Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
#181 PostWysłany: 10 Lut 2017 21:20 

Loty: 333
Kilometry: 536 756
Punkty statusowe: 36
srebrny
Leciałem tym modelem kilkukrotnie / Lufthansa , Emirates / i..szału nie ma , podobnie jak Dreamlinery / są cichsze /
Dalej mój ulubiony to A330
Więcej info o A380 / 92 sztuki obecnie na wszystkie 207 latają w barwach Emirates :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380 vs 1323 sztuki A330 https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A330
 Profil Relacje PM off  

#182 PostWysłany: 10 Lut 2017 21:58 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 199 153
Punkty statusowe: 27
niebieski
Biko napisał(a):
Leciałem tym modelem kilkukrotnie / Lufthansa , Emirates / i..szału nie ma , podobnie jak Dreamlinery / są cichsze /
Dalej mój ulubiony to A330
Więcej info o A380 / 92 sztuki obecnie na wszystkie 207 latają w barwach Emirates :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A380 vs 1323 sztuki A330 https://pl.wikipedia.org/wiki/Airbus_A330

No widze kolejna taka sama opinia jak moja na temat A380 czy reszty tych nowych bydłowozów nastawionych na maksymalne upychanie paxow...

jack.strong napisał(a):
To jest bardzo przyziemne myślenie. Trzeba być pasjonatem lotnictwa aby to zrozumieć. Zapewne osoby, które tak piszą nimi nie są. Są ludzie, którzy podziwiają samoloty i mogą w ogóle nimi nie latać a potrafią rozpoznać każdy model. Widziałem dzisiaj Emira na ścieżce na pas 15 leciał nad dzielnicą Włochy widziałem go z odległości kilku kilometrów widoczność znakomita. Są też ludzie, którzy godzinami czekają na "górkach" wokół lotniska i robią zdjęcia - spotterzy.

ale ja jestem pasjonatem lotnictwa, jak i rowniez czestym uzytkownikiem tego modelu, przez co moge spojrzec bardziej na chlodno na to, i napisac swoja opinie.

oskiboski napisał(a):
Ile mozna, A380 to ja nawet w lodowce juz chyba mam. Ja nie wiem jak ludzie zyja w Paryzu czy Dubaju gdzie co chwile ladije taki kolos. Najwieksze wrazenie i tak robi ladujac w HKG na tym mikropasie na wodzie.
Sztucznie nadmuchane marketingowe wydarzenie. Lotnisko zerowo przygotowane oprocz ludzi z aparatami na takie whdarzenie, pasazerowieF musieli po schodach wchodzic..

niestety ale to dzisiejsze wydarzenie pokazuje w jakim miejscu jest nasz rynek lotniczy...
podniecanie sie jakims procentowym wzrostem Modlina czy Okecia tu duzo nie zmienia...
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#183 PostWysłany: 24 Lut 2017 00:58 

Loty: 41
Kilometry: 73 062
Punkty statusowe: 19
niebieski
Widział ktoś w CC osoby pod 40? Tak +35? Do jakiego wieku pracuje się w Emirates?
 Profil Relacje PM off  

#184 PostWysłany: 24 Lut 2017 09:54 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 158 788
Punkty statusowe: 115
złoty
Lataja ale zaczeli wczesnie bo to glownie purser
 Profil Relacje PM off  

#185 PostWysłany: 24 Lut 2017 11:19 

Punkty statusowe: 83
złoty
Ktoś wie,jak użyć ich mil do zakupu biletu w U2? Na stronie EK nie pokazuje połączeń U2, a na U2 nie widzę opcji zakupu biletu za mile.
 Profil Relacje PM off  

#186 PostWysłany: 17 Mar 2017 14:33 

Punkty statusowe: 1
Witam, dzwoniłam dzisiaj do Emirates w sprawie Voucherów na posiłek, uzysałam informację, że już takich nie wydają. Dubaj Connect też tylko w wypadku gdy wartość biletu przekracza 1200 dolarów.

Czy to potwierdzacie ?.
 Profil Relacje PM off  

#187 PostWysłany: 17 Mar 2017 15:21 

Punkty statusowe: 26
niebieski
Tak. Ktoś pisał, że już ich nie ma (voucherów). A szkoda, bo fajny bufet na DXB był.
 Profil Relacje PM off  

#188 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:39 

Loty: 61
Kilometry: 167 103
Punkty statusowe: 12
niebieski
Tak przy DC wartość biletu musi przekraczać 1200 dolarów. Też dzwoniłem i też dostałem taką informację.
 Profil Relacje PM off  

#189 PostWysłany: 20 Mar 2017 11:53 

Punkty statusowe: 4
Czy komuś udał się następujący manewr: wnoszenie na pokład walizki (wymiary i masa w normie) ORAZ torby na laptopa? Z informacji na stronie tej linii wynika, że nie można. Ale może w praktyce przymykają oko...?
 Profil Relacje PM off  

#190 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:46 
Awatar użytkownika

Punkty statusowe: 60
niebieski
@‌klonowiec‌
Chodzi ci tylko o sama pusta torbe, bez laptopa, czy o torbe z laptopem?
 Profil Relacje PM off  

