Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna
Autor Wiadomość
#341 PostWysłany: 08 Lis 2017 16:37 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Hej.
Chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa z zamawianiem posiłków, alkoholów, przekąsek podczas lotu Emiratami w klasie Economy.
Rozumiem, że wszystko jest bez limitów i za darmo, tzn. wliczone już w cenę biletu, który nie był tani ? :)
Będę leciał z Brisbane do Warszawy przez Dubai. Chciałbym zapytać czy polecacie może jakieś specjalne jedzonko, alkohole które są dostępne na pokładzie Emirates?
W pierwszą stronę jak leciał do AU byłem trochę nieśmiały ze względu na brak języka, pierwszy lot w życiu i takie tam. Teraz na powrotnym kierunki chciałbym bardziej wykorzystać możliwości lotu Emiratami.
Wszelkie wskazówki, rady mile widziane :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN Wycieczka na Filipiny: Panglao, Bohol i Luzon w jednej podróży z Warszawy za 3064 PLN
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
#342 PostWysłany: 08 Lis 2017 16:48 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
@Adam88x
Przecież masz na tym szkicu skrzydło. Kończy się około rzędu 71.
Miejsca w tych rzędach raczej się niczym nie różnią. Zobacz jeszcze na seat guru link poniżej:
https://www.seatguru.com/airlines/Emira ... A380_B.php
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Adam88x lubi ten post.
Adam88x uważa post za pomocny.
 
      
#343 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
popatrz najpierw jakie masz posiłki "niespecjalne"
https://www.emirates.com/pl/polish/expe ... 4614dbe9b0

osobiście biorę w EK posiłki specjalne, bo pierwszy dostajesz :) ... ja preferuję "Posiłek niskotłuszczowy / z niską zawartością cholesterolu (LFML)" zawsze jakaś rybka się trafi... a jak wiadomo rybka lubi pływać... nie wiem co lubisz, ale na pewno coś znajdziesz dla siebie z alkoholi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#344 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:20 

Rejestracja: 13 Mar 2016
Posty: 82
Dziękuję za odpowiedź.
Wiem, wiem widziałem te skrzydło. Powiedz proszę kolego, chyba lepiej będzie brać miejsca jak najdalej wysunięte od skrzydła? Czyli w tym przypadku K79?
Te skrzydło raczej chyba nie będzie jakoś ograniczało widoczności?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#345 PostWysłany: 08 Lis 2017 17:56 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2188
złoty
Nie, nie będzie. Pamiętaj tylko że ostatni rząd przed ubikacjami może mieć nie do końca rozkładane siedzenia i przypadku długich lotów mogą pojawić się dodatkowe atrakcje w postaci zapachów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#346 PostWysłany: 08 Lis 2017 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
Adam88x napisał(a):
Hej.
Chciałbym się zapytać jak wygląda sprawa z zamawianiem posiłków, alkoholów, przekąsek podczas lotu Emiratami w klasie Economy.
Rozumiem, że wszystko jest bez limitów i za darmo, tzn. wliczone już w cenę biletu, który nie był tani ? :)
Będę leciał z Brisbane do Warszawy przez Dubai. Chciałbym zapytać czy polecacie może jakieś specjalne jedzonko, alkohole które są dostępne na pokładzie Emirates?
W pierwszą stronę jak leciał do AU byłem trochę nieśmiały ze względu na brak języka, pierwszy lot w życiu i takie tam. Teraz na powrotnym kierunki chciałbym bardziej wykorzystać możliwości lotu Emiratami.
Wszelkie wskazówki, rady mile widziane :)




z napojow na pokladzie Emirates najbardziej polecam:
jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802?start=120#p635235

a z posilkow najbardziej polecam:
jedzenie-alkohole-w-samolocie,226,40802?start=120#p635235

smacznego!
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#347 PostWysłany: 09 Lis 2017 01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Lecialem Emirates i rozmawialem z Polka pracujaca na pokladzie, mowila ze zarobki sa w zaleznosci od stazu, klasy i przelatanych godzin, w Economy wychodzi 8000-10000 AED, a w Business ok. 10000-12000 AED, miesiecznie na reke.
Pensja podstawowa to ok. 4000 AED, do tego dochodzi za kazda godzine odbytego lotu i inne dodatki, jak np. diety podczas stopover w zaleznosci od destynacji.
Powiedziala, ze jest zadowolona, gdyz w PL nie zarobilaby 10000 zeta miesiecznie. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#348 PostWysłany: 09 Lis 2017 14:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lut 2017
Posty: 2291
Loty: 582
Kilometry: 931 920
złoty
Adam88x napisał(a):
Mam lot z Brisbane do Warszawy, z przesiadką w Dubai. [...] Chciałbym siedzieć centralnie przy oknie aby mieć dobrą widoczność. Znacie może samolot Airbus A380-800? Mam do wyboru miejsca od K71 do K79. (z wyjątkiem K78)[...]

Wyglądając przez okno w celu podziwiania widoków zazwyczaj patrzy się do przodu i w dół. Skrzydła w A380 są ogromne, dlatego polecam wzięcie poprawki i wybór miejsca w rzędzie dalszym niż 71-72. Brałbym pod uwagę rzędy 74-77, bo są wystarczająco za skrzydłem i oddalone zarówno od "bassinet seats" jak i galerii.
Dodatkowym atutem jest brak toalet w tej sekcji kabiny.

