates bez problemu. Wydaje się jednak, iż nie ma możliwości zwrotu różnicy w cenie. Najlepsze taryfy, jakie znalazłem, oferowały ok. 128 USD opłaty, z czego 128 to opłata za zmianę biletu a 0-1 USD - różnica w cenie biletu.
Wiec albo Emirates oddaje $60 eDreams albo eDreams wprowadziło mnie w błąd na infolinii. Niemniej, przebudowanie kosztowało ostatecznie 128 dolców, a dostępnych było sporo terminów w tej cenie (włączając w to inne lotniska wylotowe, między innymi Denpasar i Phuket)
Góra
 Profil Relacje PM off
2catstrooper lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Emirates.com/Refunds
#487 PostWysłany: 20 Mar 2020 19:37 

Rejestracja: 12 Sty 2012
Posty: 14
Loty: 237
Kilometry: 376 439
Probuje zrobić refund na voucher w Emirates, choc anulowali mi dopiero połowe lotów, te z Dubaju i z powrotem są wciaż ważne.
Mam muliticity wiec strona Refund tego nie przewiduje bo jest tylko jedno departure i jedno arrival city.
Jak podaje numery extix 176.. wyskakuje błąd że numer jest niepoprawny. Generalnie nic nie da sie zrobić. Może rzeczywiście poczekać i nie robić nic - lot jest za 20 dni. Pewno sytuacja się jeszcze rozwinie. Ktoś próbował z tym ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#488 PostWysłany: 21 Mar 2020 01:27 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Spokojnie poczekac, ja mialem multicity ale w calosci lapal sie do 31 maja, zwrot zgloszony na calosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#489 PostWysłany: 22 Mar 2020 17:42 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Emirates zawiesza wszystkie loty od 25 marca. https://www.emirates.com/de/english/hel ... ates/#3515

UPDATE:
Cytuj:
Emirates will temporarily suspend most passenger operations by 25 March.

Having received requests from governments and customers to support the repatriation of travellers, Emirates will continue to operate flights to the following countries until further notice, as long as borders remain open, and there is demand: the UK, Switzerland, Hong Kong, Thailand, South Korea, Malaysia, Philippines, Japan, Singapore, Australia, South Africa, USA, and Canada. We aim to provide affected customers with updated information as early as possible.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#490 PostWysłany: 23 Mar 2020 09:36 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
dumbo12 napisał(a):
Probuje zrobić refund na voucher w Emirates, choc anulowali mi dopiero połowe lotów, te z Dubaju i z powrotem są wciaż ważne.
Mam muliticity wiec strona Refund tego nie przewiduje bo jest tylko jedno departure i jedno arrival city.
Jak podaje numery extix 176.. wyskakuje błąd że numer jest niepoprawny. Generalnie nic nie da sie zrobić. Może rzeczywiście poczekać i nie robić nic - lot jest za 20 dni. Pewno sytuacja się jeszcze rozwinie. Ktoś próbował z tym ?



Mam to samo. Multicity, WAW-DBX-BKK-HAN-WAW. anulowali mi tylko loty z Warszawy do Dubaju i z Hanoi do Dubaju...tez mi sie wydaje, ze pozostaje tylko czekac...Ja mam loty w maju.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#491 PostWysłany: 03 Kwi 2020 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 5471
HON fly4free
Jest jakaś oznaka powrotu do normalności. Emirates, ale też Etihad ogłaszają pierwsze loty po zawieszeniu:
https://www.pasazer.com/news/43717/emirates,i,etihad,wznawiaja,loty,w,czasie,pandemii.html
_________________
Do tej pory m.in.: Algieria, Côte d'Ivoire, Etiopia, Gambia, Ghana, Rwanda, Senegal, Uganda || Indie, Indonezja, Iran, Kazachstan, Kirgistan, Liban, Malezja, Oman, turecki Kurdystan, Uzbekistan || Boliwia, Brazylia, Meksyk + Europa.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#492 PostWysłany: 07 Kwi 2020 14:57 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5134
srebrny
hej sluchajcie, mamy taka to sytuacja z Emirates.
znajomi lecieli WAW-DBX-BKK i potem mieli wrocic 05.04.2020
EK skasowalo loty bodajze 25.03 i nawet o niczym nie poinformowali.
Pan na polskiej infolinii (infolinia w Tajlandii nie działała, nie można było się dodzwonić)
twierdził, że nie wie kiedy będą latać, może w maju i jak coś to może zaproponować zwrot taxów lub voucher.
pytam się ile te taxy - mianowicie za odcinek BKK0-DBX-WAW za dwóch paxów i infanta Pan wyliczył zwrot.... 270 PLN....
pytam o jakiej wartosci mozna by otrzymac voucher - Pan twierdził ze podobnej wielkości co taxy, żartowniś jeden.
skończyło sie na tym, że ekipę musiałem sciagnać LO specjalnym lotem.
no i teraz co dalej, jak uwazacie ?
EK sie znowu pewnie wypnie i zaproponuje jakies psie pieniadze albo voucher na parę stówek co nas nie interesuje.
co zrobić ? czy chargeback zadziała ? co najpierw ? reklamacja z wezwaniem do zwrotu kosztów biletów w ciagu 14 dni i
potem chargeback ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#493 PostWysłany: 07 Kwi 2020 15:32 

