Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#301 PostWysłany: 26 Maj 2017 14:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11323
Loty: 480
Kilometry: 755 414
Nowe połączenie od 1 lipca - jeśli już o tym było to do kosza.
Widzę, że w systemie ceny nawet niższe - 1945 zł. Na trasie Dubaj - Phnom Penh międzylądowania w Rangun.

Załączniki:
EmiPP.PNG
EmiPP.PNG [ 123.84 KiB | Obejrzany 1665 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#302 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Panowie i Panie. We Wrześniu wybieramy się z żoną na Bali. Będzie to dla nas pierwsza taka długa wyprawa, pierwszy tak długi lot z przesiadką i pierwsza styczność z FlyE.
Jesteśmy totalnie zieloni i mam kilka pytań, mam nadzieję, że pomożecie :)

A więc:

Założyłem konto na Fly Emirates i zakupiłem bilety dla dwóch osób:

WAW-DXB-DPS DPS-DXB-WAW
Loty: EK180-EK398 EK361-EK179

I teraz pytania:

1.Zastanawia mnie, że zakładając konto oraz dodając drugiego pasażera podałem tylko podstawowe dane jak Imię, nazwisko i adres zamieszkania. Czy trzeba gdzieś jeszcze zaktualizować dane czy to wystarczy? (np numer paszportu itp).

2.Rozumiem, że jak jest to lot łączony to w DXB nie muszę się martwić o bagaże rejestrowane?

3.Jak ugrać najlepsze miejsca w Samolocie? Czy czatować online i jak tylko będzie 48H do odlotu to jak najszybciej rezerwować (bo z tego co widzę dopiero wtedy jest to darmowe). No i tutaj jest jakby drugie pytanie, czy jest taka możliwość, że jak nie zarezerwuje sobie tych miejsc to mogą rozmieścić nas z żoną osobno? czy raczej takie sytuacje się nie zdarzają?

4.Po zakupie biletów mam info, że otrzymam za te loty ileś tam mil - jak to najlepiej wykorzystać? czy wystarczy zbierać je na koncie fly emirates czy są jakieś inne alternatywy, które są korzystniejsze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#303 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
1) Podczas odprawy dodasz.
2) Nie musisz
3) Jak najszybciej się odprawić
4) Alaska Airlines -> jesli chesz przeznaczyć mile na loty... tam są dość tanio.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#304 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:53 

Rejestracja: 10 Kwi 2014
Posty: 392
Loty: 123
Kilometry: 291 994
niebieski
1. Dane które podałeś są ok...Paszport przy odprawie on line bądź na lotnisku..
2. Bagaże będą nadane bezpośrednio na Bali więc o nic się nie martwisz
3. Niestety opcja płatnego wyboru miejsc pojawiła się niedawno..Tak jak piszesz 48 h przed odlotem możesz się odprawić i wybrać miejsca. Czym szybciej to zrobisz tym łatwiej znajdziesz coś fajnego. Szanse że linia was rozdzieli i nie będziecie siedzieli obok są nikłe.. ( to nie Ryanair ) :lol:
4. Gromadzisz i wydajesz na to co chcesz..W przyszłości możesz podwyższyć klasę, wykorzystać mile na darmowe loty liniami partnerskimi np EasyJet. Od niedawna milami możesz płacić na bezcłówce w DXB.
Wszystko masz ładnie opisane na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#305 PostWysłany: 23 Cze 2017 09:57 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Warto zalozyc dwa osobne konta skywards i nie dodawac ich podczas odprawy online tylko dopiero orzy zdawaniu bagazu. System czesto cos krzaczy i dodaje numer karty jednej na dwie osoby i pojawiaja sie problemy. Badz na lotnisku baardzo wczesniej ponad 3 h przed wylotem i popros o miejsca emergency. Sa bezplatne dla pierwszych 12 osob ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#306 PostWysłany: 23 Cze 2017 15:14 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
1. Aby miec jakies fajne miejsca to niestety obecnie koszt 25EUR chyba za wczesniejsza rezerwacje, ludzie rezerwuja wczesniej niz te 48h.
To pojawianie sie wczesniej aby dostac emergency seat nie funkcjonowalo w moim przypadku.

2. Nigdy nie mialem problemu jesli byl podany numer Skywards przy zakupie biletu dla dwu, trzech osob zawsze wszystko bylo OK.

3. Sam program Skywards po zmianach kompletnie nie jest interesujacy, nie wysylaja kart dla Blue wiec juz nie masz mozliwisci urzycia eGate w UAE, ilosci mil przy tych normalnych ofertach sa juz tak male ze to jest bez sensu (2000mil za europa azja ?!). Jedyne co mozna to wymienic je na lot EasyJet ale stawka jest pylnna w zaleznosci od aktualnego kosztu biletu EasyJet lub cos kupic na lotnisku w wojnoclowce np. M&Msy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#307 PostWysłany: 26 Cze 2017 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Gru 2016
Posty: 56
Bardzo dziękuję za wyczerpująca odpowiedzi...

Jeżeli ktoś obeznany na jeszcze jakieś wskazówki dotyczące tych linii to chętnie poczytam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#308 PostWysłany: 02 Lip 2017 17:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Witam, wracając z Zanzibaru pierwszy odcinek mam realizowany flydubai - zgodnie z informacją ze strony Emirates "Jeśli rozpoczynasz od lotu liniami flydubai, być może będziesz musiał się odprawić na dalszą część lotu i odebrać kartę pokładową w punkcie odpraw pasażerów tranzytowych linii Emirates w Dubaju. W takim przypadku będziesz musiał zidentyfikować swój bagaż w obecności personelu lotniska, aby można go powiązać z kartą pokładową linii Emirates." - jak mam rozumieć identyfikację bagażu? Mam go odebrać i udać się do transfer desku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#309 PostWysłany: 02 Lip 2017 17:06 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Podejdziesz z naklejką na której jest numer Twojego bagażu, oni skontaktują się z sortownią i potwierdzą ten numer. Wszystko. Nic nie odbierasz, nic nie nadajesz ponownie
Góra
 Profil Relacje PM off
dan19 lubi ten post.
dan19 uważa post za pomocny.
 
      
#310 PostWysłany: 02 Lip 2017 17:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Lis 2014
Posty: 214
Loty: 118
Kilometry: 365 764
Dzięki za szybką odpowiedź. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#311 PostWysłany: 02 Lip 2017 18:05 

Rejestracja: 17 Sie 2011
Posty: 237
Loty: 159
Kilometry: 191 817
niebieski
marktemp77 napisał(a):
Emirates zaczyna odcinac kupony od swoich uslug wg. zasady ' bedziemy obcinac do momentu az nam drastycznie spadnie ilosc klientow.
Wsluga e-gate juz nie do realizacji z prostej przyczyny - 'Nie wysylamy juz klientom Blue kart Skywards'
' a jesli karta byla zarejestrowana w urzedzie emigracyjnym UAE
po dwoch latach odnowienie nie jest mozliwe na TA SAMA karte tylko musi byc nowa
a nowej nie wysylaja ;)
Strona web dalej mowi o przywileju e-gate dla czlonkow 'Blue'.

bylem w stanie przecierpiec : brak muzyki podczas boardingu, brak reczniczkow odswieżajacych po boardingu, zmiany normalnych buleczek na chemiczne bulki z plastiku, chemiczna jajecznice czy pseudokielbaski w ich cateringu ale teraz to juz przegieli przy tych ich zatloczonych terminalach w Dubai e-gate dawalo duzo oszczednosci czasu.

A na dodatek w samym emiracie Dubai od nowego roku nowy podatek VAT w ysokosci 5%, w Abu Dhabi oplata manipulacyjna 4% plus podatek od pokoju 15ADE od przyszlego miesiaca.
Komus sie troche pomieszalo w glowie od dobrobytu /turystow.


@marktemp77
nie ma muzyki podczas boardingu?! :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#312 PostWysłany: 06 Lip 2017 14:14 

Rejestracja: 04 Gru 2010
Posty: 31
Loty: 85
Kilometry: 122 281
nowe zasady i stawki wifi na pokladzie emirates

wiecej na https://www.emirates.com/english/experi ... -wifi.aspx

Załączniki:
Komentarz do pliku: wifi w emirates
ek.JPG
ek.JPG [ 55.25 KiB | Obejrzany 1823 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#313 PostWysłany: 06 Lip 2017 23:22 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1638
niebieski
Czyli cen ropy w dół = ceny usług na pokładzie w górę. :x
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#314 PostWysłany: 14 Lip 2017 17:36 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
Zaraz ceny uslug w gore, da sie inaczej :

http://www.dailymail.co.uk/news/article-4696072/Flight-attendant-seen-pouring-champagne-bottle.html

a swoja droga to ciekawe czy to zarzedzenie szefa pokladu via polityka oszczednosci firmy czy tez inicjatywa personelu na darmowego szampana na swoich imprezach.
Pani pewnie juz nie pracuje w trybie natychmiastowym.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#315 PostWysłany: 14 Lip 2017 21:26 

Rejestracja: 08 Mar 2011
Posty: 362
Loty: 35
Kilometry: 94 159
niebieski
Pewnie pracuje, ponieważ tak się po prostu robi.

A o to i wytłumaczenie
Cytuj:
Hey- I'm a flight attendant - what I think is going on here is that the attendant is probably pouring the unused champagne back in the bottle before take off to then dispose of once the plane takes off. we're not allowed to pour things out while we're on the ground. I bet they're pouring it all back in the bottle so they can then pour it out at cruising instead of dumping it all in the trash can making it all soggy before takeoff... I could be wrong but realistically that's probably what's going on. being a flight attendant is all about efficiency and consolidating haha
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#316 PostWysłany: 15 Lip 2017 12:43 

Rejestracja: 25 Mar 2017
Posty: 89
Zbanowany
@ormo: nie chce mi sie wierzyc ze nie maja jakiegos plastikowego pojemnika na zlewki aby nie przeszkadzaly przy starcie, rozumiem ze nie wypite cocacole tez zlewaja do butelek ;) tylko jakich ???
Pokretne tlumaczenie i to niewiadomo kogo czy nie agencji PR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#317 PostWysłany: 21 Lip 2017 19:45 

Rejestracja: 22 Maj 2013
Posty: 755
Loty: 91
Kilometry: 180 493
niebieski
Odprawiam się online na lot w niedzielę o 15-ej (WAW-DXB). Rezerwacja na 5 osób. Próbuję wybrać jakieś sensowne miejsca, ale moim oczom ukazuje się taki widok: (patrz załączony obrazek).

Strasznie słabo. Nie ma nawet 3 obok siebie, ani żadnego miejsca przy oknie (poza tymi marnymi, które nam przydzieliło). Czy na tyle spóźniłem się z odprawą (można było ze 3h wcześniej niż ja to zrobiłem, na 48h przed lotem, niestety wysłali o tej godzinie maila do wszystkich), że wszystkie sensowne miejsca są pozajmowane, czy też Emirates nie udostępnia większości miejsc? Czy mamy szansę dostać lepsze miejsca przez telefon albo na lotnisku?

Załączniki:
Clipboard01.png
Clipboard01.png [ 44.23 KiB | Obejrzany 1364 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#318 PostWysłany: 21 Lip 2017 21:19 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6248
Loty: 476
Kilometry: 1 003 603
Nie, system w rezerwacjach grupowych pokazuje najlepsze dostepne miejsce na ten moment. Ile jeszcze ludzi sie do tego czasu odprawi ? A ile odprawi sie na lotnisku od 12:00? Miejsca beda tylko znikac. Niedziela/ wakacje pewnie pelny.
Swoja droga 40cdefg o niebo lepsze bo cala 4 dla Ciebie i jeden korytarz. Trafisz na 50g otylego Hindusa :mrgreen:
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka


Ostatnio edytowany przez oskiboski, 22 Lip 2017 07:41, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
 
      
#319 PostWysłany: 21 Lip 2017 21:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 996
dobrze to teraz pytanie z innej beczki

niestety online nie można arezerwować miejsc przy wyjściu awaryjnym (podobno)
dostępne są one przy desku

czy w tym wypadku rezerwować miejsca online a przy desku prosić o zamianę na te przy wyjściu awaryjnym?
czy iść do odprawy bez zarezerwowanych miejsc

oraz czy jeśli mam przesiadkę w Dubaju na następny lot też emirates to pani już na pierwszym lotnisku jest w stanie mi zabókować miejsce na następny lot ?

sorry ale to będzie moja pierwsza podroż tak daleka wiec może kogoś zdziwi ze zadaje głupie pytanie !
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#320 PostWysłany: 21 Lip 2017 21:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
A czy nie lepiej, jak sie leci w klasie drewnianej zaplacic za miejscowki i miec wczesniej zaklepane? ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 21 Lip 2017 23:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
p.wl lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group