#191 PostWysłany: 20 Mar 2017 12:59 

Torba z laptopem 17'.
 Profil Relacje PM off  

#192 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:06 

Punkty statusowe: 26
niebieski
To Emirates, nie Ryanair. Ja miałem 3 podręczne. Nikt tego nie sprawdza.
 Profil Relacje PM off  

#193 PostWysłany: 20 Mar 2017 13:56 
Awatar użytkownika

Loty: 81
Kilometry: 158 788
Punkty statusowe: 115
złoty
O i tu sie mylisz, polityka EK w zakresie luksusu sie troche zmienila. Jedna sztuka bagazu podrecznego 7kg w ktore zawieraja sie jedzenie/leki/laptop. Masz 30kg w bilecie, wez na poklad tylko to co niezbedne. Widzialem jak w WAW nadawali za ciezkie walizki do luku i waza tylko osobom ktore maja 2 lub wiecej sztuk
 Profil Relacje PM off  

#194 PostWysłany: 20 Mar 2017 14:04 

No to wybieram ofertę LH, która na takie coś pozwala :)
 Profil Relacje PM off  

#195 PostWysłany: 20 Mar 2017 16:20 
Awatar użytkownika

Loty: 46
Kilometry: 88 367
Punkty statusowe: 66
złoty
Tutaj ciężko orzec co i jak. Bo jest to typowo uznaniowe zachowanie, regulamin przewozu nie pozwala i tyle. Sam miałem taki przypadek w Qatar, że na dwie osoby mieliśmy jeden rejestrowany i jeden większy podręczny. To przyczepili się do wagi tego podręcznego, pomimo braku drugiego podręcznego i rejestrowanego, który jak wiadomo jest w cenie. Zasady nie ma i tak samo w LH mogą cofnąć. A przechodziłem już z dwoma w Wizz i było ok.

#196 PostWysłany: 21 Mar 2017 01:52 
Awatar użytkownika

niebieski
@klonowiec
Wg. przepisow Emirates, w klasie drewniane jak sam wspomniales, nie wolno. Z reguly porzadne linie przymykaja oko, ale zdarzalo sie, ze przy nadaniu bagazu rejestrowanego, wazono bagaz podreczny. ;)
Ostatnio mialem taka sytuacje, jak lecialem Emirates poprzez Dubai do Indii, ze zwazono mi rowniez podreczny i okazalo sie, ze mialem ponad 10 kilo. Powiedzialem Pani, ze wioze sporo slodyczy dla biednych ludzi (co bylo prawda, bo mialem ponad 5kg samych czekoald), usmiechnela sie i poinformowala, ze odpowiadam za wszelkie szkody poniesione niedopuszczalnym bagazem, np. jesli spadnie komus na glowe, czy tez dojdzie do uszkodzenia luku bagazowego.
Jesli laczna waga bagazy podrecznych, razem z torba i laptopem nie przekracza 7kg, to mozesz powiedziec, ze na kontroli Security musiales (raczej powinienes) wyjac laptopa z podrecznego i bedziesz potrzebowal w samolocie, a nie chcesz blokowac pasazerow i personelu wyciagajac pozniej z walizki, ale "no guarantee". ;)
 Profil Relacje PM off  

#197 PostWysłany: 21 Mar 2017 11:10 

Laptop + reszta cenny gratów, które do rejestrowanego nie mogą iść bez problemu zmieści się w podręcznym. Ale 7 kg to zdecydowanie za mało. Sam laptop waży ze 3 kg.
 Profil Relacje PM off  

#198 PostWysłany: 21 Mar 2017 16:45 
Awatar użytkownika

niebieski
@‌klonowiec‌
Czasamo potrzeba troche wyobrazni, prawie kazde przepisy mozna ominac. :)
Kupujesz czekolade w Duty-Free, dajesz Pani przy kasie i prosisz o 2 wieksze siatki z napisem "Duty Free", gdzie wkladasz np. laptopa. ;)
Problem moze byc wczesniej, gdy zwaza ci podreczny przy nadawaniu rejestrowanego, ale to tez mozna ominac, bo laptopa masz oddzielnie i dasz zwazyc bez laptopa.
Przypominam, ze jest to wbrew obowiazujacym przepisom i nie polecam kombinowac.
Mam pytanie, po co ci ciezki i niepraktyczny 17' laptop na wakacjach?
Poza tym juz zaczynaja wprowadzac zakazy przewozu laptopow, tabletow i czytnikow ebookow w bagazach podrecznych:
http://www.fly4free.pl/usa-zakazuje-prz ... odrecznym/
 Profil Relacje PM off  

#199 PostWysłany: 21 Mar 2017 17:21 

To ma być podróż służbowa. A ten zakaz w tym przypadku mnie nie dotyczy.
 Profil Relacje PM off  

#200 PostWysłany: 22 Mar 2017 03:25 
Awatar użytkownika

niebieski
@‌klonowiec‌
Skoro wyjazd sluzbowy, to czym sie przejmowac, niech sie firma przejmuje. ;)
Informujesz szefa, niech zorganizuja lzejszego laptopa, lub doplaca do Business, chyba ze firma mizerna, albo dosc skapa.
 Profil Relacje PM off  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 200 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości