Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Mar 2014 12:41 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 2
Pod koniec maja na tydzień wybieramy się w dwie osoby się do Włoch, mamy na razie bilety do Bolonii i z powrotem i tak się zastanawiam jak sobie ułożyć plan wycieczki. Chciałbym trochę pojeździć po dużych miastach w regionie Emilia Romania - Bolonia, Parma, Modena, Rimini, Ravenna, nie wiem czy warto i czy w ogóle zdążę zahaczać o miasta z sąsiednich regionów jak Florencja, Piza czy Padua. Chciałbym również pojeździć po mniejszych i mniej turystycznych trasach.

W których miastach zdecydowanie lepiej spędzić więcej czasu a w których mniej? Interesuje mnie ładna architektura, lokalna kultura, starożytność oraz włoska kuchnia. Gdzie najlepiej zrobić sobie bazę wypadową a może pomieszkać w kilku miejscach?

Nie zdecydowałem się też jeszcze na transport, między dużymi miastami lepiej i taniej poruszać się chyba pociągami, bilety są po 5-9 EUR za osobę w jedną stronę, wynajem auta w tym czasie to 25 EUR za dobę plus paliwo i parkingi (2 EUR za godzinę). Natomiast potem aby jeździć gdzieś po wioskach auto na 2-3 dni się pewnie przyda.

Poradzicie coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 09 Mar 2014 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja mając te kilka dni wolałbym (na podstawie mojej podróży) wynająć auto. Na Bolonię przeznaczyłbym cały dzień, ładne miasto i warte spędzenia tutaj czasu. Starówka jest dosyć rozległa. W okolicy na pewno nieznana Ferrara (na forum jak szukałem info w 2011 roku to prawie nikt nic o tym mieście nie wiedział). Mam mapy jakbyś potrzebował z trasami zwiedzania starówki i miejscem darmowego parkingu. Tu wystarczą 3-4 godz. W Ravennie jak nie wchodzisz do muzeów to starówkę można przejść spacerem w 20min. Mam też mapę i miejsce darmowego parkingu blisko centrum. W zupełności można połączyć zwiedzanie razem z Ferrarą, bo leżą blisko siebie. Ja spałem w Rimini (leciałem swego czasu W6 z Katowic do Forli). Obok Rimini są fajne nadmorskie miasteczka - polecam Cesenatico. Będąc w Bolonii warto wjechać do Modeny. A jak czas starczy to wjechać do San Marino.

Będąc tylko 4ni - byłem też we Florencji i miasteczku Bibbiena (nie jechałem z Bolonii autostradą a górską drogą widokową). Za wynajem auta (rezerwowałem w grudniu na marzec) płaciłem wtedy 66 EUR + cały bak paliwa (oddawałem Full).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Mar 2014 13:28 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 2
We wszystkich większych miastach jest strefa płatnego wjazdu do centrum, jak sobie z tym radzić żeby się nie wpakować w mandat? O Ferrarze czytałem już dobre opinie, mapy znajdowałem na stronach miast, np. http://www.comune.modena.it/citypass/info/mappa/mappa takie coś chyba wystarczy?

Którą wypożyczalnię aut byś polecił? W maju ceny są od 30 EUR za dzień...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Mar 2014 13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Ja wypożyczałem w Avis, ale zawsze sprawdzam u kilku pośredników, choć najczęściej rezerwuję poprzez EconomyCarRental.com . Dosyć często dosyłają mi po rezerwacji przez ich stronę kupony zniżkowe na następne rezerwacje, tylko czas jest tam określony (np. że musi być wykorzystany w 3m-ce). Każdy z pośredników obniża ceny a tym samym swoją prowizję i stąd te różnice.

Na pewno nie polecę Advance, skroili mnie po oddaniu auta za czyszczenie, choć auto tego nie wymagało. Reklamacja w banku nic nie pomogła. Byłem w plecy 25 euro.

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Mar 2014 11:28 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Ja trochę z innej beczki. Również planuję wyjazd do Bolonii i okolic, a gdy przeglądałem ostatnio zdjęcia z samej Bolonii natknąłem się na takie cudo. Czy ktoś wie, w którym konkretnie miejscu Bolonii znajduje się ten kanał i czy można nim przepłynąć? :)

Image


Ostatnio edytowany przez Andi, 10 Mar 2014 11:43, edytowano w sumie 1 raz
Zły rozmiar fotki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 10 Mar 2014 12:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2014
Posty: 10
Loty: 19
Kilometry: 26 712
Podejrzyj sobie np. na google maps Via Piella 7. Z mostku masz widok na ten kanał.
Góra
 Profil Relacje PM off
carcoma lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 20 Mar 2014 02:26 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
A czy ktoś wie, skąd dokładnie odjeżdża trolejbus z Rimini do Riccione? Ile kosztuje bilet? Gdzie w necie można sprawdzić rozkład?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2014 22:51 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Aaa i jeszcze czy w zwykły dzień powszedni można pozwiedzać tor wyścigowy Imola? Są jakieś opłaty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Wrz 2014 14:21 

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 43
Bilet jednorazowy kosztuje bodajże 1,30 a dzienny około 4-5e
Jeśli ktoś zatrzymuje się w Rimini mozna zastanowic sie nad wypożyczeniem roweru: www.mimuovoinbici.it/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group