Rejestracja: 10 Lip 2018
Posty: 295
napisac maila?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#494 PostWysłany: 07 Kwi 2020 16:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1192
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
@michcioj Dziwna sprawa. Odwołali lot i zaproponowali tylko zwrot podatków? Może trafiłeś na jakiegoś mało rozgarniętego konsultanta.
Ja się kontaktowałam z Emirates wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku tygodni, bo miałam być teraz w Tajlandii, i sprawę załatwili bardzo pozytywnie.
Po odwołaniu lotu bez problemu przyjęli wniosek o zwrot 100% (wtedy jeszcze była taka możliwość). Po dwóch tygodniach ja się rozmyśliłam, bo wprowadzili możliwość bezpłatnej zmiany na dowolny termin. Odwołali mi bezproblemowo wniosek o zwrot i zmienili na 24.12 - 8.01 bez dopłat.
Może najpierw spróbuj zadzwonić jeszcze raz a jak nie to reklamuj.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#495 PostWysłany: 08 Kwi 2020 09:30 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
@michcioj reklamacja z prośbą o zwrot całości za odcinki BKK-DXB-WAW (to będzie pewnie 30-60% całości zapłaconej kwoty, zależy jak taryfy zostały sklejone) a w przypadku odmowy oczywiście chargeback.

Reklamacja do EK jeśli bezpośrednio u nich kupowałeś bilet, jeśli przez OTA to musisz tam pisać.
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.
 
      
#496 PostWysłany: 19 Kwi 2020 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Dobre wiesci ze strony Emirates.
Jesli mymy zarezerwowany lot z wylotem najpozniej do 31 sierpnia 2020 r. to mozna elastycznie odlozyc swoje loty do 24 m-cy w przyszlosci :) i nie musimy placic oplaty za zmiane rezerwacji oraz roznicy taryfowej.
Tylko klasa podrozy (eco, business, first) musi pozostac taka sama, ale to powinno byc logiczne.
Dotyczy to rowniez nowych rezerwacji najpozniej do 31 maja 2020 r.

Cytuj:
Sie müssen uns nicht anrufen, wenn Sie eine Buchung storniert haben. Wir haben jetzt die Gültigkeit Ihres Tickets um bis zu 24 Monate verlängert, sodass Sie uns einfach anrufen können, um Ihren Flug umzubuchen, sobald Sie wieder reisen können.
https://www.emirates.com/de/german/help ... ur-ticket/
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#497 PostWysłany: 19 Kwi 2020 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
A tu po polsku:

https://www.emirates.com/pl/polish/help ... ur-ticket/
Cytuj:
Nasi pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety przed 31 maja na podróż do 31 sierpień 2020 r. włącznie, mogą teraz skorzystać z dwóch nowych opcji realizacji lotów w późniejszym terminie.

Zachowanie biletu na później

Możesz po prostu zachować bilet, a my przedłużymy jego ważność o maksymalnie 24 miesiące od daty pierwotnej rezerwacji. W tym okresie kwota zapłacona w ramach pierwotnej rezerwacji zostanie zaakceptowana w przypadku każdego lotu do tego samego portu docelowego / regionu* w dowolnym czasie, a żadne dodatkowe opłaty nie zostaną naliczone.[...]
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#498 PostWysłany: 17 Maj 2020 19:45 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 632
srebrny
Emirates Considers Cutting 30,000 Jobs, Retire A380s Faster —
https://www.bloomberg.com/news/articles ... 80s-faster
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#499 PostWysłany: 17 Lis 2020 12:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 468
Kilometry: 472 873
niebieski
Może komuś się przyda.

Szanowni Państwo, święta najlepiej spędzać z bliskimi. Rezerwując loty na telefonie komórkowym, masz szansę zaoszczędzić. Podróżuj w ramach naszej sieci i korzystaj z 10% zniżki na taryfy w klasie ekonomicznej, klasie biznes i pierwszej klasie. Dokonaj rezerwacji do 29 listopada 2020 r. dla podróży do 31 maja 2021 roku. Jeśli rezerwujesz poprzez aplikację Emirates, wpisz kod EKMOB20, aby uzyskać 10% zniżki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#500 PostWysłany: 02 Gru 2020 18:17 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Emirates kusi: darmowe noclegi w hotelu JW Marriott Marquis, ubezpieczenie kosztów rezygnacji, więcej bagażu...



Wybierz się na zaległy urlop do Dubaju
PODRÓŻUJ BEZPIECZNIE
Szanowni Państwo, nie ma lepszego miejsca do rozpoczęcia planów podróżnych niż Dubaj. Zaplanuj swoją kolejną przygodę w naszym rodzinnym mieście i ciesz się dwudniowym pobytem w hotelu i wyższym limitem bagażu z pozdrowieniami od nas. Gdy podróżujesz z Emirates, podróżujesz najlepszymi liniami lotniczymi na świecie pod względem bezpieczeństwa w czasie pandemii, jak wynika z badania Safe Travel Barometer.

Otrzymujesz również dodatkowe zabezpieczenie w postaci naszego pierwszego w branży ubezpieczenia podróżnego od wszelkiego ryzyka. Ubezpieczenie to jest automatycznie dołączane do biletu kupowanego na loty od 1 grudnia 2020 roku. Obejmuje ono pokrycie kosztów leczenia i kwarantanny z powodu COVID-19, a także nieszczęśliwe wypadki w czasie podróży, wydatki związane ze sportami zimowymi, utratę rzeczy osobistych oraz zakłócenia w podróży spowodowane nieoczekiwanym zamknięciem przestrzeni powietrznej, zaleceniami lub poradami dotyczącymi podróży. Więcej o korzyściach możesz się dowiedzieć na naszej stronie dotyczącej ubezpieczenia podróżnego od wszelkiego ryzyka.

Dodatkowe ubezpieczenie gwarantuje pełne bezpieczeństwo i spokój ducha w każdym miejscu. Sprawdź najnowsze wytyczne w zakresie wymagań dotyczących podróży na emirates.com i zacznij planować podróż już teraz.
Dowiedz się więcej

Pierwsze noclegi na nasz koszt

Przyjemna pogoda, otwarte plaże i setki atrakcji do zwiedzania. To doskonały czas na odwiedzenie Dubaju. Jeśli do 23 grudnia zarezerwujesz podróż, która odbędzie się między 6 grudnia 2020 r. a 28 lutego 2021 r., możesz cieszyć się dwoma bezpłatnymi noclegami w hotelu JW Marriott Marquis i wyższym limitem bagażu. Zarezerwuj bez obaw już teraz dzięki elastycznej opcji rezerwacji biletów na wypadek zmiany planów podróżnych.

Zarezerwuj teraz

Podróżuj bez stresu

Odwołanie podróży
Odwołanie podróży
Możesz otrzymać ubezpieczenie w wysokości 7500 USD obejmujące bezzwrotne koszty w razie odwołania lub ograniczenia podróży.
Podróż bez zmartwień
Podróż bez zmartwień
Ciesz się większą wygodą, otrzymując bezpłatny test PCR w momencie przylotu do Dubaju.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: makoleon oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group