Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:35 

Rejestracja: 22 Maj 2014
Posty: 4
Podepnę się pod temat, bo sam mam parę pytań odnośnie bagażu w Emirates.

Lecę za 10 dni do Australii z przesiadką w Dubaju, bilety kupione przez gotogate, Qantas obsługiwany przez Emirates. Mogę wejść na rezerwację przez strony obu przewoźników i w obu serwisach przy bagażu jest napisane "nie dotyczy", mimo że na potwierdzeniu ot GtG jest napisane o 30kg bagażu rejestrowanym. Chciałbym również dokupić dodatkowe sztuki bagażu, w serwisie Emirates to pole na razie jest nieaktywne (z jednym z możliwych wytłumaczeń,ze można to uczynić dopiero 96h przed wylotem). Czy orientujecie się jak wyglądają orientacyjnie ceny dodatkowego bagażu w tych liniach (kalkulator liczy pojedynczymi kg i wychodzi jakieś horrendalne 2000 zł za 10 kg)? Na ich infolinię niestety ciężko się dodzwonić.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!


Ostatnio edytowany przez Zeus, 08 Sie 2016 11:39, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast Zbiór lotów do Grecji od 160 PLN. Bilety z 4 polskich miast
#22 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 270
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Pod linkiem masz kalkulator:
http://www.emirates.com/english/plan_bo ... lator.aspx

Wpisujesz miasto wylotu, docelowe, klasę rezerwacji i ew. uczestnictwo w programie milowym.
Ceny rzeczywiście zawrotne, poza tym od 20 czerwca 2016 na najtańszej - special economy rejestrowany zmienili z 30kg na 20kg.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 08 Sie 2016 11:59 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Trudno powiedziec czy 2000PLN za nastepna walizke przed czerwcem 16 to duzo na tej trasie to jest prawie polowa wagi pasazera, normalnie bilet kosztuje niemalo wiec co sie dziwic ze wychodzi tak a nie inaczej. Uwazaj, rowniez na wage bagazu kabinowego bo sprawdzaja czesto te 7kg wymagane.
Bardziej ciekawsze jest to ze zmieniono wagi bagazu rejsowego od czerwca i to co mnie trzymalo miedzy innymi przy Emirates to ich waga bagazu rejsowego az 30kg.
http://www.emirates.com/english/plan_book/essential_information/baggages/checked-baggage.aspx
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Gadu-777 napisał(a):
to jest prawie polowa wagi pasazera, normalnie bilet kosztuje niemalo wiec co sie dziwic ze wychodzi tak a nie inaczej.

Walizki podrozuja w nieco innych warunkach niz pasazerowie ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:22 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Pawel_T: No niby racja ale na zurzycie paliwa to nie ma znaczenia, a pare drinkow i miska jedzenia nie kosztuje az tyle. Zawsze padalem na biurko jak dostawalem fakture za cargo lotnicze z Azji dlaczego tak drogo.

Co ciekawe wlasnie przeprowadzilem rozmowe z oddzialem polskim Emirates (nie ma problemu z dodzwonieniem za to cierpliwosc do przebrniecia przez menu) z zapytaniem o swoj nastepny bilet i dowiedzialem sie ze jeszcze lapie sie na stare zasady bagazu, troche zdziwiony pytam sie dlaczego tak Pani twierdzi przeciez bilet kupowalem przez Opodo z koncem stycznia na lot w wrzesniu, odpowiedz ale bilet zostal wystawiony przez Emirates w maju !!! Dopiero wtedy Opodo zlecilo wystawienie biletu mimo wczesniejszyego przyslania w styczniu eTicketu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Gadu-777 napisał(a):
na zurzycie paliwa to nie ma znaczenia, a pare drinkow i miska jedzenia nie kosztuje az tyle.

Raczej chodzilo mi o to, ze na 1m3 upchniesz wagowo wiecej bagazu niz pasazerow :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Sie 2016 12:43 

Rejestracja: 03 Wrz 2015
Posty: 311
Zbanowany
Ale na cargo lotniczym liczy sie wage objetosciowa lub normalna i uwzglednia to co jest wieksze. Nadaj 1m3 styropianu ....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Sie 2016 18:35 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1632
niebieski
Ryglu napisał(a):
Chyba, ze zrobicie on-line check-in i lecicie tylko z podręcznym to już nie waza plecaków, a boarding pass Wam wymienia już pod Gate.


Widziałem, jak w WAW cofali osoby przy gate z za dużym podręcznym więc radzę uważać i nie przeginać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:06 

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1
Mi się jeszcze nie zdarzyło ważenie podręcznego, ale póki co leciałam Emirates tylko 3 razy. Pytanie - czy jeżeli bagaż wygląda objętościowo na mały to wciąż zdarza się cofanie przy check in? I jeszcze jedno - jeżeli lecimy w 3 osoby (osobne rezerwacje) to możemy wspólnie nadać bagaże tak żeby w sumie ważyły do 90kg? Ktoś tak próbował?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:16 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
Ewa Chmielewska napisał(a):
- jeżeli lecimy w 3 osoby (osobne rezerwacje) to możemy wspólnie nadać bagaże tak żeby w sumie ważyły do 90kg? Ktoś tak próbował?

Fajnie by było ale niestety tu każdy ma swój limit wagowy bagażu i nie da się" pożyczyć" od kogoś ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 29 Sie 2016 09:24 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6217
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Chyba, ze to rodzina i jedna rezerwacja ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 29 Sie 2016 10:01 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
@oskiboski Jesteś pewny?Gdzie można znaleźć potwierdzenie tego ,bo mnie zaciekawiłeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Maj 2017 12:30 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 16
Cześć wszystkim!

W lipcu lecę do Chin właśnie z Emirates Airlines, Budapeszt - Dubaj (12h postoju) Dubaj - Pekin i powrót tak samo z 4h postoju w Dubaju.
Stąd moje pytanie, czy podczas lotu DO Pekinu muszę odbierać swój bagaż po przylocie do Dubaju i nadawać go drugi raz do Pekinu?
Czy przy nadawaniu go w Budapeszcie odbiorę już w Pekinie, bez martwienia się o niego przez te 12h, nie ukrywam że chciałbym wyjść i
pozwiedzać Dubaj w tym czasie. A drugie moje pytanie czy jako bagaż rejestrowany (30kg) takie plecak będzie okej? czy raczej zaopatrzyć się
w jakąś walizkę na kółkach :roll: :?: http://torbi.pl/files/img/prod-fotos/361.jpg
Z góry dzięki za odpowiedź! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Maj 2017 14:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2014
Posty: 350
Loty: 438
Kilometry: 1 132 564
Plecak bedzie ok, od Ciebie zalezy czy wygodnie Ci 30 kg na plecach trzymac czy na kolkach ciagnac ;)
Na przesiadce w Dubaju nie odbierasz bagazu,
mozesz wyjsc normalnie na miasto z lotniska, a bagaz zostaje na lotnisku. Wiec wygodnie mozna pozwiedzac itd
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 34 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group