Sent from my SM-G950FD using Tapatalk
_________________
Idąc przez most rzeka płynęła wartkim nurtem.

Także = również / też
Tak że = więc / zatem / dlatego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#349 PostWysłany: 09 Lis 2017 18:47 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
Emirates w listopadzie podnosi opłaty paliwowe o ok. 15 usd na odcinku. Ceny w górę!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#350 PostWysłany: 09 Lis 2017 21:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kumkwat_kwiat w Dubaju praktycznie koniec z ropa, sasiednie Emiraty jak Abu-Dhabi czy Fujairah nie beda pompowac dla Dubaju za darmo, poza tym Emirat jest zadluzony po uszy, ale o tym sie nie mowi. ;)
Fakt o wprowadzeniu podatku sam mowi za siebie.
Czy turystyka i wcale nie tanimi centrami handlowymi, cenami alkoholi etc. da sie nadal utrzymac kolejne bezmyslne i zwariowane projekty, czas pokaze. :D
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#351 PostWysłany: 09 Lis 2017 22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
cccc napisał(a):
Lecialem Emirates i rozmawialem z Polka pracujaca na pokladzie, mowila ze zarobki sa w zaleznosci od stazu, klasy i przelatanych godzin, w Economy wychodzi 8000-10000 AED, a w Business ok. 10000-12000 AED, miesiecznie na reke.
Pensja podstawowa to ok. 4000 AED, do tego dochodzi za kazda godzine odbytego lotu i inne dodatki, jak np. diety podczas stopover w zaleznosci od destynacji.
Powiedziala, ze jest zadowolona, gdyz w PL nie zarobilaby 10000 zeta miesiecznie. :)



słuchaj, jak chcesz uchodzić za legitnego usera na pewnym forum ale próbujesz robić to twierdząc, że ktoś gdzieś podczas podróży powiedział Ci coś co tak naprawdę przeczytałeś na tym samym forum, to, kurcze, nie wydaje mi się to właściwą taktyką

zwłaszcza uważaj, żeby nie powtarzać tego, co napisał kiedyś user x w rozmowie z tym samym userem :mrgreen:
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#352 PostWysłany: 09 Lis 2017 23:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@rw30
Nic nie probuje i napisalem prawde, a jak spotkasz Pania Ole (Aleksandra), to pozdrow prosze od tego goscia, od ktorego otrzymala szwajcarska czekolade, w ten weekend na trasie ADD-DXB. :)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#353 PostWysłany: 10 Lis 2017 00:39 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1640
niebieski
@cccc
Mnie absolutnie nie obchodzi przyczyna tej podwyżki. Podaje ją po prostu do informacji, bo to oznacza, że ceny pójdą w górę, więc jeśli ktoś się zastanawia czy kupować bilety to niech to robi, bo podwyżka o 15 USD na każdym segmencie oznacza ponad 200 PLN więcej na 4 odcinkowej podróży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#354 PostWysłany: 10 Lis 2017 02:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
Adam88x napisał(a):
Witam.
Mam lot z Brisbane do Warszawy, z przesiadką w Dubai.
Chciałem właśnie dokonać wyboru miejsca ale niestety jest to płatne, dopiero 48h przed wylotem będzie możliwość bezpłatnej rezerwacji miejsca. Niestety miejsc przy oknie na lot Brisbane -Dubai zostało już niewiele. Zastanawiam się czy warto dorzucić te 30AUD i wybrać miejsce. Chyba tak zrobię, chciałbym tylko się poradzić, które miejsce ewentualnie wybrać. Chciałbym siedzieć centralnie przy oknie aby mieć dobrą widoczność.


Moim zdaniem warto wykupic. ;)
W klasie drewnianej dobre widoki byly z 43-50 (A i K), gdzie nie zaslanialy skrzydla i zrobilem fajne fotki. :)
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#355 PostWysłany: 09 Sty 2018 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 862
srebrny
Pytanie mam jak to jest ze stopoverem w DXB? Czy linie coś gwarantują w przypadku stopu dłuższego niż dajmy na to 8h, hotel, posiłek coś takiego?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#356 PostWysłany: 09 Sty 2018 17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@kubus571, hotel tak, ale kryteria sa wysokie, nie tak jak u linii Qatar. ;)
Poza tym w tych najtanszych taryfach nie funkcjonuje, ale o tym nie jest wspomniane, pozdr.

https://www.emirates.com/english/before ... nnect.aspx
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez cccc, 09 Sty 2018 21:57, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#357 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:35 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
Posiłków na przesiadce nie ma już od połowy 2016, szkoda. Generalnie to EK tnie jak może w wypadku tak długiej przesiadki to albo na miasto albo inwestycja w salonik
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#358 PostWysłany: 09 Sty 2018 21:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 1065
Loty: 469
Kilometry: 475 167
niebieski
Mam lot WAW - DXB - HKT i zrobiłem stop na 24 h w DXB. Czy odbieram bagaż na DXB czy leci już do HKT ? Pierwszy raz mam tak duży stopover. Z góry bardzo dziękuje za info :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#359 PostWysłany: 09 Sty 2018 22:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Leci do HKT
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
#360 PostWysłany: 10 Sty 2018 10:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2013
Posty: 2392
niebieski
@cool_aka_romeo

zależy gdzie nadasz w WAW :) czy do DXB, czy do HKT
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cool_aka_romeo uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 564 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 29  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group