Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#461 PostWysłany: 22 Gru 2019 00:36 

Rejestracja: 19 Mar 2012
Posty: 59
Cześć! 1 kwietnia lecimy Emirates do Japonii. Bilety kupione we wrześniu. Chcemy spróbować jak to jest w biznesie i planujemy zrobić upgrade za gotówkę, punktów nie mamy. Przez stronę kosztuje to 16k za dwie osoby. 7500 nowa taryfa i 1k za zmianę. Na infolinii tysiak taniej. Pytanie: czy nie ma znaczenia kiedy zrobimy upgrade? Czy to tanieje/drożeje im bliżej lotu? Lepiej brać bo podniosą ceny czy właśnie czekać, bo stanieje? (Opcja czekania do kilku godzin przed odlotem i liczenia na to, ze dostaniemy propozycje tańszego upgrade nie wchodzi w grę, chcemy mieć pewność, ze na 100% nam sie uda lecieć biznesem)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#462 PostWysłany: 22 Gru 2019 02:01 

Rejestracja: 12 Lut 2019
Posty: 946
niebieski
Możecie zwrócić swoje bilety? Bo widzę, że za ~7,2k można kupić taki bilet w innych liniach, więc jaki sens ma dopłata 7,5k? Chyba, że musi być Emirates i macie nadmiar gotówki, to brać. Na kierunkach typowo biznesowych czasem bilety w biznesie nie jest łatwo kupić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#463 PostWysłany: 28 Gru 2019 17:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Lot 24 grudnia HND-DXB.

Nie wazyli podrecznego przy odprawie, nawet nie patrzyli ile sztuk sie mialo.
Za to przy bramce masakra. Jak ludzie z biznesu i statusu weszli na poklad, to panny przy bramce oglosily w trzech jezykach limity bagazu podrecznego. I zeby bylo weselej, mialy podreczna elektroniczna wage i wyrywkowo wazyly to co wygladalo na zbyt duze lub za ciezkie. Zwazyly maja torbe, byla ponad 7 kilo, wiec wyciagnelam kurtke i zalozylam na siebie. Zwazyly jeszcze raz i bylo ponizej 7 kilo i moglam przejsc.

Jaki to mialo miec sens - nie wiem.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#464 PostWysłany: 28 Gru 2019 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2016
Posty: 252
Kasa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#465 PostWysłany: 28 Gru 2019 19:02 

Rejestracja: 16 Gru 2019
Posty: 14
Z komunikacją z pracownikami jest rzeczywiście średnio, ale emirates to na pewno już bardzo wysoki standard, co się wiąże właśnie z kasą... Ja nie leciałem, ale ciocia podróżowała z nimi do Tajlandii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#466 PostWysłany: 28 Gru 2019 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
klonowiec napisał(a):
Kasa ;)

No wlasnie nie bardzo kasa, bo zabierali "nadwagowe" torby i ekstra torby do nadania do luku, ale nie widzialam, zeby kogokolwiek zmuszali do placenia przy bramce. Nie widzialam tez, zeby wydawali jakiekolwiek swistki do zaplaty przy odbiorze. Chyba, ze to wszystko robili elektronicznie.
W kazdym razie, to zabieranie toreb szlo im sprawnie i bylismy gotowi do wylotu o czasie.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#467 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:28 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Może był pełny samolot i większość podrecznych I tak nie zamieściłaby się w schowkach? Czasem tak w Lo robią

Wysłane przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#468 PostWysłany: 28 Gru 2019 20:41 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Jeśli mieści się w Twoim limicie leci za free nadprogramowe kilogramy do opłacenia. Np.masz limit 30kg spakujesz sie w podreczny. Na bramce masz 12kg nadają free. Nadasz 25kg to za 2kg bulisz grubą kasę. Waw-dxb 120 pln/kg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#469 PostWysłany: 30 Gru 2019 07:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Czy na nocnych lotach w dalszym ciągu rozdają w ECO kosmetyczkę i opaskę na oczy? Pytam bo nie wiem czy brać swoją z poprzedniego rejsu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#470 PostWysłany: 02 Sty 2020 04:22 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Takiego czegos jak opaska i kosmetyczka dawno nie widzialem rozdawane w Emirates, opaski to maja chyba bo jakis pasazer sie pytal i przyniesli mu ja.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#471 PostWysłany: 02 Sty 2020 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Rozdaja, rozdaja. Ale tylko na nocnych lotach.
Mam tych kosmetyczek juz cala kolekcje.
10 dni temu z Hanedy do Dubaju byla zielona.
Przedwczoraj z Dubaju do Narity byla niebieska.
Zawartosc: skarpetki, opaska na oczy, zatyczki do uszu, mala tubka pasty i szczoteczka do zebow, cos w rodzaju zakladki do ksiazki (obecnie z opisem Expo 2020) oraz nalepki czy chce sie jesc czy nie.

Załączniki:
20200102_210417a.jpg
20200102_210417a.jpg [ 287.85 KiB | Obejrzany 5199 razy ]
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo lubi ten post.
 
      
#472 PostWysłany: 07 Sty 2020 00:44 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
A co to jest nocny lot bo np. na locie z DXB o godz, 21 nic nie dawali .... chyba jakies gorsze bilety mam ze cuduja z bagazami i obsluga na pokladach Emirates.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#473 PostWysłany: 07 Sty 2020 05:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
Na nocnych lotach dluzszych niz 6 godzin zawsze powinni dawac, bo sie zapytalam.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#474 PostWysłany: 07 Sty 2020 09:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Sty 2018
Posty: 41
Witam,

Czy w [EK] przy jednej rezerwacji na rodzinę waga bagażu jest liczona wspólnie czy każdej sztuki oddzielnie, czyli jak mam 15kg na osobę przy trzech osobach to mogę się spakować np 2 walizki po 18 a jedną 9kg i nie będzie problemu? Przy okazji wspomnę że lotnisko wylotowe to Wiedeń [VIE] lot do Dubaju a potem Bangkok [BKK].

PS: Taką mam śmieszną taryfę że na wylot mam 15kg na osobę a na przylot do domu 25kg na osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#475 PostWysłany: 07 Sty 2020 15:47 

Rejestracja: 27 Sty 2018
Posty: 242
Zbanowany
Jak dotad nie bylo problemu ze majac bilet z zona i bagaz nadawany np. na osobe 20kg to mielismy jedna nadawana walizke pakowana do wagi max. 31.5kg /max. BHP obslugi/ i nie bywalo z tym problemu.
Choc ostatnio mialem ostra weryfikacje wag wszelkich toreb na biznesowym stanowisku odprawy to nadawana walizka 31kg pojechala bez problemu.

@2catstrooper : moje loty zawsze sa ponad 6h na odcinku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#476 PostWysłany: 07 Sty 2020 16:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 504
złoty
@Time2GO wiec w takim razie nie mam pojecia dlaczego na Twoich lotach nie rozdaja tych kosmetyczek. Ja dostaje je za kazdym razem.

@GieZed nie powinno byc problemu, ale chyba wszystko zalezy od widzimisie czlowieka przyjmujacego bagaz. Nam w Kalkucie (styczen 2019) kazali przepakowac, mimo ze jedna torba byla ledwie o jakies 2 kilo za ciezka, a druga miala niedowage.

I raz w Tokio musielismy tez przepakowac, bo akurat pani sie czepiala, ze ma by 25 kg razy dwa, a nie 29 i 15.

Natomiast w grudniu, choc bylo nas dwie, to nadali obie walizki jako moje z laczna waga ponad 35 kilo. Nasz limit byl 25 od osoby.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#477 PostWysłany: 14 Sty 2020 19:15 

Rejestracja: 21 Gru 2015
Posty: 19
Loty: 33
Kilometry: 101 969
wlasnie zarezerwowalam bilet - zawsze wpisuje i pierwsze, i drugie imie - a tutaj dostalam potwierdzenie rezerwacji, i w potwierdzeniu polaczyli te imiona w jedno. Sprawdzalam na stronie, niby jest napisane: "If you entered multiple first names, or multiple family names for a passenger, it is entirely normal for the names on the ticket to be joined together, even if you had entered them separately when booking online. For example: if you entered Mr John Adam Smith when booking online, your ticket will show the name as SMITH/JOHNADAMMR. This is standard airline industry practice", ale wolalabym sie upewnic ze jest OK.
Ostatni raz lecialam z Emirates dawno, bo 4 lata temu, sprawdzilam i wpisywalam dwa imiona, ale na potwierdzeniu rezerwacji byly one normalnie rozdzielone.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#478 PostWysłany: 14 Sty 2020 19:33 

Rejestracja: 08 Sie 2013
Posty: 1851
niebieski
No chyba lepszego potwierdzenia nie mogles znalezc, jak wlasnie u zrodla.

Ale jak ci to pomoze to potwierdzam - to normalna praktyka i nie bedzie zadnego problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#479 PostWysłany: 18 Sty 2020 10:50 

Rejestracja: 23 Lis 2019
Posty: 28
Loty: 233
Kilometry: 499 465
Odbyłem ostatnio cztery długie loty liniami Emirates.Nie mogę powiedzieć ani nic dobrego,ani nic złego.Wypada na równi lub nieco gorzej niż Ethiopian Air którymi leciałem trzy razy w październiku 2019 roku i znacznie gorzej niż Lufthansa którą też niedawno leciałem.KLM,Air France czy Qatar Airways też lepiej wspominam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#480 PostWysłany: 18 Sty 2020 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1061
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
To ja dodam coś od siebie w opinii o Emirates.

Kilka dni temu wracaliśmy w 6 osób z HKT do WAW 01:35 wylot z Tajlandii. Z czystej ciekawości sprawdzałem FR24 czy nasz samolot już wylądował było koło 21:00. Niestety okazało się, ze samolot jest opóźniony i nie wiadomo kiedy będzie. Zero informacji z aplikacji o opóźnieniu, także zero wiadomości na SMS.

Samolot planowo miał wylecieć o 1:35, ale wystartowaliśmy o 4:30 co skutkowało, ze mamy marne abyśmy zdarzyli na samolot do WAW. Wylądowaliśmy o 7:45, czekaliśmy jeszcze na wolny gate kolejne 15 min i zostaliśmy poinformowani sms, ze nasz lot został przełożony na kolejny dzień. 4 min przed planowanym wylotem siedząc w samolocie obok :)

To nic nadzwyczajnego, dla kogoś kto lata posad przeciętnie, ale dramat jaki nam zgotował Emirates długo pozostanie w naszej pamięci przy wyborze kolejnych połączeń w kierunku azjatyckim.

Po wyładowaniu i ustawieniu się w kolejkę, w której spędziliśmy półtorej godziny ( 3 dorosłych i 3 dzieci) dowiedziałyśmy się od Pana z obsługi, ze nie maja hoteli proszę się dowiadywać najlepiej po 16, ale nic nie obiecuje. W tym czasie na 4 innych stanowiskach ludzie odchodzili z voucherami na hotel (nie mieli żadnych statusów EK i lecieli w ECO), niestety mino próśb Pan był co ta bardzie agresywny. Otrzymaliśmy po 20 AED na jedzenie i radźcie sobie Państwo sami.

Dziwnym zbiegiem okoliczności to właśnie nacja arabska dostawała hotele a europejczycy nie - dziwne :)

Niestety nasze torby zostały już nadane i nie ma możliwości ich wyciągnąć i nic nie poradzimy, ze nie macie Państwo żadnych rzeczy i kosmetyków - cały czas pisze o lini Emirates -5* i Fly better...

Po kolejnych 3 godzinach spędzonych w Costa Caffe przez zupełny przypadek przede mną stała Pani z plakietka Customer Service Supervisor. Po które nakreśliłem sytuacje i ona osobiście w 15 min załatwiła nam hotele. Torby tez, ale jeździły od hotelu do hotelu po całym Dubaju bo system nie wiedział w jakim jesteśmy hotelu.

Po wszystkim kierowca autobusu, który wiózł na do hotelu opowiedział o Apikalipsie jaka przeszła przez Dubai dzień wcześniej i zamkniętym lotnisku, ale o tym dowiedziałyśmy się wszyscy z autobusu od niego.

Reasumując. Samoloty się spóźniały, spóźniają i będą spóźniać, ale jak się chce być najlepsza linia świata to trzeba zapewnić tez najlepsza obsługę już na ziemi.

Co do samych samolotów to chyba te piec gwiazdek tez zaczyna ciążyć. Na 4 odcinkach co najmniej każde z nas miało popsuty fotel, który się sam składał lub nie rozkładał. Do tego popsute gniazda słuchawkowe na kilku miejscach i frustracja ludzi, ze nie kogą słuchać muzyki ani oglądać filmów. Na nocnych rejsach nie rozdawali już kosmetyczek.

Oczywiście odszkodowanie się nie należy ponieważ linia nie wykonywała połączenie po Europie ani z niej nie jest...

Szukając następnym razem lotu w kierunku wschodnim zastanowię się 3 razy czy wybrać EK, która uważałem za TOP of the TOP.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 563 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Smrodek oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group